Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

SdPl: Filemonowicz wyrzucony z partii

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Rosati

już jest w PO.
Oby jak najszybciej poszła tam za nim reszta jego opcji.

autor: ABCD, data nadania: 2011-06-13 10:05:41, suma postów tego autora: 20871

wow!

Można poczuć wiatr "zmian" na "socjaldemokratycznej" "lewicy". Niemal wichura.

autor: rote_fahne, data nadania: 2011-06-13 10:58:21, suma postów tego autora: 1805

No i dobrze, że się sypie...

Mniej będzie tych, którzy obrażają słowo lewicowość.

autor: steff, data nadania: 2011-06-13 13:27:52, suma postów tego autora: 6626

steff - płonne nadzieje.

Mniej będzie tych, którzy obrażają słowo lewicowość.
-----------------------------------------------------
Niestety na tym forum pozostanie Getzz

autor: Cud2, data nadania: 2011-06-13 15:18:05, suma postów tego autora: 3207

Szok!

ABCD! Zgadzam się z Tobą! Sam nie mogę wyjść z podziwu ;) Niech wszelcy liberałowie z SLD odejdą czym prędzej do PO, wtedy jest nadzieja że Napieralski faktycznie zbuduje silną lewicową partię. Wiem, że to naiwne myślenie, ale jeśli siły oddolne i prospołeczne typu PPP, Samoobrona itd. nie przekroczą progu to co nam pozostanie?

autor: socjalpatriota, data nadania: 2011-06-14 00:15:27, suma postów tego autora: 471

?

Socjalpatriota - `siły prospołeczne` w drogich samochodach i z bardzo dużymi pensjami to naprawdę bardzo pomogą obywatelom :-)

autor: 1234, data nadania: 2011-06-14 09:36:14, suma postów tego autora: 873

1234

Gdyby Kaczyński nie miał drogiego samochodu i wysokiej pensji może byłby bardziej wiarygodny. A tak wybieramy między tymi, którzy są: neoliberalną prawicą albo lewicą, która ma prospołeczne elementy w programie.

autor: Pikos, data nadania: 2011-06-14 12:42:47, suma postów tego autora: 876

Socjalpatrioto jako osobie, która w tym roku na wybory nie pójdzie

wydaje mi się, że nie ma żadnej różnicy między Lepperem "robotniczym" i "rolniczym". Tak jak miedzy PO i PiS.
Ty widzisz? Wyjaśnij jaką? I jakąż to nadzieję byś wiązał z jednym albo drugim?
Ja uważam, że jedyne nadzieje na jakąś prawdziwą radykalną zmianę, można wiązać z czymś co ma postać ruchu. Co oczywiście jest truizmem, ale też prawdą. Tylko i wyłącznie z czymś masowym. Dlatego podoba mi się projekt RSS, choć wcale nie wierzę, że taki ruch można już zbudować. Ale wiem, ze tylko demokratyczny wewnetrznie ruch może dawać nadzieję, że nie ci w alfach romeo nie zdradzą, nie dlatego, że są dobrzy, ale dlatego, że będąc od ruchu całkowicie zależni zdradzić nie będą mogli. Całkowicie! Zresztą sądzę, że w naprawdę demokratycznej strukturze masowej, żadne z wcieleń Leppera nie miałoby szans zaistnieć. Zaistniałby natomiast w końcu ktoś mądry, choć może nie tak cwany i bez skrupułów jak ci dwaj.
O ile Ziętek nigdy żadnego ruchu za sobą nie miał i nie ma, to Lepper jakąś jego namiastkę, szansę zmarnował.
Niektórzy twierdzą, że to był ruch, nawet o cechach jakiejś masowości. Ja tak nie uważam. To nie był ruch ale w pewnym momencie nadzieja na ruch. Jeśli nawet na zewnątrz tak się wydawało, to wewnątrz panował tam przecież pełen autorytaryzm i wodzostwo Leppera. Ruch nie był więc ruchem demokratycznym. A jeśli nie był ruchem demokratycznym, to nie był w ogóle czymś co ja mogę nazwać ruchem społecznym.
Tak uważam w teorii.
Ale, że ruchu poza nazwą (RSS) nie widać, to ja z wyborów w tym roku rezygnuję. Mogę się tylko zastanawiać czy nie oddać głosu nieważnego i uprawiać tu antywyborczą propagandę;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-06-14 13:08:19, suma postów tego autora: 6205

Dodam jeszcze

że Lepper z namiastką ruchu dawał nadzieję 10 lat temu. Nadzieję zmarnowaną. Dzis Lepper nie ma za sobą praktycznie nic i to zupełnie inna sprawa, że go celowo zniszczono. Ważne, ze dzis Lepper, wódz Lepper!, o ile przed laty jednak coś za sobą miał i choć w minimalnym stopniu musiał się z tym zapleczem liczyć, to dziś gdyby "wszedł" nic by już go nie hamowało. Więc socjalpatrioto krótko - na Leppera nie warto już głosować. To przeszłość... i co prawda negatywna, ale nauka na przyszłość. Negatywne wzorce też są potrzebne, by wiedzieć jak nie wolno postępować.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-06-14 13:16:54, suma postów tego autora: 6205

Ważne

Dostałam list od Tomasza ---z adresu „zysk3@wp.pl”. Towarzystwo Miłośników Ekonomii

autor: Jot, data nadania: 2011-06-14 16:05:48, suma postów tego autora: 102

Jaja sobie robicie !

Przecież mój komentarz był o wiele dłuższy i dotyczył tego,że albo jesteście blokowani,albo maci spieprzony serwer!

autor: Jot, data nadania: 2011-06-14 16:21:12, suma postów tego autora: 102

moderatorze tej strony......

umieściłeś zaledwie początek mojej wypowiedzi,do czego nie miałeś prawa ,albowiem przez to zmieniłeś całkowicie jej sens - wiesz coś o tym ? Czy w ogóle jesteś w stanie zrozumieć o czym piszę ? CZy nie masz możliwości intelektualnej pojęcia tego ?

autor: Jot, data nadania: 2011-06-14 16:32:52, suma postów tego autora: 102

Ślepi i głusi ?

Minęło kilka godzin od obwieszczenia konkluzji Komisji w sprawie śmierci Barbary Blidy -- a na lewica.pl -- błoga cisza w temacieee...

autor: Jot, data nadania: 2011-06-14 16:54:30, suma postów tego autora: 102

Misiu :)))

Obudziłeś się :)))

autor: Jot, data nadania: 2011-06-14 16:57:37, suma postów tego autora: 102

Jot - konkluzja nastąpi 19 lipca

Wystarczy przeczytać news na Onecie, czy Wyborczej ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-06-14 16:57:57, suma postów tego autora: 6195

Zliczanie komentarzy jest mylące,bo nieprawdziwe

a ma znaczenie dla komentatorów.Albowiem widząc,że liczba się nie zmieniła w ogóle nie zaglądają na stronę.Gdyby jednak zliczanie komentarzy było adekwatne,to komentatorzy chętnie by podejmowali polemikę - tak sądzę pierdołowata redakcjo.

autor: Jot, data nadania: 2011-06-14 17:01:02, suma postów tego autora: 102

Jadźka, nie pitol tylko dawaj ten list od Tomasza

:)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-06-14 17:05:37, suma postów tego autora: 6195

Sumienie moje

przecie ja nie o mojej ,bądź Twojej konlkuzji.Ja o milczeniu lewica.pl wobec takich rewelacji 1

autor: Jot, data nadania: 2011-06-14 17:10:02, suma postów tego autora: 102

Nie pitole a jakże...

Ja go dawam ,ale ta cholerna lewica.pl go nie dawaa

autor: Jot, data nadania: 2011-06-14 17:19:50, suma postów tego autora: 102

lewica.pl pisze o konkretach

Do 19 lipca jeszcze sporo czasu.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-06-14 17:20:36, suma postów tego autora: 6195

Ale..

Temat jest gorący już dziś.Bo dziś zaistniał przy okazji zakończenia prac komisji.Nie udawaj,że nic Cię tam nie ruszyło,bo niewątpliwie ruszyło prawicowcu zagorzały.Mam za złe lewica.pl ,że nie podjęła tematu.Ot co

autor: Jot, data nadania: 2011-06-14 17:28:48, suma postów tego autora: 102

Po raz kolejny: komisja zakończy pracę 19 lipca, gdy nastąpi ostateczne

głosowanie nad raportem końcowym.
Krwawy Jastrząb Kalisz musi jeszcze trochę poczekać.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-06-14 17:48:22, suma postów tego autora: 6195

To WY

Przestańcie pitolić !
Bogaci uciekają w raje podatkowe.Kto zatem płaci podatki na ten nasz kraj,na płace dla krezusów,balangi prezesów itp.-- Emeryt - przecież opodatkowany,rencista i ten szaraczek,który nie przekracza średniej krajowej zarabiąjąc 1500 zeta.A który nie może dopchać się do lekarza i doczekać jakiejkolwiek pomocy od swojego kraju,który w końcu finansuje - prawda ? Nastał czas niwwolnictwa usankcjonwanowego przez demokrację globalną.---Będzie rewolucja jak nic.

autor: Jot, data nadania: 2011-06-14 17:50:10, suma postów tego autora: 102

Skoro Kalisz postanowił na trumnie Blidy wjechać do Sejmu

to jego problem. Ciekawe kiedy poprowadzi Paradę Nekrofilskiej Równości?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2011-06-14 17:59:22, suma postów tego autora: 6195

Na przykład

Mój sąsiad przez 15 lat prowadzi firmę szyjącą dżins.Szwaczki byy zatrudnione na 1/2 etatu i od tego miały odprowadzane składki na ZUS,a on podatki.W momencie,kiedy jedna z pracownic wydała z siebie jekieś ale,uslyszała,że jak śmie kąsać rękę,która ją żywi ! Ten pan dotąd jest przekonany,iż jest baaardzo prawym i przykładnym człekiem ,ktory pomógł w życiu tak wielu (11-tu)kobietom szwaczkom.Znaczy sie,jakby nie on,to one by pewnikiem zmarły z braku jego pomocy.Zupełnie nie kuma,że jesst przestępcą ,który oszukiwał państwowy Zakład US,USkarbowy i te nieszczęsne szwaczki -- on się widzi jako bohatera ! Ale tylko on w tym czasie(15 lat) zdołał wyremontować mieszkanie na poziom super cool.Te szwaczki zarabiały na przeżycie.--Taki Pan --dobry Pan-- do dziś tak się czuje...Tfu !

autor: Jot, data nadania: 2011-06-14 18:27:40, suma postów tego autora: 102

Zapomniałam dodać

że one dostawały do ręki nieco więcej niż wynikało z urzędowej deklaracjil.NIemniej to "nieco" było i jest tak okrojone,że ów Pan zgarnia to właśnie co się mieści między deklaracją za 1/2 etatu a czasem rzeczywistym ,który zajmował im pracę A to było częst i 10/12 godzin.Przy okazji normą jest w takich zakładach ( najczęstszą niestety )że pracownicy dostają urlopy wg oficjalnego zatrudnienia ( czytaj,wg zatrudnienia na 1/2 etatu)choć pracują często ponad 10 godzin dziennie bo szef wymaga - albo spadaj !

autor: Jot, data nadania: 2011-06-14 18:40:30, suma postów tego autora: 102

Ludzie !

Dochodzi godzina 20ta i nie ma śladu na tym portalu,że rozstrzyga się sprawa śmierci lewicowej posłanki Barbary Blidy ! ! !
Czu tu kogoś to obchodzi ???
Przypominam ,że portal zwie się lewica.pl ! ! !

autor: Jot, data nadania: 2011-06-14 19:49:45, suma postów tego autora: 102

"LEWICOWEJ posłanki Barbary Blidy"

Powiedz o tej "lewicowej" jaśniepani ludziom wywalonym ze swoich domów na ulicę, co było jej pomysłem.

autor: Getzz, data nadania: 2011-06-14 20:05:41, suma postów tego autora: 3554

Getzz - SWOICH domów?

Ejże, nie fantazjuj.

autor: west, data nadania: 2011-06-14 20:12:28, suma postów tego autora: 6709

Ci wywaleni ludzie

mieszkają dziś w domach,ktoe z czasem udoskonalili i są zadowoleni,bo teraz od prawicowych decydentów nie dostaliby nic.Znasz liczbę wybudowanych mieszkań dla zwykłych obywateli (którzy wyłącznie płacą podatki na nasz kraj)w latach popeerlowskich ? Otóż takiej liczby nie ma,bo takich przedsięwzięć nie ma.Są wyłącznie budowane mieszkania dla ludzi z kasą- apartamentowce,lokale na wynajem itp.--Mieszkań jest fool !- Tylko nie ma kto ich kupić.

autor: Jot, data nadania: 2011-06-14 20:16:08, suma postów tego autora: 102

Nie wiem co za oferma....

dogląda tego forum i go moderuje.Czy w międzyczasie odcedza makaron,przewija niemowlę czy też wypaca epistołę do najwyższych władz i nie ma czasu na takie duperele jak puszczanie wpisów na to forum.Bo jak mam czekać 40 minut,a choćby 15 na ujrzenie swojego wpisu a potem na jakikolwiek odzew ,to mi wszystko już opada ( najpierw cycki).Jaka to jest dyskusja ? Toż to kicha ,kaszana i obciach ! Stawiam zdecydowane weto takim praktykom !

autor: Jot, data nadania: 2011-06-14 20:33:28, suma postów tego autora: 102

Nie denerwuj się Jot

Tu nie piekarnia."Procedura publikowania komentarzy trwa zwykle od jednej do kilku godzin."Szybciej to było wiele lat temu.I to się chyba ne vrati.Chyba że..... na usilne wnioski starej gwardii zawnioskujemy inaczej.Tu nie tylko nieciekawie,nudno i duszno.Tu już przewaga prawactwa.3maj się Jot.Mnie również nudzi to "tempo".Dziś pytanie.Jutro moderacja.Pojutrze odpowiedż.

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2011-06-14 21:08:43, suma postów tego autora: 623

Z ostatniej chwili

Solidarnym zajumali namiot. Zychu, czemu nie było cię na posterunku? Ojczyzna w potrzebie, a ciebie brak. I co teraz będziecie obnosić przed pałacem?

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-06-14 21:15:16, suma postów tego autora: 1578

Stirlitz

Jaaaaa -- tera oprócz cycków opadły mi wary (że też nie mam jaj !)-- Jasne ,że sromowe.

autor: Jot, data nadania: 2011-06-14 21:43:42, suma postów tego autora: 102

lewy a nawet sierpowy

To ja chce na te usilne wnioski starej gwardii...że my zawnioskujemy inaczej.Dokładajcie się do wniosku wyjadacze wszelacy ! Przecież to nie dyskusja ,takie cedzenie co kwadrans ! ! ! Szable w dłoń !

autor: Jot, data nadania: 2011-06-14 21:56:39, suma postów tego autora: 102

Tempo moderacji nie jest złe

Zniechęca przynajmniej niektórych nadpobudliwych.

autor: west, data nadania: 2011-06-14 22:02:21, suma postów tego autora: 6709

Jasne west

Zawsze zdążysz w międzyczasie umyć ryjek i wyczyścić kopytka :))

autor: Jot, data nadania: 2011-06-14 22:19:17, suma postów tego autora: 102

Jot

Ja zdążyłem więcej zrobić.O 21.30 wyszedłem z sunią.Spotkałem sąsiada z sunią.Wypilim po 3 tyskie.Popolitykowaliśmy.A teraz siku i nyny.Jeszcze 13 dni do pracy i emerytura.Wczesna ale emerytura.:))Pa!

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2011-06-14 23:19:42, suma postów tego autora: 623

Ty sierpowy...

nie jesteś wcale taki lewy :)))

autor: Jot, data nadania: 2011-06-14 23:30:12, suma postów tego autora: 102

Zbliżają się wakacje i będzie coraz gorzej z tą moderacją

Zwłaszcza, że to nie to co kiedyś było na Mysiej. Rach ciach i przepuszczone. Rach ciach i zatrzymane. Peerelowscy cenzorzy to sprawnie działali. A teraz widać jakieś procedury ISO 9000 wprowadzili (może Unia tego wymaga?) i każdy wpis musi najpierw w mailach gdzieś pokrążyć od Katowic po Brukselę, żeby różni wazni ludzie wyrazili zgodę bym napisał tu np. ch...!
Proponuje promocję wakacyjną portalu. Lewica.pl nomen omen bez cenzury! 2 miesiące gratis i żeby nic mi tu nie było drobnym druczkiem!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-06-14 23:37:52, suma postów tego autora: 6205

Oooo.......

Jestem za !

autor: Jot, data nadania: 2011-06-15 00:11:22, suma postów tego autora: 102

West,

nie chodzi mi o to kto był właścicielem pod względem prawnym.
Czasem można spróbować nie stawiać na pierwszym miejscu "świętego prawa własności", a jakieś inne wartości.
Mieszkali w nich, często wiele lat, więc jakby były ich. Zostali z nich brutalnie wyrzuceni.

autor: Getzz, data nadania: 2011-06-15 09:57:29, suma postów tego autora: 3554

Getzz, jeżeli ktoś uparcie ignoruje swoje zobowiązania i normy społeczne

to trzeba jakoś ten problem rozwiązać. Można raz machnąć ręką na kogoś, kto zwędził bułkę ze sklepu, bo był głodny. Ale jak postąpić z kimś, kto z takich zachowań uczynił sobie sposób na życie?

autor: west, data nadania: 2011-06-15 15:23:35, suma postów tego autora: 6709

west

miał rację.
Jeśli ktoś uparcie ignoruje swoje zobowiązania i normy społeczne - np. współpracując z mafią i biorąc od niej pieniądze tak, jak B.Blida - to problem trzeba rozwiązać.
Ziobro i ABW próbowali "rozkminić" problem Blidy, aliści zabrali się do tego trochę za delikatnie, co znowuż miało pewien przykry skutek.

autor: ABCD, data nadania: 2011-06-16 17:12:38, suma postów tego autora: 20871

Ale wiesz, ABCD, że Twój ostatni post kwalifikuje się do pozwu sądowego?

Myślę, że rodzina Blidy powinna się tą kwestią zainteresować.

autor: west, data nadania: 2011-06-16 17:23:10, suma postów tego autora: 6709

Rodzina

Blidy nie wytoczy procesu, bo opinia zawarta w poście jest w 100%-ach zgodna z prawdą (udokumentowaną np. w zeznaniach "Aleksis" Kmiecik). Zresztą i na posiedzeniach komisji Kalisza wypłynęła sprawa wzięcia przez Blidę 80 tys. łapówki.
Tylko, że Kalisz "zapomniał" o tym w raporcie.

autor: ABCD, data nadania: 2011-06-16 18:28:06, suma postów tego autora: 20871

To jest sprawa rodziny, czy zechce sie bawić w ściganie takich stwierdzeń

Ja bym do tego namawiał (nie tylko w tej sprawie), bo nic tak dobrze nie robi na brak odpowiedzialności za słowo jak wyroki sądowe i wynikające z nich konkretne koszty dla oszczerców.
Ale odpowiedź na moje pytanie uzyskałem. Zdajesz sobie sprawę. OK.

autor: west, data nadania: 2011-06-16 19:05:11, suma postów tego autora: 6709

Powiem więcej:

PO nie może, oczywista, poprzeć wniosku Kalisza o Trybunał Stanu, bo by się osmieszyła. Ale, gdyby Zibro i Kalisz mieli stanąć przed Trybunałem, to właśnie rodzina Blidy blokowałaby go gestem Reytana, wiedząc, ze oskarżeni, broniąc się, musieliby ujawnić swoja wiedze o Blidzie, a to dla jej rodziny byłby koniec.

autor: ABCD, data nadania: 2011-06-16 19:28:02, suma postów tego autora: 20871

Dodaj komentarz