Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Przemysław Prekiel: Odbrązowić papiestwo

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

niestety kontrrewolucja 1989 roku

wzmocniła kler w Polsce

autor: czerwony93, data nadania: 2012-11-04 10:16:52, suma postów tego autora: 2711

na marginesie

Watykan sp. z o.o. to ostatnia lewicowa organizacja na świecie. Nie wiem dlaczego ale jej zbrodnie łykam lekko jak poranne kakao. Ten dysonans rekompensuje sobie demaskując wielkie zło komunizmu na stronce antykomunizmowo.pl

LEWICOWYPATRIOTA

autor: mlm, data nadania: 2012-11-04 10:46:50, suma postów tego autora: 4284

.

Zastanawiam się czy autorzy takich dzieł na poważanie sądzą, że coś odkrywają, czy też może jednak mają świadomość, że te ich produkcje to typowy marketowy chłam dla żądnego "sensacji" motłochu?

autor: Bury, data nadania: 2012-11-04 13:57:48, suma postów tego autora: 5751

Najliczebniejsza sekta

na świecie, czyli KK wyrosła jak wielka purchawka ale jest to już ostatnie stadium, przed ostatecznym rozpadem... Przypomina to wielkie Cesarstwo Rzymskie w ostatnim wieku Starej Ery i jego całkowity rozkład moralny, polityczny aż do niebytu.

autor: bambosz0, data nadania: 2012-11-05 18:25:34, suma postów tego autora: 1835

@bambosz0

W dziejach Świętego Kościoła Powszechnego były czasy jeszcze większej świetności (tj. kiedy był jeszcze większą "purchawą") a jakoś od tej wielkości nie upadł.

autor: Bury, data nadania: 2012-11-05 22:28:08, suma postów tego autora: 5751

Szanowny Bury: ty to wiesz, ja to wiem, my to wiemy

ale dla katomotłochu faktycznie może być to jak odkrycie Ameryki.

autor: szczupak, data nadania: 2012-11-07 16:03:02, suma postów tego autora: 3747

Autorowi wydaje się, że wynalazł koło.

Przeczytawszy recenzje dochodzę do wniosku, że większość informacje już gdzieś czytałem i nie są niczym odkrywczym. Ponadto autor recenzji opisuje różne sytuacje jako coś nadzwyczajnego. Jednocześnie ocenia działania kościola z punktu widzenia człowieka żyjącego dzisiaj, który posługuje się zupełnie innymi normami moralnymi. Wydażenia tam opisane dla ludzi żyjącym w tamtym okresie nie były niczym nadzwyczajnym. Dokonuje również zwyczajnych przekłamań, a nie obala jakieś mity. Np. w sprawie krucjaty przeciw albigensom (katarom). Patrzy na sprawę bardzo jednostronnie, nie zauważa (nie chce zaóważyć) całej złożoności sytuacji politycznej jaka wówczas występowała w tej części Europy i winę za wymordowanie katarów przypisuje w całości papiestwu.
Podsumowanie powyższej recenzji jest w tym kontekscie raczej niepoważne, gdyż po pierwsze pozycja ta nie wypełnia żadnej luki, a po drugie nie obala wszystkich mitów, a niektóre nawet umacnia. Po prostu książka jak wiele innych jest pisana pod z góry zalożoną tezą.

autor: samson_miodek, data nadania: 2012-11-11 15:44:13, suma postów tego autora: 288

Dodaj komentarz