Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Niedopracowany program Ruchu Palikota

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Omowienie pomyslow Palikota wedlug nowych danych

Witam i zapraszam do zapoznania sie z felietonem - Dyskusje o lewicy cz. 5, Krzysztof Mróź „ Nowa filozofia działania dla środowisk lewicowych”

http://krzysztofmroz.blog.onet.pl/Dyskusje-o-lewicy-cz-5-Krzyszt,2,ID439000733,n

Sa tam miedzy innymi opisane ekonomiczne pomysly Palikota wychodzace poza wszystkim juz znane 18% PIT, VAT, CIT. Najnowsze dane.Opisuje to w koncowej czesci artykuly uzasadniajac dlaczego lewica nie powinna wspolpracowac z Palikotem tylko z wybranymi osobami z tego srodowiska.

autor: Krzysztof Mróź, data nadania: 2011-11-05 19:13:17, suma postów tego autora: 569

Miłosierdzie autorki

Widać autorka ma w sobie spore pokłady żółci i zacietrzewienia w stosunku do Ruchu, w którym tak wielu ludzi poklada wielkie nadzieje. A może by tak poczekać na wynIki głosowań posłów Palikota i wtedy zabrać się za krytykę?

autor: krzyk, data nadania: 2011-11-05 20:52:04, suma postów tego autora: 35

Autorka

Otrzymała w polskim społeczeństwie śladowe poparcie startując z partii Jedynego Przedstawiciela Świata Pracy.... I wszystko jasne ;-)
Co jak co ale krytyka tzw. Radykalnej lewicy jest jak reklama dla RPP.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-05 22:23:17, suma postów tego autora: 6205

Gdzie autorka komentarza kandydowala z listy PPP?

Bo wyszukiwarka google nie wypluwa czegoś takiego.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2011-11-05 23:12:18, suma postów tego autora: 2743

SiM

Bezmyślnośc i dowolnośc z jaką dobierasz argumenty do obrony swoich tez:
a) jak komuś lub czemuś robisz klakę,
lub
b) jak komuś robisz antyreklamę,


Jest po prostu śmieszna do imętu.

1. Nikt z PPP nie może napisac nic o Palikocie bo to jest do dupy partia ta PPP.

2. Z innej dyskusji: Ktoś mówi Palikot chce liniowego: SiM: Czemu się rzucasz jak nie obliczyłeś jego kosztów?

3. Jak radykalna lewica krytykuje Palikota to Palikot jest spoko bo radykalna lewica nie może go krytykowac bo jej SiM nie lubi.

Iście leninowski pryncypializm.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2011-11-05 23:22:41, suma postów tego autora: 2743

... chyba pomyliłem osobę

Mniejsza o to. Idzie o tzw. radykalną "lewicę", czyli symbol indolencji, ignorancji i oderwania od społeczeństwa. W wielu wypadkach jeszcze - o symbol oportunizmu.
Co złego jest w pytaniu o wyliczenia konsekwencji takiego a nie innego podatku? I to w sytuacji gdy jakaś forma progresji jeszcze w Polsce istnieje i jest ona tak skonstruowana, ze faktycznie (nie teoretycznie!) bogaci nie płacą żadnych podatków. Brak odpowiedzi na to pytanie potwierdza tylko to co zarzuciłem tzw. radykalnej "lewicy", czyli doktrynalne, oderwane od rzeczywistości podejście do podatków.
Czy mnie obchodzi Palikot? Nie, nie głosowałem na niego. Nie głosowałem na żadną małpę. Pokładam tylko w nim pewne mgliste nadzieję, że jego działania doprowadzą do marginalizacji kościoła katolickiego, do którego pałam bezinteresowną nienawiścią i co ważniejsze rozwalenia panującego, antydemokratycznego porządku konstytucyjnego. Nawet wbrew intencjom samego Palikota.
Palikot ma rację, coś wisi w powietrzu. Ostatnio bardzo dużo rozmawiałem z różnymi ludźmi w Polesce. Dawno nie widziałem w nich takiego zacietrzewienia, takiej złości... na moją sugestię, że czeka nas rewolucja, odpowiadają - z całą pewnością... i to bardzo krwawa.
Gorzej jest z ludźmi młodymi, którzy choćby PRL znają tylko w wersji z opowieści telewizyjnych Wildsteinów. To w wiekszośći idioci, którzy nie potrafią zrozumieć, że kapitalizm jest z gruntu zły. Kryzys traktują jako dopust boży, który po prostu trzeba przeczekać, bo nic nie rozumieją ze świata, który ich otacza. Kryzysu nie traktują jako czegoś co wypływa z samej istoty tego systemu. Trochę starsi zastanawiają się, a niedługo mogą wyjść na ulicę z pytaniem: Gdzie się k... podziała moja emerytura!?!?!? I wtedy się zacznie. Młodzi myślą, że wszystko przed nimi, że rzecz w tych ułatwieniach w zakładaniu własnej firmy i innych duperelach. Nie dociera do nich, że ten świat się kończy, bo innego świata nie znają. W starszych, nie mówię starych, jest dużo więcej kolektywnego myslenia. Młodzi zaś to skrajni indywidualiści nastawieni na własny sukces i potrzeba im ładnych kilku lat by zrozumieli, że wiekszość z nich tego sukcesu nigdy nie odniesie.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-06 10:19:41, suma postów tego autora: 6205

Przesuwanie na lewo

ruchu Palikota idzie Ikonowiczowi mniej więcej tak samo, jak przekonywanie seksistów z Samoobrony do idei emancypacyjnych i postkomunistycznych liberałów z SLD do zasad socjaldemokracji. Nie wychodzi to ani dudu.

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-06 11:07:56, suma postów tego autora: 20871

ABCD

"Przesuwanie na lewo ruchu Palikota idzie Ikonowiczowi..."
Nie manipuluj. Można próbować wpływać na Palikota, ale nie mozna nim kierować z zewnątrz a tym bardziej za niego odpowiadać. Ikonowicz z tego co nam wiadomo nie jest członkiem Ruchu Palikota. I ma na ten Ruch wpływ iluzoryczny.
Biorac pod uwagę mój stosunek do polityków, działania KSS są z mojego punktu widzenia bardzo słuszne, bo są próbą wykorzytania mozliwości jakie system daje partiom politycznym, a zwłaszcza tym osadzonym w burdelu na wiejskiej, dla społecznie pozytecznych celów.
Oczywiście tekst: "Palikot ma też prawo być socjalistą" jest tekstem na wyrost, z którego nie sadzę też by Palikot się ucieszył, ale obliczony chyba na to, by jakoś się do niego odniósł? ....Palikot pominął to jednak milczeniem.
W Polsce nie ma lewicy, nie jest nią też RPP. Dopiero przyjmując do wiadomości fakty, można przestać się obrażać na wszystko, że nie jest lewicą i... można też tę lewicę próbować budować. Ale i bieżąco wykorzystywać wszystko w systemie, co może pomóc ludziom np. utrzymać dach nad głową, co pod egidą stowarzyszenia daje większe możliwości manewru. Jeśli takie rzeczy można zrobić z Palikotem, to jest obowiązek by to z nim zrobić! A jeśli ktoś powie, że z Palikotem nie wolno współpracować, bo on nie jest socjalistą... to niech spada na drzewo! Taki ktoś to sekciarz i ciężki idiota!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-06 11:34:38, suma postów tego autora: 6205

ABCD

Jak tam wierni synowie i patrioci PiSu? Przystępujesz do ich nowej formacji?

autor: szerszeń, data nadania: 2011-11-06 13:08:21, suma postów tego autora: 1073

_

"chyba pomyliłem osobę Mniejsza o to."

No spoko zdążyłeś napisac wszystko jasne czemu krytykuje Palikota jest z PPP. A teraz mniejsza o to. Jak wspomniałem śmieszne bardzo.

" Brak odpowiedzi na to pytanie potwierdza tylko to co zarzuciłem tzw. radykalnej "lewicy", czyli doktrynalne, oderwane od rzeczywistości podejście do podatków."

Problem jest w tym że jak jakaś inna siła proponowała liniowy to nikt nie bronił jej jak Palikota i kazał liczyc koszty.

"Czy mnie obchodzi Palikot? Nie, nie głosowałem na niego. Nie głosowałem na żadną małpę. Pokładam tylko w nim pewne mgliste nadzieję, że jego działania doprowadzą do marginalizacji kościoła katolickiego, do którego pałam bezinteresowną nienawiścią"

No tak najpierw "pier423 wybory" a potem co mi Janusz da?

"Palikot ma rację, coś wisi w powietrzu. Ostatnio bardzo dużo rozmawiałem z różnymi ludźmi w Polesce. Dawno nie widziałem w nich takiego zacietrzewienia, takiej złości... na moją sugestię, że czeka nas rewolucja, odpowiadają - z całą pewnością... i to bardzo krwawa. "

Jakoś nie jedna osoba mówi o strzelaniu, biciu itp. Tuska, prezydenta, innych premierów itp. i co ktoś na nich podniósł rękę? To wszystko takie cne pieprzenie. Tak jak oburzenie ludzi na PO którzy potem jednak w listopadzie głosowali na Donalda bo się boją Kaczora.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2011-11-06 13:37:05, suma postów tego autora: 2743

...

Nadchodzi rewolucja. Ale jaka? Liberałów czy socjałów, biznesmenów czy mas społecznych? Bo chyba nie zawsze im po drodze.

autor: jazi, data nadania: 2011-11-06 14:02:48, suma postów tego autora: 480

./..

A ja wierzę, że Palikot to jednak dobry człowiek i rzuci grosz na nową gazetkę dla Etatowej Ideowcy (-:

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-11-06 14:11:22, suma postów tego autora: 3566

sierp,

jakie konkretnie działania podejmuje KSS z pomocą ruchu poparcia Palikota?
Tylko prosiłbym bez ogolników typu: ratuje dach nad głową".
Kto, komu, gdzie i kiedy?

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-06 14:49:18, suma postów tego autora: 20871

Opcja polityczna,

która nie potrafi prowadzić działalności bez chodzenia po prośbie do manipulatorskiej i populistycznej frakcji obozu rządzącego, powinna się rozwiązać.
A charytatywą zajmują się związki i wyznaniowe i NGO`sy.
Jak ktoś uważa, że niewystarczająco, to może założyć nową filantropijną organizację religijną lub świecką.

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-06 14:51:59, suma postów tego autora: 20871

Abecadło

Nie każda opcja miała czas i możliwości, żeby nakraść tyle, co w swoim czasie zakon Poronienia Centrum, dzisiejsza masa upadłościowa PiS.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-11-06 16:45:37, suma postów tego autora: 1073

...

Hmmm, chociaż w historii bywało tak, że za rewolucją burżuazyjną szła również społeczna (np. 1905 r., a później 1917 r.). Także Rewolucja Francuska zaczynała się od zwrotu burżuazyjnego, a później wyniosła takie ruchy, jak np. jakobini, sankiuloci... Były to porywy krótkotrwałe, ale pozostawiły do dziś widoczne ślady w historii. Jak będzie tym razem?

Jedno jest wszak pewne - panta rhei. :'

autor: jazi, data nadania: 2011-11-06 19:08:32, suma postów tego autora: 480

ABCD

A dlaczego mnie zadajesz to pytanie choć dobrze wiesz, że nie jestem członkiem KSS i mogę odpowiadać tylko ogólnikami?

Warzecha:

"No spoko zdążyłeś napisac wszystko jasne czemu krytykuje Palikota jest z PPP."

no bo tam był na liscie w Warszawie (pewnie jakiś krzyżowiec)... ale facet - Kowalczyk ;-) i mogłem się pomylić.
A poza tym ja, podobnie jak 99 coma 0,4% społeczeństwa nie lubię tego PPP ;-).

"Problem jest w tym że jak jakaś inna siła proponowała liniowy to nikt nie bronił jej jak Palikota i kazał liczyc koszty."

A czy ja tę "siłę" bronię? Po prostu te koszty mnie ciekawią.

"No tak najpierw "pier423 wybory" a potem co mi Janusz da?"
Oczywiście, ze tak. Jedyny pożytek z małp w sejmie to to co da się od nich wyciągnąć.
I nie "mi da" bo ja nic od niego nie dostaję... ale jakby dawał to wezmę ;-) Głupi by nie wziął.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-06 23:00:56, suma postów tego autora: 6205

Powiadają, że muzyka łagodzi obyczaje ;-)

"Za ile srebrników wredny Judaszu
Potrafisz sprzedać swoich przyjaciół?
Wyrachowane damy, grubasy przy kasie
Zrobią z Ciebie mendę w swojej klasie...

JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?

Fatalny dzisiaj czas, godnych reguł zagłada
Brat sprzedaje brata, Sąsiad sąsiada
Jesteś normalny - Ja zapewne szalony
Jestem prawdziwy - Ty dobrze ułożony

JAKA TWOJA CENA?

Oportunisto pierdolony!

[...]"

Farben Lehre - Judasz

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-11-07 00:19:19, suma postów tego autora: 3566

sierp,

każdy powinien wiedzieć - względnie mieć możliwość łatwego dowiedzenia się - co robi jawnie dzialająca struktura.
Dlaczego o KSS tak niewiele wiemy?

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-07 17:04:45, suma postów tego autora: 20871

ABCD

No właśnie dlaczego? Masz na to jakąś odpowiedź?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-07 20:08:36, suma postów tego autora: 6205

to hihot (nie historii) ale żałosnej lewicy RP

Oto Palikot, wcale nie lewicowiec, realizuje lewicowe idee światopogladowe i socjalne (gospodarcze to juz tak średnio) i decyduje się na posunięcia, przed którymi do tej pory rzekomi lewicowcy trzęśli ze strachu dupami!

Za to mu chwała!
Jestem całym sercem za Palikotem; głosowałam na Niego z przyjemnością!

Jeszcze nie został zaprzysiężony, a już zatrząsł tym koscielnym betonem od PiS do SLD!

Już media mówia o sprawach o których NIGDY nie mówiły!

Panie Palikot! Nie nazwę Cię "towarzyszem" bo jeszcze nie zasłuzyłeś na to miano; ale:
1) dzięki Ci za to co już zrobiłeś!
2) dzieki Ci za to co robisz!
3) jestem za Tobą!

Idź dalej tą drogą! potrząśnij tym zdewociałem polskim obskuraństwem!

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

ab.

autor: abangel666, data nadania: 2011-11-08 03:26:00, suma postów tego autora: 411

Anna Kowalczyk

wybacz; ale napisałaś takie bzdury, że trudno z nimi dyskutowac

mimo to pozdrawiam Anna
hejka!
ab.

autor: abangel666, data nadania: 2011-11-08 03:28:53, suma postów tego autora: 411

sierp,

bo za słabo domagamy się prawdy i transparencji.
Jak Ikonowicz zapewnia, że ma genialny projekt ustawy lokatorskiej, który ruch Palikota zaraz zgłosi w Sejmie, trzeba natychmiast pytać o link do tego projektu.

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-08 08:39:45, suma postów tego autora: 20871

Dodaj komentarz