Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Antyfaszyści przeszli ulicami miasta (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Byłem na Marszu Niepodległości

Było Nas Polaków ze 100 tyś. (nie wiem jakie są oficjalne dane ale tłum był wielki)

Gdyby nie policja wdeptali byśmy antife w ziemię !!!

Redakcję prosimy o podanie ilości osób na Marszu Socjalna Polska

autor: Cud2, data nadania: 2012-11-11 20:03:04, suma postów tego autora: 3207

+

Marsz lewicy socjalnej
Czytelnik CIA (niezweryfikowane), Nie, 2012-11-11 16:58
Marsz zorganizowała grupa inicjatywna "Polska socjalna". Jak powiedział PAP tuż przed rozpoczęciem pochodu jego organizator Wiktor Sadłowski, jego celem było "odkłamanie historii i odkłamanie współczesnej Polski".
"Chodzi nam o to, że hasło niepodległości Polski jest dla nas nierozerwalnie związane ze sprawiedliwością społeczną, z równością i demokracją. Tak było też w historii, że akurat grupy najbardziej zaangażowane w walkę o niepodległość jednocześnie były najbardziej zaangażowane na rzecz egalitarnego społeczeństwa" - zaznaczył Sadłowski.
Jak dodał, trasa marszu też była nieprzypadkowa - objęła miejsca ważne dla walki o równość społeczną. Pochód rozpoczął się po godz. 11 na Placu Grzybowskim - przed kamieniem upamiętniającym pierwszą na ziemiach polskich zbrojną demonstrację robotniczą zorganizowaną przez PPS. Następnie przeszedł ulicami: Świętokrzyską, Marszałkowską, Rysią, placem Dąbrowskiego i dalej ulicami: Kredytową i Traugutta. Zakończył się na Krakowskim Przedmieściu
Przed pomnikiem granic getta przy ulicy Świętokrzyskiej uczestnicy marszu minutą ciszy uczcili pamięć bohaterów Getta Warszawskiego, bojowników Żegoty, a także "wszystkie ofiary głodu, nędzy i niesprawiedliwości współczesnej historii".
Na Placu Dąbrowskiego demonstranci zorganizowali krótki happening - zaprezentowali "kartonowe pomniki" czterech głównych - ich zdaniem - postaci-symboli neoliberalizmu III RP: b. wicepremiera i ministra finansów Leszka Balcerowicza, b. premiera Jerzego Buzka, obecnego szefa rządu Donalda Tuska oraz red. naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika.
Sadłowski podkreślił, że te cztery postaci to "autorytety III RP, które skutecznie niszczyły interes społeczny i demontowały dobro wspólne" obecnej Polski.
Pochód zakończył się ok. godz. 12.30 na Krakowskim Przedmieściu odśpiewaniem hymnu narodowego.
Zgromadzeni mieli ze sobą biało-czerwone flagi, a także kilka transparentów: "Wolna Polska równych szans"; "Niepodległość i socjalizm". Skandowali hasła: "Wolność, równość, niepodległość", "Wolność, równość i socjalizm", "Wolna Polska równych ludzi", "Polska dla ludzi, nie dla elit", "Naszym wzorem jest PPS", "kapitalizm - kanibalizm", "Kłamstwa Michnika wyrzuć do śmietnika".
Były też okrzyki podziękowań dla marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przedwojennego działacza socjalistycznego, premiera tymczasowego rządu po odzyskaniu niepodległości Ignacego Daszyńskiego.
Grupa inicjatywna Polska Socjalna - jak wynika z informacji zamieszczonych na jej profilu na Facebooku - opowiada się za "Polską prawdziwie demokratyczną i egalitarną". "Marzymy o Rzeczypospolitej, w której nie ma nadmiernego rozwarstwienia społecznego" - napisali działacze w swym manifeście. Opowiedzieli się też za opieką medyczną dostępną dla każdego i za pracą, która zapewnia godne warunki życia.

autor: Angka Leu, data nadania: 2012-11-11 20:04:20, suma postów tego autora: 3102

To są jaja !!

Co się wyprawia w Polsce to ludzkie pojęcie przechodzi te przemarsze zadymy?! Co za czasy nastały. Ten biedny towarzysz Gomułka to się w grobie przewraca jak widzi bajzel w tym kraju. ..

autor: Sekretarz, data nadania: 2012-11-11 20:13:50, suma postów tego autora: 125

A co z pochodem socjalistów

o tym też wypada napisac

autor: AntykapitalistA, data nadania: 2012-11-11 21:01:44, suma postów tego autora: 306

eseldowcy na marszu

może jeśli autor relacji wymienia już jakieś organizacje i ich członków, to warto byłoby wspomnieć o organizatorach demonstracji, a nie o przypadkowych ludziach z SLD którzy z organizowaniem nie mieli nic wspólnego? lans na lewica.pl zawsze spoko, ale może dajmy im się czymkolwiek wykazać, bo samo przyjście na demonstrację - choć słuszne - to jakby trochę mało.

autor: conejoinfernal, data nadania: 2012-11-11 21:21:11, suma postów tego autora: 43

PRECZ Z $LD!!!!

Ilu ich było dwóch? trzech? ten portal naprawde schodzi na psy. $LD to taka lewica jak z ch*ja ołówek.

autor: @lban, data nadania: 2012-11-11 21:53:12, suma postów tego autora: 33

atifa onr i mw

to grupy wspierajace rezim tuska ewentualnie uzyteczni idioci odwracaja uwage od tego rezimu oraz majace za zadanie dzielenie polakow by latwiej sie nimi rzadzilo na szczescie wszystkie te grupy to margines ktorym nie warto na dzien dzisiejszy sie przejmowac jesli powstanie ruch narodowo-wyzwolenczy laczacy polakow iwalczacy z klasa burzuji i oligarchow z po ktora jest najsilniejsza z faszystoskich organizacji jesli ktos nie zauwazyl, to zaloze sie ze wszystkie te organizacje stana wtedy przeciwko temu ruchowi.

autor: Feniks, data nadania: 2012-11-11 21:53:56, suma postów tego autora: 274

Cud2

szkoda tylko że znów kopaliście kamerzystę po głowie i zadymę z policją zrobiliście, 100 tys? Ciekawe dane, a i wyborach skrajna prawica takich wyników nie osiąga;D

autor: Fred_BB, data nadania: 2012-11-11 22:35:18, suma postów tego autora: 676

Zabawne,

nawet Fronda podała, że było 2 tys.
A Marsz Niepodległości w tym roku totalna porażka. Mimo kilkumiesięcznej napinki nie więcej niż kilka tysięcy: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,wstrzymany-marsz-na-zdjeciach-internauty,66445.html

autor: Wojownik, data nadania: 2012-11-11 22:41:22, suma postów tego autora: 357

Demonstracja:

http://www.youtube.com/watch?v=Pw1oChcFd40&feature=player_embedded

autor: Wojownik, data nadania: 2012-11-11 22:45:12, suma postów tego autora: 357

O rany.

"okrzyki podziękowań dla marszałka Józefa Piłsudskiego"...

autor: bolo, data nadania: 2012-11-11 22:45:17, suma postów tego autora: 4522

Oto Polska

Tylko pogratulowac "spontanicznosci" w obchodzeniu Swiata Niepodleglosci

A antyfaszysci w kRaju podobnie jak KKK w USA wystapili z zaslonietymi twarzami

autor: Rebel2, data nadania: 2012-11-12 00:51:18, suma postów tego autora: 3910

+

1.

Pieprzenie o SLD jest haniebne. Cała linijka o 4 osobach na demonstracji 1-2 tys. osób. Ale trzeba pisać jak się program dostało.

2.

Demonstracja była męcząca, nudna i ciężkostrawna. Ja rozumiem że na lewicy jest wuchta ludzi co chcą pogadać nie myśląc czy ich słuchają czy nie ale to już przesada.

Przemówienia o Nowym Ekranie, Gmurczyku, historii hip-hopu, o gejach, lesbijkach no naprawdę dziękuję na drugi raz postoje.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2012-11-12 09:54:46, suma postów tego autora: 2743

Wojownik komu wieżysz? Frodnidze czy Krzysiowi P.

Zabawne, nawet Fronda podała, że było 2 tys.
----------------------------------------------
Bloger lewicy.pl Krzyś Pacewicz (dziecko GW - krew z krwi, kość z kości michnikowszyzny) na swoim blogu pisze:

Siedziałem sobie przy burżujskiej witrynie, wpieprzałem burżujskiego naleśnika otoczony burżujami i oglądałem tłumy wracające z Marszu Nepodległości. Głównie młodzi, choć nie tylko, kobiety i mężczyźni, biedni i bogaci. Tysiące.

http://lewica.pl/blog/pacewicz/27251/

Od siebie dodam: GŁÓWNIE i PRZEWAŻNIE młodzi !!!
Myślę, że średnia wieku była poniżej 30.

Byłem też na Marszu w Obronie Telewizji Trwam średnia wieku około 40.

autor: Cud2, data nadania: 2012-11-12 09:55:57, suma postów tego autora: 3207

Rebel2

Najlepszy argument przeciwko Polakom to tacy "amerykopolacy" jak Ty. Koniec komentarza.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2012-11-12 10:01:47, suma postów tego autora: 2743

Rebel2

Ale w zadymach w zeszłym roku i w tym roku uczestniczyli nie ludzie z Antify tylko nac-kibole z Marszu Niepodległości (marszu nacjonalistów)

ps. Marsz Socjalna Polska niestety był mało rozreklamowany, ja dowiedziałem się o nim 10 listopada, nigdzie nie było informacji ludzie z PPS i Nowego Obywatela nie postarali się (może to wynika z tego że to pierwszy marsz, w przyszłym roku może lepiej będzie), jako internacjonalista z wieloma hasłami nie zgadzam się ale przekaz socjalny był dobry, co do Bloku Socjalnego na marszu antynacjonalistycznym to nie był zbyt widoczny.

Media systemowe TVP,TVN skupiły się jak można było się spodziewać na marszu PO (prezydencko-rządowym) i marszu PiS,ONR,MW,Solidarna Polska,Solidarni 2010,Katyń 2010,Rodzina RM,AutoNacjonaliści

autor: czerwony93, data nadania: 2012-11-12 10:12:29, suma postów tego autora: 2714

Ten

marsz socjalistów to już w ogóle kuriozum. Zamiast dzielić ruch, lepiej dołączyć do istniejącej inicjatywy i iść z hasłami i transparentami w Bloku Socjalnym.
Zresztą gdyby nie szczelny kordon policji, naziole zmietliby socjalistów.

autor: Wojownik, data nadania: 2012-11-12 10:51:54, suma postów tego autora: 357

++

"Pod Pomnik Bohaterów Getta nie stawiło się nawet tysiąc demonstrantów. Za ta kilkanaście, a może kilkadziesiąt tysięcy szło w Marszu Niepodległości"
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,12838687,Antyfaszystow_tylko_garstka___Ta_dysproporcja_przeraza_.html

autor: Angka Leu, data nadania: 2012-11-12 11:39:21, suma postów tego autora: 3102

piłsudski, daszyński

To może by tak sięgnąć po Pawła Włodkowica?

autor: Bury, data nadania: 2012-11-12 11:45:17, suma postów tego autora: 5751

Jako socjaliści

Większośc z nas woli chyba wykorzystać 11 listopada do połączenia haseł niepodległościowych ze sprawiedliwością społeczną miast wdawać się w przepychanki z naziolami i robić im darmową reklamę bo do tego sprowadza się ten Wasz "antyfaszyzm". Co ciekawe na Polskę Socjalną zaglądało paru nacjoli. Ich miny, które powodowały niepodległościowe okrzyki u nas - bezcenne. Może paru się nawróci? Oby! Przekaz jaki miał pójść - taki poszedł. I to jest sukces! Do zobaczenia za rok!

autor: socjalpatriota, data nadania: 2012-11-12 11:51:04, suma postów tego autora: 471

Trzy różne demonstracje

No cóż, samą demonstrację antyfaszystowską oceniam raczej negatywnie. Mnóstwo zasłoniętych twarzy, kilka wulgaryzmów od prowadzącego. A przede wszystkim nawoływanie do niechęci do Policji: "Policja kręci nosem i nie chce nas puścić, ale my i tak pójdziemy".
Sama demonstracja nie wiem czy ma sens. Zwykłych ludzi to nie przyciąga bo nie jest to demonstracja patriotyzmu (brak flag państwowych).
Ale były i pozytywy: bardzo sympatyczni ludzie i dobra muzyka.

Co do marszu socjalistów, hasła trafne ale niestety mała liczebność. W pewnym momencie zdawało się, że policjantów było więcej niż demonstrantów.

Marsz Niepodległości ściąga sporo ludzi postronnych: rodziny z dziećmi, osoby starsze. Ale jest tam też mnóstwo kiboli, którzy krzyczą hasła antylewicowe. Już na rondzie Romana Dmowskiego były całe grupy krzyczące "zawsze i wszędzie policja je*ana będzie" i to oni wywołali zadymy.
Gdyby na Marszu Niepodległości nie było kiboli, to raczej bez większych problemów w Marszu mogłyby wziąć środowiska socjalistyczne czy lewicowe. Ale kiboli stamtąd się nie wyeliminuje, to powoduje że burdy są tam bardzo prawdopodobne, a to z kolei podważa sens brania w nim udziału i w ogóle organizowania tego zgromadzania.

Żeby nie było, byłem na wszystkich trzech zgromadzeniach.


Wojownik:
Wcale by nie zmietli. Kordonik Policji, dosyć skromny z resztą, był tylko prewencyjnie. To było 4-5 osób tylko krzyczących i tyle. Po ustawieniu kordonu natychmiast się uciszyli.

autor: Mariusz W., data nadania: 2012-11-12 12:33:59, suma postów tego autora: 22

socjalpatriota

Spoko, daj faszolom czas by ochłonęli, bo im się zachwiał światopogląd, że lewica to nie SB. Ale marna nadzieja, może poza jednostkowymi transferami, które i tak mają miejsce, raczej przejść nie będzie. Jak tylko się nad tym zastanowią to albo uznają was za "oszustów" albo za konkurentów na nacjonalistycznym boisku. Bo w końcu ONR i "Wielka Polska Katolicka"!

autor: Ostap_Bender, data nadania: 2012-11-12 14:18:12, suma postów tego autora: 1002

Obserwowałem marsze w TV.

Uderzające dla mnie było jedno zjawisko. To były marsze dwóch różnych światów. Nawet ich godziny były inne. Świat celebrytów, V.I.P-ów ugrzeczniony, pełen frazesów i świat tych, których na codzień się nie ogląda, świat ludzi z Pragi, Tarchomina, Kozanowa, czy Oruni...

Obojętnie czy była to prawica, faszyści czy ruchy lewicowe. Jak na dłoni widać było jak ten kraj pękł na dwie różne nie znające się nawzajem części. Co więcej części sobie nawzajem wrogie. Z jednej strony BARDZO WAŻNI i poważani (ciekawe przez kogo) zdrugiej zaś "ulica", "motłoch", "chuligani" (epitetów nie brakowało)... To bardzo źle wróży na przyszłość.

Kapitalizm, władza oparta o pieniądz stara się jak może zamieść pod dywan rosnące niezadowolenie. Kanalizuje je w ultraprawicowe ruchy, które są łatwe w sterowaniu, często odwalają brudną robotę, bo ktoś im mniej lub bardziej dyskretnie wskazał kogo bić. Paradoksalnie, naparzanie się ultrasów z lewicą i Antifą (do ktorej też należy większa część lewicy) działa na korzyść kapitału. Im bardziej społeczeństwo jest podzielone, tym łatwiej nim rządzić. Im bardziej "motłoch" jest skłócony, tym trudniej mu się będzie dogadać. Efektem będzie nieskuteczność wszelkiej walki o jakąkolwiek społeczną sprawiedliwość. A na ślepą furię, wściekłość tłumu, odpowie się zwartą akcją policji...

autor: ANTAL, data nadania: 2012-11-12 14:53:37, suma postów tego autora: 140

ANTAL

Więc sądzisz, że JPII miał rację wzywając do solidaryzmu społecznego? A co z walką klas? Czyżby jej nie było, czy raczej jest tak, że o solidaryzm ma ją unicestwić. Czyżby doświadczenia Chaveza nie dawały odpowiedzi na te pytania?

autor: steff, data nadania: 2012-11-12 17:26:44, suma postów tego autora: 6626

Warzecha

Skierowales do mnie post, tylko moglys jasniej powiedziec mi co chciales powiedziec?
A co to jest "amerykopolacy"?
Male dzieci wymyslaja sobie czasami na swoj uzytek nieistniejace slowa.
Ty tez tak jeszcze masz?

autor: Rebel2, data nadania: 2012-11-12 19:01:15, suma postów tego autora: 3910

Kapitulanci

w rodzaju socjalpatrioty, durango95 i innych lewicowych pisowców ze strachu, bądź radości z tłumu naćków na marszu niepodleglości wypisują bzdury o wyklętym ludzie maszerującym jakoby w tzw. marszu niepodległości. Niektórzy idą o krok dalej sugerując, że gdyby nie kibole, to właściwie lewica mogłaby wziąć w nim udział?!
Gwoli przypomnienia marsz ten zorganizowali faszole z MW i ONR, którzy nawoływali w trakcie wiecu pod Dmowskim nawoływali do tworzenia drużyn ochronnych i obalenia republiki. Schutz Stafel się sku....elom zamarzyły. Na dokładkę maszerowali z nimi ramię w ramię neoliberałowie jak Ziemkiewicz i spółka, pracownicy korporacyjnych mediów Super Express, Rzepa, Uwarzam Rze, członkowie sekty Rydzyka i Sakiewicza oraz lumpy z Legii i idywidum w rodzaju G. Brauna.
Jeśli to ma być sól tej ziemi, to SA też nią było.
Cholera, Ziemkiewicz znów pominął naszych sojalnarodowców przy wysyłaniu zaproszeń na raut niepodległościowy w Europejskim, gdzie jak co roku bawią się narodowe elity. Biedni socjalpatrioci zamiast leczyć kaca po whisky wypisują dyrdymały na lewica.pl.
Co do marszu pps, uważam go za poważny błąd. Towarzysze nie dzieli się skąpych sił!
Nikt wam nie bronił przyłączyć się do antyfaszystowskiego demo i wzmocnić jego lewicowy charakter. Cóż komuś zamarzyły się czołówki w mediach. Dostaliście towarzysze to co chcieliście - "40 osobowy pochód ruszył z placu Grzybowskiego" bodajże na gazeta.pl - kompromitacja.

autor: Colorado59, data nadania: 2012-11-12 19:43:47, suma postów tego autora: 36

Rebel2

chodzi mi o to że mieszkałem trochę zagranica. Znam problemy mojego kraju (vide news o publikacji o biedzie w PE) a Ty jak zawsze byle gówno obrócisz przeciwko PL. vide:
ten news za byle gówno obciążasz Polaków. Idź w p@zdu. Bo o co chodzi w pytaniu o "spontaniczność" i pierprzeniu o KKK jak nie dowalaniu Polaków. Nie masz nic wspólnego z tym krajem nie lubisz go to poszedł.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2012-11-12 20:02:10, suma postów tego autora: 2743

Mariusz W.

Nie każdy ma ochotę znaleźć się na redwatch

autor: Saint_Just, data nadania: 2012-11-12 20:19:33, suma postów tego autora: 201

Colorado59 i Saint_Just

Colorado59:
Tak, gdyby nie kibole, to lewica mogłaby wziąć udział w Marszu Niepodległości: w zwartej grupie, pod własnymi sztandarami, z własnymi hasłami i postulatami, gdzieś w przy końcu i w ten sposób zaczerwienić od środka Marsz Niepodległości. W końcu też jesteśmy patriotami, tak?
Nie widzę w tym nic dziwnego, aczkolwiek nie wydaje mi się to możliwe.

Saint_Just:
Są inne metody ochrony własnego wizerunku i dostępu do informacji osobistych. Biorąc udział w zgromadzeniu publicznym godzisz się z ukazaniem swojego wizerunku. Jeżeli nie chcesz się pokazywać ze swoim wizerunkiem na zgromadzeniu, to zwyczajnie nie bierz w nim udziału.
Ja wiem, że polski wymiar sprawiedliwości w zakresie ochrony dóbr osobistych nie działa jak należy, ale celowe zakrywanie twarzy na zgromadzeniu też nie jest rozwiązaniem.

autor: Mariusz W., data nadania: 2012-11-12 21:36:53, suma postów tego autora: 22

W.

chyba kpisz, lewica miałaby ruszyć we wczorajszym Fackelmarsch w Warszawie?! Kolego wam się czerwony kolor z brunatnym pomylił, a zaciśnięta w górze pięść z rzymskim pozdrowieniem.
Naczytało się biedactwo o socjalu w Drittes Reich i zamarzyło o podobnym nad Wisłą.
Zastanawiam się tylko, czy te wszystkie W. i inne socjalpatrioty, to przykład na to jak łatwo zejść na brunatne manowce, czy może to jedynie desant z niezaleznej.pl?

autor: Colorado59, data nadania: 2012-11-12 22:49:42, suma postów tego autora: 36

do Mariusza

To nie chodzi o działanie jak należy polskiego wymiaru sprawiedliwości. Nie chodzo o zakres ochrony dóbr osobistych.
Zwyczajnie.
Jak Cię "patrioci" dopadną to wyplujesz zęby. Nikt Ci ich nie odda.

autor: Roger, data nadania: 2012-11-12 23:21:51, suma postów tego autora: 514

"w drittes reich"

Jeśli już to "im Dritten Reich", czyli "w TrzeCIEJ Rzeszy" a nie "w TrzeCIA Rzesza".

autor: Bury, data nadania: 2012-11-12 23:27:57, suma postów tego autora: 5751

@Colorado59

Ale z tymi PiSowcami to Ci siadło :D Jeszcze mnie tam nikt nie zapisał :*

autor: socjalpatriota, data nadania: 2012-11-12 23:40:17, suma postów tego autora: 471

Brunatny,

bury, czy jak sie tam zwiesz? Nie wyjezdzaj mu tutaj z Dativem, tylko odnies sie do swoich zachwytow nad brunatna zaraza, ktora podnosi leb nad Wisla.
Socjalpatriota od kiedy to polska lewica swietuje 11 listopada? Zawsze myslalem, ze naszym swietem jest 1 Maja. Towarzyszom z PPS i niektorym anarchistom najwidoczniej pamiec odebralo. Arciszewski z Niedzialkowskim w grobach sie przewracaja. Za duzo lektury Gazety Polskiej i Nowego Obywatela towarzysze. Naszym celem nie s Wegry pod wodza Orbana.

autor: Colorado59, data nadania: 2012-11-13 09:22:00, suma postów tego autora: 36

Rebel2

Baloniku na druciku nie podskakuj bo pękniesz. "Amerykopolacy" to moje celowe nawiązanie do określenia "szczurojorczycy" E. Redlińskiego które użyłem celowo bo jest mniej obraźliwe.

Chodzi mi o to że każdy Twój post ma na celu walnięcie w Polskę z zupełnie absurdalnych powodów. To co się 11 listopada dzieje w Polsce nie dzieje się w święta narodowe innych krajów? Oczywiście że tak.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2012-11-13 11:02:12, suma postów tego autora: 2743

Arciszewski z Niedzialkowskim

w grobach się przewracają, owszem, ale gdy czytają wywody rozhisteryzowanych przygłupów, którzy analizę klasową faszyzmu zastępują gazetowowyborczym bełkotem o Węgrzech. Nikt tyle nie zrobił dla rozwoju skrajnej prawicy w Polsce, co wasi sojusznicy z Czerskiej.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-13 14:00:52, suma postów tego autora: 3848

a ty @lban

to irańczyk, afgańczyk, budapesztańczyk czy inna ultraprawicowa nowa głupota na portalu lewica.pl.

Socjaldemokraci z SLD w tym taki np. marksista chrześcijański jacekx to lewica z krwi i kości farbowany agitatorze z IPN.

Pozdrawiam ludzi Lewicy na lewica.pl.
A Prawicy dedykuję nowy - stary

zaśpiew:

O cześć Wam Hrabiowie, Prałaci za naszej nędzy kajdany ,
O cześć wam Panowie Bogaci za naród, za grosze sprzedany ......

:(


jacekx marksista chrześcijański
członek SLD

autor: jacekx, data nadania: 2012-11-13 16:34:24, suma postów tego autora: 3088

Colorado

A właśnie, że naszym celem są Węgry!
LEWICOWY PATRIOTA

autor: bolo, data nadania: 2012-11-13 17:36:42, suma postów tego autora: 4522

Z jednej strony

Czerska rzeczywiście ma na tym polu duże zasługi, ale przecież z drugiej strony skrajnej prawicy w Polsce podobno nie ma...

autor: bolo, data nadania: 2012-11-13 17:40:02, suma postów tego autora: 4522

Między

"nie ma" a "zagraża" i "przejmie władzę", o czym notorycznie histeryzuje od 20 lat "prawdziwa lewica", jest sporo stanów pośrednich.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-13 18:38:24, suma postów tego autora: 3848

Ale od "rozwija się"

do "zagraża" nie jest chyba bardzo daleko?

autor: bolo, data nadania: 2012-11-13 18:46:28, suma postów tego autora: 4522

Sądzę, że

nie zawsze, niekoniecznie i nie za często.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-13 19:28:03, suma postów tego autora: 3848

Uderz w stół

a Durango95 sam się odezwie. Miły Panie, nie ty nas będziesz uczył analizy klasowej faszyzmu. Na pewno nie będzie to robił naczelny Obywatela, pół rocznika patriotyczno, katolickiej lewicy, który niczego tak nie pragnie jak nominacji swego środowiska na lewą nogę wielkiego Pisu. Durango, no pokaż jak przebierasz nóżkami przed nowym rozdaniem nad Wisłą(tym ala Orban).
Kogo tam macie na prawej flance? Znanego obrońcę demokracji Grzegorza Brauna, otwartego patriotę Zawiszę czy post endeka Ziemkiewicza? Jak się dogadujecie? Do którego z nich wam najbliżej? Jak dobrze pamiętam masz wielu dobrych znajomych w tych środowiskach, ktoś kiedyś doskonale Cię podsumował - kolekcjoner idei.
Rozwiń jeszcze proszę myśl przewodnią o uzależnianiu Polski od sąsiadów, o którym pisała ostatnio na waszych łamach krynica myśli lewicowej pani Gwiazdowa. Jej przemyślenia wystarczają wam przecież ostatnio za wszelką analizę.
Co do "Gwiazdy śmierci z Czerskiej", tak to się chyba między wami ostatnio mówi, to jasne lewica społeczna w Polsce co najmniej od 89 roku siedzi w kieszeni Michnika. Przez te wszystkie lata cieszymy się niesłabnącym poparciem Adama. Wiesz, miedzy kanapką z astrachańskim kawiorem, a sałatką z rukoli knujemy z naczelnym Gwna jak tu pogrążyć socjalpatriotów.

leming

autor: Colorado59, data nadania: 2012-11-13 21:23:01, suma postów tego autora: 36

Pobełkotałeś, pobełkotałeś

a teraz się skoncentruj i napisz coś z sensem choćby na poziomie średnio rozgarniętego ucznia gimnazjum, choć obawiam się, że zbyt dużo wymagam. Na początek może się zdecyduj, czy jestem katolicka lewica, czy prawica od Orbana, czy kolekcjoner idei, czy co tam cię jeszcze w moim temacie boli biedaczyno. Bo na razie to jedynie dałeś świadectwo, że na "prawdziwej lewicy" tolerują koleżków, którym za wszelką analizę wystarczy bełkot z Tworek rodem.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-13 21:48:36, suma postów tego autora: 3848

Saint-Just, mna tez interesowal sie redwatch

Saint-Just, ja jestem na redwatch jako wrog do napietnowania.Za popieranie parady rownosci. Przypadkowo na liscie w Wielkopolsce Przedtem bylem czesciej. Nawet bylem przesluchiwany w tej sprawie przez policje jako swiadek. Nie wnikam w szczegoly. Zreszta bylem atakowany przez kiboli za udzial w demostracji pod domem gen. Jaruzelskiego. Oczywiscie po stronie Generała.
Uwazam, ze nie ma usprawiedliwienia dla tych ktorzy zakrywaja twarze.Bardzo latwo o ekscesy. Czy to z prawej czy lewej strony.

autor: Krzysztof Mróź, data nadania: 2012-11-13 22:46:53, suma postów tego autora: 569

jacekx

Nie rozśmieszaj mnie z tą lewicowością sld. Odpowiedz napisałem zanim szanowna redakcja wspomniała o tym ,że na demo byli działacze ip,zsp,lewicowej alternatywy,pracowniczej demokracji itp... pierwotnie wspomnieli tylko o osobach z sld co wygladało bardzo stronniczo tymbardziej dlatego ,że chodziło o raptem dwie osoby.
Dodam jeszcze ,że osobiście nie mam nic przeciwko temu ,że gdzieś tam zaplątały się takie osoby bo rzecz jasna mogą mieć poglądy antyfaszystowskie i jako osoby prywatne mogą w takim marszu uczestniczyć jednak nie powinny zabierać głosu,nie powinny mieć swoich flag (z logo sld czy tam palikociarni) itp... jednym słowem nie powinni miec możliwości zbijania politycznego kapitału na demonstracji antyfaszystowskiej tak jak to było rok temu.Takie osoby swoją obecnością kompromitują nasz ruch i jestesmy kojarzeni jako ich marionetki. Wracając do lewicowości sld to oprócz kilku kwestii obyczajowych nie maja nic prócz nazwy wspólnego z lewicą. Bo co ma do zaoferowania np. taki kalisz czy miller dla ludzi biednych,zagrożonych marginalizacją bez stałego miejsca pracy,bezrobotnych,młodych bez perspektyw na przyszłość czy emerytów którym nie starcza na leki i jedzenie? KOMPLETNIE NIC! a obecnie takich ludzi w polsce jest najwięcej. Te świnie mieli już swoje 5 minut przy korycie i pokazali swoją lewicowość min. zgadzając sie na więzienia cia na terenie polski.





autor: @lban, data nadania: 2012-11-14 13:08:48, suma postów tego autora: 33

Miałem rację :)

@lban to afgańczyk :( lub ewentualnie Alkaida :(
......


jacekx marksista chrześcijański
członek SLD

autor: jacekx, data nadania: 2012-11-14 22:20:12, suma postów tego autora: 3088

jacekx

nie ma to jak rzeczowo odniesc sie do mojej wypowiedzi....

autor: @lban, data nadania: 2012-11-15 16:19:57, suma postów tego autora: 33

A ty rzeczowo @Ilban odnosisz się ...... ?

Tak, tak ale do siebie.

Nawet jeśli SLD ci się nie podoba
tzn. kurs jaki obrało kierownictwo tej partii
...... to zapominasz, że jest nas ok. 32 0000( tylu nas głosowało przy wyborze L. Millera - nie za a przy .... ) np. do nich należy taki jacekx marksista chrześcijański :)

Nie oceniaj więc naszej lewicowości bo ona ma czasami nawet chrześcijańskie korzenie.

Zapewne napiszesz , że ja to komuch ...... a tu wpadka bo on jacekx to chrześcijanin z krwi i kości a do tego marksista :)

jacekx marksista chrześcijański
członek SLD



autor: jacekx, data nadania: 2012-11-17 18:00:54, suma postów tego autora: 3088

Ty iban już nie faszyzujesz ......

Zabraniając kto może być antyfaszystą a kto nie ......
kto ci dał takie prawo bo Pan ci nie dał takiego
prawa.

Przypominam, że z prochu powstałeś i w proch się obrócisz ...... i to historia oceni kim byłeś i czy coś dobrego zrobiłeś :)

a stanie to się dopiero po latach :( ......

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
członek SLD



autor: jacekx, data nadania: 2012-11-17 19:10:13, suma postów tego autora: 3088

Dodaj komentarz