Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Christakis Georgiou: Kryzys strefy euro a integracja europejska cz. II

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

To

dziwne: wiedzieć, dlaczego kapitalizm jest w kryzysie, i nie wiedzieć, jak zdobyć chociaż trzyosobowe poparcie dla swych genialnych idei.

autor: ABCD, data nadania: 2011-01-30 14:36:47, suma postów tego autora: 20871

...

Czy ktoś jeszcze pamięta hasła propagandowe z entuzjazmem wygłaszane przez polskich polityków za brukselskie pieniądze przed referendum w 2003 r.? Bo jeśli mnie pamięć nie myli, to m.in. miało spaść bezrobocie, wzrosnąć pensje, standardy praw człowieka, a Kościół - wzorem zachodnich sąsiadów - miał zostać oddzielony od państwa (tutaj, w Polsce!)... Tymczasem na pocieszenie pozostały tylko otwarte granice i rynki pracy "starej Unii" oraz millerowskie "Unia była warta mszy" (kto by się spodziewał, że ta msza będzie trwała tak długo, czy to na pewno zgodne z liturgią?)... Do tego dochodzą również eurodotacje, ale z takowych korzystają głównie zetatyzowane organizacje, granciarnie, rolnicy i co poniektórzy przedsiębiorcy, tyle że już niedługo... Nad wszystkim czuwają eurokomisarze, którzy każą ciąć wydatki i wydłużać wiek emerytalny. I gdzie ten euroraj?

autor: jazi, data nadania: 2011-01-30 15:14:38, suma postów tego autora: 481

...

(Wydatki socjalne, bo przecież nie np. przeznaczone na wojsko czy biurokrację.)

autor: jazi, data nadania: 2011-01-30 15:28:31, suma postów tego autora: 481

ABCD

Christakis Georgiou to Grek. Partia komunistyczna stanowi w Grecji trzecią siłę polityczną.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2011-01-31 05:15:38, suma postów tego autora: 2157

Przypomniałeś

mi, Pawle, stary żarcik.
Zagraniczny student w Grecji zdaje egzamin. Dostaje pytanie o Marksa. Stwierdza, że o nim nie słyszał.
- Jak to, a ruch komunistyczny?
- Nie słyszałem.
- A skąd student pochodzi?
- Czukcza jestem.
Komisja polubownie stawia Czukczy trójkę. Czukcza wychodzi. Za nim do drzwi zmierzają członkowie komisji. Przewodniczący pyta:
- A państwo dokąd?
- Na Czukotkę.

autor: ABCD, data nadania: 2011-01-31 13:17:48, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Bez sensu.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2011-01-31 14:06:53, suma postów tego autora: 2157

Z

sensem.

autor: ABCD, data nadania: 2011-01-31 17:45:42, suma postów tego autora: 20871

Dodaj komentarz