Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Min. Gowin: Broni ONR i atakuje Krytykę Polityczną (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

FAUX PAS

Okazuje się, że podpuściliśmy środowisko "Krytyki Politycznej", tłumacząc fragmenty "Rewolucji u bram".
Czy Gowin nie rozumie, że "KP" nie mogła tego nam zostawić?

autor: BB, data nadania: 2012-11-17 21:50:45, suma postów tego autora: 4605

Jakie czasy, tacy ministrowie..

Czy to jedyna umysłowa miernota bez politycznego dorobku w polskiej rządowej stajni? Byłbym jednak ostrożny z bałwochwalczym stosunkiem do zamieszczonej w tekście publicystycznej listy nazwisk wybitnych myślicieli. Niektórzy z nich, i nie bez racji, mają opinię tzw. autorytetów koncesjonowanych przez system..

autor: Eheu, data nadania: 2012-11-17 22:05:38, suma postów tego autora: 118

gowin

Gowin ma 100% racji. Ci "intelektualiści" lewicy, gdyby odrzec ich wypowiedzi z retoryki, chcą tego samego co ONR. Ci ostatni są o tyle uczciwi, że o swych celach mówią wprost bez ogródek. Ci pierwsi mamią słowami, ale tak na prawdę za nimi kryje się pistolet wycelowany w potylicę tych, którzy nie są komunistami. A tak swoja droga ONR i KP to lewica - pierwsza nacjonalistyczna, druga internacjonalistyczna, ale zawsze lewica. Kiedyś na tym forum podałem program społeczno - gospodarczy NSDAP. Zachwytów nie było końca. W końcu to Hitler powiedział, że to on a nie Stalin jest prawdziwym socjalistą, i to on a nie Stalin wprowadzi w życie idee Marksa.

A poza tym, partia Hitlera w nazwie miała socjalizm, a wcześniej należał on do Komunistycznej Partii Niemiec. Gdzie tu prawica, ja nie wiem.

Tak wiec Sierakowski z szefem ONR powinni sobie ręce podać.

autor: kwak, data nadania: 2012-11-17 23:30:26, suma postów tego autora: 1207

Do redakcji

Czemu czasem kasujecie moje posty, a zostawiacie komentarze ubogich intelektualnie libertarian bełkoczących o lewicy z NSDAP pokroju Kwaka?

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2012-11-18 01:16:07, suma postów tego autora: 235

ech, ci sami do bicia przez prawicę:

marks, lenin...

autor: deadbastard, data nadania: 2012-11-18 02:55:56, suma postów tego autora: 500

kwak jak zwykle

błysnął "intelektem", co do ministra to po tym jak PO wspólnie z PiS wychwalali NSZ, a przedtem chcieli zaostrzyć tzw. ustawę antyaborcyjną, widać jak iluzoryczne są róznice między PO a PiS.

Szkoda że KP tak jak w zeszłym roku, również w tym kuli się przed atakami prawicy.

autor: czerwony93, data nadania: 2012-11-18 10:03:13, suma postów tego autora: 2263

kwak

a to też była lewica

Front Harzburski (niem. Harzburger Front) – koalicja antyrepublikańskiej opozycji prawicowej w Republice Weimarskiej.
Zgodnie z ustaleniami poczynionymi przez Hitlera z Hidenburgiem, z 9 lipca 1931 roku 11 października w Harzburgu odbyła się manifestacja, zorganizowana przez Stahlhelm, Niemiecką Narodową Partię Ludową (DNVP), Narodowosocjalistyczną Niemiecką Partię Robotników (NSDAP) i inne sympatyzujące organizacje. Wspólna manifestacja zapoczątkowała działanie Frontu Harzburski skierowane przeciwko rządowi w Prusach i Rzeszy.
Koalicja nie przetrwała do wyborów prezydenckich w 1932 roku, kiedy niemiecko-narodowi i Stahlhelm wystawili kandydaturę Duesterberga, a narodowi socjaliści Hitlera.
Konserwatywni niemieccy nacjonaliści z DNVP, Stahlhelmu oraz niezależni byli także członkami rządu Adolfa Hitlera, utworzonego w styczniu 1933 roku. Gabinet ten nie powstałby bez wsparcia frakcji tradycyjnej prawicy oraz części byłych członków katolickiej partii Zentrum (Franz von Papen).

autor: polak17, data nadania: 2012-11-18 11:14:10, suma postów tego autora: 1227

Na bezrybiu i rak ryba

Charakteryzowanie przez Gowina środowiska liberalno-progresywnego Krytyki Politycznej jako skrajnie lewicowego świadczy tylko o nieistnieniu komunizmu w Polsce. Gdyby takowy zaistniał jako zjawisko polityczne, doktor filozofii sam wysyłałby swoje oszczędności na rzecz Krytyki Politycznej aby te wpływy minimalizować.

autor: mlm, data nadania: 2012-11-18 11:50:43, suma postów tego autora: 4284

Minister boi się, że nłodzi szukają odpowiedzi na swoje problemy w dziełach Lenina...

A gdzie mają szukać? W Biblii? Tam znajdą tylko tyle, że powinni radować się także tym, czego nie mają, czyli brakiem pracy, chleba i dachu nad głową. Ostatecznie bóg tak chciał ...

autor: steff, data nadania: 2012-11-18 12:10:40, suma postów tego autora: 6626

Gowin -

macie swoje "mniejsze zło" :)

autor: Getzz, data nadania: 2012-11-18 13:07:01, suma postów tego autora: 3554

Pol-Pot też zaczynał od czytania Lenina

Pozdrawiam z Phnom Penh towarzysze.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2012-11-18 13:16:27, suma postów tego autora: 6142

Kwak,

ile razy wy jeszcze będziecie powtarzać te swoje prawicowe bzdurki ("lewicowa" NSDAP, bo "miała socjalizm w nazwie", rzeczywiście wiele to znaczy) i kłamstwa (Hitler w KPD to coś nowego).
Internetowy korwinizm - mikkizm jest od dawna męczący.
Z drugiej strony faszysta Gowin nazywający liberalno-elitkową KP jakąś skrajną lewicą też dobry.

autor: Getzz, data nadania: 2012-11-18 13:24:36, suma postów tego autora: 3554

steff

Pomysły z "dzieł" Lenina, to już były wdrażane. Ludzkości się czkawką odbiły. Nigdy więcej.

autor: Krill, data nadania: 2012-11-18 13:47:30, suma postów tego autora: 31

Dla ścisłości:

Pozycja wydawnicza pt. Rewolucja u bram składa się z trzech części: wstępu wydawcy polskiego, obszernego eseju Slavoja Zizka i jeszcze bardziej pokaźnego wyboru pism W.I.Lenina (przy czym Zizek pojmuje swój tekst jako wprowadzenie do tego wyboru).
Żaden tekst współczesny (wydawcy polskiego lub Slavoja Zizka) nie zawiera informacji o takich elementach biografii W.I.Lenina, jak obalenie demokratycznie wybranych władz państwa rosyjskiego, rozpętanie wojny domowej ze sporną do dziś liczbą ofiar (od kilku do kilkunastu milionów), apoteozowanie przemocy jako narzędzia walki politycznej, blokadę pomocy żywnościowej dla głodujących regionów Rosji (Powołże), założenie pierwszego w nowoczesnej historii Europy obozu koncentracyjnego (Sołowki), aprobatę dla takich rozwiązań swojego współpracownika, L.D. Trockiego, jak dekret nakazujący rozstrzeliwanie wszystkich czlonków rodziny dezerterów z armii komunistycznej, wzywanie do fizycznej eksterminacji ludzi należących do "reakcyjnych" - zdaniem W.I.Lenina - klas społecznych lub utożsamiających się z "reakcyjnymi" światopoglądami (niektóre teksty W.I.Lenina na ten temat zostały uznane za na tyle drastyczne, iż nie kwalifikujące się do druku przez wydawcę radzieckiego; ukazały sie w USA w antologii zredagowanej przez Richarda Pipesa), niezliczone teksty, zawierające jedynie podpis i lapidarne zalecenie "Rozstrzelać".
"Rewolucja u bram" - w tekstach Slavoja Zizka i wydawcy polskiego - zawiera natomiast szereg pochwal dla W. I.Lenina i apeli do naśladowania jego koncepcji, jak również - praktyki politycznej.
Moze zastanawiać, dlaczego polski wydawca "Rewolucji u bram" w obecnie opublikowanym felietonie zakłada, że nikt z czytelników nie sięgnie do tej stosunkowo niedawno wydanej książki. Bo trudno inaczej odczytać jego deklarację, iz Krytyka polityczna nigdy nie publikowała pism Lenina ani nie nawiazywała pochwalnie do jego dorobku pisarskiego i politycznego.

autor: Porta Nigra, data nadania: 2012-11-18 14:26:42, suma postów tego autora: 1682

Daniel Passent

nie rozpoczął swojej biografii publicystycznej od bloga "En passant". Jako felietonista tygodnika Polityka uzasadniał on wprowadzenie stanu wojennego, a jako zastępca redaktora naczelnego tego tytułu przeciwstawiał się tej cześci redakcji, ktora dystansowała się wobec Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego i prowadzonej przez nią polityki, narzucając poparcie dla "linii walki i porozumienia", której uosobieniem był, jego zdaniem, gen. armii Wojciech Jaruzelski. W jego ówczesnej publicystyce, szczególnie zwracały uwagę dość niewybredne ataki na takie demonstracje opozycyjne, jak bojkotowanie telewizji przez aktorów.
Po roku 1989, Passent, ktory aż do tego momentu przeciwstawiał się zmianom ustrojowym w Polsce, rozpoczął starania o uzyskanie stanowiska ambasadora III RP. Kiedy mianowano go w końcu ambasadorem w Chile, nadsyłał stamtąd korespondencje dla "Polityki", w ktorych stwierdzał, ze podczas "konfliktu wewnętrznego" z roku 1973 obydwie strony miały swoje racje, natomiast osiągnięcia polityki gospodarczej generała Pinocheta są nie do zakwestionowania.
Budzi więc zaskoczenie, że Passent zabiera glos w dyskusji na temat obecności tradycji totalitarnych w polskim życiu publicznym i deklaruje się jako rzecznik ideologii lewicowej.

autor: Porta Nigra, data nadania: 2012-11-18 14:41:13, suma postów tego autora: 1682

11.11

Za bandytyzm podczas demonstracji 11 listopada należy zdelegalizować organizatora czyli Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

autor: Roger, data nadania: 2012-11-18 14:57:49, suma postów tego autora: 514

Getzz

No to oddajmy głos naszym bohaterom:

Hitler:""Niemcy nigdy się nie zbolszewizują, ale bolszewizm stanie się odmianą narodowego socjalizmu. Więcej wiąże nas z bolszewizmem, niż dzieli. Mieszczański socjaldemokrata czy przywódca związkowy nigdy nie stanie się narodowym socjalistą, ale komunista - niezawodnie".

Hitler:"Nauczyłem się bardzo wiele dzięki marksizmowi, czego nie waham się przyznać. Różnica polega na tym, że ja rzeczywiście wprowadziłem w życie to wszystko, o czym ci kramarze i gryzipiórki nieśmiało napomykali. Cały narodowy socjalizm na tym się opiera"

autor: kwak, data nadania: 2012-11-18 15:12:02, suma postów tego autora: 1207

Ciekawe, że delegalizacji ONR chcą ci sami

ludzie, którzy ciągle mówią o tolerancji i poszanowaniu poglądów odmiennych.
@Getzz, polak, kwak
Dzisiaj nie ma sensu używać pojęć "prawica" i "lewica" gdyż one już nic nie znaczą. Nie wiadomo co jest "prawicowe" a co "lewicowe". Co więcej na forach "lewicowych" używa używa się pojęcia "prawica" nie w po to by określić czyjeś poglądy tylko żeby kogoś obrazić. Tak samo jest na forach "prawicowych" w odniesieniu do pojęcia "lewica". Więc rozwodzenie się na czyjąś "prawicowością" lub "lewicowością" mija się z celem. Lepiej porozmawiać o programach danej partii czy też o ich założeniach ideologicznych, to będzie bardziej płodne (tylko do takiego tematu trzeba podejść uczciwie i wypisać wszystkie postulaty, wtedy okaże się, że nie ma czysto "prawicowych" czy czysto "lewicowych" partii ani organizacji).

autor: samson_miodek, data nadania: 2012-11-18 16:47:46, suma postów tego autora: 288

Porta Nigra

Powtarzanie bajeczek Niesiołowskiego, czy Instytutu Propagowania Nienawiści o "krwawym Leninie" i "złowrogiej Rewolucji Październikowej" nie dowodzi ani szczególnej oryginalności, ani błyskotliwości, ani - w żadnym razie - merytorycznej znajomości tematu. Gdybyś rzeczywiście przeczytał np. dzieła Lenina z 1917 roku, wiedziałbyś, że rewolucja lutowa, wprowadzająca demokrację "typu zachodniego", nic nie zmieniła w położeniu proletariatu i większości ówczesnego społeczeństwa rosyjskiego. Imperialistyczną wojnę kontynuowano w najlepsze, a jej koszty dźwigali ludzie pracy,cierpiąc głód, podczas gdy burżuazja się dzięki wojnie bogaciła. Dopiero Rewolucja Październikowa i zwycięstwo proletariatu położyło kres wojnie. Dodam też, że sama rewolucja przebiegła niemal całkowicie bezkrwawo, wojna wybuchła dopiero później, gdy rewolucyjną Rosję zaatakowały armie niemal wszystkich burżuazyjnych państw, wspierając "białych". Radziecka władza musiała zmierzyć się zarówno z wrogiem wewnętrznym - białymi, czyli kapitalistami i obszarnikami, jak i z zewnętrzną interwencją. Wojnę tę bolszewicy wygrali - dzięki szerokiemu poparciu mas. Następnie władza radziecka w przeciągu kilkunastu lat przeobraziła kraj z zacofanego i peryferyjnego, uprawiającego ziemię drewnianym radłem, w supernowoczesne, zindustrializowane mocarstwo, które rozgromiło potęgę Hitlera. Nie było by to możliwe, gdyby nie linia, którą wybrano w 1927 r. - rozwoju przez akumulację wewnętrzną (bez obcych kredytów, których kapitaliści nigdy by nie udzielili). Gdyby nie zwycięstwo proletariatu, odniesione w Rosji w 1917 roku, Hitler podbiłby Europę bez trudu i wymordował wszystkich "podludzi" - nie tylko Żydów, ale i niepełnosprawnych, Słowian, Romów i wiele innych narodów.

autor: mateuszbirkut, data nadania: 2012-11-18 16:54:12, suma postów tego autora: 94

./..

Astrahując od tego, ile prawdy jest w stwierdzeniach Adolfa Hitlera, w które nasza Kwaczka-dziwaczka zdaje się święcie wierzyć, warto zauważyć, że Hitler nie jest znienawidzony za "urzeczywistnianie marksizmu", lecz za bezwględne wcielanie w życie tego, co dziś chłopcy z ONR, NOP, MW, a także wielu ważnych polityków, choć bardziej dyplomatycznie opowiada o czystości narodu i rasy.

Nie ma najmniejszego powodu, Koledzy, byście temu nieukowi na kaczych łapach tłumaczyli, że jego autorytet Adolf Hitler w swych stwierdzeniach mijał się z prawdą, bowiem ów Hitler nie jest znienawidzony za "urzeczywistnianie marksizmu", lecz za bezwzględne wcielanie w życie tego, co dziś chłopcy z ONR, NOP, MW, a także wielu ważnych polityków, choć bardziej dyplomatycznie, opowiada o czystości narodu i rasy. A te teorie stoją w sprzeczności z filozofią lewicową, trzeba więc powtórzyć, w tym wypadku dyskusja o rzekomej lewicowości zbrodniarza Hitlera jest b-e-z-p-r-z-e-d-m-i-o-t-o-w-a.

Czy sama Kwaczka-dziwaczka rozumie, czy może musi jeszcze więcej odkrywczych myśli swego mistrza Adolfa zgłębić, aby doznać olśnienia... leżącego zwykle w zasięgu uczniów gimnazjum?!

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-11-18 17:49:49, suma postów tego autora: 3566

Getzz,

Jak wszyscy wiemy lewicowość w PiSdzie jest bardzo silna za sprawą towarzyszy Kaczyńskiego, Macierewicza, towarzyszki Gilowskiej, o reszcie "lewaków" nie wspominając. Cieszy fakt, że nawet w ostoi liberalizmu spod znaku PełO są posłowie mówiący jednym głosem z "lewicą patriotyczną".

autor: Stirlitz, data nadania: 2012-11-18 18:15:13, suma postów tego autora: 1578

Stirlitz

Zle się czujesz? Masz obsesje na punkcie lewicy patriotycznej? czy dyskusja dotyczy lewicy patriotycznej? Kto kiedykolwiek uważał PiS za lewicę? Nieładnie tak bezczelnie łżeć.

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2012-11-18 18:58:04, suma postów tego autora: 235

"wszystkich podludzi (...) słowian"

Z tymi Słowianami byłbym jednak nieco ostrożniejszy. Bo w takim razie skąd np.

1. Propozycje sojuszu składne Polsce przez III Rzeszę.

2. "Zabiegaliśmy o sojusz z Jugosławią jak o względy pięknej panny" (nie dosłownie ale coś w tym stylu).

3. Sojusze ze Słowacją, Chorwacją, Węgrami, Rumunią (to w końcu też jakby Słowianie).

4. Antykomunistyczne formacje rosyjskie u boku Rzeszy.

autor: Bury, data nadania: 2012-11-18 19:11:54, suma postów tego autora: 5751

Gowin

Pan minister Gowin to jest polityk z Opus Dei i musi robić wszystko jako lojalny członek organizacji Kościelnej musi respektować politykę skrajnej PRAWICY sprawa bardzo poważna !!! . Pan Gowin powinien być zdymisjonowany, ten człowiek nigdy nie powinien zostać politykiem , a ministrem sprawiedliwości to już są jaja!!!, no ale w Polsce rządzi KATO-PRAWICA !! Czyli KTO ?! Platforma i PIS bo SLD to prostytutki polityczne no i nie ma normalnej władzy w Polsce. Jest powszechna ANARCHIA , SYF i CHAŁTURA POLITYCZNA . W Polsce rządzi Kościół dzięki im poplecznikom ze prawicowej sceny politycznej oraz przydupasom z SLD.

autor: Sekretarz, data nadania: 2012-11-18 19:57:16, suma postów tego autora: 125

Bartoszu

Gdy pytają mnie: "Kto kiedykolwiek uważał PiS za lewicę?" - odpowiadam. Lewica patriotyczna wiecznie żywa na lewicy.pl, a jej zagorzałych obrońców, jawnych czy utajnionych, możesz spotkać w komentarzach powyżej. I żadne jęki, kwęki, żale "lewaków" nie przekonają ich, że białe jest białe, a czarne jest czarne.

autor: Stirlitz, data nadania: 2012-11-18 20:02:48, suma postów tego autora: 1578

Bury do budy (znaczy do szkoły podstawowej)!

- od kiedy to Węgrzy i Rumuni zostali Słowianami? Jeśli będziesz kiedyś w Budapeszcie lub w Bukareszcie to nie powtarzaj tych objawień - to bardzo mili ludzie, ale nie wystawisz Polakom dobrego świadectwa.
Taktyczne konieczności nie zmieniały ani na jotę programowych celów i formowanie 'Armii' Własowa nie oznaczało przecież, że Waffen SS walczyła o odbudowę Rosji, najchętniej Jedinoj niedielimoj.

autor: altstettiner, data nadania: 2012-11-19 08:12:30, suma postów tego autora: 1511

mateuszbirkut jak zwykle snuje swoją bajeczkę

"Gdyby nie zwycięstwo proletariatu, odniesione w Rosji w 1917 roku, Hitler podbiłby Europę bez trudu i wymordował wszystkich "podludzi" - nie tylko Żydów, ale i niepełnosprawnych, Słowian, Romów i wiele innych narodów."

Ostrożniej - gdyby nie zabójcza stalinowska teoria i praktyka "socjalfaszyzmu" Hitler dożyłby swych dni jako sfrustrowany obywatel Niemieckiej Republiki Rad.

Gdyby Lenin w 1917 za największych wrogów uznał mieńszewików to słusznie skończyłby w jakimś gustownym zakładzie psychiatrycznym, mniejsza o to, czy prowadzonym przez freudystów czy behawiorystów.

"Następnie władza radziecka w przeciągu kilkunastu lat przeobraziła kraj z zacofanego i peryferyjnego, uprawiającego ziemię drewnianym radłem, w supernowoczesne, zindustrializowane mocarstwo, które rozgromiło potęgę Hitlera."

Od czasu poprzedniej polemiki mateuszburkut odowodnił, że Lenina zna tylko ze słyszenia. Gdyby przeczytał kluczowe dla sporu z narodnikami (a póżniej z legalnymi matksistami) analizy i polemiki Lenina dotyczące rozwoju kapitalizmu w Rosji i w rosyjskim rolnictwie, to wiedziałby, że już w latach 90-tych XIX wieku rosyjskie rolnictwo nie opierało się na drewnianym radle.
Inny jest także punkt dojścia - Związek Radziecki ani nie stał się supernowoczesnym mocarstwem przemysłowym ani nie sam rozgromił Hitlera. Koncentracja na wyssiłku militarnym dała wprawdzie pewne sukcesy (broń masowego rażenia i sputnik), ale przez dekady pogłębiłą zacofanie rolnictwa i upśledzenie rynku wewnętrznego. Przez dekady, aż do końca ZSRR moskiewski uczony i ukraiński chłop uzależnieni byli od cen amerykańskiego i kanadyjskiego zboża ustalanych przez giełdę w Chicago. Kredytów na to kapitaliści chętnie udzielali "supernowoczesnemu zindustrializowanemu mocarstwu".

autor: altstettiner, data nadania: 2012-11-19 08:48:06, suma postów tego autora: 1511

RN czyli LPRbis

Nie tyle przeraża operetkowy RN i ich straż czyli tak naprawdę LPRbis, najgorsze jest silne poparcie dla skrajnie prawicowych poglądów w PiS,PO, oportuniści z PSL pójdą za tymi którzy więcej dadzą się wydoić, stołki itd

autor: guevarysta, data nadania: 2012-11-19 10:44:59, suma postów tego autora: 715

Ale

Komuniści niemieccy pamiętali jak rząd socjaldemokratyczny zamordował R.Luksemburg rękami Freikorps

ps. "ochotnicy" ROA mieli wybór albo walczyć za niemieckie interesy jako mięso armatnie albo umrzeć z głodu.

Na Świętym Krzyżu zachowała się tablica z napisem "kanibalizm będzie karany śmiercią", oto przyczyna masowego napływu "ochotników" do tzw.formacji wschodnich

autor: guevarysta, data nadania: 2012-11-19 10:52:26, suma postów tego autora: 715

@altstettiner 2012-11-19 08:12:30

Czytaj ze zrozumieniem - nie Słowianie lecz JAKBY Słowianie.
Naród węgierski to mieszanka (jeśli patrzeć w taki sposób) Słowian Panońskich i Madziarów (oraz innych ludów wschodnich na przestrzeni wieków wlewających się tędy do Europy, np. Jazygowie i Kumanowie, po których zachowały się w środkowych Węgrzech nazwy własne).

Pewnie nawet nie wiesz ile w języku węgierskim jest wyrazów słowiańskich. Z kolei rumuński jeszcze w 17-18 w. uważany bywał za język słowiański, dopiero sztuczna romanizacja (zastępowanie wyrazów słowiańskich wyrazami pochodzącymi z języków romańskich) po zjednoczeniu kraju nadała mu bardziej jednoznacznie charakteru romańskiego.

Myślę, że chociażby to pozwala raz na jakiś czas powiedzieć o Węgrach i Rumunach jako JAKBY Słowianach.

autor: Bury, data nadania: 2012-11-19 10:53:21, suma postów tego autora: 5751

Lenin

@Żaden tekst współczesny nie zawiera informacji o takich elementach biografii W.I.Lenina, jak obalenie demokratycznie wybranych władz

I co z tego. Zdobycie Berlina przez komunistów tez było obaleniem demokratycznie wybranych władz.

@rozpętanie wojny domowej ze sporną do dziś liczbą ofiar

I co z tego. Amerykanie walczący o zjednoczenie Stanów, też rozpętali wojnę domową.

@apoteozowanie przemocy jako narzędzia walki politycznej,

Trudno aby klasa panująca na pacyfistyczne wezwania oddały władzę.

@blokadę pomocy żywnościowej dla głodujących regionów Rosji (Powołże),

Dziwna to blokada skoro W. Munzenberg z polecenia W. Lenina organizował na Zachodzie międzynarodową kampanię pomocy dla głodujących regionów Rosji.

@założenie pierwszego w nowoczesnej historii Europy obozu koncentracyjnego (Sołowki),

Nieprawda, założyli go carowie.

@aprobatę dla takich rozwiązań swojego współpracownika, L.D. Trockiego, jak dekret nakazujący rozstrzeliwanie wszystkich czlonków rodziny dezerterów z armii komunistycznej,

Musieliby rozstrzeliwać samych siebie, podziały szły w rodzinach (patrz: Unszlicht).

@wzywanie do fizycznej eksterminacji ludzi należących do "reakcyjnych" - zdaniem W.I.Lenina - klas społecznych

Jakim więc cudem carski oficer, szlachcic Tuchaczewski został radzieckim dowódcą.

@lub utożsamiających się z "reakcyjnymi" światopoglądami

I co z tego. Antykomuniści, tzw. biali, narodowi patrioci, naziści etc. tez nie wzywali do kochania komunistów.

@niektóre teksty W.I.Lenina na ten temat zostały uznane za na tyle drastyczne, iż nie kwalifikujące się do druku przez wydawcę radzieckiego;

Mogłyby odstraszyć użytecznych idiotów na Zachodzie, wrażliwych na takie estetyczne kwestie.

@ukazały się w USA w antologii zredagowanej przez Richarda Pipesa

Prawicowy doradca prawicowego prezydenta Reagana lepiej jakby się zajął redagowaniem dokumentów nt. Szkoły Ameryk, gdzie razem z prezydentem patronował 'nauczaniu' prawicowych dyktatorów jak mordować i jak torturować lewicowych przeciwników politycznych.

@"Rewolucja u bram" zawiera natomiast szereg pochwal dla W. I.Lenina i apeli do naśladowania jego koncepcji, jak również - praktyki politycznej.

I co z tego? Lenin był - trudno zaprzeczyć - politycznym geniuszem więc może być wzorem dla polityków. Oczywiście raczej lewicowych niż prawicowych.

autor: mlm, data nadania: 2012-11-19 10:54:46, suma postów tego autora: 4284

@mateuszbirkut

Ta wewnętrzna akumulacja kosztowała życie milionów ludzi. Cała ta akumulacja polegała na wysysaniu wsi co doprowadziło do jej zapaści. Właśnie dzięki takim działaniom Związek Radziecki do końca swego istnienia był importerem żywności mimo, że posiadał największe terytorium na świecie oraz najżyźniejsze gleby.
W czasie rewolucji październikowej żaden proletariat nie odniósł żadnego zwycięstwa. Po prostu jedni bandyci pokonali drugich. A życie prostego ludu nic się nie zmieniło, zarówno jedni jak i drudzy niemiłosiernie go wykorzystywali. Najlepszym przykładem jest powtórne przywiązanie chłopów do ziemi. Nie wiem czy wiesz ale w ojczyźnie powszechnej szczęśliwości chłopom (kołchoźnikom) aż do 1976 roku nie wydawano paszportów (po naszemu dowodów osobistych) co powodowało, że nie mogli opuścić oni swojej wsi bez pozwolenia władz, co było faktycznym przywiązaniem do ziemi oraz nie byli oni de facto obywatelami własnego kraju. A co do poparcia mas dla komunistów najlepiej świadczą powstania chłopskie przeciw ich władz jak to w obwodzie Tambowskim.

autor: samson_miodek, data nadania: 2012-11-19 11:09:51, suma postów tego autora: 288

lekarzu lecz się sam

@Gdyby Lenin w 1917 za największych wrogów uznał mieńszewików to słusznie skończyłby w jakimś gustownym zakładzie psychiatrycznym, mniejsza o to, czy prowadzonym przez freudystów czy behawiorystów.

Otóż właśnie po anty-mieńszewickich Tezach Kwietniowych uznano, że Lenin postradał zmysły. Nasz trockista w swych psychiatrycznych obserwacjach nie jest taki oryginalny.

autor: mlm, data nadania: 2012-11-19 11:16:07, suma postów tego autora: 4284

Arogancja z niekompetencją idą razem.

Oj mocno ale to mocno Jarosławowi Gowinowi się lejce pop......Filozof z wykształcenia ale historyczny nieuk. Przynosi wstyd biskupowi Życimskiemu i prof Tischnerowi których jest apologetą.Ale Oni w sprawie Gowina się nie wypowiedzą, mieli by zapewne wiele gorzkich słów w stronę tego pana.

autor: TadeuszK., data nadania: 2012-11-19 12:31:16, suma postów tego autora: 34

Krill

Swoje odkrycia przekaż młodzieży, która fascynuje się Leninem. Jeżeli nie opraska cię śmiechem, to będziesz miał szczęście, którego mimo wszystko ci życzę. W każdym bądź razie nadchodzą ciekawe czasy... skoro młodzież inspirowana Leninem chce zmieniać swoje życie.

autor: steff, data nadania: 2012-11-19 13:10:57, suma postów tego autora: 6626

Siły nadprzyrodzone po stronie bolszewików?!

"A co do poparcia mas dla komunistów najlepiej świadczą powstania chłopskie przeciw ich władz jak to w obwodzie Tambowskim."

Bolszewików popierały rewolucyjne masy i dzięki temu udało się pokonać kontrrewolucję m. in. w obwodzie tambowskim.
Bez poparcia mas bolszewicy nie zdobyliby nigdy władzy. Niby w jaki sposób? A jak utrzymać władzę i pokonać kontrrewolucję bez poparcia mas? Proszę o wyjaśnienie tego najwyraźniej nadprzyrodzonego zjawiska.

autor: Bartek, data nadania: 2012-11-19 13:56:43, suma postów tego autora: 2550

pięciolatka

@Cała ta akumulacja polegała na wysysaniu wsi co doprowadziło do jej zapaści.

Do zapaści wsi opartej na prywatnej własności, a tej lewica jest - trudno zaprzeczyć - wrogiem. No i z tej akumulacji powstał wielki przemysł, bez niego nie byłoby miast i fabryk, produkujących T-34, katiusze, pepesze, etc. ani czegokolwiek.

http://en.wikipedia.org/wiki/First_Five-Year_Plan_(Soviet_Union)

autor: mlm, data nadania: 2012-11-19 14:01:09, suma postów tego autora: 4284

mlm Tez kwietniowych nie czytał

- w tezach kwietniowych Lenin wskazał jako cel obelenie Rządu Tymczasowego i walkę o rewolucję proletariacką. Rząd wówczas popierali po równo i mieńszewicy i bolszewicy ze Staliniem na czele(Cereteli wszedł do rządu dopiero w maju). W międzyczasie, przed rewolucją pażdziernikową hasłem bolszewików było - między innymi - odwołanie ministrów burżuazyjnych z rządu a nie np. zdrajców zocjalizmu. Dzieki temu, dzięki elastycznej taktyce Lenina bolszewicy zyskali inicjatywę polityczną, dzielili skutecznie i eserów i mieńszewików i doprowiadzili do zwycięstwa w Październiku

autor: altstettiner, data nadania: 2012-11-19 16:06:12, suma postów tego autora: 1511

Bury

- mimo udziału Słowian Pannońskich w genotypie Węgrów dla ich słowiańskości nic z tego nie wynika, podobnie jak germanizacja Słowian Połabskich, Pomorzan, Ślązaków, Polaków nie uczyniła Niemców narodem słowiańskich czy półsłowiańskim.
- nawet wielka recepcja słownikowa nie zmienia charakteru języka. Gdybyś przeczytał kiedyś "Głos wolny wolność ubezpieczający" to nic byś nie zrozumiał, jeśli dobrze nie znasz łaciny. Tak potworny był w 1743 roku polski język literacki.
Dla wyjaśnienia - zapamiętaj - cechą odróżniającą języki słowiańskie od innych jest podział rzeczowników na żywotne i nieżywotne. Jako żywo nigdy taki podział w języku rumuńskim nie występował.

autor: altstettiner, data nadania: 2012-11-19 16:30:40, suma postów tego autora: 1511

@altstettiner

Z grubsza mówię to samo (kluczowe jest tu owo JAKBY), ty jednak albo udajesz że nie rozumiesz, albo jak zwykle chcesz postawić na swoim. Niech ci więc będzie. A propos Niemców Wschodnich taka politologiczna (?) ciekawostka:

Wendischer Bote
Das Organ der vereinigten Deutschen Slawischer Abstammung

WIR SIND SLAWEN!

(...) Wir "Ostdeutschen", die wir auf urslawischen Boden wohnen - in unseren Adern fliesst 80 Proz. slawisches Blut und deshalb müssen wir im Angesichte der heranziehenden Ereignisse uns selbst in enserem Innersten fragen: wo ist unser Platz? An der Stelle der bluttrunkenen Teutonen? Oder inmitten aller slawischen Völker, Hand in Hand mit der stammverwandten Tschechoslowakei, Arm im Arm mit den heldenhaften Polen! Auf diese Frage gibt uns Antwort unser Blut und unsere Erde - das Blut unserer slawischen Ahnen und die Erde, auf welcher durch ein Jahrtausend die slawische Sprache und slawischer Geist herrschte.

(...) Wir haben unsere schöne, weiche und reiche Sprache der Slawen verloren, haben sie mit dem bellenden Gekreisch der Sprache eines Hitlervolkes vertauscht.

Die Zeit aber ist nicht mehr fern, in der unsere slawische Sprache auferstehen und wieder im Lande der polabischen Obotriten, baltischen Weleten (Lutiker) wie auch der urslawischen Lausitzer erklingen wird.

(...)
Wir sind Slawen!
Zurück zu den Slawen!
Weg vom Reich!

Wendischer Bote. Das Organ der vereinigten Deutschen Slawischer Abstammung. Bez daty. Okres wojny 1939-1945. Ulotka? Czasopismo? Stron 8. Faksymile w Karol Stojanowski, O reslawizację Wschodnich Niemiec, Wrocław 1946, s. 18.

autor: Bury, data nadania: 2012-11-19 17:38:11, suma postów tego autora: 5751

Zychu ostatnio jakby przygasł,

ale są tematy w których można na niego liczyć. :)
Zawiódł niestety w jednym miejscu - nie wspomniał nic o skrajnej lewicowości Hitlera. Tak, tego goszysty. A to przecież jego konik...

autor: bolo, data nadania: 2012-11-19 19:59:53, suma postów tego autora: 4522

Jacek Zychowicz

nie rozpoczął swojej biografii publicystycznej od występów na tym portalu jako Porta Nigra. "Trybuna", "Przegląd", "Dziś", "Forum Klubowe" - przez takie tytuły wiedzie szlak bojowy tego publicysty obozu nomenklaturowo-służbowego. Budzi więc zaskoczenie, że Zychowicz zabiera głos w dyskusji na temat obecności tradycji totalitarnych w polskim życiu publicznym i deklaruje się jako rzecznik ideologii lewicowej.

autor: bolo, data nadania: 2012-11-19 20:07:42, suma postów tego autora: 4522

B.O.

Kto? Ograniczę się do tego portalu - PiS mianem lewicy wielokrotnie określał Jacek Zychowicz, Remigiusz Okraska przedstawiał tę partię jako składową "sił prospołecznych". Zdaje się, że te nazwiska nie są ci obce.

autor: bolo, data nadania: 2012-11-19 20:12:24, suma postów tego autora: 4522

Bolo i Stirlitz

Zychowicz żadną lewicą patriotyczną nie jest, tylko prawicą i to coraz bardziej skrajną, więc pudło. W tej chwili dla niego słowo "lewica" jest bardziej obelgą niż tym do czego miałby się odnosić.

Remika wypowiedzi o PiS znam dobrze i nie ograniczają się tylko do tego forum. Nigdy, ale to nigdy nie napisał, że PiS jest lewicą, mógł co najwyżej określić ich mianem prospołecznej chadecji (a to jest wielka, wielka różnica), ale z tego co wiem również on uważa, że w tej prospołeczności są często bardzo niekonsekwentni. I ja się z tym zgadzam. Bajeczki więc krążące w środowisku mnie nie obchodzą, tylko fakty. Na faktach jednak się nie opieracie, tylko na domysłach. Dlatego kolejne pudło.

Nie wymagam od was wiele, ale przestańcie chociaż kłamać.

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2012-11-19 21:40:04, suma postów tego autora: 235

Jeśli półgłów

nie odróżnia terminu "lewica" od terminu "siła prospołeczna", to jest jedynie problem półgłówa.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-19 21:43:20, suma postów tego autora: 3848

B.O.

"PiS mianem lewicy wielokrotnie określał Jacek Zychowicz, Remigiusz Okraska przedstawiał tę partię jako składową "sił prospołecznych"". Gdzie tu kłamstwo, Bartoszu? Tylko bez ujadania a la 95 proszę...

autor: bolo, data nadania: 2012-11-19 23:21:46, suma postów tego autora: 4522

Bolo

Klamstwo polega na tym, że Remik nigdy nie napisał, że PIS jest lewicą tak jak sugerował Stirlitz, a ty mu przyklasnąłeś.

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2012-11-20 00:01:57, suma postów tego autora: 235

B.O.

Przeczytaj uważnie, zamiast miotać kalumniami. "Lewica patriotyczna wiecznie żywa na lewicy.pl, a jej zagorzałych obrońców, jawnych czy utajnionych, możesz spotkać w komentarzach powyżej". Tymczasem 95 nie komentował w tym wątku.
Co do Zychowicza - w apogeum swojej aktywności na lewica.pl wiele razy wypowiadał się w imieniu tzw. lewicy patriotycznej. Wówczas gość, którego pieszczotliwie zwiesz Remikiem, ani razu nie zareagował na te "uzurpacje", a przecież bywał tu regularnie. Mogę chyba zakładać przynależność Zycha do waszej "formacji", skoro jej liderowi nie przeszkadza, jak ten pierwszy wypowiada się w jej imieniu?

autor: bolo, data nadania: 2012-11-20 07:09:34, suma postów tego autora: 4522

W tej książce ponad 200 stron...

...jest autorstwa tow. W. I. Lenina, więc wypieranie się "wydawania Lenina" jest trochę śmieszne.

autor: Apfelbaum, data nadania: 2012-11-20 09:24:23, suma postów tego autora: 23

bolo

to taki koleś, który złapany z ręką w cudzej kieszeni na cudzym portfelu opowiada, że szuka tam swoich kluczy, które mu wpadły przypadkiem. Czyli w sumie typowy przedstawiciel "prawdziwej lewicy" i jej standardów, nic nowego, to jest powszechne w tym towarzystwie. Tym razem łże, jakoby J.Z. wypowiadał się w imieniu jakiejś formacji (de facto istniejącej tylko w głowie bola) i w dodatku jakobym ja miał obowiązek komentować te masowo produkowane wywody i "reagować" na nie. Czyli standardy rodem z lewackich sekt, gdzie panuje jednomyślność, a kolesie "reagują" na "odstępstwa" innych, wyrażane na niszowych forach internetowych. Inna rzecz, że na tutejszym forum kilkakrotnie sceptycznie wypowiadałem się o wierze J.Z. w zbyt wyidealizowaną wizję PiS, ale to akurat nie ma znaczenia w dyskusji z czymś takim, jak bolo.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-20 11:38:39, suma postów tego autora: 3848

PiS

czyli solidaryzm, a od kiedy solidaryzm to lewica, może neokonserwatyzm, (+nacjonalizm, ksenofobia) to lewica.W cywilizowanej Europie Zach to wyznacznik prawicy populistycznej, skrajnej prawicy

autor: polak17, data nadania: 2012-11-20 11:54:21, suma postów tego autora: 1227

Nie wiem,

kto określał PiS jako lewicę, lecz biorąc pod uwagę, kto się w imieniu tej opcji najbardziej regularnie wypowiada, można wątpić, czy byłaby to dla tej partii szczegolnie efektywna reklama.

autor: Porta Nigra, data nadania: 2012-11-20 12:36:46, suma postów tego autora: 1682

...a Okraska tradycyjnie ujada w swoim stylu:)

Tym razem odleciał na całego. Lewica patriotyczna istnieje tylko w mojej głowie? Kto w takim razie demonstrował na marszu "Polska Socjalna"? Lewe skrzydło PiS, jak tu niektórzy was określają?
Wracając do rzeczywistości - jeszcze niedawno Zychu niestrudzenie piał peany na tym forum pod adresem PiS, promując przy tym termin "lewica patriotyczna". B.O. - żebyś ty widział te bzdury, które szły pod tym szyldem... Nie dziw się zatem, że wielu czytelników lewica.pl ilekroć widzi ten termin, kojarzy was z PiSowskimi bredniami Zycha (zwłaszcza uwzględniając jego powiązania z 95). Czy lewicowi patrioci (chyba że istniejecie tylko w mojej głowie, jak teraz chce Okraska:D) powinni reagować na takie "uzurpacje", to już niech sami oceniają.

autor: bolo, data nadania: 2012-11-20 13:00:38, suma postów tego autora: 4522

Tak, Zychu,

"nie wiesz". :)))

autor: bolo, data nadania: 2012-11-20 13:02:52, suma postów tego autora: 4522

Lewicowi patrioci

powinni przede wszystkim mieć w małym poważaniu syntezę kłamliwego bełkotu, lewackiego donosicielstwa i dyspozycyjnego ujadania. Czyli to, co prezentuje tutaj to anonimowe byle co o ksywie bolo, które przyłapane na jednym łgarstwie zwyczajowo brnie w kolejne (tym razem nieudolnie próbując opluć marsz Polska Socjalna przez skojarzenia z PiS-em czy J.Z., którzy z owym marszem nie mieli nic wspólnego). Pisz, pisz, jak najwięcej, niech was zobaczą i poznają, niech lewak nadal będzie synonimem śmiecia bez zasad.autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-20 13:56:41, suma postów tego autora: 3848

I jeszcze jedno:

o kojarzenie nas z czymkolwiek czy kimkolwiek to ty się nie martw - po pierwsze to takie skojarzenia mają głównie kapusie twojego pokroju, którym na takich skojarzeniach i ich spopularyzowaniu bardzo zależy (a ty jesteś modelowym przykładem takich zabiegów na tutejszym forum), a po drugie to zajmij się lepiej tym, z czym kojarzą się twoi kolesie. Bo na razie kojarzycie się albo z chłopcami na posyłki u kumpli Balcerowicza, albo z lewackim odpowiednikiem ONR.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-20 14:15:11, suma postów tego autora: 3848

Bury

jak sam piszesz

Bez daty. Okres wojny 1939-1945. Ulotka? Czasopismo?

I to ma być ten Twój koronny argument???

autor: altstettiner, data nadania: 2012-11-20 14:42:33, suma postów tego autora: 1511

Zauważyłem, że Durango 95 lubi innych oblewać pomyjami...

Czyżby pracował na zmywaku? Oczywiście, każda praca jest dobra, jeżeli pożytek z niej mają inni. Ale czy trzeba w każdych okolicznościach odwoływać się do jej odpadów?

autor: steff, data nadania: 2012-11-20 16:50:18, suma postów tego autora: 6626

@Bartek

Bolszewicy nie potrzebowali poparcia mas żeby zdobyć i utrzymać władzę. Po pierwsze większość ludzi jest zwyczajnie bierna na różne wydażenia dziejące się wokół nich. Po drugie, terror jest jak bardzo skuteczny przy utrzymaniu władzy. Ciekawe czy tak samo mówiłbyś o gen. Franko czy Pinochecie? W końcu musieli mieć poparcie mas skoro zdobyli i utrzymali władzę.
Jeżeli uważasz, że obrona własnej rodziny przed głodem jest kontrrewlucją, to lepiej żeby taka lewica jaką ty prezentujesz nigdy nie doszła w tym kraju do wladzy. Powstanie w obwodzie Tambowskim wybuchło z powodu zabierania chłopą żywności przez władzę oraz przymusowym poborze do armii.
@mln
Ja nie przeczę, że powstał wielki przemysł, jednak powstał on kosztem zniszczenia wsi i śmierci milinów ludzi. Po tym eksperymencie wieś juz nie była wstanie wykarmić kraju mimo, że powstały tak popierane przez Ciebie państwowe gospodarstwa rolne.

autor: samson_miodek, data nadania: 2012-11-20 16:55:41, suma postów tego autora: 288

@altstettiner

??? To w ogóle nie jest żaden argument, bo właściwie czego lub na co miałby być? Tekst przytoczyłem jako ciekawostkę (sygnalizowałem). Moim zdaniem druk ten jest polskiego pochodzenia, być może z polskich środowisk słowianofilskich, stosunkowo silnych w tamtym czasie. Wskazywać na to może rodzaj niemczyzny, jak na mój gust przynajmniej w pewnych miejscach jest to mimo wszystko taki raczej polndeutsch. Odnośnie okresu: z treści wynika wczesna wiosna 1945. PS. przy końcu jest jeszcze jedno znamienne zdanie, mianowicie "Es ist allgemein bekannt, dass in Polen die Oesterreicher und Bayern, welche mit den Polen die gleiche Religion haben und sich während der" (dalej ucięte). A tak poza tym to kompletnie nie rozumiem twego żarliwego oporu wobec prób pewnego rodzaju rozciągnięcia Słowiańszczyzny na sąsiednie narody, etnicznie wprawdzie niesłowiańskie ale związane z nami na najróżniejsze sposoby.

autor: Bury, data nadania: 2012-11-20 17:00:16, suma postów tego autora: 5751

samson_miodek

Poczytaj L. Tołstoja i pamiętniki jego żony Zofii a przekonasz się, że rosyjska wieś głodowała przede wszystkim pod rządami Cara. A więc nie rewolucja głód wywołała, ona głód zlikwidowała. I właśnie dzięki temu stałą się zagrożeniem dla burżujów. I jest nadal, bo miliony ludzi tu i teraz pod rządami kapitału zdychają.

autor: steff, data nadania: 2012-11-20 17:28:35, suma postów tego autora: 6626

Bury

- ciekawostka - owszem. A co do rozciąganie słowiańśkości na niesłowiańskie narody z nami-Słowianami związane, to nie mam żadnych takich pragnień. Zbyt często z nas - Polaków, czy innych Słowian chciano zrobić to, kim nie jesteśmy. Spokojnie można żyć razem lub obok siebie, gdy nie ma lęku, że ktoś chce Ciebie zniemczyć, zrusyfikować, poturczyć, sczechizować, zlitwinizować czy przepolakować.

autor: altstettiner, data nadania: 2012-11-20 18:03:52, suma postów tego autora: 1511

bolo

Porta Zycha może nie wiedzieć. Wyjaśnieniem tego fenomenu mogą być kilkumiesięczne leczenie i przepisane farmaceutyki.

Ps. Czyżby to afera trotylowa zdystansowała co poniektórych od prospołecznych sił lewicy patriotycznej? Przecież to jawne zwycięstwo lumpenliberalizmu i to walkowerem. Któż w tych ciemnych czasach stanie na reducie i poniesie namiot (zamiast kaganka) lewicowopatriotycznej oświaty? Czy znajdzie się śmiałek?

autor: Stirlitz, data nadania: 2012-11-20 18:28:39, suma postów tego autora: 1578

Kontra nie przeszła

Różnica jest taka, że Franko i Pinochet mieli po swojej stronie armię, gdy wywoływali rebelię, podczas gdy bolszewicy stworzyli ją od zera. Żeby stworzyć w ogniu walk armię i pokonać licznego i świetnie uzbrojonego wroga trzeba mieć poparcie mas. Bez tego nic nie zdziałasz. Twierdzenie, że bolszewicy nie mieli poparcia mas jest absurdalne.
Powstanie tambowskie miało na celu odsunięcie od władzy bolszewików, którzy stanowili awangardę rewolucyjną i dlatego miało charakter kontrrewolucyjny.

autor: Bartek, data nadania: 2012-11-20 19:59:41, suma postów tego autora: 2550

Ciekawe czy Qwak et. consortes

zacytują też wypowiedź Adolfa H., w której deklaruje on bycie wiernym synem KośKata, o czym świadczy zresztą konkordat między III Rzeszą a Stolcem Apostolskim?

autor: szczupak, data nadania: 2012-11-20 22:42:49, suma postów tego autora: 3747

Wrrr... Hau hau hau!!!

Nie ma to jak ujadanie Okraski w jesienne popołudnie. Odgania deprechę w trymiga! Fajnie patrzeć jak bełkocze o jakimś donosicielstwie (?), triumfalnie ogłasza przyłapanie na łgarstwie (??), a nade wszystko przeinacza wypowiedzi innych i gubi się w tych swoich żałosnych kombinacjach. W zależności od potrzeb raz lewica patriotyczna istnieje tylko w mojej głowie, raz wypowiada się w jej imieniu. Kiedyś radosne deklaracje Zycha pod szyldem lewicy patriotycznej były cacy, teraz Dżej Zi podobno nie ma z tym środowiskiem nic a nic wspólnego. Kto zwraca uwagę na te wygibasy, ten lewacki śmieć i donosiciel. Nie wiem, może to sukces organizacyjny tego marszu mu tak uderzył do głowy?

autor: bolo, data nadania: 2012-11-20 22:48:18, suma postów tego autora: 4522

Bolo i Stirlitz

No zlitujcie się kurde. Gdyby nie to, że nie upoważniono mnie do tego, to aż bym wkleił tutaj swoje rozmowy z Zychem na fejsie z przed kilku dni, to byście zobaczyli ile on ma szacunku do mnie, do lewicy patriotycznej, do lewicy w ogóle czy do marszu Polski Socjalnej pisząc, że lewactwu nie udało się zebrać wielu ludzi na marszu, a on był na MN i były tłumy. Gość to w tym momencie po prostu mega ultra prawicowiec i to dość napastliwy. Nie znam dobrze jego wcześniejszych postów z tego forum, ale nawet jeśli się uważał za lewicę patriotyczną, to sorki, ale jest człowiekiem, który ma za sobą tyle wolt ideologicznych, że trudno brać na poważnie jego wypowiadanie się w imieniu kogokolwiek.

Jeśli chodzi o Remika to nie jestem jakimś bardzo zapalonym czytelnikiem tego forum, ale czytałem jego artykuły z przed wielu lat i nie widzę tam ani bezmyślnego zachwycania się PiS-em, ani przypisywania im lewicowości. Potrafi docenić tę formację,czy poszczególmych polityków, na pewno uważa, że są lepsi od PO, ale wielokrotnie również ich krytykował.

I proszę darujcie sobie złośliwości, bo to na mnie nie działa.

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2012-11-20 23:10:49, suma postów tego autora: 235

"Lewicowi patrioci

powinni przede wszystkim mieć w małym poważaniu syntezę kłamliwego bełkotu, lewackiego donosicielstwa i dyspozycyjnego ujadania" - i dlatego spędzają całe dnie i noce na lewica.pl, czekając z wypiekami na twarzy i pianą na pysku na "donosy i łgarstwa" lewackich śmieci. :D
Panowie (jeśli oczywiście istniejecie poza moją głową), po co te nerwy? Zamiast je szargać, nie lepiej wyluzować się przy szklaneczce złocistego, niegazowanego płynu? Remiś wyjaśni co i jak.

autor: bolo, data nadania: 2012-11-20 23:15:44, suma postów tego autora: 4522

B.O.

Twój komentarz mi wystarczy - wprost napisałeś, że Zychowicz nie ma nic wspólnego ze środowiskiem, które reprezentujesz. Okrasce natomiast parę lat nie przeszkadzało podszywanie się (tak rozumiem po twoim wpisie) Zycha pod tę kategorię. Grunt, że kumpel pluł na lewaków. Dlatego powtarzam - nie dziw się teraz, że jak ktoś widzi hasło "lewica patriotyczna", kojarzy to z radosną PiSowską propagandą Jacunia.
Co do 95 - jasne, że kiedyś krytykował PiS. Pisał nawet "lepiej niech rządzi Tusk". A teraz pora na kolejne ujadanie:)

autor: bolo, data nadania: 2012-11-20 23:45:23, suma postów tego autora: 4522

O, poziom

"zarzutów" i "argumentacji" stale rośnie. Pisz, pisz, po mnie to spływa, a ty jesteś najlepszą antyreklamą swojego środowiska i standardów "radykalnej lewicy". Znam wystarczająco dużo sensownych osób, które odeszły od was a przyszły do nas wskutek tych szmatławych donosów, żeby gra była warta świeczki. Jeszcze bardziej wytężaj siły i energię, żeby wiedziano, że w gębach macie kiepskie kłamstwa, za argumenty robią u was tandetne wycieczki osobiste, za idee popłuczyny po salonowych banałach, a zamiast odwagi cywilnej macie anonimowe tchórzostwo.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-20 23:46:44, suma postów tego autora: 3848

./..

A ja nadal nie wiem jak to się stało, że autor "Durango 95" odpowiedział kiedyś komentatorowi "Mlm" na komentarz, którego jeszcze moderacja nie upubliczniła. Musi jasnowidz...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-11-21 01:05:09, suma postów tego autora: 3566

faszyzm

nic nie stoi na przeszkodzie, aby bronić fawszystowskch idei

tak wynika z komentarza

autor: dcio, data nadania: 2012-11-21 01:39:25, suma postów tego autora: 391

Może po prostu

odstaw butelkę, to przestaniesz mieć urojenia.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-21 01:57:33, suma postów tego autora: 3848

Uwielbiam go:)

"jesteś najlepszą antyreklamą swojego środowiska i standardów "radykalnej lewicy". Znam wystarczająco dużo sensownych osób, które odeszły od was a przyszły do nas wskutek tych szmatławych donosów, żeby gra była warta świeczki" - to stąd ten sukces frekwencyjny marszu? Pewnie przyciągnęły ich jeszcze chore rojenia Zycha, nie mówiąc o twojej wysokiej kulturze osobistej :D
"w gębach macie kiepskie kłamstwa" - wskaż jedno, pognęb mnie, stawką są transfery wartościowych lewaków :D
"za argumenty robią u was tandetne wycieczki osobiste" - to pisze człowiek (?), który wyzywa innych od śmieci i każe odstawiać butelkę...
"zamiast odwagi cywilnej macie anonimowe tchórzostwo" - no, w końcu doczekałem się ulubionego argumentu typa o nazwisku 95 :D
Podsumowując, odwzajemniam apel: pisz dalej, może za rok wskutek wartościowych transferów dobijecie do 45.

autor: bolo, data nadania: 2012-11-21 07:03:46, suma postów tego autora: 4522

na marginesie

@Miś_Bucharin A ja nadal nie wiem jak to się stało, że autor "Durango 95" odpowiedział kiedyś komentatorowi "Mlm" na komentarz, którego jeszcze moderacja nie upubliczniła.

Skoro zostałem wywołany mógłbym zapytać o który komentarz chodzi? Rzadko kiedy pomijam możliwość skomentowania nieprzebranych mądrości forumowicza Duranga 95 jako, że są niezastąpioną skarbnicą wiedzy o naszych XXI-wiecznych lewicowcach, spadkobiercach postępowych tradycji szlachty polskiej oraz pro-socjalnego wymiaru II RP.

autor: mlm, data nadania: 2012-11-21 08:44:10, suma postów tego autora: 4284

Mój Mistrz Ideowy

prawdę powiada! Też kiedyś byłem lewackim śmieciem bez zasad, ale haniebne ekscesy anonimowych donosicieli sprawiły, że przeszedłem na stronę honorowych ludzi z zasadami. Oczywiście intelekt i charyzma Mistrza odegrały kluczową rolę w moim nawróceniu.
EX-LEWACKI ŚMIEĆ BEZ ZASAD (MIMO TO SENSOWNY), OBECNIE LEWICOWY PATRIOTA

autor: bolo, data nadania: 2012-11-21 09:19:13, suma postów tego autora: 4522

Nie chcę

się zanadto wtrącać, ale myślę tak: gdyby 5% energii wkładanej w takie dyskusje jak powyższa od dobrych kilkudziesięciu wpisów (notabene: radze kiedyś zrobić ankietę wśrod użytkowników portalu, ilu z nich czyta takie monotonne wymiany ciosów między ciągle tymi samymi dyskutantami, ilu popiera w nich ktorąkolwiek stronę, ilu w ogóle wie, o co w nich chodzi), poswięcić na budowanie stuktur organizacyjnych, majacych przygotować przyszłoroczne lewicowe marsze na 11 listopada, to może choć jeden z nich by się udał. Bo taki marsz - to przecież nie przelewki. Mieszkancy Warszawy nie są zbyt chętni do demonstrowania. Trzeba przywieźć ludzi z Polski. A to kosztuje. Zebranie pieniędzy na marsz nie wyjdzie bez powołanej w tym celu sieci struktur. Terenowi dzialacze i sympatycy. Muszą zostać zorganizowani i zmobilizowani. A do tego potrzebna jest kolejna sieć struktur. Jest więc co robić przez najbliższy rok. Czas na to najwyższy. Bo w tej chwili ludzie wyrabiają sobie zdanie za czy przeciw Marszowi Niepodległości (ewentualnie: za czy przeciw policji, za mediami chwalacymi marsz czy przeciw nim, za mediami potępiającymi marsz czy przeciw nim itd.) i chyba w ogóle nie wiedzą, że są też inne marsze, w tym lewicowe. A w czasie zużytym tylko na dyskusje z tego wątku daloby się zbudować przynajmniej jedna silną strukturę terenową. A taka struktura - to już kilkadziesiąt osób więcej na marszu.

autor: Porta Nigra, data nadania: 2012-11-21 10:46:02, suma postów tego autora: 1682

./..

Pardon, to autor "mlm" odpowiadał autorowi "Durango 95" w ten sposób, a dwa moje komentarze na ten temat nie zostały tutaj wtedy przepuszczone, ani też redakcja nie udzieliła mi na nie odpowiedzi, za to od Gburka zarobiłem epitetem "kapuś". Jakieś spiskowe teorie ktoś ma w tej sprawie może? ;-)

"Kraj czubków

Tak Kali95, czubków, uważajacych się za lewicowców adwokatów kolesia stojącego na czele jednej z najbogatszych korporacji na świecie (przy którym milioner Palikot to żebrak), chorego na megalomanie a udającego władców bizantyjskich, zdemoralizowanego bardziej niż Kaligula, i świecącego trony władców tego świata (dla przypomnienia: świata kapitalistycznego) szukać tylko w nadwiślańskim cyrku. Kraju czubków?

autor: mlm, data nadania: 2012-02-22 19:25:48, suma postów tego autora: 3034
Tę pozycję

można by opatrzyć starym antysemickim sloganem reklamowym "Swój do swego po swoje". Oklepana tematyka, oklepane towarzycho i oklepana będzie klientela tego słowotoku. No i co najmniej połowa rozmówców też śmierdzi jak przedwojenni antysemici - jak nie czubek, to esbek.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-02-22 15:59:50, suma postów tego autora: 3705"

http://lewica.pl/forum/index.php?fuse=messages.26077

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-11-21 12:18:30, suma postów tego autora: 3566

Bezczelność

Organizowaliśmy ten marsz po raz pierwszy i biorąc to pod uwagę frekwencja nie była najgorsza. Zresztą człowieku jak się przyczepiasz do frekwencji, to może lepiej zapytaj swoich kolegów z dema antyfaszystowskiego, czemu im nie zależało, żeby w ten dzień uczcić tradycje PPS? A może sam zorganizuj marsz i zobacz jak to jest łatwo ściągnąć tłumy. Bo z perspektywy komputerka, to zawsze wszystko jest łatwe.

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2012-11-21 12:26:58, suma postów tego autora: 235

Z tą frekwencją,

która podobno koniecznie musi być slaba - to nie przesadzajmy. Były demonstracje lewicowe (na przykład, pacyfistyczne) na kilka tysięcy osób. A można spojrzeć i na drugę stronę: marsze w obronie telewizji Trwam z początku były dosyć niszowe, a potem urosło to do 20 tysięcy w kwietniu czy nawet kilkudziesięciu tysięcy we wrześniu. W sumie, demonstrację, nawet sporą, można zrobić. Tylko że w tym celu trzeba budowac struktury. To wiecej daje niż bezproduktywne polemiki, w ktorych każdy zostaje przy swoim zdaniu, a reszta tego nawet nie czyta.

autor: Porta Nigra, data nadania: 2012-11-21 14:04:36, suma postów tego autora: 1682

No widzisz, Bucharin,

odstawiłeś i od razu pomogło. To teraz już wiesz, gdzie pytać o szczegóły tej dość specyficznej i wymownej kolejności postów - u swoich koleżków z redakcji portalu.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-21 14:58:14, suma postów tego autora: 3848

A co do marszu PS,

to nie byłem uczestnikiem, więc się nie będę wymądrzał, ale jeśli impreza zorganizowana w ostatniej chwili przez garstkę młodych ludzi bez doświadczenia, forsy, struktur itp. gromadzi 70 osób, czyli więcej niż połowa lewackich imprez w Warszawie, organizowanych zazwyczaj przez 5-10 organizacji, to myślę, że nie jest to sukces w ogóle, ale całkiem niezły wynik jak na takie realia przygotowań. Nie mówiąc o tym, że przekaz z marszu PS trafił za pośrednictwem mediów do znacznie większej ilości odbiorców. Więc wielkim sukcesem bym tego nie nazwał, ale całkiem udanym wydarzeniem owszem - gdyby zresztą było inaczej, to byście tutaj tak wściekle nie szczekali na PS.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-21 15:03:52, suma postów tego autora: 3848

Porta Zycha,

nie mam pojęcia czy ktoś oprócz Gburango czyta moje wypociny i szczerze mówiąc wisi mi to. Za to jedno mogę ci obiecać - we mnie masz stałego czytelnika. Chociaż oczywiście wolałem twoje popisy pod firmą ABCD.

autor: bolo, data nadania: 2012-11-21 17:44:34, suma postów tego autora: 4522

B.O.

Mnie wasz marsz ani ziębi ani grzeje. Ot, hobbystyczna impreza grupki miłośników ("młodych ludzi" - ech, ten paternalizm 95 i jego kompleksy:)) dziejów jednej z historycznych formacji. Na pewno plusem było to, że była to jedyna tego dnia manifestacja o socjalistycznej wymowie. Z drugiej strony uśmiech wzbudza okazja - jak dobrze to ujął mlm, socjaliści fetują powstanie państwa burżuazyjnego, a czy gdzieś na świecie burżuazja świętuje rocznicę powstania państwa socjalistycznego?
Mi chodzi o coś innego - ta sama ilość uczestników na demo "goszystów" byłaby dla Okraski kolejnym dowodem na ich nieudolność i powodem do drwin, kiedy to impreza jego kumpli, to mamy do czynienia z dobrym wynikiem i jakością dodaną. Ale tego hipokrytę znamy od kilku tysięcy postów. Pasuje do niego bon mot jakieś gamonia z SLD - "chwała nam i naszym kolegom, chujom precz"... Teraz coś bełkocze o "wściekłych atakach". Też tak uważasz?
A już żądanie żeby "lewackie śmieci bez zasad" czciły pamięć o PPS to istne kuriozum. Równie sensownie byłoby żądać od was, żebyście chadzali na smoleńskie miesięcznice.

autor: bolo, data nadania: 2012-11-21 18:26:31, suma postów tego autora: 4522

Anonimku i

tchórzyku – jedyną osobą z kompleksami jesteś tutaj ty. Zupełnie uzasadnionymi zarówno z uwagi na cechy charakteru i intelektu, jak i ze względu na związki polityczno-środowiskowe, oczywiście zakładając uprzejmie, że cyrkową trupę tanich cichodajek można traktować w kategoriach politycznych.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-21 18:45:46, suma postów tego autora: 3848

B.O.

W jednym masz rację - nigdy nie organizowałem żadnej demonstracji. Po co, jak za mnie robi to Blumsztajn? :D

autor: bolo, data nadania: 2012-11-21 19:05:55, suma postów tego autora: 4522

Chłopcze, anonimowy tchórzyku, śmieciu,

penerze, prostytutko, chamowata gospodynio domowa...
Jak to dobrze, że wymyślono internet.
ZDROWY PSYCHICZNIE, WOLNY OD KOMPLEKSÓW LEWICOWY PATRIOTA

autor: bolo, data nadania: 2012-11-21 20:26:25, suma postów tego autora: 4522

Jak to dobrze,

że wymyślono internet - bez niego nie byłbyś nawet tym, czym jesteś, czyli anonimowym tchórzliwym głupawym szmatławym szczekaczem. Czyli modelowym przedstawicielem nadwiślańskiej "prawdziwej lewicy".

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-21 20:43:54, suma postów tego autora: 3848

całkiem udane wydarzenie

Skoro "wściekłe szczekanie" (na czym jak na czym, ale akurat na tym nasz milusiński się zna) przeciwników świadczy o czyimś sukcesie, to działalność lewactwa musi być jednym wielkim pasmem sukcesów, licząc te hektolitry jadu zrównoważonego psychicznie Remisia.

autor: bolo, data nadania: 2012-11-21 20:51:17, suma postów tego autora: 4522

Mój "jad"

wobec "prawdziwej lewicy" a la bolo i spółka to obywatelski obowiązek - przypominanie, kim jest to towarzystwo, do czego dąży i jakie ma standardy. Warto nazywać po imieniu drobnych złodziei, drobne cichodajki i drobnych kombinatorów pozujących na alternatywę wobec swoich większych mocodawców i sponsorów. Nic dziwnego, że tak wiele energii i złości poświęcacie mojej osobie od wielu już lat - to dla mnie najlepsze wyrazy uznania.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-21 21:15:50, suma postów tego autora: 3848

błoto, jeszcze raz błoto ......

a czasem ktoś charknie ...... i to ma być alternatywa
dla obecnie zwycięskiej porlamentarnej prawicy w raz z jej
wodzem nam miłośiwie panującym Donaldem I :(

Smutno mi Panie ...... :(

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2012-11-22 01:05:48, suma postów tego autora: 3081

./..

Twoja teoria, Durango, jest zbyt prymitywna, żeby mogła nosić dumne miano spiskowej ;-) Równie dobrze prowokator piszący jako "mlm" odpisując sobie, albo "swemu koledze, którym nie jest" (to patent Twojego... kolegi, jeśli nie pamiętasz), nie zachował wystarczającej ostrożności. To się zdarza, jak się za dużo "biesiaduje".

Ogólnie odnoszę wrażenie, że na tym portalu grasują jakieś trole, które za cel obrały sobie skompromitowanie go, nad czym sumiennie pracują. I być może masz rację, z jakimś "kolegą redakcyjnym" w tej kompanii włącznie.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-11-22 01:10:58, suma postów tego autora: 3566

To właśnie dzięki takim komentarzom,

jak ten z 2012-11-21 21:15:50, szeregi lewicowych patriotów rosną jak na drożdżach. :DDD Co kilka dni temu mieliśmy okazję zaobserwować.
Obywatelu Okraska, jak posiadacie wiedzę o jakiejś kradzieży, nawet drobnej, powinniście swój obywatelski obowiązek wypełnić i donieść do odpowiednich służb. Wprawdzie zachodzę w głowę, o jakie złodziejstwo może chodzić, ale ciężko przeniknąć umysł paranoika.
W każdym razie nie dziwi pogarda dla "drobnych złodziei" w oczach sympatyka hochsztaplerów od Telegrafu - jak kraść, to miliony.

autor: bolo, data nadania: 2012-11-22 09:26:55, suma postów tego autora: 4522

Miś_Bucharin,

Mimo że regularnie zaglądam do tego wątku, nadal nie rozumiem tematu, ktory poruszsz już chyba w dziesiątym wpisie. Szczerze mówiąc, nie wierzę, aby ktokolwiek poza tobą go rozumiał. A w tym samym czasie, który zużywasz na jego dyskutowanie, można by rozejrzeć się w posiadanych adresach mejlowych, zastanowić się, kto z jego posiadaczy moglby za rok poprzeć marsz socjalistów (internacjonalistycznych czy patriotycznych - w tej chwli wszystko jedno) i urabiać tych adresatow, zeby przyszli na ten marsz, poparli go finansowo albo wspólorganizowali transport do Warszawy.

autor: Porta Nigra, data nadania: 2012-11-22 10:30:00, suma postów tego autora: 1682

./..

Tak, tak, panie Nigrze, o niczym innym nie myslę, tylko o mającej się odbyć w listopadzie przyszłego roku rocznicy przejęcia władzy nad wojskiem przez Piłsudskiego. I oczywiście nie mam nic bardziej konstruktywnego do zaproponowania "posiadaczom adresów mejlowych", niż udział w jakiejś niszowej imprezie, która ma spore szanse by zostać zaatakowana przez zjeżdżających się tego dnia tłumnie do stolicy rozmaitych neofaszystów, kiboli i tym podobnych bandy..., przepraszam, "młodzieży patriotycznej". Wybacz, to nie jest sprawa warta krwi. Może się na pierwszą przyszłoroczną majówkę umówimy? ;-)

Przy okazji, dobra rada, poćwicz jeszcze liczenie. Do dziesięciu nie jest tak trudno, bo przecież nie trzeba butów zdejmować ;-)))

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-11-22 12:17:05, suma postów tego autora: 3566

Miś_Bucharin,

rozumiem, że organizujesz jakieś inne demonstracje niż marsze 11 listopada? Jakie?

autor: Porta Nigra, data nadania: 2012-11-22 13:27:37, suma postów tego autora: 1682

Martw się, bolek

o własne szeregi, bo w ostatnich latach one nieustannie topnieją i co kilka miesięcy mamy do czynienia z kolejnym blamażem w wykonaniu "prawdziwej lewicy". Wystarczy przypomnieć intensywną, lecz krótką karierę "lewicowego" wydania Sierpnia 80, jeszcze krótszą lewackiej wersji "Przekroju" czy demobilizację antyfaszystów tegorocznego 11 listopada. Gdyby zestawić efekty tej błazenady z nakładami na nią (forsa, promocja, wysiłek ludzi) i porównać to z owszem niszowym marszem PS, to okazałoby się, że moglibyście się od chłopaków sporo nauczyć. Wiem, że jesteśmy ulubionym tematem waszych donosów i przemyśleń od już kilkunastu lat, ale im bardziej interesujecie się nami, tym gorzej radzicie sobie z własnym podwórkiem. Co w tym momencie już widać, słychać i czuć.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-22 15:47:08, suma postów tego autora: 3848

Obywatel O.

(Spełniając obywatelski obowiązek publikuje na niszowym portalu kilka tysięcy postów, w których piętnuje lewackich złodziei, donosicieli, kłamców, prostytutki i niewychowane gospodynie domowe. Neoliberalizm chwieje się w posadach. Michnik dostaje zawału.)

autor: bolo, data nadania: 2012-11-22 17:40:04, suma postów tego autora: 4522

Czymże jest

kilka tysięcy postów na dziesiątki tematów w ciągu chyba 6 lat w porównaniu z wieloma tysiącami tutejszych i innych donosów i obelg, jakie "prawdziwa lewica" wyprodukowała pod moim adresem. Jeden zwykły facet, a tyle nienawiści ze strony armii buców, która niczego poza pluciem nie potrafi.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-22 18:05:25, suma postów tego autora: 3848

Obywatel O.

(Przejawia objawy mitomanii. Czuje się prześladowany, kiedy indziej twierdzi, że krąg towarzyski w którym się obraca jest wytworem wyobraźni bliżej niezidentyfikowanego "lewackiego śmiecia". Zaniepokojony starszy kolega, niegdysiejszy mentor i współpracownik, udostępnia mu kontakty do specjalistów.)

autor: bolo, data nadania: 2012-11-22 22:34:53, suma postów tego autora: 4522

./..

Panie Nigrze, wierzysz Pan w cudowną moc sprawczą akcji typu "niech zobaczą naszą niszę"? ;-)

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-11-23 03:37:02, suma postów tego autora: 3566

Dobrze, że są jeszcze ludzie

takiego formatu jak Pan Daniel Passent,jego wypowiedź na blogu przywraca odpowiednie miejsce i miary ludziom i organizacjom, o których bez zrozumienia złożoności spraw i znajomośći historii wypowiada się Pan Gowin. Czy Pan Gowin naprawdę nie widzi różnicy między poglądami, życiem Lenina i autora "Mein Kampf"? Z drugiej strony dlaczego jakakolwiek polska prawica ma wydawać dzieła Hitlera? Czy Pan Gowin wie kto to był Jan Mosdorf i jak zginął?
Myślę ,że nie wie, bo nie zrobiłby zbitki myślowej Lenin- Krytyka Polityczna, Hitler- ONR. Dla jasności poglądy ONR są mi obce, ale uważam, że państwo polskie jest na tyle silne, a społeczeństwo na tyle mądre,że ONR nie zagrozi naszej demokracji bardziej niż niedouczeni i megalomańscy politycy partii rządzącej, a delegalizacja dzisiejszego ONR nobilitowałaby tą organizację i powodowałaby stworzenie dla niej etosu "męczeństwa", co jest zupełnie niepotrzebne.
Jeszcze do "Kwaka", jestem tylko prostym inżynierem i nie znam tak dobrze biografii Hitlera proszę napisz w jakich latach był on członkiem Komunistycznej Partii NIemiec? ( zdaje mi się ,że błądzisz)

autor: Paweł Plebejusz, data nadania: 2012-11-24 13:52:34, suma postów tego autora: 3

Dodaj komentarz