Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Trybunał Konstytucyjny nie zajął się Komisją Majątkową

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Trybunał, ale chyba Prostytucyjny

Czyli nic już na obecnym etapie nie odbierzemy czarnym co nam zagarnęli? I to Polska właśnie.
A z punktu widzenia SLD, które teraz też się "przychyla" do "przełożenia" czyli odłożenia ad acta, co to w ogóle miało byc ten wniosek? Propagandowa ściema? I oczywiście wcale nie chodziło o wyrwanie bestii z pyska to co nam pożarła?
A pies was eseldowy...!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-01-31 17:06:54, suma postów tego autora: 6205

Czyli wszyscy przyznają łącznie z marszałkiem sejmu że

komisja była nie konstytucyjna i działała w sposób przestępczy. Na to zgody być nie powinno. Komisją wobec tego powinni zająć się prokuratorzy a samorządy upominać się o zwrot zrabowanego przez kościół mienia.

autor: zygmunt, data nadania: 2011-01-31 17:10:54, suma postów tego autora: 364

No to mamy pozamiatany

największy przekręt nowoczesnej Europy.A od jutra pocałujta w d... prymasa.Papieża też."Kościelne osoby prawne, takie jak parafie, zakony, stowarzyszenia publiczne czy wyższe seminaria duchowne, nie mogą bez zezwolenia władzy kościelnej dokonywać transakcji, które uszczuplą ich majątek. Do tego typu czynności prawnych, nazywanych w prawie kanonicznym alienacjami, należy m.in. sprzedaż nieruchomości, ustanowienie na niej służebności lub hipoteki, zastaw majtku pod zabezpieczenie kredytu. Kodeks prawa kanonicznego nakazuje, aby przepisy o alienacji były stosowane do wszystkich transakcji, które mogą pogorszyć sytuację majątkową osoby prawnej."

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2011-01-31 17:40:50, suma postów tego autora: 623

Lepiej

że trochę majątku po pereeli dostał Kościół niż żeby wszystko mieli podzielić między siebie Wejchert, Czarzasty, Rapaczyński, Pęczak i "Baranina".

autor: ABCD, data nadania: 2011-01-31 17:50:41, suma postów tego autora: 20871

Państwo prawa made in Poland...

Bezapelacyjną i tajną Komisję Majątkową powołała - u swego schyłku - PZPR Jaruzelskiego i Rakowskiego, a po 1989 r. przyklepał Bielecki z KLD (i wszyscy kolejni premierzy)... Prawdopodobnie miał to być taki prezent komuchów dla Kościoła, który zapewniłby im względny spokój po nieuchronnie zbliżającej się zmianie ustroju.

W 2009 r. wydawało się, że SLD poszło po rozum do głowy i złożyło skargę na Komisję do TK, do niedawna np. poseł SLD Kopyciński ostro walczył (przynajmniej w mediach), żeby sprawa została sfinalizowana i rozliczona... Teraz jednak mamy do czynienia z "zaskakującym" zwrotem akcji, w której interweniuje marszałek Sejmu (a gdzie niezależność władzy sądowej?), natomiast wnioskodawca skargi - SLD - ustami posła Rydzonia przychyla się do jej odroczenia, w praktyce - "ukręcenia karku". Cały ten scenariusz wygląda na dawno już rozpisany i opłacony. Miliardy poszły w las. I karawana jedzie dalej.

autor: wloczykijas, data nadania: 2011-01-31 17:55:38, suma postów tego autora: 906

...

Najpierw prawo łamali nadgorliwi, stalinowscy urzędnicy przejmując mienie, które zgodnie z prawem nie podlegało nacjonalizacji, później łamali je "demokratyczni" urzędnicy III RP dokonując - obok uzasadnionych - również wielu bezprawnych zwrotów mienia. Tradycje państwa prawa zobowiązują ;-).

autor: wloczykijas, data nadania: 2011-01-31 17:57:51, suma postów tego autora: 906

Bo też nie o wierność Konstytucji chodzi...

lecz o interes elit, których biskupi są częścią. Wszystko zatem, co ten interes narusza, Trybunał zawsze może uznać za niekonstytucyjne. Liczy się wszak opinia tych elit a nie gramatyczne brzmienie postanowień Konstytucji. Potwierdza to Bardzo wiele orzeczeń jest tego potwierdzeniem. I nic na to nie poradzimy. Wola ludu nic nie znaczy, oczywiście do czasu.

autor: steff, data nadania: 2011-01-31 18:02:26, suma postów tego autora: 6626

Alfabecie. Czym się różni Baranina od biskupa, strojem ?

To trochę za mało. Koloratkowani mówią ludziom o wartościach a postępują zupełnie inaczej. Baranina i inni przynajmniej nie wciskają ludziom kitu tak jak czynią to księża.

autor: zygmunt, data nadania: 2011-01-31 18:38:25, suma postów tego autora: 364

No to się czerwone oszołomy rozczarowały :)

Punkt dla czarnych. Kolejny.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-01-31 18:53:21, suma postów tego autora: 6195

Ministranci bronią ministrantów.

A że parafianom wzrośnie dziesięcina, to w ramach rekompensaty kościelni im podsuną większą i głębszą tacę do wypełnienia.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2011-01-31 20:01:57, suma postów tego autora: 441

Nie ciesz się Sumieniu

bo SLD tak łatwo się nie poddaje,a jak Konstytucja całkowicie się sprostytuci to jest jeszcze Strasburg. "Prokuratura Apelacyjna w Warszawie w listopadzie ub. roku wszczęła śledztwo z zawiadomienia SLD wobec domniemanych przestępstw w Komisji Majątkowej. Na początku października poseł SLD Sławomir Kopyciński złożył wniosek, według którego prokuratura powinna zbadać wszystkie postępowania Komisji w ciągu 20 lat jej działalności. Poseł uważa, że członkowie Komisji - orzekając ws. zwrotu Kościołowi majątku - wielokrotnie przekraczali uprawnienia i poświadczali nieprawdę.

Według posła Kopycińskiego powołującego się na dane Komisji, od początku działalności przekazała ona Kościołowi ponad 500 nieruchomości za ponad 24 mld zł i grunty rolne o powierzchni 76 tys. ha."

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2011-01-31 20:03:15, suma postów tego autora: 623

PT ABCD ewoluuje: przyznał że KRK jest organizacją przestępczą

Notabene w aktualnych "FiM" jest materiał ukazujący jak na dłoni parasol ochronny rozciągnięty przez watykańskich nad Polskimi lybetatorami po 1989 r., a raczej kolaborację obu tych sił.

autor: szczupak, data nadania: 2011-01-31 20:04:46, suma postów tego autora: 3747

miodek

Za obietnicę koalicyjnego miodku Napieralski jest gotów zaprzeczyć swojej własnej wypowiedzi z zeszłego roku.

autor: Roger, data nadania: 2011-01-31 21:39:57, suma postów tego autora: 514

szczupaku,

ta "organizacja przestępcza" - to małe miki w porównaniu z FSB, GRU, WSI, putinowską partią "Jedna Rosja", SLD czy PO.

autor: ABCD, data nadania: 2011-02-01 11:50:01, suma postów tego autora: 20871

Abcd, jeśli nawet mniej przestępcza od GRU

jak Ty twierdzisz, to przecież nadal przestępcza. Czy to jedyny wybór? Wybór między większym a mniejszym przestępcą? A nie można tak bez przestępców?
Jeśli zaś do oceny organizaci stosować tylko porównania, rozpatrywać je na jakimś tle, to wszystkie organizacje są dobre jeśli przyrównać je z NSDAP czy Gestapo.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-02-01 12:22:52, suma postów tego autora: 6205

Lewy sierpowy - gdybys mial przynajmniej zielone pojecie o kognicji

strasburskiego trybunalu to zapewne nie pisalbys takich farmazonow.SLD moze pisac co najwyzej do Strasburgera, by obsadzil ich w jubileuszowym wydaniu Familiady :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-02-01 12:29:35, suma postów tego autora: 6195

E tam, trybunały, Strasburgi...jak będzie trzeba to się znacjonalizuje

i po sprawie.

autor: west, data nadania: 2011-02-01 12:50:58, suma postów tego autora: 6710

a ja widzę jeszcze jedno i to całkiem niezłe wyjście

gdy zbankrutuje, to będzie rozdawać niemal za darmo i jeszcze prosić, żeby ktoś chciał wziąć.
W Austrii niespotykana dotąd ilość katolików opuszcza łono kościoła katolickiego. W uzasadnieniu podają, że to niby z powodu biedy (co jest niestety faktem) i przymusu płacenia podatku kościelnego. Ale gołym okiem widać, że wierzyć to oni chcą za darmo i bogactwa kościelnego wspierać nie chcą. Polacy być może uczą się wolniej niż inne nacje, ale jednak się uczą, więc nadzieja jest jak najbardziej realna.
A w razie co, to tak jak West pisze; można w jedną stronę, to można i w drugą.

autor: nana, data nadania: 2011-02-01 15:10:24, suma postów tego autora: 4653

Znacjonalizować

majątek SLD? Niezły pomysł. Kaczyńscy proponowali to już w roku 1990.
Ale kto będzie miał sumienie obdzierać bezdomną partię ze sprzedanej siedziby na Rozbrat?

autor: ABCD, data nadania: 2011-02-01 16:43:09, suma postów tego autora: 20871

Kościół przecież wspiera pseudolewicę - np. zaoferował SLD kupno siedziby przy ul. Robrat

Trwają tylko ustalenia, czy kupi to Tadek Rydzyk, czy Kuria Metropolitalna. Uważam, że KK powinien wspierać ubogich - w tym przypadku największą polską partię pseudolewicową.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-02-01 17:30:32, suma postów tego autora: 6195

sierpie

Nie obrażaj NSDAP, bo się nasi rodzimi narodowi-socjaliści gotowi poobrażać.
Chwalić Pana, że Kłamczyński nie znacjonalizował SLD (rok produkcji 99) w roku 1990. Widocznie był zbyt zajęty bandyckim uwłaszczeniem na FPS.
Pg. SN. Ty się módl do bożka Wojtyły, żeby nie pojawił się wreszcie ktoś z jajami w aparacie ścigania i nie spytał toruńskiego diabła choćby o akcje "ratowania" stoczni. Bo radyjko mogłoby zamilknąć na dobre.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-02-01 18:09:51, suma postów tego autora: 1578

PT ABCD znowu wykazuje moralny relatywizm a może nawet permisywizm

Ale dla człowieka który zachwala wyższość francy nad cholerą to zapewne normalne. Ja wybieram katar.

autor: szczupak, data nadania: 2011-02-01 21:03:38, suma postów tego autora: 3747

Stirlitz - toruńskie radyjko trzyma się mocno, a Tatulo Muchomor ma więcej kasiory,

niż jego uszate alter ego Urban. Do bożka Wojtyły sam będziesz modlił się 1 maja, oficjalnie uczestnicząc w pochodzie. Ja do Lolka szacunek wielki mam, bo wespół z pewnym elektrykiem obalił komunę, do której wzdychasz czasem przed snem.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-02-01 22:30:54, suma postów tego autora: 6195

PT Sumie Narodowy - a te paręset milionów baksów

z hamerykańskiego budżetu via CIA i Banco Vaticano (między innymi) for "Solidarity" - to pies? Nie spodziewałem się po tobie takiej podłej niewdzięcznosci wobec Big Brothera za pomoc w walce z "czerwonką".

autor: szczupak, data nadania: 2011-02-01 23:30:10, suma postów tego autora: 3747

szczupaku - czy dolary to ludzie?

Pisalem o Lolku i elektryku, a Ty o baksach. Sugerujesz, ze dolary wiecej znaczyly od rubli transferowych? Niebezpiecznie ocierasz sie o rusofobie, moj drogi ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-02-02 13:14:12, suma postów tego autora: 6195

PT SN - nie patrz nigdy na dolar rozsądku oczyma.

Dolar jest elementem, żywiołem...
A co do rusofobii to ogromnie mi się to spodobało. Jeżeli bowiem z takową uznać moją wrogość i pogardę wobec putinów, miedwiediewów, efesbe czy tamecznej armii - to jestem jak najbardziej rusofobem. Tyle że pod tym względem jestem też usafobem, anglofobem, chinofobem, izraelofobem a nawet polonofobem, co wszem i wobec z dumą oznajmiam. Natomiast jako żywo nikt nie zmusi mnie do znienawidzenia piekarza z Taganrogu, nauczycielki z Ufy czy mechanika z Sankt-Petersburga tylko za ich pochodzenie. Kminisz, SN, czy w połowie lektury zapaliły ci się zwoje mózgowe?

autor: szczupak, data nadania: 2011-02-02 15:54:05, suma postów tego autora: 3747

No popatrz szczupaku, to zupełnie tak jak ja. Nie mam nic do rybaka z Astrachania,

nauczycielki z Chanty-Mansyjska, czy nawet listonosza z Archangielska. Dlatego tak mnie zmartwiło to, że wielkiego przyjaciela Rosjan, Generała Jaruzelskiego oskarżasz o to, że oddał władzę solidaruchom w zamian za zakrwawione amerykańskie dolary. Masz na to jakieś dowody?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-02-02 20:06:12, suma postów tego autora: 6195

Oj SN - i ty zaczynasz mnie niepokoić pod kątem neurologii

Przecież ja mówię o baksach, jakimi zasilano w latach 80' związek zawodowy Solidarność i ogólnie tzw. podziemie; które potem stanowiło jeden z elementów trójsojuszu dzielącego rodzimy majątek. Drugim elementem był KRK, trzecim czerwoni - czyli dokładnie tak jak sądzi większość na tym forum, od ABCD po komunistów.

autor: szczupak, data nadania: 2011-02-02 23:09:02, suma postów tego autora: 3747

szczupaku, martwisz mnie coraz bardziej - w jaki sposob dolary zagarniete

przez Bolka i jego kamratow mogly obalic ustroj? Przez budowe willi na ulicy Polabki? Jesli masz jakies konkretne informacje na temat tego, ktorego z partyjnych towarzyszy namowiono do poparcia solidaruchow w zamian za koperte z zielonymi to napisz wprost i nie snuj mglistych fantasmagorii o tym, ze komune obalili dzialacze "S", wysypujac na ulice polskich miast dolary z workow.Sa bowiem granice smiesznosci, ktorych nawet Ty nie powinienes przekraczac.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-02-03 12:21:31, suma postów tego autora: 6195

Swoją drogą zastanawiam się

kiedy Kaczyński zostanie rozliczony z uwłaszczenia na majątku RSW "Prasa-Książka-Ruch". To był przekręt stulecia!

autor: Pikos, data nadania: 2011-02-03 12:34:08, suma postów tego autora: 876

Ty natomiast szlachetny SN nie przekraczaj granic udawania głupiego

Bo nie uwierzę że nie przeczytałeś klasycznej już pracy "Victory!" P. Schweitzera, poświęconej temu o czym pisałem. No chyba że nie udajesz i naprawdę jesteś...

autor: szczupak, data nadania: 2011-02-03 20:45:15, suma postów tego autora: 3747

PT Pikosie - nie zostanie rozliczony nigdy

Smoleńsk zapewnił mu nietykalność niezależnie od wszystkich byłych i obecnych słów i czynów. Są równi i równiejsi...

autor: szczupak, data nadania: 2011-02-03 21:30:21, suma postów tego autora: 3747

Dodaj komentarz