Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Hiszpania: Protestowały setki tysięcy "oburzonych"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Powrót komunistycznej dyktatury

Widocznie marzy im się powrót komunistycznej dyktatury z lat 1936-1939.

Myślę, że da się zrobić, toworiszcz Putin druzei ne zabywajet!

autor: josip, data nadania: 2011-10-16 08:18:12, suma postów tego autora: 237

.

Już zacieram ręce
PUTIN

autor: josip, data nadania: 2011-10-16 08:18:40, suma postów tego autora: 237

Tymczasem wiadomo

W jakim kraju i pod jakim budynkiem spotyka się prawdziwy ruch Oburzonych.

autor: josip, data nadania: 2011-10-16 08:21:40, suma postów tego autora: 237

.

George Soros, czyli globalny Michnik, z pewnością doceni i sypnie pieniążkiem na "obronę demokracji", podobnie jak w Polsce na 11.11.

autor: josip, data nadania: 2011-10-16 08:23:19, suma postów tego autora: 237

Idzie nowe

Ludzie zaczynają dostrzegać fałsz utożsamiania kapitalizmu z demokracją. Perspektywa komunistyczna będzie tendencją wznoszącą.

autor: mlm, data nadania: 2011-10-16 10:14:42, suma postów tego autora: 4284

mlm

Osobiście uważam, że zbuntowane masy ludowe połączy Święty Krzyż, a nie sierp i młot, no ale zobaczymy...

autor: josip, data nadania: 2011-10-16 15:37:28, suma postów tego autora: 237

Ten Ruch Oburzonych - to walka klas w braterskiej formie

Z czasem przyjmować będzie inne formy, w których tupanie zastąpi walka, choćby taka jak w Rzymie. I dopiero to doprowadzi do zmian pożądanych przez niemiłosiernie dojonych.

autor: steff, data nadania: 2011-10-16 16:15:53, suma postów tego autora: 6626

Zychu

O ile z Markiem mogłeś jeszcze żyć, to po wystąpieniu kolejnego objawu zwanego josipem powinieneś jak najszybciej udać się do specjalisty. Dobrego specjalisty.

autor: Stirlitz, data nadania: 2011-10-16 14:26:17, suma postów tego autora: 1578

Stirlitz,

widzę u ciebie problem polegający na tym, że chcąc dyskutować z jakowymś "Zychem", zwracasz się (chyba) do ABCD, natomiast adresujesz je do josipa.
Czy nie jest to objawem pewnego chaosu?

autor: ABCD, data nadania: 2011-10-16 21:01:20, suma postów tego autora: 20871

W Rzymie

bojówkarze określający się jako "anarchiści" zniszczyli kościół.
A na przykład Romaszewski (od października, wskutek hanby, jaką było głosowanie większości wyborców z okręgu we wszawie na komunoliberała Borowskiego, pozaparlamentarny polityk protestu) wyrażał się z wielką sympatią o ruchach "oburzonych".
Chciałoby się czasem polubić coś z tego, co robi skrajna lewica, ale jakoś z tym ciężko.

autor: ABCD, data nadania: 2011-10-16 21:51:37, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Owi "anarchiści" mogli równie dobrze podać się za albigensów, katarów lub amiszów.

autor: o. Tempora O'Mores, data nadania: 2011-10-16 22:29:35, suma postów tego autora: 327

ABCD

Fakt, masz rację. Marek Borowski to wyborcze pudło i porażka prawobrzeżnej Warszawy. Ale cóż - tak sobie lud zażyczył. Za to jeśli chodzi o Romaszewskiego...Jeśli dawny i niewątpliwie zasłużony opozycjonista postawił znak równości między bandami kibolskimi a KORem - wybacz. Skoro sam siebie przestał szanować to czemu mają szanować go wyborcy? Od razu zaznaczam, że przez ostatnie 21 lat szanowałem go jak mało kogo i często głosowałem na niego, chociaż z jego światopoglądem było mi średnio po drodze. Kibole mieli obalić Tuska, a wykopali legendę podziemia. A może ona sama siebie wykopała?

autor: szerszeń, data nadania: 2011-10-17 10:01:38, suma postów tego autora: 1073

szerszeniu

Obawiam się, że nie jesteś odpowiednią osobą do osądzania co powinno bądź nie być porównywane do KORu.

autor: josip, data nadania: 2011-10-17 11:55:50, suma postów tego autora: 237

josip

Piotr Staruchowicz = Antoni Maciarewicz.
Demolowanie stadionów + handel narkotykami = antykomunistyczne podziemie.

O jednolitą etnicznie Polskę Dmowskiego, Piaseckiego, JarKacza i Hitlera.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-10-17 12:43:55, suma postów tego autora: 1073

Romaszewski

przegrał z ordynacją JOW.
Dostał prawie 30% głosów. To było maksimum. Więcej elektoratu dla niego w dzisiejszej wszawie nie ma.
Jego wynik wystarczyłby na wejście do Sejmu przy dotychczasowej ordynacji, na mocy której z okręgu warszawskiego wchodziło 2 do 3 kandydatów. Natomiast w okręgu jednomandatowym, gdzie zwycięzca bierze wszystko, był skazany na porażkę.
Z drugiej strony, zastanawiam się, co by było, gdyby PO zaryzykowała kandydata hardkorowego. Wiem, że Sławomir Janisz jest idweologiem i dzialaczem ruchu Palikota, lecz jego ruch zgodziłby się chyba wypożyczyć go bratniej Platformie?
Janisz zapewne dostałby ze 2% głosów mniej niż Borowski, ale by przeszedł.
Z takim elektoratem mieliśmy do xczynienia w Warszawie 2011.

autor: ABCD, data nadania: 2011-10-17 14:40:05, suma postów tego autora: 20871

Oczywiście,

wejście do Senatu.
Niestety, Romaszewskiego nie wybral większościowy elektorat dzisiejszej Warszawy, dzięki któremu prezydent Gronkowiec jesienią zeszłego roku sprolongował sobie kadencję już w I turze: nomenklatura postpeerelowska, służby tej samej proweniencji, rządomyślni urzędnicy wraz z rodzinami.
Tak wygląda spora częśc POlski AD 2011.

autor: ABCD, data nadania: 2011-10-17 14:57:11, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Jestem przeciwnikiem JOW. Ale taka była ordynacja i koniec. W Wielkiej Brytanii rozkład mandatów w Izbie Gmin ma się do wyników procentowych jak pięść do nosa, ale nikt tam nie jojczy z tego powodu.
Dorabiania ideologii nie ma najmniejszego sensu. Romaszewski przegrał bo ktoś inny był lepszy. Podobnie jak przegrał cały PiS.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-10-17 16:03:59, suma postów tego autora: 1073

I

tyle twojego, szerszeniu.
Twej opcji perelowskiego moheryzmu na scenie politycznej nie będzie już nigdy.
Z regułami demokracji parlamentarnej należy się liczyć, lecz absurdem jest twierdzić na ich podstawie, że Borowski jest lepszy od Romaszewskiego:)

autor: ABCD, data nadania: 2011-10-17 20:54:07, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Mojego akurat mniej więcej tyle, ile twojego. Jeśli cię to interesuje, wynik SLD ani mnie ziębi, ani grzeje. Nic nie straciłem i nic bym nie zyskał, gdyby Sojusz wszedł do koalicji rządowej. Obojętnie pod czyim przewodnictwem. Nie należę do SLD, nie należę do żadnej innej formacji.
Za to JArKacz - sorewicz, panie doktorze :-) Miał być samodzielny rząd - okazało się, że nie w tym stuleciu. Miał być premier Jarosław Wszystko Mogę Obiecać Kaczyński - jest zapowiedź Budapesztu. Miała być twarda opozycja, punktująca rząd za kaszankę ekonomiczną - jest obrona krzyża w sejmie. Gracie talią kart znaczonych przez Tuska i Palikota. Jesteście co najwyżej reaktywną formacją; zresztą coraz bardziej ociężałą, pustą i wsteczną. Ale cały czas głęboko wierzycie, że wygracie tę rozgrywkę. Pozostaje wam liczyć na cud, bawcie się dobrze.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-10-18 10:01:01, suma postów tego autora: 1073

szerszeniu,

ty już w nic nie grasz.
A z oceną opozycji PiS-owskiej poczekajmy chociaż do zwołania Sejmu:)))
Krzyża się nie da odpuścić.
Co nie znaczy, że opozycja się na nim skoncentruje.

autor: ABCD, data nadania: 2011-10-18 11:37:07, suma postów tego autora: 20871

ABCD

To prawda. W polityce nie gram w nic. Ale nie już. Nigdy nie grałem. A w każdym razie nie bezpośrednio :-) Mam znacznie ciekawsze zajęcia niż przepychanki o bzdury.
Na posiedzenie sejmu oczywiście możemy poczekać. Tylko...po co? :-) Parlament w różnym stopniu zaPiSiony jest od 10 lat. Po krótkim na szczęście okresie IV RP, pastylkowy nie jest już w stanie niczym zaskoczyć. No, chyba że powiedziałby coś mądrego. Ale tego akurat najmniej się obawiam.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-10-18 16:00:46, suma postów tego autora: 1073

szerszeniu,

serio: naucz się kontrolować swe emocje. Szczególnie - te negatywne.

autor: ABCD, data nadania: 2011-10-18 19:17:30, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Nie mam z emocjami najmniejszych kłopotów. Za to ty wraz z josipem czym prędzej powinniście iść śladami waszego tj. twojego idola JarKacza i zacząć chrupać pastylki. Roztrojenie jaźni i biegunka myśli - czas się ogarnąć panowie tj. chłopie.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-10-18 20:18:33, suma postów tego autora: 1073

Dodaj komentarz