Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Rosja: Dwa lata łagru dla Pussy Riot

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Jaka lewica, tacy męczennicy n/t

.

autor: west, data nadania: 2012-08-17 17:31:44, suma postów tego autora: 6710

nic dziwnego

"Cale dotychczasowe spoleczenstwo ludzkie oparte jest na nierownosci, na zabojstwie, na wyzysku (...) na jego czele stali i stoja uprzywilejowani zdziercy, wyzyskiwacze (...) zabezpieczeni kodeksami, tuczacy sie krwia i potem tych, ktorzy na nich pracowac musza. Tym wszystkim niezbedne sa "wzniosle" zasady moralne, dla oszukiwania siebie i innych. Gdy mowia, ze spoleczenstwo nie ostaloby sie, gdyby dzieci w szkolach nie uczono moralnosci chrzescijanskiej, jest w tym gleboka prawda. Rzeczywiscie - gdyby ludzie od najwczesniejszej mlodosci nie byli metodycznie oglupiani w rodzinie, w szkole iw kosciele, to ta potworna masa zbrodni i wyzysku, ktora nazywa sie kulturalnym spoleczenstwem chrzescijanskim, zadna miara nie utrzymalaby sie. Gdyby ludzie od wiekow nie byli oszukiwani przez szkole i kosciol (...) nie ostalby sie lad zbrodni i wyzysku. - Po to wlasnie potrzebne sa owe pieknie brzmiace ogolnoludzkie i chrzescijanskie zasady moralne."

Jan Hempel

Dlatego Putinowi i Komorowskiemu potrzebny jest Cyryl i Michalik. Dlatego Cyrylowi i Michalikowi potrzebny jest Putin i Komorowski.

autor: Czarek, data nadania: 2012-08-17 17:42:04, suma postów tego autora: 306

Skazane aktywistki

- zgodnie z ich własnymi deklaracjami - występowały nie przeciw religii, ale przeciw reżimowi w Rosji.
Ukaranie ich za demonstrację "nienawiści religijnej" przypomina praktyki władz PRL, które represjonowały grupy rozdające ulotki opozycyjne za "śmiecenie w miejscu publicznym".
Nietrafne jest więc takie stawianie problemu, jak gdyby chodziło tu o prawo do krytyki religii i jego ewentualne łamanie.
A propos: kto i kiedy został w Polsce ukarany za krytykę religii?

autor: Porta Nigra, data nadania: 2012-08-17 18:09:25, suma postów tego autora: 1682

nie rozumiem

dlaczego nie odmowily tej "modlitwy" na jakims koncercie?akurat w cerkwi,kosciele katolickim czy jakiejkolwiek innej swiatyni takie zachowanie raczej jest hmmm delikatnie mowiac niezbyt dobrze swiadczace o autorkach.mnie jako ateiscie do glowy by nie przyszlo zeby w taki sposob obrazic ludzi w cos tam wierzacych.chyba chodzi tutaj bardziej o budowanie popularnosci na bazie skandalu.

autor: pazghul, data nadania: 2012-08-17 18:12:45, suma postów tego autora: 1489

Guantanamo?

Czy to prawda, że Amerykanie zaproponowali aby Cipki osiedziały wyrok w Guantanamo?

autor: norbo, data nadania: 2012-08-17 19:19:24, suma postów tego autora: 99

.

"porozumieniem zawartym między cerkwią prawosławną i polskim episkopatem (...) o współpracy w walce ze świecką kulturą."

--
Raczej w walce z demoliberalizmem. I chwała im za to, miejmy tylko nadzieję, że porozumienie Cerkwi i Kościoła będzie trwałe i coś zeń wyniknie.

autor: Bury, data nadania: 2012-08-17 19:35:39, suma postów tego autora: 5751

Ma rację red. Szumlewicz!

Ten wyrok to ostrzeżenie także dla naszych "bluźnierców", szczególnie teraz po apelu obu "nieideologicznych" kościołów. Wszystko, co się z nimi nie zgadza, jest ideologią, ten portal też. Bo dobre jest tylko to, co nią nie jest, czyli te kościoły. Hipokryzja? Oczywiście. Jakie jest wyjście? Oczywiście tylko jakaś ideologia, najlepiej ta bez szacunku dla dogmatów i poniżania jednego prze drugiego, czyli lewicowość.

autor: steff, data nadania: 2012-08-17 20:57:43, suma postów tego autora: 6626

+

Skoro już cytujemy Hempla to jeszcze kilka cytatów :):
"głębokie, zasadnicze rasowe przeciwieństwo uwydatnia się, gdy Ramajanę, księgę o aryjskim Zbawicielu świata, zestawimy z semickiemi, judaistyczno-chrześcjańskiemi podaniami"
Jan Hempel, Bohaterska etyka Ramajany, s. 32
"Zbawienie świata dokonywa się po stronie semickiej nie wysiłkiem bohaterskim [...], jeno zaparciem się godności swojej ludzkiej"
Tamże, s. 33
"dwa były wielkie prądy ideowe przez ludzkość. Jeden jasny, pogodny, wolny i serdeczny - aryjsko-słowiański. Drugi więzienny, ponury, groźny, państwowy i teologiczny - semicko-egipski"
Jan Hempel, Kazania Piastowe, s. 112-113
"Cześć silnym, albowiem oni są panami świata. Cześć śmiałym, albowiem jasna śmiałość do wielkich prowadzi czynów. [...] Cześć tym, których miłość do życia [...] w trujący jad nienawiści przepaliła się, albowiem oni, zabijając, dla życia drogę nową tną"
Tamże, s. 200

autor: Angka Leu, data nadania: 2012-08-17 22:50:46, suma postów tego autora: 3102

***

W Rosji to jednak jest sprawiedliwość :)

autor: Czaro, data nadania: 2012-08-17 23:17:55, suma postów tego autora: 201

Brawo!

Przynajmniej w Rosji jest jeszcze sprawiedliwość, bo na zgniły Zachód nie ma co liczyć :)

autor: Czaro, data nadania: 2012-08-17 21:39:41, suma postów tego autora: 201

Ponoć Playboy wycenia je już na miliony

więc dziewczyny wiedzą co robią - graja na dłuższą metę, ale emerytury już maja zapewnione.Oczywiście, że to co wykrzykiwały w cerkwi nie dotyczyło tylko Putina, żeby to sprawdzić wystarczy trochę poszperać w internecie.
Ciekawe jest zresztą jak bardzo życzliwe zainteresowanie tymi opętanymi cwaniarami przyćmiewa to co dzieje się choćby pod ambasadą Ekwadoru w Londynie, czy atakiem "hakerów" na RT, która relacjonuje te londyńskie wydarzenia.
Bury: też mam taka nadzieję.

autor: kontras, data nadania: 2012-08-17 21:56:07, suma postów tego autora: 1774

pazghul .....

Bingo - zgadzam się z Tobą w 100% ......
Uważam to wydarzenie z gówniarski wygłup ..... TFU --> wygłup na poziomie gimnazjalisty

a oficjalni komentatorzy lewicy.pl wykazują się czasami nieznajomością polityki bądź krótko mówiąc głupotą polityczną
w czym przypominają negatyw Posła Ziobry.

To porozumienie jest cholernie ważne i mogłoby stać się początkiem pojednania narodów Polskiego i Rosyjskiego


Narodów których to narody historia często była tragiczna ......

W tym kontekście komentarz Redaktora lewica.pl jest po prostu głupi ......

jacekx marksista chrześcijański członek SLD

autor: jacekx, data nadania: 2012-08-17 23:36:18, suma postów tego autora: 3088

Errata jackax

To porozumienie jest cholernie ważne i mogłoby stać się początkiem pojednania narodów Polskiego i Rosyjskiego.

Narodów których to historia często była tragiczna ......

jacekx marksista

autor: jacekx, data nadania: 2012-08-17 23:42:06, suma postów tego autora: 3088

"brawo"

Czymże są 2 lata łagru wobec blisko 40 ofiar pogromu strajku górników w RPA, o których lewica.pl nie zamierza nawet wspomnieć? Chętnie zapytałbym o jakieś priorytety w newsach, ale to chyba nie ma sensu.

autor: rote_fahne, data nadania: 2012-08-17 22:44:00, suma postów tego autora: 1805

angka

ten pan hempel jest odrobine smieszny.szczegolnie mnie rozbawil
fragment ""dwa były wielkie prady ideowe przez ludzkosc. jeden jasny, pogodny, wolny i serdeczny - aryjsko-slowianski. drugi wiezienny, ponury, grozny, panstwowy i teologiczny - semicko-egipski" :))) a juz wrzucac kulty ludow semickich do jednego worka z egipskimi(czarnoglowych) to jest komiczne.
nie znam sie na aryjczykach ani wcieleniach ktoregos tam z rzedu ramy ale tez chyba mu sie cos pomieszalo :)aryjczycy tylko mnie interesowali w zwiazku z sojuszem z hurytami i panstwem mitanni ale tez to zbyt wielki przedzial czasowy pomiedzy kompilacja ramajany a wierzeniami aryjczykow zanim przejeli czesc od drawidow.

autor: pazghul, data nadania: 2012-08-18 01:48:25, suma postów tego autora: 1489

hipokryzja polskich prawaków

W Polsce też można dostać taki wyrok ale to nie ważne, zaślepieni , chorzy na rusofobię , oni wcale nie bronią PR, ta sprawa to kolejna okazja aby się puszyć u pouczać.

NIESTETY RUSOFOBIA TO NIEULECZALNA CHOROBA ATAKUJĄCA ZWOJE MÓZGOWE.

autor: czerwony93, data nadania: 2012-08-18 09:30:06, suma postów tego autora: 2730

wlasnie rote

masz racje. Właśnie jestem w RPA w Johanesburgu, ale nawet czasu nie miałam w tygodniu poszperać w necie i zdanie sobie wyrobić, tylko rano na "unieruchomienie" i do hotelu. A radiowych tradycyjnie nie słucham - trauma po tok fm. :)

Tylko tak przy rozmowie z Pani kucharka mi wynikło mówiła że jedzie odwiedzić rodzine i pytała, czy oglądałam informacje, że walczą. Nie oglądałam oczywiście i nie wiedziałam kto walczy i dlaczego. Wyszło, że górnicy strajkują, bo mają małe pensje.

Ale potem mi białasów nalazło do stołówki i już z tego, co opowiedzieli wynikło, że niby walczą górnicy między sobą, bo jeden związek chce strajkować, a drugi nie i między sobą strzelają. Coś mi się tote opowiesci wydawało doprawdy dziwne. Muszę poczytać sobie teraz skoro weekend. A informacji na lewcia.pl rzeczywiście brakuje.

autor: yona, data nadania: 2012-08-18 10:29:39, suma postów tego autora: 1517

jackax

nie jestem pewien czy ow dokument jest tak wazny.w sumie w rosji przeszedl on bez echa.paru komentatorow zgodnie potwierdzilo ze do wiekszosci rosjan ta informacja nawet nie dojdzie.on ma chyba wiekszy odzwiek medialny w polsce niz w rosji.z drugiej strony to dobrze dla cerkwi i patriarchy.ortodoksi by sie delikatnie mowiac wkurzyli gdyby szeroka dyskusja o tym byla.oni postrzegaja kosciol polski z zaszlosci historycznych jak i obecnych jako wroga.tyle z moich rozmow z znajomymi rosjanami.wiekszosc dowiedziala sie o tym ode mnie przy grillu :))) czesc jest wierzaca i nie miala zbyt zadowolonych minek :))zreszta jest jakas sprzecznosc u rosjan z mojego otoczenia.polska jest traktowana marginalnie i nie widza w niej wroga a polski kosciol katolicki o wiele powazniej i wrogi.zaznaczam ze ja znam rosjan w sumie tylko z jednej grupy spolecznej.
wg mnie ot taki pusty gest polityczny jak sciskanie sie dwoch prezydentow z usmiechami kiedy kazdy drugiemu chcialby sie rzucic do gardla :)))

autor: pazghul, data nadania: 2012-08-18 10:45:07, suma postów tego autora: 1489

O

krwawym strajku w RPA piszą za to portale nacjonalistyczne.

autor: Wojownik, data nadania: 2012-08-18 10:50:20, suma postów tego autora: 357

rote

dlatego ze stosunki rosyjsko-polskie sa takie bliskie sercu w polsce.stosunki rpa-polska sa chyba na poziomie podobnych do innuici-papuasi :))) nie wspominajac ze w rpa nie rzadzi putin tylko jakis murzyn :)a 40 gornikow i do tego czarnych kogo to obchodzi.

autor: pazghul, data nadania: 2012-08-18 10:51:33, suma postów tego autora: 1489

eeee tam

" To porozumienie jest cholernie ważne i mogłoby stać się początkiem pojednania narodów Polskiego i Rosyjskiego"
Po pierwsze cerkiew w Rosji juz sie nie odrodzi. Efekt i tak niewielki po upadku ZSRR, nawrotu do zabobonow, to normalna sprawa, ale wiernych już nie przybywa a moda jak to moda... Przemija. Mimo wszystko mamy XXI wiek i zabobony na trwale juz nie zagoszczą. Nie twierdze, że niepotrzebna jest jakaś odnowa moralna, ale nie może na jej czele stanąć ciemnota i zepsucie z bajką o Żydzie co chodził po wodzie, przeciwienstwo takiej odnowy. Odnowicieli bylo juz wielu. Kosciół oczyszczał na stosach a Hitler w obozach... Żadna z tych odnow mi nie pasuje.
Znajac Watykan, ktory nie pierwszy raz probuje naszymi rekami "chrystianizowac" Ruś, by ta znow rimskiemu papie placila świetopietrze, od poczatkow XVII w poczynajac gdy za wojskami polskimi na Moskwe szli agenci Watykanu, gdy ze wzgledu na te plany rimski papa potępiał powstanie styczniowe, po dzis dzien, gdy zawiera sie takie porozumienia. Nie wiem jakie cele ma cerkiew, ale Watykan niezmiennie to samo dążenie do poszerzania swej władzy i wpływow. Dzis gdy szefem jest Benek hitlerowiec, śmialo mozna mówić o drang nach Osten i Lebensraum dla europejskich biskupów, ktorym na zachodzie Europy coraz ciaśniej sie robi, a sama bajka umiera smiercia naturalna.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2012-08-18 11:16:10, suma postów tego autora: 6205

Motylek siedział w areszcie, a...

"A propos: kto i kiedy został w Polsce ukarany za krytykę religii?
autor: Porta Nigra,"

Np. Doda.

ab.

autor: abangel666, data nadania: 2012-08-18 11:21:09, suma postów tego autora: 411

2 lata łagru (!)

za jakieś "chuligaństwo" jasno mówi jakim krajem jest carsko-sowiecka Rosja Putina, ale los tych dziewczyn nikogo nie obchodzi.
Jeden (religiofob w komentarzu redakcyjnym) z drugim kłócą się za co je tam zamknięto (zupełnie nie interesując się nimi, tylko powodem zamknięcia), trzeci już "cwaniarom" emeryturę za Playboya podlicza. Wstyd.

Sens mają tylko wpisy pazghula, Burego i rote fahne, ale też nie o to teraz chodzi tylko o zamykanie w łagrze za "chuligaństwo".

autor: Getzz, data nadania: 2012-08-18 11:53:41, suma postów tego autora: 3554

Przepraszam czasami za zawile piszę ......

W jednym moich poprzednich postów powinienem napisać
zamiast ......

negatyw Posła Ziobry - lewicową wersję posła Ziobry


jacekx marksista

autor: jacekx, data nadania: 2012-08-18 12:04:38, suma postów tego autora: 3088

Getzz, ale powiedz, tak z ręką na sercu

Czy gdyby dostały jakąś symboliczną karę - można by liczyć na poprawę w przyszłości? No przecież nie, w ich przypadku. Nawet po tym wyroku jaki zapadł, sądząc z ich wypowiedzi, nie widzą nic złego w tym co zrobiły. To jest problem!

autor: west, data nadania: 2012-08-18 12:56:51, suma postów tego autora: 6710

Łagier to dla nich dobry los

przynajmniej zajmą się czymś pożytecznym - chyba pierwszy raz w życiu, będą mieć trochę czasu na przemyślenia, zmienią środowisko, trochę "odwykną" od narkotycznego świata celebrytów, internetu i .... - może jeszcze coś z nich będzie.
Jak słusznie zauważył prezydent Putin gdyby zrobiły coś takiego w meczecie albo synagodze to nie wyszłyby żywe.
W USA aresztuje się ludzi za próby choćby przemawiania do wiernych i tłumaczenia, że agresja na kolejne kraje jest niezgodna z religią itp.

autor: kontras, data nadania: 2012-08-18 14:05:16, suma postów tego autora: 1774

pazghul ......

Cyryl to mądry człowiek ...... słuchałem jego wywiadu dla TV.

Nasi ultralewicowcy myślą, że Polacy i Rosjanie to ateiści
...... i tu mylą swe marzenia z rzeczywistością.

Większość Polskiego jak i Rosyjskiego narodu jest związane z Kościołem:
a) Polacy z Kościołem Rzymskokatolickim
b) Rosjanie z Cerkwią
i to pojednanie w tym sensie ma olbrzymią wartość.

Fakt medialnie usiłuje się to pomniejszać, jako, że nie jest to na rękę polskiej prawicy.

Pojednanie to może i chyba zbliży zwykłych Rosjan i zwykłych Polaków do siebie.
Dziwię się, że polska ultralewica nie dostrzega tego faktu ......
Prości ludzie obydwu narodów mogą się zbliżyć.
Gorzej ze zbliżeniem tzw. elit.

Bo obecne polskie elity charakteryzuje zaściankowość oraz nieznajomość historii Świata jak i swojej Ojczyzny.

Pozdrawiam.

jacekx marksista członek SLD

autor: jacekx, data nadania: 2012-08-18 14:21:23, suma postów tego autora: 3088

Ale

CO do zbliżenia się narodów Polskiego i Rosyjskiego ma zbliżenie dwu kościołów? Z wiadomym celem przecież, ten watykański nigdy nie oduścił sobie straty jaką poniósł rimski papa podczas Wielkiej Schizmy i chce te tereny odzyskać, zapewne łatwiej kolonizować... przecież tam ciągle wysyła swych, tfu! misjonarzy z polskiego katolandu i oni tam od lat nieźle mieszają... Dziwie sie Rosjanom, że tych aentów tam tolerują... a zbliżenie to zwykła ściema. Może to "zblizenie" będzie polegać na tym, że sobie teraz kleryków nawzajem i dzieci będa podsyłać na wymianę zboczuchy jedne?
Ja jestem hmmm... niereligijny... ale myślę sobie, że wielu chrześijan, których znam, dystansując się od księży odwołuje się do początków chrześcijaństwa zanim katolicyzm stał sie najpotężniejszym, shierarchizowanym i najbardziej nietolerancyjnym wyznaniem. Mniejsza o to, ze obraz tych pierwszych chrześcijan, tej dziczy w wysoko rozwinietej kulturze rzymskiej, wypaczają... Ale zapominają oni, ze rimski papa w pierwszych wiekach nie miał żadnej włądzy nad żadną chrześcijańską gminą... Biskup Konstantynopola, Alekksandrii, Hippony etc. byli równi rimskiemu papie... Jeśli więc powrót do źródeł, to nie próbować tworzyć jeszcze większą, jeszcze bardziej potężną, wszechmocną i przed nikim nieodpowiedzialną organizację, ale decentralizować, tworzyć małe niezależne gminy podporządkowane i odpowiedzialne przed ich członkami.... z tego nic dobrego nie będzie... globalizacja gospodarki, wyzysku czy religii, to to samo zło i ten sam trend. Do tej pory jak czarny w katolickim kosciele chciał za dużo za chrzest, to sie poszło do popa... teraz globalizacja koscioła sprawi, że ceny chrztów będzie ustalał rimski papa i swoją działkę od łba. Takie zbliżenia to bardzo niebezpieczna rzecz, nie dla demokracji, bo jej i tak nie ma, ale choćby dla jej perspektywy w przyszłosci.... bo nie można zapominać, że kościół to najbardziej niedemokratyczna i despotyczna organizacja jaką zna ludzkość, wewnetrznie praktycznie niezmieniona od czasów niewolnictwa.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2012-08-18 15:24:52, suma postów tego autora: 6205

jackax

madry nie madry to tylko szelest piasku.to sa politycy.tym bardziej ze nie pisalem o mediach polskich (gdzie zaleznie od strony politycznej nazywa sie to sukcesem lub porazka) tylko mediach rosyjskich.w tych sprawa jest prawie wyciszona.czy nie zauwazasz pewnej manipulacji? zwierzchnik rosyjskich ortodoksow
podpisuje jakies "pojednanie" a media zajmuja sie glownie paroma paniami ktore zachowaly sie badzmy szczerzy niesmacznie :)))

getzz

tu nie chodzi zgadzajac sie z toba o wymiar kary(2 lata czy 10)tylko za co zostaly skazane.czy to nazwiemy chuliganstwem czy prowokacja artystyczna bylo chybione.
pzryznaj ze jest jednak roznica pomiedzy wyczynami tej dody czy owej artystki od penisa i krzyza od pomyslu owych artystek.
zadne z nich jednak w np.katedrze nie gadalo czy nie wystawialo swojego dziela.
ps.zreszta bym sie zbyt nie martwil za pare tyg pewnie dostana prezydencki akt laski i bedzie po sprawie o ile czegos dla popularnosci na zachodzie znow nie wymysla :))

autor: pazghul, data nadania: 2012-08-18 15:55:53, suma postów tego autora: 1489

Miejmy nadzieję, że

drobnomieszczanie aprobujący karanie łagrem za jakikolwiek - mądry czy głupi - protest społeczny, dokonany gdziekolwiek, a tym bardziej w państwie oligarchicznego satrapy z nadania resortu, będą mieli kiedyś okazję wylądować w podobnym miejscu, gdy im się zachce przeciwko czemuś protestować. Nic tak dobrze nie robi na zdolność refleksji jak ból własnej d...

autor: Durango 95, data nadania: 2012-08-18 16:57:25, suma postów tego autora: 3848

Punkrock to nie rurki z kremem...

.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-08-18 18:17:12, suma postów tego autora: 3566

o masakrze w RPA piszą anarchiści

jest na CIA


co do tej sprawy, mam mieszane uczucia, wyrok za ostry.Ale ta błazenada w cerkwii, nic konstruktywnego

autor: polak17, data nadania: 2012-08-18 19:04:49, suma postów tego autora: 1300

Dode też wsadzicie do łagru ???

Jak polski sąd skazał Dodę za kilka krytycznych słów pod adresem autorów Biblii, to darliśta japy że panuje zamordyzm.

Jak rosyjski sąd skazał Pussy Riot na 2 lata łagru, za śpiewanie w cerkwi "Bogurodzico przegoń Putina" to już co innego.

LEWICOWA HIPOKRYZJA FANÓW PUTINOWSKIEJ OLIGARCHII PAŃSTWOWO-KOŚCIELNEJ

autor: Nanana, data nadania: 2012-08-18 20:04:35, suma postów tego autora: 83

sierpie

Czy ty jesteś nie mądry ..... czy udajesz naiwnego?
Wejdź do zwykłego polskiego domu czy zwykłego rosyjskiego domu ......
Co wisi na ścianach ? ..... święte obrazy czy też krzyże.

Ludzie Ci też są też obecni w swoich świątyniach w dniach dla Katolików czy Prawosławnych ważnych ......

Dla nich to porozumienie jest ważne ...... są obszary w Polsce gdzie jeszcze katolicy są w dniach ważnych dla prawosławia w cerkwiach a prawosławni w dniach ważnych dla katolików ......

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański

autor: jacekx, data nadania: 2012-08-18 21:06:48, suma postów tego autora: 3088

Cóż Durango 95

Ty jak zwykle mylisz fakty, ludzi ......
a proleteriuszy wyzywasz od drobnomieszczan

A prawda jest taka, że Ty i Twoi kolesie ze starej Solidarności wrednie oszukaliście człowieka prostego .....

Może pamiętasz wiersz Miłosza
"Który skrzywdziłeś człowieka prostego"......

Sprowadziliście na prostego człowieka jak plagi egipskie liberalny kapitalizm w stylu polskim ...... AWS, POPis i PSL

Pozdrawiam.


jacekx marksista




autor: jacekx, data nadania: 2012-08-18 21:27:36, suma postów tego autora: 3088

++

Rosja: apel Cerkwi o łaskę dla Pussy Riot http://www.radiovaticana.org/pol/articolo.asp?c=614018
PS. Tu można obejrzeć występ http://www.youtube.com/watch?v=hxl4puRFhOE
PPS. pazghul - nie dlatego cytuję Hempla że uważam go za autorytet religioznawczy ale dlatego, że bawi mnie uważanie jego wczesnych antychrześcijańskich diatryb za "lewicowe".

autor: Angka Leu, data nadania: 2012-08-18 21:28:31, suma postów tego autora: 3102

historia naszych celebrytek

dozwolone od lat 18.

http://www.youtube.com/watch?v=qoj4IfiaNuQ

autor: kontras, data nadania: 2012-08-18 21:42:56, suma postów tego autora: 1774

Talent pedagogiczny, czyli pała.

Nam tu przydałyby się specjalne obozy reedukacyjne, w których gówniarzerię z radością i satysfakcją ochotnicze rezerwy edukatorów uczyłyby kultury i wpajały cywilizowane zasady, tj. że należy:
1. Ustanowione przez Kościół dni święte święcić;
2. W niedziele i święta we Mszy św. nabożnie uczestniczyć;
3. Posty nakazane zachowywać;
4. Przynajmniej raz w roku spowiadać się i w czasie wielkanocnym Komunię świętą przyjmować;
5. W czasach zakazanych zabaw hucznych nie urządzać.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-08-18 22:06:15, suma postów tego autora: 3566

Dozwolone do lat 18.

"Akcja Jebcie się za Niedźwiadka! odbyła się 29 lutego 2008 roku w Moskwie, w Państwowym Muzeum Biologicznym im. K. A. Timirjazewa. Polegała ona na uprawianiu seksu grupowego przez pięć par w jednym z działów muzeum i miała miejsce w przeddzień wyboru Dmitrija Miedwiediewa na prezydenta Rosji. Akcja mająca w zamierzeniu stanowić portret przedwyborczej Rosji spotkała się z represjami władz, jednemu z jej uczestników postawiono zarzut rozpowszechniania pornografii.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-08-18 22:09:15, suma postów tego autora: 3566

PS.

Była to akcja grupy "Wojna", nie "Pussy Riot".

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-08-18 22:11:38, suma postów tego autora: 3566

Hm, drogi Kontrasie, a więc Stany to niemal druga Ruś?

A ja 10 lat temu nie wierzyłem, czytając artykuł w którym pewien Amerykanin przyrównał swój kraj do IV Rzeszy...
Przy okazji pozdrawiam PT PT Durango, Porta Nigrę i Steffa za najtrafniejsze wpisy.

autor: szczupak, data nadania: 2012-08-19 00:16:26, suma postów tego autora: 3747

Hempel na XXI wiek

"Kazania piastowe" zostaly opublikowane przze JH w 1911 - i niosa ze soba wszelkie mlodopolskie obciazenia stylistyczne. Sa tak samo "smieszne", jak teksty T. Micinskiego, Al. Swietochowskiego, Romualda Minkiewicza (zwlaszcza wiersze), Ludwika Landaua i innych (czy tez Niemojewskiego). Od poczatku jednak ich pisma mialy za celwyczyszczenie zycia publicznego z klerykalizmu, wprowadzenie zasady swieckosci panstwa, zniesienie przymusu religii w szkolach, koscielnego slubu, wprowazenie swieckich wpisow metrycznych (Stow. Wolnomysl Polskich 1907-1909, jak widac z dat bardzo sie nie podobalo wladzom).Chcialbym tez przypomniec, ze Jan Hempel juz w 2RP stal na czele grupy marksistowskiej w ramach SWP (reaktywowanego w 1925).

Proponuje niedouczonym smieszkom w rodzaju "angka leu" wybranie sie do biblioteki i poczytanie stosownych, zakurzonych rocznikow. Moze sie czegos naucza. Choc jednak watpie, bo w koncu dochody z tacy zaciemniaja rozum.

autor: Czarek, data nadania: 2012-08-19 01:45:26, suma postów tego autora: 306

Miś

Dzięki za tłumaczenie.
Nie zrozumiałeś mnie - absolutnie jestem przeciw narzucaniu komuś siłą wiary itp. ale te dziewczyny (jedna z nich uczestniczyła w tamtej orgii będąc w 8 miesiącu ciąży)próbują narzucić coś innym, zmusić do oglądania siebie ludzi którzy sobie tego nie życzą, zniszczyć im ich wiarę i za to zostały skarcone.
Co do Rosji i USA to jest wiele podobieństw, oba te kraje starają się dzisiaj siebie zdestabilizować i oba bronią się w podobny sposób - np. ostatnie ustawy ograniczające prawa zgromadzeń w Rosji były wzięte żywcem z USA z ustawodawstwa przeciw OWS. Moim zdaniem USA i Izrael są jednak w tym o wiele bardziej agresywne. Poza tym Rosja nie ma dzisiaj szans, a chyba i ambicji na zdominowanie świata, a ja wolę świat jak mówią wielobiegunowy niż jednolity, więcej w nim miejsca dla wolnej myśli i ładniej po prostu.

autor: kontras, data nadania: 2012-08-19 07:42:29, suma postów tego autora: 1774

o

O masakrze w RPA ze strony Alternatywy Socjalistycznej:

http://wladzarobotnicza.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2701:solidarno-z-gornikami-lonmin&catid=69:wiat&Itemid=56

Chyba już wszyscy o tym napisali poza lewica.pl...

autor: Ostap_Bender, data nadania: 2012-08-19 01:15:57, suma postów tego autora: 1002

+++

To twoim zdaniem, Czaruś, Świętochowski był młodopolakiem? :))) Ale w jednym się zgodzę - wczesna ("anarchorasistowska") twórczość Hempla miała wiele wspólnego ze światopoglądem "lucyferycznego" panslawisty Micińskiego (potem zwolennika Korniłowa). O późniejszej marksistowskiej ewolucji legionisty Hempla nie musisz mnie pouczać z wyżyn Wikipedii, bo o Hemplu opublikowałem więcej niż ty przeczytałeś. :) Próbuję tylko bezskutecznie dotrzeć do twego małego rozumku z prawdą, że antyklerykalizm niekoniecznie musi być lewicowy (pewnie ludzie tacy jak Varg Vikerness są ultralewicowcami ;)).
I na tym KONIEC, bo nudzi mnie udzielanie bezpłatnych korepetycji niedouczonym gimnazjalistom.

autor: Angka Leu, data nadania: 2012-08-19 12:38:13, suma postów tego autora: 3102

Getzz

Dobrze, że oburzyłeś się byłeś na carsko-putinowską Rosję. Zapominając jednakoż, że wkładem twoich politycznych przewodników w rozwój polskiego prawodawstwa jest penalizacja tzw. obrazy uczuć religijnych.

Art. 196
Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

autor: Stirlitz, data nadania: 2012-08-19 12:41:47, suma postów tego autora: 1578

Misiu ja cię nie nachodzę w Twojej Gawrze i ......

nie nawracam ...... więc wyjaśnij o co Ci w Twych postach chodzi ......
a smarkule wtargnęły do Domu Bożego i próbowały nawracać :(.


jacekx marksista chrześcijański

autor: jacekx, data nadania: 2012-08-19 14:16:11, suma postów tego autora: 3088

>"angka leu"

Czytanie ze zrozumieniem jest osiagalne juz dla gimnazjalistow, dla pajeczakow zapewne juz nie. Już bardziej zapewne nagminne stosowanie argumentow wyciaganych ad hoc z kowboskiego kapelusza.

Ale ad rem: Nie napisalem, ze AS byl mlodopolakiem, ale ze teksty JH z 1911 byly pisane w tej manierze. Drugie zdanie dotyczy smiesznosci jezykowej wielu tekstow pisanych przez wymienionych dalej autorow (Micinski wyskoczyl z nawiasu, bo powinien byc przed Niemojewskim). Z wikipedii zas nie korzystam - jest w wiekszosci pisana przez ideowych pobratymcow "angka leu" i frondowej hałastry.

Ze antyklerykalizm nie musi byc lewicowy, swiadczy chociazby przywolane wyzej nazwisko Niemojewskiego. Tylko co z tego? Antyklerykalizm lewicowy jest elementem projektu wyzwolenia czlowieka, i takie byly od poczatku poglady JH. Porownanie ewolucji JH i AN jest w tym wzgledzie bardzo przydatne.

Zas meritum: proba neutralizacji trafnego cytatu z JH, skrotowo, z marksistowskiego punktu widzenia pokazujacego zaleznosci miedzy religia a panujacym systemem (Pussy Riot jako egzemplifikacja), swiadczy wydatnie o reakcyjnej umyslowosci "angka leu" i pokazuje - jak kazdy jej/jego post - prawdziwe zadanie jakie spelnia na stronach lewicowych (nie tylko lewica.pl).

autor: Czarek, data nadania: 2012-08-19 17:34:08, suma postów tego autora: 306

./..

Kontras, i dwa lata łagru to jest Twoim zdaniem odpowiednie do czynu "skarcenie"? Bo ja mam wrażenie, że to przesada, której przesłaniem jest właśnie to, by nikt nie ośmielał się "grzeszyć" przeciw wierze i boskiej władzy. Nie tylko w ten sposób.

---

Jacku, nie "nawracać", tylko zwrócić uwagę na to, co ich zdaniem jest ważne. Zechciej zauważyć, że tu chodzi o politykę, w której Cerkiew też bierze udział.

Nie oceniam autorytatywnie czy to godne i sprawiedliwe, co uczyniły, odnoszę się do niezdrowej, moim zdaniem, satysfakcji z przesadnego ukarania "smarkul"...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-08-19 22:23:41, suma postów tego autora: 3566

Skażą ją na śmierć?

Policja zatrzymała 11-letnią dziewczynkę, chrześcijankę, którą tłum chciał zlinczować za zbezczeszczenie Koranu. Do aresztu trafili także jej rodzice - grożono im śmiercią

http://www.sfora.pl/11-latka-trafila-do-aresztu-Za-zbezczeszczenie-Koranu-a46611

autor: Rebel2, data nadania: 2012-08-20 00:54:21, suma postów tego autora: 3910

Miś

To już kwestia do decyzji sądu - łagry dzisiaj to nie to co było w czasach stalinowskich, każda kara zawiera w sobie element odstraszania - w tym wypadku jest on społecznie ważny, myślę, że za kilka miesięcy na skutek wstawiennictwa cerkwi dojdzie nawet do jakiegoś aktu łaski i zostaną zwolnione wcześniej i tak jak planowały zrobią karierę celebrytek, a może nawet opozycjonistek - ta co brała udział w tamtej orgietce ma duży potencjał duchowy, a jak rzekła inna rosyjska opozycjonistka nadchodzi teraz czas duchowości - bardzo się tego w Rosji obawiam.

autor: kontras, data nadania: 2012-08-20 08:44:10, suma postów tego autora: 1774

......

Jacekx Jestem nie ochrzczona, 100 procentowa ateista i u mnie zawsze wisiała w domu/domach Maria i dzieciątko, razem z podkówka i innymi bożkami (Siwa/Budda itp.) Traktuję to jako sztuka /sztuka ludowa. Co do ich religijności, ty tez nie bądź naiwny, nie widzisz ze wielu się boi myśleć inaczej, bo rodzina, sąsiedzi itp. Ludzie są pod presją lub zastraszeni tą religią, i w Polsce i w Rosji.

A dlaczego nic nie pisze lewica o Julianie Assange? No i gdzie Nana? Już od miesięcy jej nie ma.

Pozdrawiam

autor: Margo, data nadania: 2012-08-20 11:45:53, suma postów tego autora: 627

.

Akcja tych (jak kto woli) artystek, prostytutek, cwaniar stanowi element walki z Rosją. Dziś nic nie dzieje się przypadkiem, tzn. może takim być, ale wtedy zazwyczaj nie uzyskuje rangi "wydarzenia", wszystko jest starannie przemyślane i wyreżyserowane. Jak już wspomniał kontras, wielobiegunowy świat to więcej wolności, zarówno takiej politycznej dla mniejszych państw, jak i też zdaje się Wolności dla jednostki ludzkiej. Rosja być może ma szansę stworzyć właśnie jeden z takich biegunów. PS. Co do samych "artystek". Mam jakieś takie przeczucie, że na tym wyroku dobrze wyjdą.

autor: Bury, data nadania: 2012-08-20 12:45:57, suma postów tego autora: 5751

Zabawna historia:

Proces skazanych aktywistek w Rosji Zbiegł się w czasie z wizytą w Polsce patriarchy Cyryla I, celebrowaną w pewnej cześci mediow jako swięto narodowe.
Może to i dobrze, gdyż dzieki temu ukazalo się oblicze obecnej władzy w Rosji. Jest ona blisko powiązana z cerkwią i zedydowanie wroga przejawom wszelkiej emancypacji typu obyczajowego i swiatopoglądowego. W Rosji chyba w ogóle nie ma np. legalnych demonstracji na rzecz praw homoseksualistow.
Wysoki urzędnik administracji Putina w Rosji, Cyryl I, witany byl w Polsce jak papież przez te odłamy Hierarchii kościoła katolickiego i prawicy politycznej, ktore maja nadzieję, iż "ex Oriente lux", a zatem, ze Polska będzie w powyżej dotkniętch wymiarach naśladować rozwiazania rosyjskiej. Podobne kalkukacje tworzą sobie - jak widać - jednostki wędrujace od jednego ekstremum ideowo-politycznego do drugiego. Nie jest przypadkiem, że wątek został zdominowany prZez entuzjastów skazywania na lagier za demonstrację polityczną - i w ogóle dzisiejszej Rosji, uważanej przez nich, poniekąd słusznie, za ziemię obiecaną dla ideologów skrajnej prawicy - "kontrasa" i "Angka Leu".
Jest szansa że - na zasadzie kontrastu - incydent z karami lagru i pielgrzymką Cyryla I do Polski odpechnie od reżimu Putina tych sympatyków lewicy, ktorzy dotychczas uważali, ze jakoś tam obligatoryjne dla lewicy jest bronienie Putina przed polską 'rusofobia" oraz "imperializmem amerykańskim". Taka postawa jest bez sensu, jeśli nawet ktoś ma sentyment do Rewolucji paxdziernikowej czy powstalego z niej panstwa. Faktycznie, Putin okreslal kiedys upadek ZSRR jako "tragedię". Dziś jednak twierdzi, ze rosyjskie "mocarstwo" wygraloby I wojnę światową, gdyby nie popełniona przez bolszewików "zdrada stanu".
Putin i jego urzędnik Cyryl I opowiadają sie za światopoglądem skrajnie konserwatywnym. Bynajmniej nie astronią od narzucania go metodami administracyjnymi i policyjnymi. Więcej: są prawicowymi ekstremistami, dla których nie byłoby miejsca w żadnym z legalnych ugrupowań i w żadnym z kościołów dzisiejszej Europy.

autor: Porta Nigra, data nadania: 2012-08-20 13:44:49, suma postów tego autora: 1682

Uwaga historycznoliteracka:

Angka Leu liczy najwyraźniej, ze jak przypnie ktoremuś z dawnych autorów etykietkę "lucyferyzm", to czytelnik mniej zorientowany w literaturze przełomu wieków XIX i XX-go pomyśli, że to coś złego. A tymczasem ówczesny lucyferyzm wyrażał sprzeciw wobec obowiązującej moralności. Temu też slużyło identyfikowanie się z szatanem, czyli symbolem tego porządku rzeczywistości, ktory ta moralność potępiała. Przykładem tak pojmowanego luceferyzmu była tworczość Tadeusza Micińskiego. Autor "Bazylissy Teofanu", notabene, zginąłby na samym początku rewolucyjnych przemian w Rosji, więc nie qwiadomo, jak by się wobec nich określił, gdyby mu dane je szrzej poznać i ocenić. Angka Leu liczy jednak tym razem na moc etykietki "zwolennik Korniłowa".

autor: Porta Nigra, data nadania: 2012-08-20 13:54:58, suma postów tego autora: 1682

Margo:

1.
"wielu się boi myśleć inaczej, bo rodzina, sąsiedzi itp."

Jeśli ktoś boi się samodzielnego myślenia, to moim zdaniem absolutnie nie "zasługuje" na zainteresowanie ze strony lewicy. Lewica winna stawiać na ludzi ideowych, czystych, odważnych, uczciwych, bezkompromisowych. Choć kto wie, może się mylę, może zadaniem lewicy jest właśnie obrona glist...

2.
"Ludzie są pod presją lub zastraszeni tą religią, i w Polsce i w Rosji."

Owszem ludzie są pod presją, boją się, są zastraszeni, ale to akurat nie "religia" jest tego przyczyną. Więcej - atakowanie religii nie tylko nie wymaga dziś żadnej odwagi, ale nawet jest bardzo mile widziane przez liberalizm.

3.
dio santo dio forte dio immortale
swjatyj boże swjatyj kriepkij swjatyj biezsmiertnyj

autor: Bury, data nadania: 2012-08-20 15:44:54, suma postów tego autora: 5751

"dziewuchy

Liczyły na zainteresowanie i nie przeliczyły się.Do tego "występu ?" dorobiły ideologię i czekają na dalszy ciąg zainteresowania. Daleko mi do akceptacji poczynań obu Kościołów, ale nieproszony gość, który nie uszanuje gospodarza, musi być wyproszony i w razie oporu ukarany. Jeśli miał to być protest polityczny,to słabo im to wyszło. czy ktoś z Was, chciałby oglądać taki "występ" w Katedrze Wawelskiej,albo u "Boromeusza" na Powązkach? bo ja NIE.

autor: bambosz0, data nadania: 2012-08-20 19:02:43, suma postów tego autora: 1835

bambosz0

....., i o to chodzi o tzw. tolerancję ale w obydwie strony
ze strony wierzących jak i ateistów.

A nie oznacza to, że można wejść do czyjegoś domu i napluć czy naplewć jak kto woli ......

jacekx marksista chrześcijański

autor: jacekx, data nadania: 2012-08-20 23:08:18, suma postów tego autora: 3088

***

śmieszy mnie argument o zainteresowaniu - zrobily to bo chcą żeby o nich mówiono... jakby to co kolwiek k.... zmieniało

kazdy kto robi cokolwiek publicznie chce to robić tak, żeby właśnie o tym mówiono! niektórych zadowolić można najwyraźniej tylko przez kierowanie wiadomości publicznych przez zaufane grono przyjaciół i to w tajemnicy

każdy kto ma coś do powiedzenia, a co warto usłyszeć, nie mający dostępu do mediów, musi zrobić coś, żeby uwagę mediów wykorzystać - stąd publiczne akty seksualne, stąd tańce w kościołach - skandal staje się nośnikiem wiadomości

walka z tym zjawiskiem jest cenzurą - chcesz się pozbyć skandali: daj mówić

a co mnie śmieszy jeszcze bardziej to fakt, że rusofoby, którzy w innych okolicznościach pierwsi by przyklasnęli dziewczynom śpiewającym piosenki przeciw Putinowi nagle ustawiają się w tym samym szeregu co obrońcy cerkwi i Putina

bałwany

autor: nikyty, data nadania: 2012-08-21 02:08:16, suma postów tego autora: 3572

Bury

Chyba w troskę innych światach żyjemy, ale podziwiam twą stanowczość. A jak wybrana lewica zdobędzie świat to co z tymi szarakami, większością, zrobi?

autor: Margo, data nadania: 2012-08-21 15:15:34, suma postów tego autora: 627

co z nimi zrobi?

Zabije w nich burżuazyjność, podciągnie na wyższy poziom człowieczeństwa, uczyni z nich ludzi (saranno come il che).

autor: Bury, data nadania: 2012-08-21 17:05:39, suma postów tego autora: 5751

Nikyty

Mam propozycję, abyś z udziałem tych "artystek" ( w końcu kiedyś je wypuszczą)urządził protestacyjny "show" w bardzo stosownym miejscu, n.p.pod nowym pomnikiem "Smoleńskim".Może to być też połączone z równie artystycznym doznaniem oglądania wiekopomnego dzieła p.Nieznalskiej z piramidką "ziemniaków" (póki są tanie)i całą czwórką z "kozikami" w łapkach... bezcenne.

autor: bambosz0, data nadania: 2012-08-21 20:47:49, suma postów tego autora: 1835

bambosz

a coś co warto czytać do napisania masz?

autor: nikyty, data nadania: 2012-08-21 22:22:02, suma postów tego autora: 3572

Bury

Jestem za

autor: Margo, data nadania: 2012-08-22 10:39:24, suma postów tego autora: 627

Bury,,

a co z "nową" burżuazją ? chyba nie sądzisz, że się dobrowolnie uczłowieczą?

autor: bambosz0, data nadania: 2012-08-22 13:28:11, suma postów tego autora: 1835

...

Treść i forma występu Pussy Riot może się podobać lub nie, ale kara niewspółmiernie wysoka i absurdalna, co jest tylko wodą na młyn dla krytyków tamtejszej władzy (może jednak źle sobie to wykalkulowała?). Cóż, wszystko zależy od punktu widzenia.

autor: jazi, data nadania: 2012-08-23 09:15:31, suma postów tego autora: 482

Dlaczego kara "niewspółmiernie wysoka"?

Niewspółmiernie do czego? Do kar w innych krajach? W Izraelu groziłoby im za to do siedmiu lat. Do innych pospolitych przestępstw? Kradzież z włamaniem u nas - do 10 lat (w przypadkach mniejszej wagi - do 5 lat).

autor: west, data nadania: 2012-08-23 13:58:02, suma postów tego autora: 6710

weast

kara niewspółmiernie wysoka do popełnionego czynu, udawaj wariata dalej

autor: nikyty, data nadania: 2012-08-23 18:12:52, suma postów tego autora: 3572

Czyli uważasz że zbezczeszczenie miejsca kultu, obrażenie dziesiątek czy setek

milionów ludzi, rozpowszechnianie zapisu (w dodatku zmontowanego, wzmacniającego wymowę) przestępstwa na youtube i w dodatku brak jakiejkolwiek skruchy to "niewspółmiernie mniej" niż ukręcenie kłódki i wyniesienie roweru z komórki?
Zawsze mi się wydawało że z nowolewicową moralnością coś jest nie tak.

autor: west, data nadania: 2012-08-23 19:58:09, suma postów tego autora: 6710

weast

pewnie im jeszcze spod pachy jechało, zwyrodnialcom

autor: nikyty, data nadania: 2012-08-24 01:13:55, suma postów tego autora: 3572

Nikuś, to że takie osiołki jak ty różnych rzeczy nie rozumieją

(nie pierwszy raz zresztą) wcale mnie nie dziwi.
Dlatego potrzebne są dla nich jasne, czytelne i konsekwentnie stosowane przepisy prawa. Żeby nie załatwiali się na ulicy, nie odstawiali cyrku w kościołach etc.

autor: west, data nadania: 2012-08-24 08:23:06, suma postów tego autora: 6710

./..

Otwartość niektórych pozwala mi przypuszczać, że wyczyny pewnego proroka w synagodze też uznaliby za prowokację grubymi nićmi szytą. Wtedy w Izraelu groziło za to ukrzyżowanko ;-)

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-08-24 04:38:13, suma postów tego autora: 3566

weast

i na koniec chcesz się sprzedać jeszcze jako mądre i moralne zwierzę :)

autor: nikyty, data nadania: 2012-08-24 12:30:43, suma postów tego autora: 3572

Skoro Putin twierdzi,

że Rosja carska wygrałaby wojnę światową gdyby nie bolszewicy, to mówi dokładnie to samo, co Zychowicz wieścił na tym forum - gdyby nie bolszewicy, Rosja byłaby taką potęgą, że hoho.
Swoją drogą to ciekawe, że Porta Zycha popiera punkrockowe ekscesy w świątyni.

autor: bolo, data nadania: 2012-08-25 09:09:18, suma postów tego autora: 4522

w Cerkwi jesr zwyczajowe prawo

jest dzień, raz w tygodniu, gdzie wszyscy mogą wejść przed ołtarz i powiedzieć co im na sercu leży... artystki wybrały właśnie ten dzień; nikomu nie zrobiły nic złego. A jeśli ktoś profanuje świątynie, to Cyryl, który prowadzi tam myjnię samochodów...

ab.

autor: abangel666, data nadania: 2012-08-26 15:46:54, suma postów tego autora: 411

Misiu, nie jesteśmy na portalu religijnym, żeby dyskutować o tym który prorok

jest bardziej proroczy od swoich poprzedników i następców.
Sądzę natomiast, że jest to właściwe miejsce żeby zastanowić się czy "wolność ekspresji artystycznej" zatrzymanych w rozwoju emocjonalnym trzydziestoletnich "dziewczyn" (jak lubi pisać liberalna prasa) jest dla nas ważniejsza niż np. religia dla ludzi, ktorzy nie dostali od losu szansy.

autor: west, data nadania: 2012-08-26 16:05:43, suma postów tego autora: 6710

West.

Prorocy prorokami, tutaj istotne jest to, że kołtun przede wszystkim zwróci uwagę na formę, a nie na treść. O ile oczywiście treść wcześniej nie zmusi go do odrzucenia formy. A najlepiej, gdy ma miejsce jedno i drugie, odrzuca i treść i forma. Wtedy ze spokojnym sumieniem skaże nawet na śmierć...

Nie wiem o jaką "wolność ekspresji artystycznej" Tobie tutaj chodzi, skoro ów występ miał wymiar przede wszystkim polityczny. Bez wątpienia był to postępek skandaliczny, bo w przekonaniu tych _dziewczyn_(odpowiednio o rok, 6 i 8 lat młodszych od dowolnej trzydziestolatki), tylko takiego rodzaju działanie może zwrócić uwagę na ważne ich zdaniem problemy. Myślę, że nikt się nie spodziewał, że obejdzie się w tym wypadku bez kary, dziwić może jedynie jej wysokość, a także zachwyt z jej wymierzenia w pewnych środowiskach...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-08-26 18:23:09, suma postów tego autora: 3566

./..

A co do proroków, nie wiem czy Jezus byłby bardzo rozgniewany zachowaniem Pussy Riot, ale mam powody przypuszczać, że poniższe, by go mogło doprowadzić do furii. No, ale to pewnie był tajny współpracownik Rzymu, który pomagał zniszczyć Israel ;-)

Wiadomosci24.pl:
"Ostatnio bardzo głośna w Rosji stała się sprawa pozwu, jaki do sądu wniosła Organizacja ds. Ochrony Praw Konsumentów. Otóż Rosyjska Cerkiew Prawosławna została pozwana za prowadzenie działalności handlowej na terytorium największej w kraju świątyni niezgodnie z przepisami. W pozwie m.in. wskazywano, że kupujący nie otrzymywali paragonów, a także brak było innych wymaganych dokumentów. Faktycznie na terytorium cerkwi działa myjnia, parking, serwis samochodowy i sklepy, jednak jak w sądzie twierdził reprezentant cerkwi, oferowane towary i usługi są jedynie darami dla odwiedzających. Istnienie cenników zakwestionowano, gdyż w cerkwi nie ma cenników a jedynie tabele z rekomendowaną wysokością ofiary za poszczególne dary."

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-08-26 18:27:48, suma postów tego autora: 3566

Misiu

I co odkrywczego znalazłeś w treści występu? (nb. "treści" tam nie było, pojawiła się dopiero jako podłożona pod obraz ścieżka dźwiękowa w wersji na youtube). Mądrości na poziomie anonimowej twórczości na ścianach szaletów dworcowych.
Istotna jest forma. A forma wzięła się niestety z tego, że rozwydrzone feministki uznały że "wszystko wolno" i postanowiły zaspokoić swoje potrzeby polityczne w sposób chuligański.
No i sąd je odpowiednio potraktował. Nie wiem czy wysokość kary może "dziwić". Pospolite przestępstwo - pospolita kara.

autor: west, data nadania: 2012-08-26 19:00:15, suma postów tego autora: 6710

./..

Sam widzisz jakie to beznadziejne, wszystko wiadomo o tym, co się ekscytującego stało, ale samą treść, czyli właśnie to, co pozwala ocenić ewentualny cel i sens takiego ekscesu, nie w każdej burżuazyjnej gadzinówce można odnaleźć. Dziewczyny, czy jak tam wolisz je nazywać, coś jednak w tej cerkwi wykrzykiwały. Trudno się spodziewać, żeby rozłożyły sobie sprzęt i spokojnie zagrały i odśpiewały tę swoją piosenkę, prawda? Ba, nawet taka piosenka sprawę przedstawić może jedynie hasłowo. I niech to będą nawet "mądrości na poziomie anonimowej twórczości na ścianach szaletów dworcowych", ale czy ktoś się nimi zajął merytorycznie, czy może wystarczyło kołtunom do oceny to, że są tam przekleństwa, a więc porządnemu mieszczaninowi zajmować się tym nie godzi?

Poza tym, nie żadne rozwydrzone feministki, tylko wstrętne punki, które zawsze uważały, że "wszystko wolno" w formie, by przekazać swe treści, skoro sprawami moralności zajmują się ci, których jedynie forma. Leczyć proponuję przyczyny, a nie nawet najbardziej niespodziewane skutki.

Czemu Pussy Riot proponuje, żeby "patriarcha Gundiaj" zamiast w Putina zaczął wierzyć w Boga, chyba nikogo nie interesuje...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-08-26 23:07:10, suma postów tego autora: 3566

Masz rację, Misiu, problem wiary religijnej patriarchy Cyryla mało kogo interesuje

Jak zauważyłem, nie interesuje nawet dziennikarzy, klecących sensacyjne artykuliki o zespole, którego nazwy przez przyzwoitość nie wymienię.
Większość ludzi (możesz ich nazwać "mieszczanami", proszę bardzo) interesuje jednak żeby "dziewczyny" (i chłopaki) nie darły ryja po pijaku w środku nocy, nie załatwiały się na chodniku, i - między innymi - wybierały do swoich "występów" inne miejsca niż świątynie czy cmentarze.

autor: west, data nadania: 2012-08-27 13:19:05, suma postów tego autora: 6710

./..

Nie "interesuje" _przede_wszystkim_ dziennikarzy, oni do rangi moralności podnoszą konieczność przestrzegania zasad savoir vivre. Z jednej strony z racji tego, że nad tak ukształtowanymi kołtunami łatwiej panować, co podoba się ich mocodawcom, a z drugiej, że sami tak są przecież wychowywani.

A dziewczyny i chłopaki mają gdzieś te zasady, gdy wierzą, że mają coś ważnego ludziom do przekazania.

Swoją drogą, skoro już wiesz o co im chodziło, to może zechcesz wyjaśnić co światu chce powiedzieć "drzący ryja po pijaku", czy "załatwiający się na chodnik"? :-)

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-08-28 18:51:56, suma postów tego autora: 3566

Dodaj komentarz