Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Skandaliczne wyniki kontroli PIP

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Przegrani

Jak widać powyżej robotnicy nic na upadku PRL nie zyskali.

autor: mlm, data nadania: 2011-05-24 18:34:43, suma postów tego autora: 4284

duda

da radę.

autor: kontras, data nadania: 2011-05-24 18:53:24, suma postów tego autora: 1774

A nawet rady dwie Duda da.

Bo marzy mu się "byśmy wrócili do idei rządu 1)PO i 2)PiS. Wtedy by nie było ani za dużo 1)socjalu, ani 2)liberalizmu"
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2011-05-24 20:45:48, suma postów tego autora: 5956

Jak widać w Polszcze wystarczy wypiąć się na urzędasów

i władza może nam skoczyć. Co innego gdy w pokorze będzie poddawać się ich woli. To ważna wskazówka.

autor: szczupak, data nadania: 2011-05-25 00:10:52, suma postów tego autora: 3747

Taki system, takie czasy

Robi się na dwóch miejscach albo chwyta się każdego zlecenia, zarywając noce. Nie wysypia się, bo brakuje na wszystko doby. O jakimś większym odpoczynku czy towarzyskim realizowaniu się w ogóle człowieku zapomnij.

Każdy zabiegany, w przerwie między jedną a drugą pracą opłaca zaległe rachunki, patrząc na zegarek, czy zdąży jeszcze chapnąć jakiegoś fastfooda w celu oszukania głodu, bo na porządny obiad oczywiście szkoda czasu.

Społeczeństwo obywatelskie? Stowarzyszanie się w jakimś celu? "Panie, ja na te pierduły nie mam czasu. Co mnie z tego filozowania jak z tego na chleb nie bedzie?"

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2011-05-25 02:02:11, suma postów tego autora: 2157

Prokuratorzy demontują system

"demokratycznego państwa prawnego urzeczywistniającego zasady sprawiedliwości społecznej". Umorzyć albo w ogóle odmówić wszczęcia - ciekawe, że Korwin-Mikke na to nie wpadł.

Swego czasu śp. rzecznik praw obywatelskich, ten który zginął w Smoleńsku, zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego podatek progresywny. Że niezgodny z Konstytucją, zasadą równości etc. Tak po prawdzie niezgodny z Konstytucją może też być podatek liniowy, bo w liniowym lepiej zarabiający dalej płacą więcej, tylko w liczbach bezwzględnych a nie procentowo.

Nie wiem jak zakończyła się skarga rzecznika ale, myślę, że sprawa jest rozwojowa. Za kilka lat Kulczyk (ten z listy "Wprost") i Kowalski (ten z budowy) będą płacić tyle samo. Jakieś 2000 zł rocznie na policję i wojsko.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2011-05-25 02:13:42, suma postów tego autora: 2157

Być może przepisy prawa pracy coraz bardziej rozmijają się

z realiami gospodarczymi. Bo zauważmy że tendencje o których donosi notka mają miejsce na tle wzrostu gospodarczego i wzrostu płac realnych. Warto by było aby lewica.pl ten temat rozpoznała i naświetliła.

autor: west, data nadania: 2011-05-25 10:38:46, suma postów tego autora: 6710

Zatrudniciele bezkarni

Jak widać ci tzw. praco-dawcy obowiązków i zadań pracownikom dodają bez umiaru, bez oglądania się na przepisy Kodeksu pracy. A pracownicy, stroniący od związków zawodowych, są bezsilni i swoją pracę dają za byle pieniądz.

autor: zdzi, data nadania: 2011-05-25 12:44:52, suma postów tego autora: 183

Nareszcie lewicowy temat !!!

Powiało świeżym powietrzem?

Czekam na więcej!


autor: dzeus, data nadania: 2011-05-25 21:31:55, suma postów tego autora: 1046

Słowo na czwartek

' (...)I ujrzałem drzwi otwarte w niebie, a Ten, co siedział, zdał mi się jakby z kamienia jaspisu i krwawnika i tęcza była wokoło tronu, i z tronu wychodziły błyskawice i grzmoty. Zasiadający ujął w dłoń sierp ostry i krzyknął: 'Zapuść sierp swój i żnij, gdyż przyszła godzina żniwa, ponieważ dojrzało żniwo ziemi' (...) '

Umberto Eco, 'Imię Róży'

autor: dnk, data nadania: 2011-05-25 23:52:46, suma postów tego autora: 329

post scriptum do poprzedniego postu

Z obawy przed zlym zrozumieniem cytatu użytego w moim poprzednim poście oświadczam, że:

Użycie tego cytatu w kontekście tego tematu sugeruje tylko i wyłącznie to, że na skutek szaleńczej polityki rządu PiS warunki pracy są fatalne i należy się zorganizować, by walczyć o swoje prawa w sposób pokojowy, demokratyczny, antypisowski, nienaruszający dobrego imienia Umiłowanego Przywódcy Bronisława Komorowskiego, Wielkiego Wodza Donalda Tuska, oraz Gorejącej Gwiazdy Rozświetlającej Ciemności - Platformy Obywatelskiej.

autor: dnk, data nadania: 2011-05-26 01:00:33, suma postów tego autora: 329

Władza w slużbie klasy panującej!

Marks pisał o tym już ponad sto lat temu. Fakty powołane w niusie tą marksowską prawdę tylko potwierdzają. Dopóki zatem będą królować pracodawcy a nie nasze zakłady pracy, jak kiedyś już było, to nic w tej mierze się nie zmieni, bo niczego wypłakać się nie da nawet największymi łzami.

autor: steff, data nadania: 2011-05-26 11:16:28, suma postów tego autora: 6626

Dodaj komentarz