Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Anna Król: Oblężone

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Leningrad walczy

I nic o Drodze Życia i Korytarzu Śmierci. Gdyby Leningrad był pozostawiony "sam sobie" to upadłby tak szybko jak pańska Warszawa we wrześniu wiadomego roku. Może jednak książka jest lepsza niż reżimowa recenzja (żadna nie przejdzie bez szpili w Sowiety), chociaż wydawnictwo KARTA, nie wróży nic ciekawego.
Polecam "Leningrad walczy" 3 tomy, Pawła Łuknickiego.

autor: mlm, data nadania: 2011-08-15 10:56:09, suma postów tego autora: 4284

Płakałem na 2 filmach

1) na dokumencie o tym jak M. Edelman odwiedza Izrael & na małym wewnątrz lotnisku czekają na niego Jego byli Żołnierze & jako ludzie starsi przedstawiają się :

Janek lat 13 walczyłem na Nowolipiu
Hela lat 15 walczyła na ( nazwa ulicy )
Maria lat 16 walczyłam na ... etc.

2) na angielskim dokumencie o Radzieckich Kobietach Kierowcach które nocą bez świateł rozklekotanymi ciężarówkami dowoziły zaopatrzenie przez zamarznięte jezioro Ładoga. Odział by w 100 % kobiecy. Kobiety były kierowcami, mechanikami etc. Jeździły zimą w zamieci, bez świateł ( aby nie dostrzegł Je wróg ) w rozciągniętych konwojach po 10 - 12 samochodów, wracało 8 - 9.

autor: Cud2, data nadania: 2011-08-15 14:28:15, suma postów tego autora: 3207

+

Nie wiem czy zauważyliście, ale "lewicowiec" emelemek ma dokładnie taką samą "jaśniepańską" wizję historii Polski jak UPR-owcy: Polacy to naród w 100 % "pański", w Warszawie nie było proletariatu. "Ślachta na ślachcie", jak mawiała ironicznie moja śp. Babcia. :) No tak, mln to typowy produkt "zreformowanego" systemu oświaty III RP i antykomunistycznego prania mózgów.
PS. Poza tym oczywiście wieczna chwała bohaterskim obrońcom Leningradu, co by nie było. ;)

autor: Angka Leu, data nadania: 2011-08-15 19:18:53, suma postów tego autora: 3102

Angka Leu

"O cześć wam panowie" znasz?

autor: prezio, data nadania: 2011-08-15 22:41:15, suma postów tego autora: 878

Jak

można być ofiarą czegoś, czego nie ma?
W III RP nie ma "antykomunistycznego prania mózgów". Historia praktycznie ziknęła ze szkół średnich. Jeśli czegoś w ogole się uczy o II wojnie światowej, to - według sztampy o "walce z faszyzmem".
A kto miałby antykomunistycznie prać mózgi w debacie me(r)dialnej?
Może TVN?:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Gazeta Wyborcza? (j.w.)

autor: ABCD, data nadania: 2011-08-22 18:59:40, suma postów tego autora: 20871

O Leningradzie

jest ciekawa opinia w rozmowach Szostakowicz-Wołkow.
"Hitler" - mówi kompozytor - "tylko dokończył robotę Stalina".

autor: ABCD, data nadania: 2011-08-22 19:00:47, suma postów tego autora: 20871

Antykomunizm legitymizmem reżymu 89'

@ABCD A kto miałby antykomunistycznie prać mózgi w debacie me(r)dialnej? Może TVN?:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Gazeta Wyborcza? (j.w.)

Owszem, co dania można usłyszeć/przeczytać w w/w reżymowych mediach o "zbrodniach komunizmu". Nie dziw więc, że twe antykomunistyczne baje są po prostu nudne , bo wtórne.

autor: mlm, data nadania: 2011-08-26 12:25:31, suma postów tego autora: 4284

Ja

znajduję w tych mediach głównie rozważania o zasługach komunizmu dla modernizacji Polski.

autor: ABCD, data nadania: 2011-08-30 14:32:41, suma postów tego autora: 20871

władza i media

Gdyby tak było, że główne media głoszą pochwałę komunizmu czy PRL to nad Wisłą rządziliby komuniści.. a nie antykomuniści.

autor: mlm, data nadania: 2011-09-02 17:52:56, suma postów tego autora: 4284

Dodaj komentarz