Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Małgorzata Kąkiel: Egipt widziany z taksówki

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

szczerze mówiąc książka mnie rozczarowała

taksówkarze narzekają na korupcję, biedę, drogie paliwo, koszty wynajmu taksówek

Poznajemy topografię Kairu oraz mnóstwo niepowiązanych ze sobą faktów i opinii, jak np to że w Egipcie wierzy się w istnienie dżinów (demonów) ale niewiele z tego wynika

Ogólnie rzecz biorąc beletrystyka tego wydawnictwa jest znacznie lepszej jakości niż książki stricte polityczne, np ta o Palestynie

autor: Postsocjalista, data nadania: 2011-07-25 18:53:13, suma postów tego autora: 1953

postsocjalista

dzin to nie demon :)

autor: pazghul, data nadania: 2011-07-26 02:01:50, suma postów tego autora: 1489

A co to dżin?

jak wyżej

autor: Postsocjalista, data nadania: 2011-07-26 12:33:46, suma postów tego autora: 1953

Bieda Egipcjan

Już jakieś dziesięć lat temu opowiadał mi o niej polska turystka. Była nią porażona. Jej oczami zatem patrzę na to wszystko, co dzieje się w Egipcie. I kiedy słyszę, że chodzi im o kartkę do głosowania, to nawet śmiać mi się z tego nie chce. Podział dóbr, czyli żarcie, to podstawowy problem współczesnego świata. Bo z jednej strony apartamentowce w drapaczach chmur i jachty pokryte złotem a z drugiej umierające z głodu dzieci. Wcale się nie dziwię, kiedy słyszę, że niektórzy taki świat chcą wysadzić w powietrze. Czy zaczną to Egipcjanie?.. Nie jest wykluczone.

autor: steff, data nadania: 2011-07-28 20:40:24, suma postów tego autora: 6626

postsocjalista

google twoim przyjacielem :)

autor: pazghul, data nadania: 2011-07-30 21:03:15, suma postów tego autora: 1489

Jak to co to jest dżin?

Dżin to napój liberalistycznych snobów... Czasem mieszany z kranówą...
Nie wiedział???
Tu masz o dżinie...
http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%BCinn
sorry prezydęcko lecę...

Fajnie Cię widzieć, pazghul (*_*) Twoja ksywa to "pazuzu" i "ghula". Zgadłam i doszukałam?

A artykulik artykulikowaty...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2011-07-30 22:05:21, suma postów tego autora: 5956

hyjdlo

zgadlas :) syn w chwili klotni tak mnie nazwal i zostalo :)

autor: pazghul, data nadania: 2011-07-31 03:18:21, suma postów tego autora: 1489

Hyjdla

Gin and tonic z lime plus lod to najlepsza kombinacja

Nie wiedzialas ze dzisiejszy pazghul to kolejne wcielenie pazuzu?
Mnie wystarczyly dwa jego posty zebym to odkryl. W pisaniu nic sie nie zmienil.

Dlatego podejrzewam ze jest kilka osob na tym forum piszacycg pod kilkoma ksywkami. Nie dosc ze pisza prawie identycznie to zawsze pojawiaja sie i znikaja grupowo

autor: Rebel2, data nadania: 2011-08-03 02:33:11, suma postów tego autora: 3910

rebel

po co chwalisz sie swoja spostrzegawczoscia i na dodatek snujesz hmm :
"spiski".w jednym z postow spytales czy jestem pazazu.odp.ze tak .poinformowalem cie ze zgubilem password do forum i stworzylem nowa postac.nigdy nie ukrywalem ze jestem byly pazazu....

autor: pazghul, data nadania: 2011-08-04 23:09:57, suma postów tego autora: 1489

Pazghul

Piszac o wielonikowcach akurat nie ciebie mialem na mysli
W koncu chyba zauwazylbym jezeli Pazuzu i Pazghul pisz jednoczesnie.
A tego ze cie o zmiane pytalem NAPRAWDE nie pamietam :(

autor: Rebel2, data nadania: 2011-08-13 01:02:09, suma postów tego autora: 3910

Dodaj komentarz