Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Piotr Ciszewski: Euromitologia

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Brawo P. Ciszewski!

Wszystkimi kończynami łącznie z tą na karku podpisuję się pod tekstem: "Euromitologia".
Ojczyzną dziś jest nie miejsce urodzenia lecz miejsce pracy, chleba i dachu nad głową. Takim miejscem dla milionów osób urodzonych w krainie nad Wisłą nie jest państwo Polską zwane lecz to, które te podstawowe potrzeby pozwala zaspakajać. Stadionowe wrzaski faktu tego nie unicestwią.
PS: Też lubię oglądać kopaną piłkę ale tylko wtedy, gdy chcę uwolnić się od myślenia.

autor: steff, data nadania: 2012-06-14 16:38:17, suma postów tego autora: 6626

Euromitologia

W tej całej szopce EURO 2012 tak naprawdę denerwują mnie dwie sytuacje:
- pierwsza z nich to robienie ze sportu polityki typu wojna polski jakaś tam. I robią to prawie wszyscy począwszy od Wyborczej a skończywszy na sprawnych intelektualnie inaczej politykach PiS;
- druga sprawa to psudopatriotyzm, coś tak jak polski katolicyzm. Widziałem bardzo dużo polskich godeł na na samochodach. Przepraszam chińskich mutacji flagi polskiej. Było tego gdzieś z 50%. A niedawno był podobno "Dzień Flagi".

autor: awkzim, data nadania: 2012-06-15 08:08:49, suma postów tego autora: 9

Nowy termin uliczny ::::

""strefa KIBICA "" dawniej niebezpieczna dla dam strefa żłopiącego piwosza .. Czy piwo to alkohol?, jak więc to sie ma do propagowania trzezwości Narodu? . Strefą bezalkoholową, jak wyspą w rozwrzeszczanych miastach, stały się nowe światynie biznesu światowego, czyli NOWE,super drogie i nie Nasze ( myśmy je tylko sfinansowali) STADIONY koszyki bez dna.. no to zdrówko

autor: bambosz0, data nadania: 2012-06-15 09:16:12, suma postów tego autora: 1835

.......

Tu tyle forsy, wielki świat, wszyscy taci happy (chyba najbardziej media), tralalalala a młoda znajoma, która siedzi obok mnie w metrze i cierpi z bólu, zastanawia się czy ją stać na prywatnego neurologa bo państwowy dopiero ją przyjmie za rok, a córa, która miała rozprawę parę dni temu ze swoim byłym pracodawcą zesłupiała jak sąd trzecią rozprawę wyznaczyć na styczeń 2013r. Nie wiadomo czy się histerycznie śmiać czy płakać. A w pracy, wszyscy młodzi, wykształceni , z wszelkich stron polski, którym się powiodło dzięki zamożnym rodzicom i znajomym, trąbią jaki świat jest wspaniały.

autor: Margo, data nadania: 2012-06-15 10:53:42, suma postów tego autora: 627

UEFA

To rzeczywiście obrzydliwa i pazerna organizacja. W Dramatycznym w PKiN nakazali zdjąć repertuar teatru... Bo "konkuruje" z Euro... Skandal po prostu.
Chłopak mojej córki, zapalony kibic, był na meczu Polska-Rosja. Na bramce ochroniarz wyrwał mu flagę Polski i wrzucił do kosza... -Ale to jest flaga - oponował. - to nie jest flaga, to reklama - odparł ochroniarz.... Na fladze, którą gdzieś dostał, było też logo Tyskie. W dupie mam zarówno reklamę Tyskie jak i Carlsberga.... Ale to skandal, bo ten człowiek zapłacił za bilet i może sobie wnieść jaką chce reklamę na fladze, na stadion na którym jest od gromada tego typu szansy. Bo gdyby miał koszulkę Tyskie... Kazano by mu się rozebrać?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2012-06-16 13:01:27, suma postów tego autora: 6205

sierp i młot:

"gdyby miał koszulkę Tyskie... Kazano by mu się rozebrać?"
Prawdopodobnie tak, jakaś rzeczniczka kiedyś wspominała, że nie można mieć na stadionie reklam innych niż oficjalnych sponsorów.
Kapitalizm zabija piłkę...

autor: Getzz, data nadania: 2012-06-16 16:11:44, suma postów tego autora: 3554

oczywiście

Że coś w tej piłce zabija. Ale jeśli nie wolno mi założyć koszulki jaką mi się podoba (przecież nie z hakenkreuzem, ale z gównianym logo producenta piwa... To chyba ten kapitalizm zabija też wolność jednostki. Dla mnie to nie do pomyślenia, że my się na to godzimy. Ten stadion, ta strefa kibica to niemal teren eksterytorialny UEFA. A to chyba nasz kraj? Jeszcze?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2012-06-16 20:21:57, suma postów tego autora: 6205

Eh... Pyrliku....

Dzisiaj już jesteśmy u siebie! Bo dzisiaj przerżnęliśmy eliminacje, teraz będziemy TYLKO GOSPODARZAMI. Nareszcie!
A co... postaw się a zastaw się! Jeszcze wnuki Twojej córy będą spłacać tę bibę!!! I moje prawnuki też!!!
Ale PKB nam urośnie, jak odsetki od kredytów na remont autostrad i stadionów...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2012-06-16 23:48:27, suma postów tego autora: 5956

a propos tego tyskiego

najśmieszniejsze jest to że najbardziej zakazane na tych mistrzostwach nie są symbole komunizmu (choć te nie wiadomo dlaczego miały by być zakazane, polskie media nie były jednak pewne czy są legalne) czy nazizmu ale logo Pepsi :)

autor: yoda, data nadania: 2012-06-17 12:14:17, suma postów tego autora: 141

Dodaj komentarz