Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Sherine Tadros: Sprawiedliwość - odmiana izraelska

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ilu

mieszkańcow ma Izrael? Kilka milionów.
Jego terytorium jest bardzo niewielkie.
Dlaczego więc polityce tego państwa poświęca się aż tak wiele miejsca?
A prawie nie zauważa np. zbrodni rosyjskich w Czeczenii albo też zbrodni fundamentalistycznej dyktatury w Iranie wobec mniejszości etnicznych (Kurdowie), światopoglądowych (ateiści) i obyczajowych (geje, lesbijki).

autor: ABCD, data nadania: 2010-11-02 19:30:47, suma postów tego autora: 20871

ABCD

O Kurdach masz na lewica.pl całkiem sporo informacji. O Czeczenii też coś znajdziesz, wystarczy aby taki fan "fenomenu Cimoszewicza" jak ty stał się też fanem rzeczowego poszukiwania informacji. Izrael jest natomiast najgroźniejszym z państw terrorystycznych (może poza USA) i do tego uważanym za sojusznika Polski. Na jego politykę mamy choćby pośredni wpływ. Gdyby np. państwo polskie i inne kraje UE przestały kupować izraelskie towary (głównie broń) to dosyć poważnie nadwyrężyłoby to pozycje reżimu z Jerozolimy

autor: Cisza_, data nadania: 2010-11-03 07:41:33, suma postów tego autora: 2083

ABCD

"Dlaczego więc polityce tego państwa poświęca się aż tak wiele miejsca?"

Co by kto nie sciemniał prawda jest taka, że polityce tej poswięca się tyle miejsca jedynie z tęsknoty z tobą. Bo ostatnio coraz mniej komentujesz, że już jedynie przy polityce Izraela można miec pewność, że sie odezwiesz.

autor: yona, data nadania: 2010-11-03 20:04:53, suma postów tego autora: 1516

A gdzie są nasi obrońcy praw człowieka?!

Pytam, bo jakoś nie usłyszałem ich oburzenia.

DLACZEGO ????

autor: dzeus, data nadania: 2010-11-04 10:30:44, suma postów tego autora: 1046

ABCD rzecznikiem praw gejów

Nasz kochany ABCD nie przestaje zaskakiwać, dla potrzeb polemiki jest nawet w stanie zostać rzecznikiem praw iranskich gejów.

Oczywiście, nie jest łatwo być gejem w Iranie, ale tamtejszy holocaust gejów jest mniej więcej czymś takim jak broń masowego rażenia Saddama Husajna i pełni taką samą funkcję na ewentualność ataku na Iran, o którym amerykański establiszment nie przestaje marzyć.

Rozmawiałem z gejem z Teheranu, który mi opowiedział, jak poprosił lekarza o zaświadczenie, że jest homoseksualny, przedstawił je, gdy chcieli go zabrac do wojska i dzięki temu udało mu się uzyskac zwolnienie ze służby wojskowej, na którym mu zależało.

Perska kultura nie postrzega homoseksualizmu jako tożsamości a jedynie jako zachowanie (ewentualnie, w wersji zmodernizowanej, jako zaburzenie). Nikt więc nie jest nigdy karany za to, że *jest* gejem, bo bycie gejem jako tożsamość jest zachodnim konstruktem kulturowym, wyjątkowo zresztą świeżej daty. W perskiej kulturze homoseksualizm nie odpowiada na pytanie, kim się jest, a co się robi.

Faktycznie, prawo republiki islamskiej przewiduje za stosunek homoseksualny karę śmierci. Problem polega na tym, że w praktyce irański sąd nie jest w stanie wydać takiego wyroku. Jako oskarżenie ciężkiego kalibru, czyn taki musiałby mieć czterech naocznych świadków o nieposzlakowanej opinii, tzn nigdy nie oskarżonych o żadne przestępstwo. Jakie jest prawdopdoobieństwo znalezienia czterech naocznych swiadków stosunku seksualnego w takiej kulturze jak irańska, gdzie ludzie tego jednak nie robią na ulicy? Prawdopodobieństwo jest żadne i dlatego takie wyroki, wbrew doniesieniom zachodnich mediów, nie zapadają.

Sprawy rozgłośnione przez zachodnie media jako wyroki śmierci dla homoseksualistów były w istocie, wedle wszelkiego prawdopodobieństwa, a czasem nawet zostało to potem udokumentowane, wyrokami za inne przestępstwa.

A to malutkie państewko zwane Izrealem, niestety ma czwartą najpotężniejszą armię świata i główną funkcją, do jakiej jej używa, nie jest bynajmniej ratowanie ofiar powidzi czy trzęsień ziemi.

autor: Pietrzak, data nadania: 2010-11-04 11:15:58, suma postów tego autora: 131

Pietrzaku ,

Popatrz, ci ajatollachowie to jednak ludzkie pany! Mogli zarżnąć wszystkich gejów, ale tego nie zrobili!
Muszę cię zmartwić: Ahmedineżad niedługo sprawdzi, czy lepszy świat jest możliwy, tam, gdzie taką weryfikację przeprowadzają już inni "antyimperialiści", na przykład Saddam i Milosevic. Oczywiście, nie za represjonowanie gejów czy negowanie Holocaustu, ale dlatego, że broń atomowa, którą konstruuje we współpracy z Rosją, jest zagrożeniem dla cywilizowanych państw regionu.

autor: ABCD, data nadania: 2010-11-05 10:14:56, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Nie rozumiem tego wtrącenia o Iranie, skroro sam przyznajesz, że nie na temat pisząc:
"jest zagrożeniem dla cywilizowanych państw regionu." Przypominam temat dotyczy Izaela, a ten cywilizowanym państwem nie jest.

autor: yona, data nadania: 2010-11-05 12:50:13, suma postów tego autora: 1516

yono,

mieszkając w Izraelu miałabyś pełne prawa ludzkie i obywatelskie.
Gdzie jeszcze tak jest na Bliskim Wschodzie?

autor: ABCD, data nadania: 2010-11-05 15:28:15, suma postów tego autora: 20871

Dodaj komentarz