Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Kolejni oszukani pracownicy z Ukrainy na Dolnym Śląsku

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Pies z kulawą nogą nie...

Robili po 12 godzin dla ratusza, pewnie na czarno i żaden urzędas się nie zainteresował. Gdyby remontowali budynek Państwowej Inspekcji Pracy, pewnie też pies z kulawą nogą by nie wpadł na pomysł, żeby sprawdzić czy pracują legalnie i czy przestrzegany jest kodeks pracy. Może urzędnicy uwierzyli liberalnym zamordystom z Korwin-Mikkem na czele, że są zbędnym balastem, darmozjadami, których kontrole przeszkadzałyby w funkcjonowaniu zdrowej tkanki gospodarki?

Swoją drogą jakim trzeba być kutasem, żeby potraktować ludzi jak białych Murzynów, wykorzystać i zniknąć, pozostawiając ich bez środków do życia? Ja na miejscu podwykonawcy bym nie mógł po czymś takim normalnie funkcjonować. Tak by mnie gryzły wyrzuty sumienia.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2010-09-29 17:15:14, suma postów tego autora: 2157

...

Rozumiem iż "czarnych Murzynów" już tak traktować można? Co to za język panie Kończyk.

autor: Marek, data nadania: 2010-09-29 19:34:08, suma postów tego autora: 1715

Panie Marku

Pewnie, że nie można. Ale kiedyś zwłaszcza Murzynów z Afryki (Afroafrykanów???, Białasów inaczej???) tak właśnie traktowano - stąd wzięło się to powiedzenie. Niewolnictwo jeszcze w XIX wieku było faktem i kilka dziesięcioleci języka politycznej poprawności tego nie zmieni.

Tak na marginesie: byłem kiedyś 8 marca na Manifie, gdzie poznałem koleżankę Daniela Krysia. Ładna, niewysoka, z wyglądu delikatna dziewczyna. Ta, witając się ze mną, uścisnęła moją dłoń bardzo mocno, patrząc mi jednocześnie prosto w oczy. Nie dałem się sprowokować i nie okazałem swojego zdziwienia, choć taka demonstracja mnie zwyczajnie rozśmieszyła. Gdybym wtedy zareagował inaczej, dopiero byłby temat do dyskusji na temat męskiego seksizmu i mizoginizmu.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2010-09-29 20:23:38, suma postów tego autora: 2157

Podobnie

traktuje się Polaków np. w Hiszpanii. Tamtejsze konsulaty też pełne są skarg na kapitalistów. Prawo europejskie pracodawcy w "wolnej Europie" mają w dupie. Tamtejsza Inspeccion de trabajo ma na polskich pracowników "wyjebane".

Normą jest to, że Hiszpanie myślą, że Polska jest częścią Rosji, co ciekawe takze urzędnicy dziwią się, że Polska jest w UE.

autor: Eponymus, data nadania: 2010-09-30 13:29:36, suma postów tego autora: 49

Pawel Konczyk

Z podawaniem rak jest moim zdaniem tak, ze to raczej feministki kobietom powinny zwracac uwage, zeby one rece podawaly. Norma jest bowiem taka, ze jak facet podaje reke kobiecie, to jest to smieszne, natomiast, jak kobiety nikomu nie podaja, to nikogo to juz nie obchodzi - jakos nikt nie krzyczy, ze 'zenski szowinizm' panuje, bo jak facet wyciaga reke, to kobieta odwraca glowe i nawet nie uscisnie, albo uscisnie 'sledzia' a jeszcze sie czesto smieje.

Zwracanie uwagi na takie drobiazgi jak podawanie rak powinno chodzic w obie strony, nie tylko przeciwko mezczyznom.

autor: Eponymus, data nadania: 2010-09-30 13:39:03, suma postów tego autora: 49

Pawel

ale z ta reka o co chodzi. Owszem staroswiecka norma powiada, ze to gospodarz do goscia, osoba starsza do mlodszej i rowniez kobieta do mezczyzny jako pierwsza wyciaga reke do powitania, to podobnie jak staroswiecka norma powiada, ze kobiety przepuszcza sie w drzwiach.
Jest to oczywiscie tragedia niezwykla, ale czego wiec oczekujesz, ze kolezanka bedac feministka bedzie kontestowac wszystkie staroswieckie normy i czekac az ty pierwszy reke podasz, czy tez w ogole nie podawac nawet w odpowiedzi w imie sprzeciwu dla tej normy, ktora to kiedys wymagala ze to kobieta pierwsza. A w imie czego niby tak ciagle kontestowac, jak to "strzegol" jest nie istotny- ot ludzie sie tak przyzwyczaili. Troche rozsadku w tych oczekiwaniach od feministek, bo tak o kadzy detal robic spektakl od sniadania do kolacji, to zaden zdrowy czlowiek nie wytrzyma, a i trzeba umiec odroznic rzeczy marginalne od waznych.

autor: yona, data nadania: 2010-10-04 19:01:19, suma postów tego autora: 1517

Dodaj komentarz