Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Blood & Honour popiera Marsz Niepodległości

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

?

Ten tekst powyżej ma wymowę typu "Pani z magla powiedziała drugiej pani...". Zresztą to kolejna przeróbka z Gazety Wyborczej. Po co - nie wiem.

Nie jestem zwolennikiem Marszu Niepodległości, ale fałszywa propaganda szkodzi Wam, nie im. Organizatorzy wydali oświadczenie w tej sprawie, co powoduje, że powyższe argumenty są śmieszne:


Warszawa, dnia 01.11.2011 r.

OŚWIADCZENIE

W związku z ukazaniem się na neonazistowskiej stronie Blood & Honour plakatu z zaproszeniem na Marsz Niepodległości, oświadczamy co następuje:

1. Zdecydowanie potępiamy poglądy i ideologie nawiązujące do narodowego socjalizmu. Przypominamy, że zbrodniczy reżim nazistowski dokonał, wraz z sowieckimi komunistami, ludobójstwa na polskim narodzie podczas II wojny światowej. Ukazywanie niemieckich zbrodniarzy i ich ideologii w pozytywnym świetle jest policzkiem dla każdego polskiego patrioty i narodowca.

2. Nigdy nie udostępnialiśmy materiałów promocyjnych Marszu witrynie internetowej Blood & Honour. Żądamy natychmiastowego usunięcia zaproszenia na Marsz Niepodległości, widniejącego na tej stronie.

3 Stanowczo sprzeciwiamy się zestawianiu polskiej Idei Narodowej ze zbrodniarzami pokroju Adolfa Hitlera i wykluczamy obecność przedstawicieli środowisk neonazistowskich na Marszu Niepodległości.

4. Środowiska lewicowej ekstremy, skupione w tzw. „Porozumieniu 11 listopada”, od wielu tygodni kolportują fałszywą informację, jakoby organizacja Blood & Honour była współorganizatorem/uczestnikiem Marszu Niepodległości. W związku z tym, że zaproszenie na Marsz pojawiło się na witrynie tej neonazistowskiej organizacji, nie mającej z Marszem Niepodległości nic wspólnego, zadajemy publiczne pytanie: czy świadczy to o „sojuszu ekstremów”? Czy neonaziści i anarchiści działają „wspólnie i w porozumieniu” by zaatakować i skompromitować narodowo-patriotyczną inicjatywę?

Komitet Organizacyjny Marszu Niepodległości

Dodajmy do tego inne oświadczenie, wydane przez organizację żydowską (niżej) - i zwykli odbiorcy wiadomości medialnych widzą jasny przekaz - organizatorzy odcinają się od faszystów, Żydzi odcinają się od blokujących marsz - sprawa jest więc jasna.

Co więc w tym momencie "antyfaszyści" mają do zaproponowania, poza manipulacjami z Czerskiej? Pytam poważnie - ludzi trzeba czymś przekonać.


xxx

"Żydowska Ogólnopolska Organizacja Młodzieżowa (...)

W latach ubiegłych ZOOM był członkiem porozumienia 11 listopada (antyfaszystowskiej koalicji sprzeciwiającej się przemarszowi neofaszystów przez centrum Warszawy - przyp.red.). W tym roku - w związku z bardzo silnymi kontrowersjami związanymi z uczestnictwem radykalnie propalestyńskich/antyizraelskich organizacji postanowiliśmy odmówić udzialu w "Porozumieniu"

Nasza decyzja spowodowana również była brakiem reakcji organizatorów na jawnie ksenofobiczne transparenty i hasła wznoszone przez organizacje zrzeszone w Porozumieniu. "- pisze w swoim oświadczeniu Żydowska Ogólnopolska Organizacja Młodzieżowa.

"Jako, że jednocześnie Marsz 11 listopada - a w szczególności środowiska za nim stojące budzą nasz bardzo silny sprzeciw, chcielibyśmy zorganizować panelową dyskusję na temat uczestnictwa żydowskich organizacji (a także - ogólniej - członków społeczności) w blokadzie i szerzej “Porozumieniu”." - informuje dalej ZOOM.

Do naszej dyskusji zapraszamy przedstawicieli organizacji żydowskich, środowiska żydowskiego oraz osoby związane z walką z antysemityzmem i ksenofobią".

autor: 1234, data nadania: 2011-11-03 10:02:48, suma postów tego autora: 873

No cóż

Neonaziści z BH/C18 zostali zmarginalizowani, za to neofaszyści mogą śmiało maszerować !!

autor: czerwony93, data nadania: 2011-11-03 13:33:53, suma postów tego autora: 2394

"Środowiska lewicowej ekstremy"

Nawet jak czasem by się chciało stanąć w obronie (jak robi to 1234) tych narodowców i tego ich spotkania (choćby dlatego, że GazWyb itp. po prostu kłamią mówiąc o tym), to się odechciewa jak sie słyszy jak ci narodowcy pieprzą o jakichś "lewakach" czy "lewackich ekstremach".
Jeśli mówią w ten sposób to niech też będą gotowi na to, że będą nazywani neonazistami.

Oto część tej lewicowej ekstremy:
Centrum Sztuki Współczesnej KRONIKA w Bytomiu, Europejska Fundacja Praw Człowieka i Zwierząt, Kampania Przeciw Homofobii, Fundacja Polska Jest Kobietą, Sambateria Łódź, Stowarzyszenie Aktywne Pomorze, Stowarzyszenie Pro Femina, Stowarzyszenie Kultury Alternatywnej "Zgrzyt", Stowarzyszenie Wspólna Ziemia, Warmińska Biblioteka Wolnościowa, Fundacja MaMa, Galeria po prostu, Kawiarnia Naukowa Kraków, Porozumienie Kobiet 8 Marca, itp.

Strrraszna ekstrema, normalnie Baader-Meinhof, FARC, Sendero Luminoso, Khmer Rouge, Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny, Che Guevara i Józef Stalin będą blokować ich "marsz ptriotyczny".
Niech lepiej narodowcy (tzn. hitlerowcy) uważają, bo ich lewaccy terroryści z Fundacji MaMa powystrzelają z pistoletów maszynowych.

autor: Getzz, data nadania: 2011-11-03 13:52:45, suma postów tego autora: 3554

1234,

a co Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej przeszkadzają organizacje antyizraelskie i propalestyńskie? To tak jakby w czasie wojny przeszkadzały im organizacje antyhitlerowskie.
Czy może młodzieży z ZOOM podoba się widok zamordowanych przez dzielne izraelskie siły zbrojne palestyńskich dzieci, zniszczonych palestyńskich domów i drzewek oliwnych rozjechanych izraelskimi czołgami?
Zresztą w ich kraju można pojechać na wycieczkę, na której z bezpiecznej odległości, zajadając bigmaca można zobaczyć jak izraelscy żołnierze mordują Palestyńczyków (naprawdę takie wycieczki istnieją , przynajmniej w 2008 roku można było coś takiego zobaczyć).
Niech się lepiej nie ośmiesza ta młodzież.

autor: Getzz, data nadania: 2011-11-03 14:17:28, suma postów tego autora: 3554

ZOOM

po prostu sama zmierza ku szowinizmowi i nacjonalizmowi, tyle że nie antysemickiemu, ale izraelskiemu. Zapewne mentalnie niejednemu z nich bliżej do ONRu niż antyfaszystów.

autor: Cisza_, data nadania: 2011-11-03 14:21:44, suma postów tego autora: 2083

dlaczego tak się dzieje? może dlatego?

http://www.youtube.com/watch?v=VEx32OjFKAk

autor: nana, data nadania: 2011-11-03 14:35:15, suma postów tego autora: 4653

Mam pytanie.

Mam pytanie. Protestujecie przeciwko prawu do zgromadzeń (demonsrecji, marszu, czy jak to nazwać) członkom pewnych organizacji czy przeciwko samemu Marszowi Niepodległości.

autor: kacek, data nadania: 2011-11-03 14:41:56, suma postów tego autora: 12

+

W 2008 na marszu niepodległości otwarcie szli ludzie z flagami biało-czerwonymi z pięknymi logami Combat Adolf Hitler. W zeszłym roku nie ale były chłopaki z szalikami White Legion SS, wilcze haki itp. itd.

Więc akurat orężem do zwalczania liberalnych antyfaszystów nie jest pieprzenie faszystów.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2011-11-03 14:54:03, suma postów tego autora: 2743

Manifest prawicowca

O Polskę czystą rasowo i etnicznie! O Polskę Stroopa i von dem Bach - Zelewskiego!

Lewicowy patriota

autor: Pikos, data nadania: 2011-11-03 15:39:06, suma postów tego autora: 876

Najbardziej antypolski marsz 11 listopada

Marsz patriotów? Skrajna prawica to patrioci? Oni są od samego początku antypolscy.. Neonaziści z Blood & Honour, Combat18 to rzeczywiście prawdziwi Polscy patrioci. ONR, Młodzież Wszechpolska, Falanga czy NOP to także śmietanka Polskiej (łysej) młodzieży. A odwoływanie się do NSZ jest zabawne. Według kiboli NSZ popierałoby organizacje tj. B&H czy Combat18, a wszystkim lato-rosłym fanom tej jednostki polecam poczytać jak ta organizacja opluwała min Aleksandra Kamińskiego i wielu innych Polskich PRAWDZIWYCH patriotów.

autor: PolakPrawdziwy, data nadania: 2011-11-03 16:49:41, suma postów tego autora: 14

W

blokadzie marszu niepodległości z roku 2010 uczestniczyła m.in. Pracownicza Demokracja, nawiązująca otwarcie do ideologii jednego z współtwórców tzw. rewolucji październikowej, Lwa Trockiego.
Czy Trocki bronił demokracji?
Znam jego twórczość i wydaje mi się, że było na odwrót.

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-03 17:18:45, suma postów tego autora: 20871

Czy

zwolennikami demokracji są ekstremiści z Niemiec, którzy wybierają się na blokadę marszu niepodległości?
Juergen HabermaS, w poglądach mocno na lewo od SPD, określa ich jako "lewicowych faszystów".
W przedmowie do książki Fariasa o nazistowskich uwikłaniach Heideeggera, stwierdził on, że lewactwo i narodowy socjalizm mają wspólne podłoże: "prostacki antyamerykanizm".

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-03 17:29:14, suma postów tego autora: 20871

Czy

w blokadach wezmą udział redaktorzy strony Lewica Bez Cenzury, na której Katyń określono jako "likwidację darmozjadów"?
I uczestnicy alternatywnych pochodów 1-majowych, na których wznoszono m.in. takie hasła:
Buzek, ty zmoro, zginiesz jak Aldo Moro!
Mao! Meinhof! Che Guevara!
Ho! Ho!Ho! Ho Chi Minh!

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-03 17:31:20, suma postów tego autora: 20871

ABCD

A co ty na to że poseł PiS,kaczystowskie stowarzyszenie Solidarni maszerują razem z neofaszystami z ONR.

Co do syjonistów to nie dziwie się, kto zna przedwojenne losy Nowej Organizacji Syjonistycznej ten pamięta ich współprace z antysemitami z ONR, pisali o tym antysyjoniści z BUNDU,pisał pps-owski Robotnik,pisali komuniści

autor: czerwony93, data nadania: 2011-11-03 17:59:14, suma postów tego autora: 2394

Za to prostaccy apologeci jankesów

znajdą się w szeregach Marszu Nacjonalistów, patrz UPR.Nie zabraknie również antysemitów,rusofobów

autor: czerwony93, data nadania: 2011-11-03 18:01:32, suma postów tego autora: 2394

Dla tzw. "antyfaszystów" niezbędnymi ...

do istnienia są tzw. "faszyści", najlepiej z młodzieżówki korwinowskiej czy innej, "grzecznej" młodzieży, której można łatwo przyp...lić.

Nie macie niestety żadnych argumentów, dlatego też szukacie sobie wroga "na siłę". Gdybyście byli choć odrobinę lepsi od tych "faszystów" i używali innych metod persfazyjnych, to możnaby dyskutować ... a tak, może dojść do rozlewu krwi, bo i ludzi może być więcej, aniżeli rok temu.

autor: konserwatysta, data nadania: 2011-11-03 18:13:44, suma postów tego autora: 108

ABCD jak tam gotowy na Marsz Niepodległości

Co do uczestnictwa to np. komuniści z Postępowej Młodzieży Polski nie zostali przyjęci do Porozumienia 11 listopada, KPP/KMP nie miało zamiaru przystąpić, podobnie trzecioświatowi maoiści z OCzG.

Poza porozumieniem jest chyba też część wolnościowców/anarchistów, ale w tym temacie nie jestem pewny-nie moja działka.

autor: czerwony93, data nadania: 2011-11-03 18:20:54, suma postów tego autora: 2394

czerwony,

co do Marszu Niepodległości, to moje zdanie jest takie, że o tym, kto ma u nas prawo do demonsstrowania nie może decydować Gazeta Stołeczna wspólnie ze swoim zapleczem kadrowym, rekrutującym się z grona epigonów ideologii, które znalazły sobie zasłużone miejsce w archiwum historii XX wieku: anarchizmu, trockizmu czy komunizmu. Czy ludzie określający się jako spadkobiercy Machno i Durruttiego i nigdy poza dniem 11 listopada nie ukrywający agresywnej wrogości do demokracji przedstawicielskiej nadają się na obrońcow demokracji?
A jeśli do tej akcji blokowania legalnej demonstracji włączają sie jeszcze epigoni rewolty roku 1968 w Niemczech, a więc i takich jej idoli, jak Rudi Dutschke lub Ulrike Meinhof, to naprawdę przestaje być zabawnie.
Skądinąd młodzież patriotyczna nie wydaje mi się składać ze smoków zionących ogniem.

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-03 19:08:38, suma postów tego autora: 20871

Jak to dobrze że ta Wszawka daleko

Nie muszę oglądać ani długich ani krótkich marszy, ani w pistoletem przy głowie być - jak ABCD -zmuszany do czytania "stołecznej",

autor: szczupak, data nadania: 2011-11-03 19:24:24, suma postów tego autora: 3747

"młodzież patriotyczna"

Cztery litery, wierzysz w to co piszesz? Mam wrażenie, że silisz się w wielu wątkach na "oryginalność" sądów, a rezultaty i tak są przewidywalne.

autor: o. Tempora O'Mores, data nadania: 2011-11-03 20:04:25, suma postów tego autora: 327

Abecadło

Trocki nie był demokratą, ale Franco, Mussolini oraz Pinochet już byli, nieprawdaż?

A co do młodzieży patriotycznej. Tak, to są patrioci rodem z III Rzeszy. Hitlerjugend wiecznie żywe.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-11-03 20:31:52, suma postów tego autora: 1073

skompromitowana lewica

jak to było ostatnio? na meczu nie znaleźli "faszystów" więc sami namalowali zapis, który potem zamazywali?

żenada

autor: dr(e)s, data nadania: 2011-11-03 20:32:01, suma postów tego autora: 1539

marsz niepodległości

dobre sobie. jego organizatorzy i uczestnicy powinni codziennie składać dziękczynienia GazWybowi za to, że go w tamtym roku tak ładnie rozreklamował. bez tej darmowej reklamy byłoby to (jak co roku) wydarzenie z gatunku ulubionych przez abcd "prawie 300 osób" blokowane przez porównywalne siły lewicy i anarchistów. wcześniej "marszowi niepodległości" nie pomogli nawet weszpolacy w parlamencie - nadal poza Falangami, ONRami i innymi chłopcami z zamiłowaniem do brunatnych mundurów pies z kulawą nogą (a nawet abcd) się tym wydarzeniem nie interesował. ale wystarczyło, że wspomniała o tym GW i nagle z folklorystycznego przemarszu pryszczatych łysków zrobiło się Wydarzenie.
podziękujcie GW "patrioci" bo bez niej nie mielibyście swojego święta.

autor: defetysta, data nadania: 2011-11-04 08:39:08, suma postów tego autora: 243

pod

Nikt nie pogratulował polskiej lewicy, że doskonale wykonuje polecenia neoliberałów i zajmuje się bijatykami na ulicach ze skinami, zamiast walczyć pod Parlamentem, jak lewica w Grecji. Bo powodów walki z neoliberalnymi rządami jest bez liku. Powodów okładania się po ryjach z narodowcami nie widzę żadnych.

Ogłupienie powoduje uwiąd lewicy w tym kraju.

autor: 1234, data nadania: 2011-11-04 08:58:15, suma postów tego autora: 873

Pełna zgoda z 1234

Słusznie powiedziane
"Nikt nie pogratulował polskiej lewicy, że doskonale wykonuje polecenia neoliberałów i zajmuje się bijatykami na ulicach ze skinami, zamiast walczyć pod Parlamentem, jak lewica w Grecji. Bo powodów walki z neoliberalnymi rządami jest bez liku. Powodów okładania się po ryjach z narodowcami nie widzę żadnych.

Ogłupienie powoduje uwiąd lewicy w tym kraju. "

A młodzież patridiotyczna niech se łazi po ulicach. widać nie maja nic innego do roboty albo uwierzyli w te mitologie narodowe, które chleba nikomu nie dadzą ale odciągną od ewentualnego naruszania interesów bardzo okreslonej klasy społecznej, bo środowiska narodowe to od początku do końca twory kreowane i sterowane przez służby specjalne. Wykorzystuje te środowiska Putin do swoich politycznych celów. Angielskie słuzby "prowadzą" Combat 18 po to żeby mieć wejścia w czarny rynek handlu bronią. 20 lat temu w Norwegii Ruskie podpuszczali cała scenę black metalową do nazizmu i terroryzmu bo przez koło polarne mozna było szmuglować broń i potrzebni byli tacy którzy się tym zajmą. Są pewne mechanizmy władzy, które są wpisane w sztukę rządzenia. To jeden z nich. Dlatego uważam że każda władza jest wredna przemocą.

autor: red spider 666, data nadania: 2011-11-04 09:35:58, suma postów tego autora: 1549

Ciekawe co na to NOP i Falanga

obrażone na ONR i MW,jak wypadnie ich Wrocławski "marsz"

Swoją drogą 11 listopada to sanacyjne święto, w tym dniu RR przekazała władzę Piłsudskiemu który obiecał poskromić lewice.
W tym dniu Polska nie odzyskała niepodległości.

autor: czerwony93, data nadania: 2011-11-04 10:02:09, suma postów tego autora: 2394

red spider

nie zapominajmy o CIA i wyjących oszołomach z tureckich Szarych Wilków którzy służyli i służą do przemytu broni, narkotyków, likwidacji lewicy, o oszołomach z KKK czy naziloach którzy rozbijali demonstracje lewicy, związków sterowane przez FBI

autor: czerwony93, data nadania: 2011-11-04 11:43:05, suma postów tego autora: 2394

Z komentarzem 1234 (2011-11-04 08:58:15)

pełna zgoda.

autor: Getzz, data nadania: 2011-11-04 12:47:26, suma postów tego autora: 3554

red spider,

"Mitologie narodowe chleba nikomu nie dadzą"?
Wy, internacjonaliści, rzadziliście w Polsce przez 50 lat i chleb od czasu do czasu bywał. Jak zachodni bankierzy dali kredyt.

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-04 17:15:27, suma postów tego autora: 20871

o,Tempora...

Środowisko młodzieży patriotycznej poznaję od niedawna i na razie nie mam powodu, żeby go nie szanować.
Środowisko lewackich dzieci-pierników znam od bardzo dawna jak przysłowiowe łyse konie i nigdy nie znalazłem powodu, żeby je szanować.
Powodow do stosunku odwrotnego jest za to jak grzybów. Jeden z nadrzędnych - to chorobliwy wręcz serwilizm wobec mediów liberalnych.

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-04 17:19:31, suma postów tego autora: 20871

Całe szczęście,

że Blumsztajn każe tylko blokować marsze niepodległości.
A gdyby pokazał mur i powiedział: trykajcie głowami, to trzeba by trykać.

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-04 17:21:13, suma postów tego autora: 20871

A

kto wykorzystuje grupy anarchistyczne, trockistowskie i neokomunistyczne?

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-04 17:45:49, suma postów tego autora: 20871

ABCD

"Powodow do stosunku odwrotnego jest za to jak grzybów. Jeden z nadrzędnych - to chorobliwy wręcz serwilizm wobec mediów liberalnych."

ABCD, w wielu przypadkach niewątpliwie masz rację, żeby nie szukać jakichś egzotycznych środowisk - wymieńmy chociażby KryPol. Ich układowość z Wybiórczą jest znamienna i widoczna gołym okiem. Tylko co uprawnia Cię do rozciągania tego poglądu środowiska lewicowe w ogóle? W których mediach klepią po ramieniu anarchistów?


To, że czytuję Wybiórczą nie oznacza ideologicznej wasalizacji. Z dzienników wolę czytać GazWyb niż Łżepospolitą, choć taki Pacewicz w zajadłości może podać sobie rękę z Ziemkiewiczem i Terlikowskim. To po prostu kwestia estetyki: na tą wybiórczą propagandę mam mniejszą alergię.

autor: o. Tempora O'Mores, data nadania: 2011-11-04 19:34:06, suma postów tego autora: 327

No i widzisz,

już w twoich reakcjach "estetycznych" (nie twierdzę, że wymiar estetyczny jest mało ważny, wręcz przeciwnie) zaznacza się beznadziejne uwikłanie ideologiczne skrajnej lewicy, zgodnie z którym GW, PO itd. są mniejszym złem niż nawet spacyfikowana Rzepicha (nie mowiąc już zapewne o Gazecie Polskiej).
Natomiast o anarchistach mówi wszystko ich obecność po określonej stronie w dniu 11 listopada. Sami się nią wykreślają z antysystemowej opozycji (zakładając, że kiedykolwiek chcieli w niej być).

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-04 21:06:17, suma postów tego autora: 20871

Durruti-Znany wróg demokracji według oszołomów

Ach te żenujące wpisy ABCD. Według niego Durruti był wrogiem demokracji, dobre sobie. Działacz związkowy, anarchosyndykalista, antyfaszysta był przeciwny demokracji? Człowieku zlituj się i pomyśl zanim coś napiszesz (chyba że nie posiadasz tej umiejętności). Co do Trockizmu, obecnie ta ideologia nie jest wiązana z Komunizmem tylko z anty-kapitalizmem i Socjalizmem (patrz- Nowa Lewica Antykapitalistyczna).
Według twojego punktu widzenia anarchiści są przeciwni demokracji? Ci anarchiści którzy walczyli z wszelkimi formami zniewolenia? Ci którzy walczyli z faszystami w Hiszpanii? Ci którzy walczyli z carem w Rosji? Ci którzy walczyli z bolszewikami? Ci którzy walczyli z monarchiami absolutnymi? Ci wszyscy którzy walczyli z wszelkimi formami dyktatury?

autor: PolakPrawdziwy, data nadania: 2011-11-04 21:43:37, suma postów tego autora: 14

Kibole, naziole i skini- obrońcy demokracji

Ale wracając do marszu kiboli, oszołomów, skinów, dewotów i nazioli. Według ABCD są to zwolennicy demokracji i wolności. Wielkimi zwolennikami demokracji jest NOP który wprost mówi o wprowadzeniu nacjonalistycznej dyktatury. Kolejnymi obrońcami wolności jest Falanga? Wzorująca się na Włoskich faszystach i ubóstwiająca Mussoliniego? Może ONR? A może MW obchodzące urodziny Hitlera? Nie wspominając już o neonazistach z Blood & Honour i Combat18. Osoby powiązane z lewicą które nawoływały do przemocy wobec kogokolwiek można wyliczyć na palcach jednej ręki. A prawicowi ekstremiści? Skandujący hasła w rodzaju- śmierć garbatym nosom? Nie wspominając już o wielu ofiarach śmiertelnych.

autor: PolakPrawdziwy, data nadania: 2011-11-04 21:48:34, suma postów tego autora: 14

Zgadam się, ABCD - serwilizm wobec "łżepospolitej" , "gazety wolskiej

"najwyższego szajsu", "buca niedzielnego", "nowego draństwa", "ówarzam rze" i innych katoliberackich szmat jest nieopuszczalny.

autor: szczupak, data nadania: 2011-11-04 21:56:47, suma postów tego autora: 3747

Goście z zagranicy

Wracając do poprzedniego posta. Symbolika równie demokratyczna. Harcerze maszerujący w mundurkach harcerskich z opaskami na rękach, trzymający czerwone flagi z wielkim białym kółkiem w środku na który widnieje krzyż celtycki, przypominający swastykę. A więc ci harcerze po prostu w imię demokracji i wolności słowa chodzą sobie po ulicach miast co jakiś czas hajlując (salut rzymski znaczy się). UPR też jest zwolennikami demo..(dupokracji w wydaniu UPRowców).
Ale warto też zwrócić uwagę na towarzycho z zagranicy. Zaproszenia dostali min.
Right Hools z Rosji, czyli neonazistowscy kibole atakujący imigrantów z Kaukazu, przy tym chcący Rosji do Wisły.
Włoscy faszyści wyznający Adolfa i Benito, gloryfikujący Włoskie oddziały Waffen SS.
Skrajnie nacjonalistyczna Węgierska partia Jobbik wzorująca się na narodowo-socjalistycznym ruchu Strzałokrzyżowców rządzących na Węgrzech w latach 1944-1945 odpowiadających za kolaborację z Niemcami i liczne ludobójstwa. Partia też posiada własne bojówki ubrane w śmieszne czarniuteńkie mundurki znane z działalności przeciwko Romom.
Antypolskie ugrupowania Ukraińskich nacjonalistów, chwalący UPA i OUN odpowiedzialne za ludobójstwa w czasie II Wojny Światowej na ludności Polskiej.
Serbscy kibole odpowiedzialni za zamieszki we Włoszech, Słowaccy neofaszyści atakujący Romów i imigrantów z Afryki, Czescy ,,patrioci,, którym całkiem pasował Protektorat Czech i Moraw, Chorwaccy spadkobiercy Ustaszy i wiele wiele innych ciekawych ludzi.
Przyjechać mają jednak delegacje z Węgier, Słowacji i Serbii (chyba też Ukraińcy) więc wszystkim którzy dalej popierają ten ,,patriotyczny marsz,, gratuluje.

autor: PolakPrawdziwy, data nadania: 2011-11-04 21:59:08, suma postów tego autora: 14

Podpalić

prawackie gówno z każdej strony.

autor: Wilkinson, data nadania: 2011-11-04 22:47:43, suma postów tego autora: 451

ABCD

Wszyscy rozumieją frustrację z powodu niskich honorariów, które wypłacały ci neoliberalne media. Ale cóż, twój obecny idol był jednym z orendowników obecnego ładu ekonomicznego. O co więc chodzi? Jeśli RedNacz uznaje tekst za mało warty - mało płaci. Na pocieszenie - prawicowe media też marnie wynagradzają swoich troli.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-11-05 09:19:26, suma postów tego autora: 1073

ABCD

Piszesz: "Wy, internacjonaliści, rzadziliście w Polsce przez 50 lat i chleb od czasu do czasu bywał. Jak zachodni bankierzy dali kredyt."

Ciekawe. ja tam w PZPR nie byłem, A ty?

autor: red spider 666, data nadania: 2011-11-05 15:17:13, suma postów tego autora: 1549

red spider,

ja też nie.
Mówi na temat opcji ideologicznej komunistycznego internacjonalizmu, która na skrajną lewicę przeniosła się z czasów PZPR i PRL.

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-06 10:18:20, suma postów tego autora: 20871

Polaku,

niestety, powielasz historyczne stereotypy ekstremizmu lewicowego, nie próbując odnieść się do konkretnej sytuacji w Polsce.
Odpowiem szerzej albo tu, albo w bardziej aktualnym wątku.
Na razie pytania o Durruttiego:
- jak zginął ten "demokrata"?
- czy demokratą mógł być autor hasła głoszonego wśród katolickich w znacznej większości Hiszpanów: "jedynym kościołem, ktory oświeca wiernych, jest kościół płonący".

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-06 10:22:11, suma postów tego autora: 20871

ABCD

"Wymieszać mięso i krew z komunistów, by użyć ich jako zaprawy, przy budowie kościołów” - generał Queipo de Llano. T

Taka była/jest demokracja kościoła, taka była/jest demokracja zwolenników Franco.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-11-06 20:48:37, suma postów tego autora: 1073

Dodaj komentarz