Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Agnieszka Mrozik, Piotr Szumlewicz: "Top Model" przed KRRiT

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Totalny upadek kultury

Top Model, X-Factor, Taniec z Gwiazdami, piłka kopana, kościół co niedziela. Oto kulturalne rozrywki jakie promuje "wolna i demokratyczna" Polska.

autor: mlm, data nadania: 2011-09-08 17:09:49, suma postów tego autora: 4284

..Wyglądasz jakbyś miała włosy na torsie''

to byłby śmieszny tekst w wykonaniu ucznia podstawówki, lub bardzo słabo rozwiniętego intelektualnie gimnazjalisty

żenada

autor: Postsocjalista, data nadania: 2011-09-11 22:39:13, suma postów tego autora: 1953

bardzo dobrze

bardzo dobrze, ze ktos wreszcie zwrocil uwage na problem jakim jest traktowanie kobiet w mediach i na ogolnie denne teksty, odpowiedzi przedstawicieli tv - nawet nie znize sie do komentarza. Piotrze, bardzo sie ciesze, ze zaprotestowales i popieram w calosci Wasze pismo.

autor: magenta, data nadania: 2011-10-09 16:31:49, suma postów tego autora: 102

Hmmm...

Jestem fanką P. Szumlewicza, choć... zaskoczyło mnie bardzo, że się zdecydował na to posunięcie. Owszem, zgadzam się - chamstwo należy zwalczać, ale przecież właśnie w ten sposób tego typu programy zyskują oglądalność widzów. Taka jest specyfika tego ,,światka" i myślę, że o tym dobrze wie... Show się kręci, popularność rośnie, leci kasa... Jeśli w I edycji dziewczyny nie wiedziały co może je spotkać, to w II mogły się juz spodziewać, że kultura osobista ,,szacownego jury" zostawia wiele do życzenia, udział jest przecież dobrowolny. Był Idol, wciąż pojawiają się podobne programy i mają prawdziwe rzesze wielbicieli. Dlaczego tylu ludzi je ogląda? Kogo obchodzi tak naprawdę rzekoma idea takich programów? Gadki, że mają służyć promowaniu talentów czy daniu uczestnikom szansy to przecież jednak tylko gadki dla naiwnych... Ile edycji miałyby takie programy, gdyby jury wypowiadało się kulturalnie i przyklaskiwało jak u Rubika? Dziś by zaistnieć trzeba szokować. Dosrać. Poniżyć. Zgnoić... Jak ma zaistnieć taki biedny członek jury? Talentem? A kogo to obchodzi, Nowaka? Wątpię.. Ogląda TV właśnie dla tych złośliwych komentarzy, dla przysłowiowej ,,polewki" - Kowalski się śmieje - ,,ale jej przysrał...", ,,ciekawe co powie następnej" - zastanawia się Goździkowa... To nic nowego przecież, prawda stara jak świat - lud chce igrzysk i chleba... Mnie bardziej boli, że tacy ludzie uważani są za naszą elitę... Jaka Polska takie gwiazdy... Piotra Szumlewicza oczywiście jak zawsze popieram, myślę jednak, że bardziej liczy na pokazanie społeczeństwu problemu niż na wygraną...

autor: Mag, data nadania: 2011-10-13 11:15:45, suma postów tego autora: 5

...

Myślcie co checie o treściach programów telewizyjnych, to wasze prawo. Ale lewica musi bronić zasady 'co jest za obopulną zgodą jest dozwolone'!

autor: Filozofka87, data nadania: 2011-10-14 10:59:06, suma postów tego autora: 183

Gdyby

w tym programie nie były poniżane młode kobiety chcące zostać modelkami (bo chyba o to w tym chodzi, nie wiem, bo nigdy nie... poniżyłem się, żeby to oglądać), tylko kobiety niemłode, emerytki, albo bezrobotni mężczyźni w wieku średnim to Szumlewicza i Mrozik prawdopodobnie by to gówno obchodziło (był juz chyba taki program, jakiś teleturniej czy coś i nikt nie protestował), ale tu trzeba zareagować, bo "medialnie" jest być młodą i ładną osobą.
Poza tym zgoda z Filozofką, jak się obie strony zgadzają no to trzeba tolerować. Nawet czasem niestety tolerować.

autor: Getzz, data nadania: 2011-10-15 14:42:41, suma postów tego autora: 3554

Dodaj komentarz