Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Paweł Borecki: Konieczna jest reforma finansowania Kościoła

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Polecam

warto przeczytać :

http://raf.la.org.pl/component/content/article/34-ogolne/743-rodo-prawdy-czy-religijne-szambo-polityczny-szkic-na-temat-wojtyy

autor: czerwony93, data nadania: 2011-05-01 10:45:51, suma postów tego autora: 2712

Zakręcić kurek

zaraz im rura zmięknie.Państwo na wszystkim oszczędza oprócz czarnej arystokracji.Panie ministrze finansów bądż pan mężczyzną z jajami i nie sraj w portki ze strachu większość obywateli to zaakceptuje.

autor: ajde, data nadania: 2011-05-01 11:52:28, suma postów tego autora: 289

Logika tego człowieka wprost poraża. Dla niego ulga podatkowa

to "finansowanie przez państwo". To tak jakbym ja miał się poczuć "sfinansowany" przez oprycha, który okradł mojego sąsiada, a mnie nie.

autor: west, data nadania: 2011-05-01 12:48:43, suma postów tego autora: 6709

eee tam, Twoja logika też jest niczego, West.

Jak Ci tak zależy, to i Ciebie okradną. Pamiętaj, że się z tym napraszasz.

autor: nana, data nadania: 2011-05-01 14:35:08, suma postów tego autora: 4653

A

dlaczego państwo finansuje z pieniędzy podatników takie publikacje Krypola, jak wybór pism Lenina i przemyślenia francuskich maoistow?
Czemu nie wprowadzić dobrowolnego opodatkowania na Krypol?

autor: ABCD, data nadania: 2011-05-01 15:03:21, suma postów tego autora: 20871

Finansowanie Kościoła

"Tygodnik "Polityka" podał przez laty kwotę miliarda złotych rocznie."

W tygodniku "Polityka" dalej pisze też że: "Większość tych pieniędzy instytucje te nie wydają na siebie, a na działalność na rzecz lokalnych społeczności, często na taką, której nikt inny nie chce prowadzić."

http://archiwum.polityka.pl/art/panstwo-daje-na-tace,376410.html

Więc i tak trzeba było by dotować to z budżetu. Oszczędzanie na Kościele to przelewanie z próżnego w puste.

autor: nakama, data nadania: 2011-05-01 17:21:00, suma postów tego autora: 593

nakanama

możesz podać przykład działalności charytatywnej, której nikt inny nie chce prowadzić?

na marginesie: "Ojciec Chrzestny" się przypomina jak się czyta takie artykuły - i mafia też dbała o PR...

autor: nikyty, data nadania: 2011-05-01 17:34:35, suma postów tego autora: 3572

Prawie syzyfowa praca – walka z Klerem.

Jeszcze trochę, jeszcze parę afer, a coraz więcej ludzi powie dość.
Potem można będzie znacjonalizować zagrabione mienie.

Partyjniactwo rządzące Polską czuje respekt przed klerem, kler jest silny swymi parafianami. Nie podskoczy mu ni lewica ni prawica. Dziwne, ale Kaczyński wobec kleru był mniej spolegliwy niż Miller czy Kwaśniewski.
PZPR miała władzę, siłę i media. Ale jak ponad dziesięć milionów ludzi wstąpiło do Solidarności (kontra nim), to im rura zmiękła. W Polsce potrzebna jest silna partia antyklerykalna. Im ta partia będzie silniejsza, tym Kościół katolicki będzie bardziej ludzki.

Chciałbym, aby rząd pokazał gest Kozakiewicza klerowi, wprowadził podatek kościelny, kasy fiskalne, zerwał Konkordat i nakazał przestrzegania rozdziału państwa i kościoła, czyli krzyże powinny by zniknąć z miejsc publicznych, religia ze szkół publicznych, polikwidować etaty kapelanów, katechetów i tych wszystkich funkcjonariuszy Kk żyjących z pieniędzy budżetowych. Mam 57 lat, ale mam nadzieję że to się spełni za mego życia.
Kto pomyślałby w 1979 roku że PZPR nie będzie rządzić, Rosjanie wyjadą z Polski bez walki, a Polska będzie w Unii Europejskiej …
Józef Brzozowski Żory.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2011-05-01 18:15:21, suma postów tego autora: 441

...

Łest

Was poraża wszstko co jest próbą zrównania praw. Chętnie byśćie zabrali zasiłki bezrobotnym, ulgi dla studentów i w ogóle zlikwidowali darmowe szkolnictwo. I oddali to klerowi w różnych formach, rzecz jasna. Emerytury górników są be, emerytury kleru są cacy. KRUS jest be, ale 5 mld dla kleru jest cacy. Czyli jak za starych dobrych czasów średniowiecza - absolutny wasalizm wobec kościoła i miażdżenie tych, którzy mogą jeszcze podskoczyć.

Tak dalej prawaki, SLD ma coraz większe poparcie.

autor: ancymon, data nadania: 2011-05-01 18:22:31, suma postów tego autora: 621

Ancymonie, pamiętaj że w obozach koncentracyjnych

więźniowie też byli równi.

autor: west, data nadania: 2011-05-01 19:01:29, suma postów tego autora: 6709

tak strasznie w tej katolickiej Polsce

aż dziw że towarzysze nie uciekają tłumnie na Białoruś czy na Kubę.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2011-05-01 19:43:14, suma postów tego autora: 2714

nikyty

"możesz podać przykład działalności charytatywnej, której nikt inny nie chce prowadzić?"

Hospicja, domy pomocy społecznej, itp, itd.

"na marginesie: "Ojciec Chrzestny" się przypomina jak się czyta takie artykuły - i mafia też dbała o PR..."

??? Sorry ale mnie antyklerykalizm (i mówię to jako ateista) nigdy jakoś szczególnie nie kręcił. Zresztą historia pokazuje że im bardziej walczy się z Kościołem, tym większa jego siła.

I zgadzam się z opinią ABCD, jeżeli decydujemy się by wspierać z budżetu państwa różne organizacje, to jednoczesne zamykanie środków finansowych dla Kościoła jest hipokryzją. Albo zlikwidujmy przywileje wszystkim, albo dajmy szansę wszystkim w nich partycypować.

autor: nakama, data nadania: 2011-05-01 20:38:59, suma postów tego autora: 593

west

Równi? Nawet o obozach musisz kłamać i wyrównywać je sobie pod swój debilny światopogląd?

autor: poziomka, data nadania: 2011-05-01 21:30:28, suma postów tego autora: 576

Deklerykalizacja i lustracja deklerykalizacyjna

Jedynym rozwiązaniem jest deklerykalizacja i lustracja deklerykalizacyjna. Co prawda te postulaty nie są do natychmiastowego zrealizowania ale propozycje Pawła Boreckiego tez nie sa na dzisiaj.

autor: Krzysztof Mróź, data nadania: 2011-05-01 22:33:58, suma postów tego autora: 569

PT Złodziejowi P. nie przeszkadza

finansowanie przez państwo prywatnej firmy KRK sp. z o. o.? A to dziwne. Jawne łamanie zasad zdrowej konkurencji i podtrzymywanie niewydolnych bytów gospodarczych.

autor: szczupak, data nadania: 2011-05-01 22:58:15, suma postów tego autora: 3747

DP i west

to po prostu takie Janosiki a rebours:) Zabierać biednym i dawać bogatym!:) Co obaj realizują w teorii i w praktyce. Ten typ tak ma.

autor: fancom, data nadania: 2011-05-02 09:11:22, suma postów tego autora: 1424

Niestety......................

Dzięki sukcesom gospodarczym i politycznym ludzi pokroju Dobrodzieja........ w RP

Marzenia forumowicza Kaktusanadłoni
.......... cytat


Chciałbym, aby rząd pokazał gest Kozakiewicza klerowi, wprowadził podatek kościelny, kasy fiskalne, zerwał Konkordat i nakazał przestrzegania rozdziału państwa i kościoła, czyli krzyże powinny by zniknąć z miejsc publicznych, religia ze szkół publicznych, polikwidować etaty kapelanów, katechetów i tych wszystkich funkcjonariuszy Kk żyjących z pieniędzy budżetowych. Mam 57 lat, ale mam nadzieję że to się spełni za mego życia.

.......... koniec cytatu



Jeśli mają mieć szansę na zrealizowanie to za ........

70- 100 lat

Pozdrawiam.

jacekx socjalista naiwny

autor: jacekx, data nadania: 2011-05-02 12:20:01, suma postów tego autora: 3088

Ochłapodawcom i całej lyberii i kolyberii

tak źle w tej "socjalistycznej" III RP... Aż dziw bierze, że nie uciekają do rajów podatkowych...

autor: Wąż jadowity, data nadania: 2011-05-02 12:45:14, suma postów tego autora: 213

Kto ma księdza w rodzie, tego bieda nie ubodzie;-)

,,Pikanterii dodaje fakt, że marszałkiem województwa mazowieckiego jest Adam Struzik, a proboszczem w parafii Opatrzności Bożej na Wilanowie został jego brat. Nie wierzę, że to przypadek''

PSL to najbardziej polska z polskich partii, w pełni konsekwentnie realizuje politykę prorodzinną

autor: Postsocjalista, data nadania: 2011-05-02 21:19:32, suma postów tego autora: 1953

West przegiąleś..................

Przeczytaj swój post ze zrozumieniem
.............
Ancymonie, pamiętaj że w obozach koncentracyjnych
więźniowie też byli równi.
.........
koniec twego postu

Obrzydliwy to post jak na Polaka............
zrozumiały tylko wtedy jeśli jesteś ideowymi popłuczynami po Hitlerjugend.......

jacekx socjalista naiwny

autor: jacekx, data nadania: 2011-05-03 01:30:57, suma postów tego autora: 3088

autor pisze

"Można sobie jednak wyobrazić, że do Konstytucji wprowadzono by wyjątek dopuszczający pytanie o wyznanie w przypadku np. spisu powszechnego i podatku kościelnego."

Jaki wyjątek? 2 tygodnie temu był u mnie ankieter z GUS-u i pytał o moje wyznanie.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-05-03 10:13:15, suma postów tego autora: 6205

Pożartowaliśmy, popsioczyliśmy na kościół święty i apostolski

a teraz proponuję na zgodę odmówmy litanię do Ojca Świętego zatwierdzoną juz przez epidiaskop

Ja zacznę a ABCD skończy:

"Gorliwy Miłośniku Eucharystii, Niestrudzony Pielgrzymie tej ziemi, Misjonarzu wszystkich narodów, Świadku wiary, nadziei i miłości, Wytrwały Uczestniku cierpień Chrystusowych, Apostole pojednania i pokoju, Promotorze cywilizacji miłości, Głosicielu Nowej Ewangelizacji, Mistrzu wzywający do wypłynięcia na głębię, Nauczycielu ukazujący świętość jako miarę życia, Papieżu Bożego Miłosierdzia"

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-05-04 01:24:17, suma postów tego autora: 6205

Dodaj komentarz