Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Rosja: "Dzień Gniewu" w Moskwie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

ZAPOMNIAŁEŚ

dodać, że na tej zalegalizowanej imprezie miało być 300 osób, a było 150.
Jednak Udalcovu udało się trafić i tak do aresztu, poprzednio odsiedział 10 dni.

autor: BB, data nadania: 2011-04-11 11:01:28, suma postów tego autora: 4605

***

zastanowiło mnie trochę żądanie poszerzenia uprawnień związków zawodowych

związki zawodowe zaczęły się w czasach, gdy nie były legalnymi strukturami, a ich działania powodowały poważne represje - ale istniała potrzeba zorganizowania się i podjęcia działań i były żywiołem, który zmieniał aktywnie sytuację

najwyraźniej po legalizacji potrzeby robotników zmieniają drastycznie i związki stają się bezsilne...

autor: nikyty, data nadania: 2011-04-11 11:08:55, suma postów tego autora: 3572

A ilu Rosjan sie gniewało?

Więc co to był za gniew? A swoją drogą ze smutkiem czytałem hasła, które do złości na władzę miały ich mobilizować. Niestety jest gorzej niż u nas.

autor: steff, data nadania: 2011-04-11 11:49:02, suma postów tego autora: 6626

hehe

z tego co widzialem to "wielu" sie gniewalo :)
putin pewnie nad tymi 11 mln w moskwie posadzil nad kazdym bezpieczniaka z odbezpieczonym pistoletem wycelowanym w glowe.jak lukaszenko w minsku :)))))

autor: pazghul, data nadania: 2011-04-11 18:02:35, suma postów tego autora: 1489

Fani

Moskwy się cieszą, że demonstrantów nie było (jeszcze) zbyt wielu.
Przeciw Leninowi, Hitlerowi, Stalinowi i Breżniewowi też nie zawsze demonstrowano na skalę masową. Ale w końcu ich reżimy upadły bez śladu.

autor: ABCD, data nadania: 2011-04-12 15:40:19, suma postów tego autora: 20871

To łobuzy.

Dzień wybrany nieprzypadkowo - akcja miała na celu odwrócenie uwagi od Dnia Gniewu w Polsce. Ciekawe czemu była zalegalizowana...

autor: bolo, data nadania: 2011-04-12 21:46:33, suma postów tego autora: 4522

Dodaj komentarz