Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Agnieszka Zakrzewicz: Wszystkie grzechy świętego

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Lewice powinno bardziej interesować

jak postępował z ludźmi związanymi z teologią wyzwolenia.

Ciekawa sprawa zwłaszcza z abp.Romero który zaczynał jako przeciwnik teologii wyzwolenia (pozostał przeciwnikiem jej radykalnych nurtów) by potem zbliżyć się do umiarkowanego nurtu teologii wyzwolenia.Od JP 2 usłyszał jedynie połajanki oraz antykomunistyczne frazesy które świadczyły o tym jak mało papież wiedział o tamtejszej sytuacji.Podkreśla to wielu katolików z Ameryki łać. i Europy zach.

Kult papieża w Polsce jest podyktowany nawet nie tyle wiarą katolicką ile megalomanią narodową, oto naród wybrany,przedmurze katolicyzmu dał światu PAPIEŻA POLAKA.

Stąd wszelka nawet umiarkowana krytyka jest spychana na margines lub wywołuje paroksyzmy wściekłości.

Wiadomo o Polakach tylko dobrze, a o Papieżu Polaku super dobrze.

autor: czerwony93, data nadania: 2011-04-29 10:45:37, suma postów tego autora: 2714

czerwony

jakieś 30 lat temu jerzy urban napisał, że powszechnie nam się wydaje, że jeśli jakiś polski odkrywca przedzierając się przez niezbadaną dżunglę odkryje nieznane wcześniej plemię, jego członkowie natychmiast wpadają w zachwyt nad nami i podziwiają kopernika i kochają polakopapieża :)

autor: nikyty, data nadania: 2011-04-29 12:17:11, suma postów tego autora: 3572

Wyjęli już trumnę Wojtyły,

ponoć dlatego, że mecenas Hel-Rogalski powziął wątpliwości. :D

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-04-29 14:46:34, suma postów tego autora: 1578

ten kult nie ma nic wspólnego z tym, w co czy kogo Polacy wierzą

lecz jest zagrywką socjotechniczną bazującą na pędzie stadnym. To nie ludzie tak myślą - święty itd. - lecz MÓWI SIĘ, ŻE LUDZIE TAK MYŚLĄ. Czy tak myślą, i którzy tak myślą a którzy nie, nie ma tu znaczenia. Media czynią z tego obuch walący równo po głowach, a człowiek - jak to człowiek - utożsamia się z tym, o czym mu się zdaje, że myśli, że wie, że to warte utożsamiania się. I w tej sytuacji prawdą być to nie musi, to, o czym się mówi, że ludzie wierzą. Na przykład gdybym jak powiedziała do Jasia, że jest głupi, to tylko jedynie w przypadku, gdyby Jaś mi uwierzył, poczułby się on niekomfortowo. Natomiast gdyby Jaś był w stanie przytomnie zrozumieć, że ja tylko mówię, że jest on głupi i nic poza tym - do czasu, aż on sam nada temu prawdziwości lub ważności - gdyby potrafił odgrodzić się jako część niezależna ode mnie, z moim gadaniem się nie identyfikująca, to byłoby mu obojętne, co ja mówię o nim. Bo Jaś jest taki, jaki jest. I nie staje się głupszy tylko dlatego, że ja twierdzę, iż on głupi jest. I naturalnie nie będzie on mądrzejszy jedynie przez to, że ja powiedziałabym mu, iż jest mądry. Bo należy - jako podstawę - identyfikować się ze sobą samym indywidualnie, a nie z opinią o stadzie, do jakiego należymy. Co prawda, ludzie są dla siebie wzajemnie lustrami, w których mają nadzieję zobaczyć to, co sami myślą czy mówią. Jednak będąc tego świadomym nie jest się ślepo posłusznym niewolnikiem opinii stadnej.

autor: nana, data nadania: 2011-04-29 15:10:33, suma postów tego autora: 4653

Polski Jaś bardzo chętnie uwierzy że:

*jest wyjątkowy,mądry,piękny,inteligentny,szlachetny,bez skazy,tolerancyjny, wszyscy go gnębią. A jak toś mówi inaczej to jest agentem- żydokomuny,KGB,FSB,masonerii,lewaków,cyklistów i .......................

autor: polak17, data nadania: 2011-04-29 16:02:49, suma postów tego autora: 1297

...

http://allegro.pl/papiez-jan-pawel-ii-i-dziecko-obraz-olejny-i1577882389.html

Wspaniała alegoria roli Wojtyły w kryciu kościelnej pedofilii.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-04-29 16:06:14, suma postów tego autora: 1578

Co

za problem?
Jak ktoś nie lubi JPII, może pojechać do stolicy swojej radzieckiej ojczyzny i pomodlić się do Lenina w jego mauzoleum.
Proponuję taki pacierz:
Wróć Leninie, przyjdź Putinie,
Bo robotnik polski ginie.

autor: ABCD, data nadania: 2011-04-29 18:40:41, suma postów tego autora: 20871

ABCD jak tam schizofrenia antykomunisty z PZPR

pogłębia się,jak widzę wciąż uważasz że ZSRR istnieje.

No cóż ABCD jedź modlić się do rozczłonkowanego ciała,czy do płynów ustrojowych

autor: polak17, data nadania: 2011-04-29 19:37:09, suma postów tego autora: 1297

..CD

A Tobie proponuje dodać do swojej litanii:Święta kremówko-Módl się za nami!Jarkacz nie wybaczy nigdy Wałęsie zaproszenie Lecha z żoną a jego z mężem.

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2011-04-29 20:54:44, suma postów tego autora: 623

Ponura farsa

Człowiek tylko się zastanawia, co z Polakami.Na całym świecie słychać głosy krytyki tylko w Polsce są tłumione.

autor: guevarysta, data nadania: 2011-04-30 10:00:45, suma postów tego autora: 773

Protestuję:

Związunio jest wiecznie żywy!
Trochę poleżał w trumnie, ale wstał i znowu straszy.
O jego reanimację zadbał pułkownik Putin, ktory chwalił się w wywiadach, że nigdy nie rozstał się z legitymacją KPZR.

autor: ABCD, data nadania: 2011-04-30 17:13:57, suma postów tego autora: 20871

no widzisz, A/BCD, co oznacza być człowiekiem honoru, a nie zaprzańcem!

czyżbyś naprawdę uważał, że mógłbyś choćby buty Putinowi wyczyścić, bez jego pozwolenia? Czy zdradzisz może, co upoważnia Cię do usiłowania patrzenia z góry na Putina? Czy naprawdę czujesz się od niego większy? :)))))?

autor: nana, data nadania: 2011-05-01 14:17:08, suma postów tego autora: 4653

ABCD to bohater

członek PZPR który w ostatnich latach podjął walkę z PZPR,KPZR,KGB,Breżniewem.

Kim jest dzisiaj może Napoleonem,Aleksandrem Wielkim -))))

autor: czerwony93, data nadania: 2011-05-01 19:05:34, suma postów tego autora: 2714

nano

Czy moglabys wytlumaczyc dlaczego wg ciebie mozliwosc czyszczenia butow liliPutinowi mialoby byc czyms tak wyjatkowym ?
Wprawdzie kierujesz pytanie do ABCD ale ja zapytam sie co wg ciebie znaczy:
"Czy naprawdę czujesz się od niego większy?"
Wiekszy klamca?
Wiekszy zbrodniarz?

Wyzszy od liliPutina to napewno jestem a wiec gdyby kiedys doszlo do spotkania napewno patrzylbym na niego z gory:)

autor: Rebel2, data nadania: 2011-05-02 04:19:04, suma postów tego autora: 3910

nano,

nie dawno widziałem się z Putinem. Całkiem fajnie wygladał, ale szybko się spalił. Pod ambasadą rosyjską, 9.04.
Co prawda, był to Putin-kukła, lecz chyba wsZyscy demonstranci żalowali, że zabrakło Putina w oryginale.

autor: ABCD, data nadania: 2011-05-02 12:54:25, suma postów tego autora: 20871

A/BCD, Ty myślisz, że ja ma coś do Ciebie? Nie mam absolutnie nic.

ciągnę tylko prostą równoległą do Twoich krzywych pokręconych. Czy jest to powód, byśmy się na siebie boczyli? Nie uważam, by tak było. Z całą pewnością nie zwalczam Ciebie jako osoby.
Jeżeli ktoś pali kukłę Putina (?) no to co? Palili Busza, palili i innych. Czy to miało jakąś głębszą wymowę? Nie. Oznaczało tylko, że mieli materiał na kukłę, że palili ją i że władze na to pozwoliły. A z Putinem co ma to wspólnego? Nic.
Dlaczego napisałam o tych butach Putina? No bo jego ochrona po pierwsze nie dopuściła by Cię do niego. Po drugie to może nosi on obuwie sportowe, którego nie czyści się do połysku pastą do butów. A po trzecie, to Putin może nie chcieć, żeby byle kto zajmował się jego butami. Jest on wolnym człowiekiem i ma to prawo. Czy widzisz w tym jakąś dyskryminację swojej osoby? A teraz rzecz odwracając: Tobie byle kto może dać po gębie na ulicy i nikt nie stanie w Twojej obronie. Miliony ludzi w Rosji nie tylko Putina podziwiają, ale go bardzo szanuja jako człowieka i przywódcę Narodu Rosyjskiego. Czy uważasz, że masz prawo ich przekonywać, by tego nie robili? - a co Ci do tego?

autor: nana, data nadania: 2011-05-04 21:54:48, suma postów tego autora: 4653

Dodaj komentarz