Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Japonia odmawia przedłużenia protokołu z Kioto

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

ciekawe

Jak kraje rozwijające się mają się rozwijać ograniczając emisję CO2? Może sobie jeden ekolog z drugim policzy ile kosztuje wafel krzemowy albo wiatrak i co można sobie za jego pomocą nakręcić.

Najgorsza forma rasizmu. W białych rękawiczkach, zastopować Afryce wszelkie szanse, niech żyją w domach z gówna, bo przecież cement równiez = emisja. Jedyne większe zbydlęcenie jakie mi do głowy przychodzi to embargo na cement dla milionowego getta motywowane możliwościa zbudowania za jego pomocą bukrów atomowych.

bezpieczenstwo, ekologia. jeszcze polać sosem długu.

autor: Panek, data nadania: 2010-12-02 21:52:11, suma postów tego autora: 896

To może trochę liczb

1- całkowita emisja CO2 (oceany lądy i działalność człowieka)
0,02 - ilośc dwutlenku węgla emitowana przez działalność ludzi
0,02x3%=0,0006 - tyle dwutlenku węgla emituje Unia Europejska
0,0006x0,2= 0,00012 o tyle zmiejszy się emisja CO2 jeżeli Unia ograniczy swoją emisję o 20%

Teraz dzielimy 0,00012/1 = 0,00012

0,00012X 100= 0,012% O tyle spadnie emisja CO2 do atmosfery jeżeli Unia ograniczy swoją emisję o 20%

Roczne wahania są rzędu kilku procent

P.S Ponad 90% emisji gazów cieplarnianych do atmosfery to PARA WODNA!!!



autor: Leopard, data nadania: 2010-12-02 22:44:29, suma postów tego autora: 431

Naczelny obrońca klimatu siedzi sobie

w luksusowej rezydencji, pożerającej tyle prądu co kilkadziesiąt przeciętnych gospodarstw, lata prywatnym samolotem a ludzie mają siedzieć po ciemku w drewnianej chacie i jeździć rowerem.

autor: Leopard, data nadania: 2010-12-02 23:21:04, suma postów tego autora: 431

taa

Teraz odezwie się cała rzesza naukowców, którzy zaludniają ten serwis i są ekspertami od emisji gazów cieplarnianych.

Jak zmniejszać emisję? Ja jestem za energetyką jądrową. No i inwestowaniem w naukę, bo potrzeba nam nowych rozwiązań w zakresie energetyki, pilnie.

Ale też nie emocjonuje mnie ten temat, bo wydaje mi się, że nie ma realnych szans na powstrzymanie naszej emisji tychże gazów. Nie ma do tego woli politycznej ani nawet większego poparcia społecznego poza nielicznymi społeczeństwami zachodniej Europy. "Będzie, co ma być", a bakterie wszystko przetrwają.

autor: Mandark, data nadania: 2010-12-02 23:41:25, suma postów tego autora: 731

Mandark

W jakim celu powstrzymywać emisję "gazów cieplarnianych"? Chyba żeby banda cwaniaków żyła sobie w luksusie z handlu limitami!!!
I wytłumacz jeszcze jak powstrzymać emisję pary wodnej, która stanowi ponad 90% powłoki cieplarnianej?

autor: Leopard, data nadania: 2010-12-03 09:20:51, suma postów tego autora: 431

@Leopard

Do Twoich danych w ogóle się nie odnoszę, bo nie są dla mnie ani trochę wiarygodne. Dopóki nie pokażesz mi artykułu naukowego na ten temat (a nie wpisu na jakimś blogu), nie mamy o czym mówić.

autor: Mandark, data nadania: 2010-12-03 18:20:24, suma postów tego autora: 731

Mandark

W takim razie podaj wiarygodne dane:
1) Jaki odsetek ogólnej emisji dwutlenku węgla pochodzi z działalności człowieka a jaki z lądów i oceanów.
2) Jaki jest skład powłoki cieplarnianej i ile jest w niej dwutlenku węgla.
3) Jaki odsetek całkowitej ilości gazów cieplarnianych emitowanych z ziemii stanowi dwutlenek węgla a jaki para wodna.

autor: Leopard, data nadania: 2010-12-03 20:24:50, suma postów tego autora: 431

Leopardzie

Ta dyskusja nie ma sensu, bo należysz do grupy ludzi, którzy uważają, że pozjadali wszystkie rozumy i jak przeczytają kilka podstawowych informacji na dany temat, to ich "chłopski rozum" w całości go ogarnie. Nie ma znaczenia sam skład gazów cieplarnianych, bo ich wzajemne relacje, sposób, w jaki na siebie wpływają, są złożone i niewielkie zmiany jednego z nich mogą mieć wpływ na pozostałe na zasadzie sprzężeń zwrotnych. Tu masz cały artykuł na ten temat:

http://en.wikipedia.org/wiki/Climate_change_feedback

autor: Mandark, data nadania: 2010-12-04 01:08:08, suma postów tego autora: 731

Mandark

Leopard zadał ci pytanie a ty nie dość, że się uchyliłeś od odpowiedzi, to jeszcze próbujesz obrażać. Pod wiadomością nt. wikileaks moje elaboraty nt. Assange skwitowałeś:

"Widzę, że i tu dotarli wyznawcy absurdalnej teorii, że USA kontrolują te przecieki. Co jeszcze? Może Assange jest w rzeczywistości agentem CIA?"

Dziecinne:

"jesteś głupi"

tyle masz do powiedzenia? To może lepiej zamilcz?

autor: Panek, data nadania: 2010-12-04 03:11:58, suma postów tego autora: 896

Mandark

Niewielkie zmiany jednego mogą mieć wpływ na pozostałe????

Człowieku! Emisja C02 do atmosfery nie jest stała. Jednego roku może być mniejsza a drugiego większa. Wybuch wulkanu na Islandii spowodował znaczny wzrost emisji.

autor: Leopard, data nadania: 2010-12-04 10:58:51, suma postów tego autora: 431

Leopardzie

Tu masz odpowiedzi na większość swoich tez:
http://www.newscientist.com/article/dn11638-climate-myths-human-cosub2sub-emissions-are-too-tiny-to-matter.html

autor: Mandark, data nadania: 2010-12-04 12:14:03, suma postów tego autora: 731

Mandark

Zródła które podajesz są tak wiarygodne jak akwizytor oferujący za 5 tysięcy lampę leczniczą, leczącą wszystkie choroby.

autor: Leopard, data nadania: 2010-12-05 14:03:24, suma postów tego autora: 431

Leopardzie

Mimo wszystko trochę bardziej niż źródła, które Ty podałeś.

autor: Mandark, data nadania: 2010-12-05 15:38:48, suma postów tego autora: 731

Dodaj komentarz