Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Krzysztof Mróź: Czy Palikot żartuje z polskich antyklerykałów?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Trudno nie zgodzić się z tą oceną

zwłaszcza w odniesieniu do miłośnika Opus Dei i Pinocheta oraz czciciela podhalańskiego ubeka Kurasia vel Ognia. To na razie.

autor: szczupak, data nadania: 2011-11-26 11:15:39, suma postów tego autora: 3747

Antyklerykalizm

Jeszua też był antyklerykałem. A i dobrze, że w ogóle na polskiej scenie politycznej zaistniał antyklerykalizm. Trzeba odrobić nieodrobioną lekcję świeckiego państwa (we Francji załatwioną już w 1905 r.)

autor: mlm, data nadania: 2011-11-26 11:21:08, suma postów tego autora: 4284

Autor

doskonale rozprawia się z mitem "liberałów" w katolickim kościele

autor: czerwony93, data nadania: 2011-11-26 12:20:46, suma postów tego autora: 2711

...

"Liberałowie" zwykle szybko wylatują z Kościoła. Tyle w temacie.

autor: wloczykijas, data nadania: 2011-11-26 12:45:39, suma postów tego autora: 886

Trudno uważać za postępowego kogoś

kto wspierał Opus Dei a jednocześnie prowadził krucjate przeciw TEOLOGII WYZWOLENIA.Kto na ołtarze wynosił księży francistów a księży republikanów usuwał w cień, kto umniejszał role abp.Romero

autor: czerwony93, data nadania: 2011-11-26 13:24:52, suma postów tego autora: 2711

Teologia wyzwolenia

- jak nie bez racji sądził JPII - trochę za mało czciła Chrystusa i Ducha Świętego, a za bardzo - Honeckera i Castro.

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-26 15:01:46, suma postów tego autora: 20871

Mit

antyklerykalnego Jezusa wynika z nieznajomości Ewangelii. Jezus załozył Kościół, na ktorego następcę powołal św. Piotra. Stąd - nieprzerwana sukcesja apostolska do Benedykta XVI.

autor: ABCD, data nadania: 2011-11-26 15:02:52, suma postów tego autora: 20871

Tak na marginesie. Ostatnio dowiedziałem się... z TV

że Gowin i Sikorski sa członkami Opus Dei. Czyli w "polskim" rządzie mamy agentów obcego państwa?

A co do tekstu... to autor ma dużo racji. Zwłaszcza w ocenie Wojtyły czy Tichnera. Co do Palikota również. Ale przecież to polityk, jak każdy inny bez zasad i poglądów i jedzie tylko na tym na czym może zyskać. Nie wierzę w ideowość żadnego polityka. Coś tylko czasem z tego bagna potrafi skapnąć nam, jako efekt uboczny walki hien o władzę. I tak traktuję antyklerykalizm Palikota.

A co do samego Ruchu. W tv widziałem ostatnio rozmowę z jakimś posłem RPP, nie pomne nazwiska, jakiś biznesmen. Powiedział, że właśnie dostał pierwszą pensję poselską... i jest "przerażony" jak ma za to wyżyć? Brakowało tylko stwierdzenia - co to ma być? Na waciki? Przkazał "komuś" swoje działy w firmie i teraz musi życ za te "grosze". Na szczęście, jak powiedział, jego żona zaraba dobrze... a na nią zdaje się przepisał udziały:-)
Nie wiem tylko czy takich biznesmenów jest więcej w SLD czy w RP. Ale jeśli ktoś znając na czym polega demokratyczna ściema w tzw. wyborach wie przecież, że w sejmie moze się znaleźć tylko ten co go stać na opłacenie kampanii wydając na to kilkaset tysięcy, oczekuje od kogoś takiego prospołecznych działań, to jest idiotą. Ci ludzie, to albo biznesmeni, którzy przy korycie chcą skorzystać z szansy podniesienia na wyższy poziom własnych biznesów, poprzez znajomosci i korupcje, albo od wielkiego dzwonu znudzeni zarabianiem wielkich pieniedzy filantropi pokroju Palikota (którego też musiało byc stac na sfinansowanie kampanii). To jedyne na co można liczyć w tym systemie czyli na nomen omen - gangsterów i filantropów.
I o jednym trzeba pamiętać, tacy ludzie nigdy nie doprowadza do jakiś zmian systemowych chyba, że takich by mogli więcej kraść.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2011-11-26 17:00:20, suma postów tego autora: 6205

Antychryst a antyklerykalizm

"Kościół" Jezusa jest niewidzialny, zespolony poprzez łaskę Ducha Świętego w sercach wiernych, nie jest z tego świata (J 18, 36), rabbi jako antyklerykał uwolnił wiarę od rytuałów, zwyczajów i przepisów religijnych - co zresztą bardzo nie spodobało się klerykalnej elicie Jerozolimy.
Kościół materialny, elitarny, hierarchiczny, to zaś dzieło Antychrysta z jego sługami papieżami, którzy Ewangelie umieścili sobie pod podnóżkiem, pośród robactwa.

autor: mlm, data nadania: 2011-11-26 17:35:24, suma postów tego autora: 4284

Podwójne standardy

@Gowin i Sikorski sa członkami Opus Dei. Czyli w "polskim" rządzie mamy agentów obcego państwa?

To szerszy problem. Niedawno Durango95 rzucał gromy na komunistów "agentów obcego mocarstwa" ale jakoś nie słyszę jego demaskatorskich filipek na kler rzymsko-katolicki, który przysięga wierność oraz posłuszeństwo obcemu państwu, co delikatnie mówiąc ma znamiona zdrady i współpracy agenturalnej z obcym rządem.

autor: mlm, data nadania: 2011-11-26 17:47:55, suma postów tego autora: 4284

ABCD

"Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą" to prawie na pewno INTERPOLACJA, czyli późniejszy dopisek (III lub IV wiek), który pojawił się w trakcie kopiowania (przepisywania) ewangelii. Paweł z Tarsu, faktyczny założyciel chrześcijaństwa i autor najstarszych pism Nowego Testamnentu, nic o tym nie wie.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2011-11-26 19:59:07, suma postów tego autora: 2157

drabina

któryś z posłów Ruchu Palikota powinien wejśc na drabinę i zdjąć krzyż i nie bawić się w prawne ceregiele gdyż krzyż został powieszony bezprawnie.
prawne ceregiele moga tylko zalegalizować coś co jest nielegalne.

--
" Z pracy w MSW Tadeusz Olejnik odszedł w maju 1988 r. ze stanowiska zastępcy naczelnika Wydziału III Biura "B" MSW, który zajmował się m.in. cudzoziemcami oraz dziennikarzami krajów kapitalistycznych "

autor: laicite1905, data nadania: 2011-11-26 22:51:12, suma postów tego autora: 102

A ja spokojnie

siedze se na emeryturze,popieram Palikota i zartuje sobie sam z siebie,a posła na którego głosowałem będe bronił jak niepodległości.ON ze mnie nie zażartuje.http://youtu.be/nErH0V5_v0s

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2011-11-27 11:50:13, suma postów tego autora: 623

Lewy.

W takim razie opowiedz nam trochę o prospołecznych walorach podatku liniowego i o tym, jak to Leszek Balcerowicz uwzględniał 2500 zł kwoty wolnej od haraczu przy objawianiu swoich prognoz. Pośmiejemy się z Tobą.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2011-11-28 10:00:41, suma postów tego autora: 3566

W realiach Ameryki łacińskiej

zwalczanie teologii wyzwolenia oznaczało wzmacnianie prawicowych junt często wspieranych przez hierarchów kościoła rzymsko-katolickiego,wystawianie na odstrzał tych duchownych którzy się z tym nie godzili

autor: czerwony93, data nadania: 2011-11-28 12:32:39, suma postów tego autora: 2711

ABCD

Chociaż, jak wiemy, z zasady nie odpisujesz...etc.
Ale pomóż, gdyż jedna rzecz nurtuje mnie od wielu lat: kto był prawdziwym następcą Chrystusa w czasach niewoli awiniońskiej oraz przy okazji soboru w Konstancji? Prawdziwa obediencja to ta rzymska, awiniońska czy też pizańska? Nijak nie potrafię tego ogarnąć.

autor: szerszeń, data nadania: 2011-11-28 13:00:33, suma postów tego autora: 1073

Dodaj komentarz