Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Sejm: Projekt uchwały w związku ze 120-leciem PPS

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

wspaniała inicjatywa!

Pomnik Daszka jest tym co Polska, naród polski oraz oczywiście lewica najbardziej dziś potrzebuje.

autor: Bury, data nadania: 2012-11-21 14:27:29, suma postów tego autora: 5751

zagadka

Dlaczego nawiązywanie do PPS nie przeszkadza establiszmentowym politykom? Do pomyślenia dla tzw. lewicowych patriotów.

autor: mlm, data nadania: 2012-11-21 14:33:32, suma postów tego autora: 4284

Pomników ci u nas dostatek..

Najlepszym sposobem uczczenia PPS byłoby nie budowanie kolejnego pomnika lecz jej wskrzeszenie, na co się jednak nie zanosi i co byłoby dla systemu szkodliwe. Podłączanie się ludzi z establishmentu pod tamtą, obcą im tradycję jest równie obrzydliwe jak branie historycznych postaci na patronów różnych dwuznacznych fundacji..

autor: Eheu, data nadania: 2012-11-21 14:51:04, suma postów tego autora: 118

Likwidatorzy PPS

będą czcić jej pamięć?

autor: Porta Nigra, data nadania: 2012-11-21 16:27:07, suma postów tego autora: 1682

Kto by pomyślał,

że Okraska i Miller mają tych samych idoli.

autor: bolo, data nadania: 2012-11-21 19:08:00, suma postów tego autora: 4522

Miller, Miller,

to chyba ten obecny sponsor "Le Monde Diplomatique"? Jak przystało na nuworysza zwolennika podatku liniowego, lubi przy porannej kawie poczytać kserokopie prasy francuskiej. Pewnie mu się pomyliło i myślał, że PPS oznacza Polscy Pracodawcy Sponiewierani (przez podatki).

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-21 20:36:45, suma postów tego autora: 3848

Gdzie tam,

po prostu poczytał lewackich donosicieli na lewica.pl i zrozumiał, że nie tędy droga. Postanowił przejść na stronę Prawdy i nawrócić się na lewicowy patriotyzm. W planach konfa o Żołnierzach Wyklętych.

autor: bolo, data nadania: 2012-11-22 07:09:01, suma postów tego autora: 4522

...albo po prostu Miller

jest tak głupi, że nie widzi, że kultywowanie pamięci o PPS jest śmiertelnie groźne dla neoliberalizmu.

autor: bolo, data nadania: 2012-11-22 11:04:48, suma postów tego autora: 4522

(2012-11-22 11:04:48)

Jeszcze groźniejsza jest pamięć o PPSD Daszyńskiego (a tej różnicy zdają się nie dostrzegać nasi wielcy forumowi politolodzy).

autor: Bury, data nadania: 2012-11-22 11:52:43, suma postów tego autora: 5751

to sld ma jakies wartosci ??

niech lepiej miller wypowie sie na temat tajnych obozow kazni nie wiem jak mozna glosowac na czlowieka obciazanego takimi zrzutami.

autor: Feniks, data nadania: 2012-11-22 16:09:10, suma postów tego autora: 274

Neoliberalizmowi

śmiertelnie zagrażają gawędy o frau Luksemburg, kapliczki stawiane Trockiemu, małżeństwa jednopłciowe oraz antyfaszyzm na gwizdek Blumsztajna. Światowa oligarchia finansowa robi w porcięta na samą myśl o tym, że SLD przekazało dotację "Le Monde Diplomatique".

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-22 16:26:38, suma postów tego autora: 3848

Światowa oligarchia finansowa

najbardziej boi się Romneya. W końcu to za nim siły prospołeczne trzymały kciuki.

autor: bolo, data nadania: 2012-11-22 19:28:56, suma postów tego autora: 4522

Miller uhonorował PPS, tworząc w Polsce amerykańskie katownie

na wzór tych UB-eckich, w których znęcano się nad Pużakiem.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2012-11-22 20:20:05, suma postów tego autora: 6195

Wyniki sondazu

Jestem daleki od bezkrytycznego epatowania sie sondazami, ale najnowszy sondaz Info24 daje SLD 16,7%. Mysle , ze ujadanie przez niektorych na SLD na forum Lewica.pl zbytnio nie szkodzi Sojuszowi. A co Wy sadzicie?

autor: Krzysztof Mróź, data nadania: 2012-11-22 20:36:07, suma postów tego autora: 569

Te siły, które popieram

i z którymi współpracuję, powiedziały Romneyowi "wypad" ustami swojego lidera. Innych polskich organizacyjnych całościowych stanowisk wobec Romneya nie znam.

Inna rzecz, że nie bardzo wiem, czym się ten Romney różni in minus od Millera - bo nie daje dotacji na LMD? To w sumie może być dobry trop, bo zawsze wasze sympatie i antypatie wyznaczane były przez ochłapy rzucane przez innych za poparcie.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-22 20:38:49, suma postów tego autora: 3848

Sumień

Ty to chyba Millera powinieneś za te więzienia szanować. Przecież zrobił dokładnie to, czego oczekiwał niejaki G.W. Bush, twój ideowy (i chyba również intelektualny) pobratymiec.

autor: Pikos, data nadania: 2012-11-22 21:05:44, suma postów tego autora: 876

To PiS już be?

Przepraszam, nie nadążam za tymi woltami.

autor: bolo, data nadania: 2012-11-22 23:25:42, suma postów tego autora: 4522

Zgadza się Bolo,

Lewicowi patrioci jak tow. Winnicki z Mołodioży WsjochPriwislańskiej mówią wprost, że Kaczor and his guys są umoczeni w układ i tylko przypisują sobie patriotyzm dla zmylenia oczu tłuszczy. Dlatego pójdą pod topór razem z bandą Ryżego Pająka, oczywiście wówczas gdy tow. Winnicki zostanie królem Wolski.

autor: szczupak, data nadania: 2012-11-22 23:37:31, suma postów tego autora: 3747

Bolek,

ja też nie nadążam za twoimi urojeniami, szemranymi sugestyjkami, kapusiowską swobodą w żonglowaniu faktami i nieskładnym bełkotem, ale jest to ostatnia kwestia, którą bym się martwił.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-23 00:07:34, suma postów tego autora: 3848

To akurat ciekawe,

temat urojeń masz zdaje się obcykany, nie tylko od strony teoretycznej, że tak się wyrażę.

autor: bolo, data nadania: 2012-11-23 17:40:41, suma postów tego autora: 4522

Na pewno obcykany

nie lepiej niż lewica, która miota się między Trockim a Le Penem, a jedyne "argumenty" w dyskusji to stalinowski zabieg wysyłania adwersarzy do psychuszki - z tą różnicą, że ty to sobie możesz wysłać co najwyżej list do św. Mikołaja.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-23 19:26:14, suma postów tego autora: 3848

@Durango 95

Należy dodać, że miota się pomiędzy Trockim, Le Penem a Palikotem, bo tego ostatniego zapraszała jeszcze niedawno na przaśne imprezki ze związkowcami :) Trudno nadążyć za woltami Towarzysza Ziętka. Dlatego należy cenić Bola za to, że potrafi. Bo ja za cholerę nie ogarniam.

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2012-11-24 04:21:08, suma postów tego autora: 235

Ciekawy sposób dyskusji

"W planach konfa o Żołnierzach Wyklętych"

No widzę, że bolo dyskutuje według zasady "wszystkie chwyty dozwolone" oraz "im bardziej absurdalny zarzut wobec lewicy patriotycznej tym lepszy" :)

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2012-11-24 04:23:49, suma postów tego autora: 235

...ale za to moi

mocodawcy i sponsorzy z WSI mogą więcej, nieprawdaż?

autor: bolo, data nadania: 2012-11-24 09:27:04, suma postów tego autora: 4522

B.O.

Widzę, że kolega nie na bieżąco... Spieszę z pomocą - Żołnierze Wyklęci należą też do waszego panteonu. Ludzi nie wykazujących entuzjazmu wobec tych bohaterów III RP (vide niedawna uchwała sejmowa) Guru był łaskaw ochrzcić mianem "ubeckich sierot".

autor: bolo, data nadania: 2012-11-24 12:51:36, suma postów tego autora: 4522

WSI?

Nie znam się na ich standardach, ale chyba nie zatrudniali tam idiotów. Szczytem kariery takich jak ty są sporadycznie publikowane artykuliki w "Le Monde Diplomatique" czy innym "Nie", a nie WSI.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-24 15:34:33, suma postów tego autora: 3848

To się zgadza,

na "Templum novum" czy "Phalanx" za cienki w uszach jestem.

autor: bolo, data nadania: 2012-11-24 22:15:04, suma postów tego autora: 4522

No jesteś,

jesteś, nie tylko tam, ale wszędzie, gdzie nie obowiązuje lewackie środowiskowe włazidupstwo.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-25 01:30:34, suma postów tego autora: 3848

BO

odwal się od ziętka i zapytaj jak środowisko Twojego guru najpierw zapraszało na marsz pileckiego z onerem a potem w tym samym miescie robilo 1-go maja z krypolem.

Taka wolta w ciagu kilku miechow to jest cos? Od Le Pena do Palikota minelo jednak troche czasu. Wspolpraca z Palikotem do momentu do kiedy byla mozliwa i dawala cos zalatwic byla sensowna.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2012-11-25 11:59:37, suma postów tego autora: 2743

@A. Warzecha

Nie wiem o jakim marszu mówisz z ONR, ani tym bardziej nie mam pojęcia o jakiś wspólnych obchodach z KryPą. Oświeć mnie mistrzu.

"Wspolpraca z Palikotem do momentu do kiedy byla mozliwa i dawala cos zalatwic byla sensowna."

Sensowna? A kiedy przestała być? Znaczy kiedyś Palikot był wiarygodny, a nagle już nie jest? Opowiedz o tym przełomowym momencie, bo mam ochotę się pośmiać.

Z Le Penem i Palikotem już współpracowaliście. A z Korwinem Mikke to kiedy zamierzacie robić lewicę?

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2012-11-26 01:04:51, suma postów tego autora: 235

Robiliśmy

1 maja 2011 w Łodzi z Młodymi Socjalistami, którzy doprosili sobie lokalny oddział Krypola. Żaden problem - lepiej gdy świętują 1 maja niż rocznicę śmierci Kuronia albo urodziny Magdaleny Środy.

Z ONR-em to oczywiście Andrzejek łże jak przystało na jego środowisko. Zapraszaliśmy na obchody ku czci Pileckiego, bohatera walki z nazizmem, a gdy dowiedzieliśmy się, że podczepia się pod to ONR, to odcięliśmy się od inicjatywy. Jest to na piśmie.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-26 15:57:48, suma postów tego autora: 3848

X

"Oświeć mnie mistrzu."

nie jestem Twoim mistrzem. trzeba zasłużyć. A w międzyczasie zobacz Google.

"Sensowna? A kiedy przestała być? Znaczy kiedyś Palikot był wiarygodny, a nagle już nie jest?"

Ile zrobiłeś cieciu dla wdów górniczych a ile "haniebna" współpraca z Palikotem WZZ.

Dlatego nie wierzę w waszą wizję "lewicy" bo zaatakował was jakiś bolo a jedziecie po tym czym umiecie, albo zdaje wam się że umiecie jechać.

"lepiej gdy świętują 1 maja niż rocznicę śmierci Kuronia albo urodziny Magdaleny Środy."

Lepiej żeby 10 idiotów świętowało urodziny środy i się to nie przebiło niż 10 idiotów świętowało 1go maja i się to przebiło.

"Z ONR-em to oczywiście Andrzejek łże jak przystało na jego środowisko. "

andrzejek to był bym dla Ciebie gdybyś mnie wykorzystał. Prawda jest taka: piękny plakat a w podpisie ONR Łódź (albo Łódzki Ruch Narodowy) + Obywatel.

"to odcięliśmy się od inicjatywy. Jest to na piśmie. "

ONR się od was odciął nie wy od niego gwoli chronologii.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2012-11-26 17:18:30, suma postów tego autora: 2743

Prawda jest

taka Andrzejku, że ONR nas wpisał na swój plakacik bez naszej wiedzy i zgody, bo mu ogólnopolski organizator akcji ws. Pileckiego powiedział, że skoro oni są z Łodzi, to on w Łodzi zna nas jako partnerów medialnych tej akcji w skali ogólnopolskiej. I wówczas myśmy się na piśmie odcięli od udziału w akcji z takim towarzystwem, na co dowód jest tutaj:

http://nowyobywatel.pl/2011/05/13/oswiadczenie-redakcji-%e2%80%9enowego-obywatela%e2%80%9d/.

Jeśli fakty i chronologia były inne, to dawaj dowody, a jeśli ich nie masz to radzę mniej szczekać.

Nawiasem mówiąc chętnie bym zobaczył porównywalne oświadczenie Ziętka odcinające się od skrajnej prawicy chociaż po latach, po zaawansowanej z nią współpracy. Ale przecież nigdy się nie odciął, bo musiałby się odciąć od szemranych typów z prawych skrzydeł ZCHN i KPN, których do dzisiaj trzyma w kierownictwie partyjki.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-26 20:24:04, suma postów tego autora: 3848

X

"mu ogólnopolski organizator akcji ws. Pileckiego powiedział, że skoro oni są z Łodzi, to on w Łodzi zna nas jako partnerów medialnych tej akcji w skali ogólnopolskiej."


Morał= organizator marszów akceptujący ONR jeszcze im was wcisnął. Jaja jak berety. Pewnie macie markę "polskich patriotów".

"a jeśli ich nie masz to radzę mniej szczekać. "

Mierz ludzi inną miarą niż siebie. Akurat jeśli chodzi o Ciebie to nie szczekasz a bardziej rzęzisz.

"Nawiasem mówiąc chętnie bym zobaczył porównywalne oświadczenie Ziętka odcinające się od skrajnej prawicy chociaż po latach"

Zaraz czekaj czekaj- nie bardzo mnie obchodzi co byś chętnie zobaczył bo nie każdy lubi takie fetysze?

"Ale przecież nigdy się nie odciął, bo musiałby się odciąć od szemranych typów z prawych skrzydeł ZCHN i KPN, których do dzisiaj trzyma w kierownictwie partyjki. "

Napieprzasz jak stary gramofon nie widzisz że płytę rysujesz? Kto obecnie z kierwonictwa KPN i ZCHN "prawego skrzydła" tych partii kieruje PPP?

Jeden z dwóch posłów ZCHN który razem z J. Łopuszańskim był przeciwko wstąpieniu do NATO? Ten sam? Czy jakiś inny?


Daleko mi od pisaniny bola który ciągle nawija o "lewicy patriotycznej" ale jak widzę tę hektatombę żółci którą się tu przelewa na kimkolwiek to już wolę bola i jego komentarze.


Skończ z tym Andrzejkiem Remku!

autor: A.Warzecha, data nadania: 2012-11-26 20:57:50, suma postów tego autora: 2743

No widzisz,

Andrzejku jak szybko zweryfikowaliśmy twoje kłamstwa o ONR-ze. Jak wszyscy z kadry mikro-wodza Ziętka jesteś bardzo umiarkowanie prawdomówny. Zatem dopiero gdy podrośniesz intelektualnie i moralnie, to przemyślę prośbę małego kłamczuszka w kwestii jego imienia.

NATO? Nie rozmawiamy o NATO, lecz o lawiranctwie prawicowo-lewicowym. Znam trochę prawicowców, którzy w różnych sprawach zachowali się sensownie, ale oni tym się różnią od ZCHN-owskiego fanatyka Radia Maryja, że na pstryknięcie palcem nie przeobrażają się w trockistowskie lewactwo, rozliczające cały świat z lewicowości. Rozumiesz różnicę czy to za trudna łamigłówka?

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-26 21:44:04, suma postów tego autora: 3848

@Andrzejku kłamczuszku

To Andrzejku kłamczuszku ty też jesteś z ziętkowej sekty? To tłumaczy ten bełkot i paranoiczne ględzenie.

Czyli Andrzejku już dwa kłamstwa ci kolega udowodnił. Po pierwsze żadnego marszu z ONR nie było, po drugie żadnego marszu z KryPą też nie było, lecz z MS-em, do którego ja wtedy należałem. Co tam jeszcze ci do główki przyjdzie? Współpraca NO z NSDAP może?

No i oczywiście sztandarowy argument PPP Andrzejek musiał powiedzieć "co wy zrobiliście ciecie, jak my żeśmy z wodzem ratowali klasę robotniczą w Polsce".
No jasne...tak ratowaliście, że ta klasa robotnicza musiała was do sądów podawać za łamanie jej praw.
A powiem ci Andrzejku, że jak macie robić lewicę z Palikotem, to może już lepiej nic nie róbcie. Więcej z tego pożytku będzie dla lewicy i klasy robotniczej.

Andrzejku czemu mnie wysłałeś do wikipedii?

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2012-11-27 00:35:14, suma postów tego autora: 235

Obywatel O. młodszy rangą

(Przeczytał fragment "dopiero gdy podrośniesz intelektualnie i moralnie, to przemyślę prośbę małego kłamczuszka w kwestii jego imienia" i rozmarzył się. Ech, gdyby tak kiedyś posiąść umiejętność tak celnych, genialnych ripost... Natychmiast skarcił się w myślach: "przecież nigdy nie będę pisał tak dobrze jak Guru. NIKT nigdy mu w tym nie może dorównać!". Posmutniał. Nagle go olśniło - przecież może przynajmniej zwracać się do adwersarzy w kpiący sposób, zdrobnieniami - dokładnie tak jak Mistrz! To na pewno jest w jego zasięgu. Uśmiech wrócił mu na buzię. Poczuł się bliżej Niego.)

autor: bolo, data nadania: 2012-11-27 10:24:18, suma postów tego autora: 4522

_

"Andrzejku jak szybko zweryfikowaliśmy twoje kłamstwa o ONR-ze."

1. Nowemu Obywatelowi nie przeszkadza udział w komitecie organizacyjnym gdzie prym wiedzie ONR (Marsz Rotmistrza Pileckiego np. w Lublinie gdzie czołowym organizatorem był Marian Kowalski).

Obraził się dopiero gdy wrzucono NO razem z ONR na plakat takie są fakty.

A co do tego że to MS, zaprosiło Krytykę Polityczną i Obywatele musieli maszerować razem. Porozumienie 11-go listopada też nie zaprosiło osobiście Blumsztajna.

"Zatem dopiero gdy podrośniesz intelektualnie i moralnie, to przemyślę prośbę małego kłamczuszka w kwestii jego imienia. "

Przemyśleć to możesz co najwyżej co zjesz na obiad.

Aha i co do poziomu intelektualnego to Ci nie dorównam bo jestem za wysoki żeby się cały schować w mule.

Ps.

Ten mały to jakiś kompleks związany z budową ciała? Bo ciągle mały, mały. Jakoś inni nie przejawiają takich problemów.

"óżnią od ZCHN-owskiego fanatyka Radia Maryja, że na pstryknięcie palcem nie przeobrażają się w trockistowskie lewactwo, rozliczające cały świat z lewicowości."

Olszewski nie był trockistą nigdy ale bujaj dalej. Olszewski też nawet nie wiedział że jest coś takiego jak Obywatel więc nie mógł go z niczego rozliczać.

A co jest złego w Radiu Maryja?

"Rozumiesz różnicę czy to za trudna łamigłówka? "

Myślałem że pan doktór to zna lepszej chwyty polemiczne.

"To Andrzejku kłamczuszku ty też jesteś z ziętkowej sekty?"

Nie jestem z sekty Daniela Podrzyckiego.

"Po pierwsze żadnego marszu z ONR nie było, po drugie żadnego marszu z KryPą też nie było, lecz z MS-em, do którego ja wtedy należałem."

Zajebiście ale MS do którego należałeś współpracował i popierał Krytykę Polityczną. Natomiast teraz przedruk artykułu Krypola uznajecie tow. za michnikowszczyzne.

2.

NO współpracował z ONR w ramach organizacji marszu jak nie w Łodzi to w całej Polsce. Nie pieprzcie mi bzdur bo sam chciałem współpracować z lubelskim marszem ale okazało się że robi to ONR.

ONR w komitecie Obywatelowi nie przeszkadzał dopóki nie powstał plakat.

Ps. Notabene to musiała być fajna organizacja jak redakcja gazety współorganizuje jakiś marsz i o tym kto w marszu uczestniczy dowiaduje się niby z plakatu. Paradne.

"Co tam jeszcze ci do główki przyjdzie? "

Nie chcę być wulgarny ale główką to Ty myślisz bo Ci się z głową pomyliła.

"No i oczywiście sztandarowy argument PPP Andrzejek musiał powiedzieć "co wy zrobiliście ciecie, jak my żeśmy z wodzem ratowali klasę robotniczą w Polsce"."

Wiem że jesteś tylko akolitą jakiś internetowych nicków. Nie napisałem co zrobiliście by ratować klasę robotniczą tylko w kwestii emerytur dla wdów górniczych o których ustawę autorstwa WZZ zgłosił
Ruch Palikota- dopóki konkretnie nie odpowiesz a będziesz pieprzył to ja też się merytorycznie nie odniosę.

"No jasne...tak ratowaliście, że ta klasa robotnicza musiała was do sądów podawać za łamanie jej praw."

Klasa robotnicza która na lewica.pl pisała o was jako o naziolach i sławiła Ziętka a jak przestały iść pieniądze to zaczęli napieprzać w Ziętka- przecież to tak zwane lewactwo które pisze do lewackich pism dzięki znajomością dla kasy itp. itd.

Ale zaraz- w końcu to wrogowie Ziętka to od teraz to klasa robotnicza.

Kurkiewicza przec Hajdarowiczem też bronicie? Bo wydaje mi się że nolife durango przestępuje z nogi na nogę jak go wywalili.

Hipokryci.

"A powiem ci Andrzejku, że jak macie robić lewicę z Palikotem, to może już lepiej nic nie róbcie."

Bez urazy ale organizator 50-cio osobowych i antykomunista który działał w organizacji fundowanej przez byłych agentów Stasi średnio będzie mi mówił co robić.

"Andrzejku czemu mnie wysłałeś do wikipedii? "

Niby kiedy? Oczy też masz chore?

autor: A.Warzecha, data nadania: 2012-11-27 10:27:00, suma postów tego autora: 2743

Obywatel O. młodszy rangą

(Doprosił sobie do udziału we wspólnym marszu lokalny oddział Krypola. Innych krytykuje za współpracę z Krypolem. Nie czuje się hipokrytą.)

autor: bolo, data nadania: 2012-11-27 10:27:20, suma postów tego autora: 4522

x

"Współpraca NO z NSDAP może?"

NSDAP podobnie jak i Le Pen to były ruchy polityczne a NO okazuje się że to podobna koteria jak NLR, Krypol, SLD itp.

czyli: "klepiemy się zgodnie po pleckach a jak ktoś ma zarzuty to zdrabniamy imiona i zarzucamy mu że należy do jakiegoś środowiska.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2012-11-27 11:03:35, suma postów tego autora: 2743

Durango

Jestem osobą z zewnątrz, która widzi, co piszesz i nie ogarnia za bardzo. Z komunistami miałem na tym portalu kilka dyskusji (z BB, Bartkiem), więc można sprawdzić, że nie jestem "od nich". Ale interesuję się lewicą, w tym i komunizmem (NO również).
Rozumiem, że bolo prowokuje, chociaż ty też to robisz, a potem pyskówka na maxa z cichodajkami. Czy aby nie przesadzasz tak taktując całe środowiska za jednego anonima?
Przeczytałem kilka ostatnich kłótni i to, co wkleiłeś tutaj. Np. link o oświadczeniu przeciwko współpracy z ONR. Wszystko jasne, Warzecha się podłożył, ale ja za to mam dwa pytania.

Oto twój komentarz spod oświadczenia, na chamską uwagę jakiegoś typka: "Skasowaliśmy post chamski, a nie niewygodny. Ten też powinien wylecieć za "frajerów", ale w sumie to nie o nas, lecz o Panu on świadczy".
Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale pisząc o cichodajkach, idiotach itp. "sam o sobie świadczysz"? Twoje własne słowa. Prowadzisz tutaj jakąś prywatną wojnę? Żrecie się na tej lewicy bardziej niż prawica. Mało widzę argumentów, a wiele pyskówek. Weźcie sobie z bolem i Andrzejem na wstrzymanie, bo robicie syf z tego forum. I nie zwalajcie jeden na drugiego, bo nie jesteście dziećmi. Bez urazy.

Druga moja uwaga. W oświadczeniu jest taka wzmianka: "Wspomniana gotowość ma jednak wyraźną granicę, a jest nią poszanowanie przez potencjalnych sojuszników zasad humanizmu i demokracji. Z tego powodu odrzucamy możliwość wspólnych działań ze środowiskami skrajnie nacjonalistycznymi, komunistycznymi bądź ultraliberalnymi gospodarczo, gdyż do pewnego stopnia uwiarygadniałoby to całokształt ich poglądów i postaw".

Dlaczego w takim razie Nowy Obywatel nie ma nic przeciwko współpracy ze środowiskiem "Praktyki teoretycznej"? Np. przy tej konferencji: http://pokapitalizmie.blogspot.com/2012/08/konferencja-naukowa-po-kapitalizmie-od.html.

Przecież "Praktyka teoretyczna" publikuje KOMUNISTKĘ Luksemburg, pozytywne teksty na jej temat m.in. o jej znaczeniu dla lewicy. Opublikowała również wywiad z TROCKISTĄ Danielem Bensaidem, tekst Hardta mający na celu "odczarnienie" pojęcia komunizmu oraz kolejnego trockistę Michaela Lowy. To "odczarnienie", gdyby do niego doszło, oznaczałoby dużą szanse na rozwój lewicy komunistycznej w Polsce. Nigdzie na stronie PT nie znalazłem ani słowa krytyki pod katem tych nurtów komunistycznych jako antydemokratycznych (Luksemburg, trockizm, Hardt). Na pewno jest to środowisko lewackie i goszystowskie. NO współpracuje także z J. Tittenbrunem, marksistą. To nie atak z mojej strony, tylko stwierdzenie faktu.
Rozmawiając z komunistami, tymi "antystalinowskimi leninistami", jak BB, czy Bartek, zauważyłem, że bardzo akcentują oni problem "demokracji robotniczej" i demokratyzmu nowego ustroju socjalistycznego, autorytaryzm bolszewicki (za Lenina i Trockiego) traktują jako "zło konieczne" z powodu wojny i zniszczeń wojennych, za to stalinizm to dla nich kontrrewolucja i odcinają się od niego. Okazuje się, że dla wielu komunistów żadnym ideałem nie jest nawet Rosja radziecka pod rządami Lenina, ponieważ trudno okres wojny i powojennych zniszczeń traktować jako sensowną alternatywą dla
"kapitalizmu". Doceniają Lenina i Trockiego za wkład do praktyki rewolucyjnej, ale nie bezkrytycznie. To chyba jest in plus, nie sądzisz? Komunizm w wersji totalitarnej wymagałby całkowitego poparcia i braku zrozumienia czym był stalinowski komunizm, co możemy zobaczyć np. w publikacjach Komunistycznej Partii Polski.

Moim zdaniem można, trzeba się z nimi spierać, a jeszcze trudniej zgodzić, ale dlaczego odmawiać im humanizmu? Bo popierają Lenina? Tylko, że to jest spór który toczy ludzkość od zarania dziejów: czy wojna jako taka i na ile usprawiedliwia terror i zamordyzm. Myślę jednak, że ważne jest jak podchodzą do ciemnych stron swojego dziedzictwa. A tutaj jest zasadnicza różnica z tym, co widzieliśmy w PRL, czyli bałwochwalstwem. Nie spotkałem się też, by obecnie jakiś trockista, czy marksista napadał np. na ludzi, czy czyjeś domy. Za to skrajni nacjonaliści owszem.
Sam będąc zwolennikiem demokracji nie walczyłbym z nimi za pomocą bojkotu, wykluczania z dyskusji, obrażania, ale argumentów merytorycznych. Jednym słowem nie walczyłbym za pomocą metod zbliżonych do komunizmu stalinowskiego. Co innego oczywiście środowiska komunizmu totalitarnego, dla których nawet dzisiaj ideałem jest dyktatura NAD proletariatem.
Ale gdzie tu konsekwencja u was? Czy przypadkiem walka z komunizmem nie jest tylko przedłużeniem tej prywatnej wojny, jakiej tutaj jesteśmy świadkami? Jeszcze raz bez urazy.

autor: lewacki_liberal, data nadania: 2012-11-27 15:53:06, suma postów tego autora: 39

Przyłapać

to małe ziętkowe coś na ordynarnych kłamstwach (że współpracowaliśmy z ONR i że ONR się odciął), podać mu czarno na białym fakty i dokument, a małe coś bełkocze nadal, kłamie wciąż w żywe oczy, wymyśla kolejne bzdurne teorie itd. Ot, ziętkowa szkoła propagandy i łgarstwa, na której na lewicy poznali się już na szczęście prawie wszyscy.

PS. Oczywiście, że Olszewski nie był trockistą. On jest zwykłym cwaniakiem i karierowiczem, który raz jest posłem ZCHN i bije pokłony Rydzykowi, raz przebiera nóżkami do sejmu ze skrajnej lewicy, a innym razem posadkę w województwie dostaje po linii układów z PSL-em. Czyli standard w tym towarzystwie, dla którego liczy się tylko władza, forsa i drogie bryki.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-27 16:14:24, suma postów tego autora: 3848

Lewacki liberale,

pomijając już fakt, że "współpraca" z PT jest mocno umiarkowana, bo to zdaje się jakiś jeden człowiek od nich się pojawia w "jury" (partnerami całości nie jest PT, lecz Doxotronica, Nowe Peryferie i my), to nic mi nie wiadomo, żeby określali się oni jako komuniści w ogóle. A inspirowanie się tym czy innym aspektem myśli radykalnie lewicowej, to żadna zbrodnia, taki np. Ciołkosz napisał o Luksemburg całą książkę, w dużej mierze afirmatywną. Co nie zmienia faktu, że daleko nam do tego środowiska, jego koncepcji, inspiracji, ale też stylu działania. Jednak nie bardzo rozumiem twój wywód i zawarte w nim zarzuty o "przedłużeniu prywatne wojny" - nasze środowisko jest krytyczne wobec dziedzictwa komunizmu od zawsze na gruncie doktrynalno-historycznym, nie trzeba do tego wojenek z takim czy innym komunistą, bo to nie tacy czy inni komuniści wyznaczają nasze orientacje ideologiczne i etyczne. A dlaczego wobec komunizmu jesteśmy nastawieni niechętnie to już pisaliśmy wiele razy, jeszcze więcej razy pisali ci przedstawiciele dawnej lewicy, do których się afirmatywnie odwołujemy itd., więc nie chce mi się tego powtarzać.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-27 16:33:08, suma postów tego autora: 3848

Durango95

Trochę to tak wygląda, że pożarłeś się z kimś z tamtych środowisk i teraz ich tępisz w niezbyt kulturalny sposób, a spory teoretyczne to tylko przykrywka. Jak jest naprawdę tego nie wiem, ale mówię, jak to wygląda z boku, od osoby która zagląda to tu, to tam i czyta to, na co natrafi. Myślę, że to chyba wartościowa uwaga.

Nie chodziło mi o to, że jesteście krytyczni wobec komunizmu, sam napisałem, jakie jest moje stanowisko. Nie krytykuję was za to, że jesteście antykomunistami. Chodziło mi o to, że na podstawie jednak kontrowersyjnych sporów odrzucanie wszelką współpracę z każdym, kto się określa jako "komunista". Chociaż to też jest trochę dziwne, bo Tittenbrun jest marksistą. Oczywiście macie pełne prawo do wyboru współpracowników (według kryteriów towarzyskich, osobowościowych czy politycznych), niczego wam nie narzucam, bynajmniej, ale uważam, że samych komunistów/trockistów/marksistów też trzeba różnicować i np. gdyby gdzieś się pojawiła jakaś grupka marksistowska, chcąca na zrobić coś wspólnie, respektująca wszystkie wspólne decyzje dotyczące innych i mająca takie same prawa jak inni (np. wolność propagandy politycznej), to nie ma podstaw by ją skreślać za samą ideologię (której nie popieram). Chodzi mi o tolerowanie różnych nurtów lewicowych. Zwłaszcza, kiedy odcinają się od "totalitarnych metod i praktyk" jako sprzecznych z ich światopoglądem, a swoich idoli nie mają za bożków, którzy nigdy nic złego nie zrobili. Dla mnie to duża różnica jakościowa z PZPR. Na takim Cyprze rządzi komunistyczny AKEL, a mimo to żadnego totalitaryzmu tam nie ma.

Sam komunizm może się kiedyś odrodzić, w przypadku ostrego załamania i kryzysu ideologie dotychczas marginalne mogą zyskać posłuch i żadne represje tego nie zmienią. I wtedy będzie do wyboru: albo na lewicy komunistycznej będą dominować "komuniści demokratyczni", ci co odcinają się od zamordyzmu jako standardowej praktyki na rzecz "szerszej demokracji" (nawet jak argumentują to Trockim), albo zamordyści-staliniści, którzy mogą uwieść ludzi idyllami o "raju utraconym" pełnego zatrudnienia i stabilności, jednocześnie mówiąc o potrzebie rządów silnej ręki - przecież nawet w Polsce poparcie dla autorytarnych sposobów rządzenia jest duże. Wiele młodych nie zrozumie co to puste półki, czy Kołyma.
Pewnie uznasz to za dziwne, ale wolałbym by dominowali ci "demokratyczni", niż "totalitarni" i dlatego bym ich tolerował, co nie oznacza akceptacji dla systemu radzieckiego (nawet w demokratycznym wydaniu - antykomunizm doktrynalny).

autor: lewacki_liberal, data nadania: 2012-11-27 18:08:35, suma postów tego autora: 39

@Andrzejek kłamczuszek

Po pierwsze Andrzejku ja nie zapraszałem KryPola na marsz i powiem szczerze nawet nie pamiętam, żeby ktoś od nich był.

Po drugie Andrzejku, to pisząc o Stasi znowu uwypuklasz typowe, śmieszne fobie twojego środowiska. jedną z nich jest "MS jest podejrzany, bo bierze kasę od Niemców". BIERZE KASĘ OD NIEMCÓW. OD NIEMCÓW. STRASZNE!!!!

Bo od Niemców nie można (czyżby budziły się demony nacjonalizmu podsycane przez współtowarzyszy z partyji hehehe), ale za to można od Polaków, a szczególnie od cwaniaczka i milionera, który był taki propaństwowy, że płacił podatki poza granicami kraju a i polskie pielęgniarki jak sam przyznał chciałby najlepiej wysłać na tamten świat.

W MS nie jestem już od dawna, nie jestem obecnie zwolennikiem tej organizacji, ale uważam, ze w przeciwieństwie do was MS-y nigdy nie wchodziły w ciemne interesy z podejrzanymi środowiskami.

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2012-11-27 20:19:12, suma postów tego autora: 235

Lewacki liberale,

mylisz dwie kwestie: antykomunizm jako postawę ideową oraz pyskówki z tymi tutaj. Pyskówka z nimi dokonuje się jednak nie tyle po linii sporu ideowego, lecz z uwagi na ich szmatławe kłamstewka (Warzecha) czy notoryczne anonimowe ataki ad personam (bolo). Czy oni są komunistami? Ani nie wiem, ani mnie to zbytnio nie obchodzi, bo nie o komunizm tu idzie.

Natomiast mając do wyboru komunizm demokratyczny i niedemokratyczny, wolę oczywiście ten pierwszy. Tyle że to w Polsce 2012 dyskusja o niczym - ta idea i hasło tutaj w ogóle nie działają, a wśród garstki komunistów znaleźć by można zapewne pojedyncze jednostki, które odrzucają komunizm niedemokratyczny, czyli ten sięgający korzeniami leninowskiej koncepcji "partii nowego typu". Od biedy byliby takimi sympatycy poglądów Luksemburg, gdyby byli konsekwentni w krytyce bolszewizmu, ZSRR itp., ale ilu jest takich ludzi w skali kraju - troje, pięcioro? Nawet nie wiem, czy choć tylu. PS. Nie mylmy marksizmu z komunizmem jako takim, choć te pojęcia są tak zabagnione, że to temat, którego w dyskusji tutaj nie "załatwimy".

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-27 23:29:14, suma postów tego autora: 3848

Durango

Luksemburg sama nie była do końca przeciwniczką partii leninowskiej. Napisała co prawda tekst krytyczny, ale się z niego wycofała, a później w toku rewolucji niemieckiej poparła zamknięcie pisma SPD.

Mnie bardziej jednak chodziło o tych komunistów, co nie odrzucają leninizmu (mają własną jego interpretację demokratyczną - na ile słuszną to sprawa dyskusyjna, pisałem, że trzeba z nimi dyskutować), ale odrzucają stalinizm i totalitaryzm. Jeżeli trzymać ich za słowo, to "dyktatura komisarzy" wynikała tylko i wyłącznie z ekstremalnie ciężkich warunków wojny domowej, interwencji i późniejszych zniszczeń, a więc nie jest to dla nich żaden program pozytywny, którym jest za to "demokracja robotnicza", pełnia praw wyborczych dla wszystkich partii uznających nowy system gospodarczy poza antydemokratyczną prawicą (walczącą o dyktaturę w stylu np. frankizmu, czy Chile) i możliwość przegrania wyborów do "rad" przez partię komunistyczną.

Należy się z nimi spierać, ukazywać wady ich projektu, niekiedy absurdalność argumentów, ale sądzę, że pełnię praw demokratycznych jako jeden z podmiotów lewicowych powinni posiadać. O ile nie zaczynają realizować jakiś zamordystycznych projektów na mini-skalę. Ale to dotyczy każdego sekciarza.
Ja sam miałem niedawno "dyskusję" z jednym komunistą o patriotyzmie lewicowym. "Dyskusję" ponieważ nie chciał dyskutować ze mną na ten temat i uciekał.

autor: lewacki_liberal, data nadania: 2012-11-28 01:18:10, suma postów tego autora: 39

.

" (że współpracowaliśmy z ONR i że ONR się odciął)"

Działaliście w jednym komitecie którego gros działaczy to ONR. Nie wiecie kto to Marian Kowalski?

Fakt.

Gdzie napisałem że ONR się od was odciął? Dodaj sobie dioptrii jak nie dowidzisz bo nie jestem taką hieną jak co po niektórzy żeby zaraz zarzucać Ci kłamstwo.

"Po drugie Andrzejku, to pisząc o Stasi znowu uwypuklasz typowe, śmieszne fobie twojego środowiska. jedną z nich jest "MS jest podejrzany, bo bierze kasę od Niemców". BIERZE KASĘ OD NIEMCÓW. OD NIEMCÓW. STRASZNE!!!!"

Jesteś śmiesznym krzykaczem. Napisałem że od niemieckich stalinowców i obrońców bezpieki. Jakby byli oni z Czech to dalej twierdził bym że bycie antykomunistą w organizacji która hotele ma od stalinowców to HIPOKRYZJA.

"ale za to można od Polaków, a szczególnie od cwaniaczka i milionera, który był taki propaństwowy, że płacił podatki poza granicami kraju a i polskie pielęgniarki jak sam przyznał chciałby najlepiej wysłać na tamten świat. "

No to pokaż kwity że mnie finansuje Palikot. Jesteś śmieszny.

lewacki liberal:

Dyskusja jest bezprzedmiotowa bo nie jestem stałym "polemistą" w/w Panów tylko uderza mnie skurwysyństwo jakie praktykują.

Nie napisałem nic strasznego a tu zaraz kłamczuszek, Andrzejek itp. itd. więc merytorycznie rozmawiać się nie da bo jeden z drugim napisze że jesteś z koterii LMD.

Zresztą Durango 95 kiedyś napisał że KPP przedwojenna to żadna myśl polityczna tylko sowieccy agenci.

Co do patriotycznej myśli i komunistycznej to było wiele ciekawych postaci: zacząć od J. Bruna poprzez Rynga aż do Gomułki.

Ciekawie wykłada to ten pierwszy w publikacji: "Dzieje idei narodowej".

Jak interesuje Cię dyskusja na ten temat: andrzej_lbc1917@o2.pl

autor: A.Warzecha, data nadania: 2012-11-28 11:08:52, suma postów tego autora: 2743

Andrzej

To, jak wyjaśnisz, że KPP chciała likwidacji państwa polskiego, albo drastycznego okrojenia jego granic, co oznaczałoby państwo bez żadnej siły przebicia i działała na korzyść obcego mocarstwa? To jest ideał internacjonalistyczny, czy może właśnie zwykła agentura? KPP gadać mogła co chciała, ważne są czyny. Gdyby "Ukraina zachodnia" znalazła się w ZSRR to padłaby ofiarą głodu.

autor: lewacki_liberal, data nadania: 2012-11-28 12:15:06, suma postów tego autora: 39

lewacki,

w skrócie bo idę spać:
- internacjonalistyczny wręcz antynarodowy program KPRP to poglądy kierownictwa które zostało odsunięte. Wtedy były takie odchyły jak organizowanie partyzantki na Zachodniej Białorusi itp.

Od II Zjazdu KPRP który zmienił m.in nazwę na KPP stwierdzono że stanowisko w kwestii:
- narodowej,
- rolnej,

był zły (patrz A. Lenartowicz "Na drugim zjeździe KPRP" (jest w Internecie na bank).

Od tamtej pory polityka partii nie była już sekciarska i dogmatyczna w tych kwestiach.

Jak znamienne przykłady:
- KPP chciała uczestniczyć w obchodach święta niepodległości 11-go listopada,
- protest KPP przeciwko zakazowi odprawiania nabożeństw na Śląsku po Polsku,

W końcu głównie KPP po drugim zjeździe wydała takie wybitne osoby jak Gomułka czy Buczek.

Natomiast PPR (która w dużej mierze tworzył "pośredni" garnitur KPP) to już organizacja w pełnej mierze patriotyczna i narodowowyzwoleńcza.

Warto obejrzeć:
http://www.instytut-brzozowskiego.republika.pl/3.narodowy_komunizm/3.Dokumenty%20Komunistycznej%20Partii%20Polski%201936-1938.html

autor: A.Warzecha, data nadania: 2012-11-28 13:54:07, suma postów tego autora: 2743

Andrzejek prawdomówny inaczej:

"ONR się od was odciął nie wy od niego gwoli chronologii.
autor: A.Warzecha, data nadania: 2012-11-26 17:18:30".

"Gdzie napisałem że ONR się od was odciął?
autor: A.Warzecha, data nadania: 2012-11-28 11:08:52"

Ciekawy przypadek: w odstępie niespełna dwóch dni pisać coś zgoła przeciwnego. Tyle że tutaj dioptrie nie pomogą, bo to przypadłość zupełnie innej natury, nie okulistycznej, lecz charakterologicznej.



"Działaliście w jednym komitecie którego gros działaczy to ONR. Nie wiecie kto to Marian Kowalski?
Fakt".

Nie, Andrzejku, nie działaliśmy w żadnym "komitecie, którego gros działaczy to ONR", nie kłam i nie myl nas z Ziętkiem i jego kumplami z NOP-u, z którymi działał razem w komitecie wyborczym. Co więcej, nie działaliśmy w żadnym komitecie. Byliśmy ogólnopolskim patronem medialnym akcji organizowanej przez Fundację Paradis Judaeorum, organizatora działań na rzecz upamiętnienia Witolda Pileckiego, bohatera walki z nazizmem. To są fakty, a ty już któryś raz jesteś przyłapany na kłamstwie - kwintesencja lewackiego braku zasad i ziętkowej propagandy.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-28 15:52:36, suma postów tego autora: 3848

Typ, który niemal w każdym poście

wyzywa innych od śmieci, idiotów, penerów czy cichodajek skarży się na "notoryczne ataki ad personam"... Cóż tu można jeszcze dodać?

autor: bolo, data nadania: 2012-11-28 19:17:41, suma postów tego autora: 4522

Powiedzieć

takiemu anonimowemu tchórzliwemu typkowi jak ty, że jest śmieciem, to powiedzieć mu niezasłużony komplement, bo śmieci mają więcej odwagi cywilnej niż ty. A co do ataków, to wystarczy sprawdzić, kto w tym i w wielu innych wątkach zaczyna ataki - czy ja pod adresem typka-anonima, czy typek bezpiecznie schowany za monitorem i anonimowością wyciera sobie mordę moim nazwiskiem.

Ale jak wspomniałem: demonstruj bez zahamowań lewacką kulturę polityczną i wasze standardy, jest mi to bardzo na rękę, bo to najlepsza antyreklama waszych środowisk, jej skuteczność została już sprawdzona z wynikami bardzo dla mnie pozytywnymi.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-28 19:54:49, suma postów tego autora: 3848

@Durango 95

A to akurat prawda. Zakochane w sobie buce, które same sobie zaprzeczają co chwila, są dla siebie najlepszą antyreklamą.


@Andrzejek Kłamczuszek - Kolejny wątek się pojawił - najpierw MS brał od Stasi, teraz od stalinowców. Naprawdę fundacja Róży Luksemburg to stalinowcy, czy znowu Andrzejku ci się coś pokiełbasiło?

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2012-11-28 23:11:00, suma postów tego autora: 235

@Bolo

Powiedzieć takiemu parszywemu kłamcy jak ty, że nie zapraszałem żadnego KryPola, bo nawet nie miałem na to wpływu, to widzę jednak za mało. Może ci na czole napisać? Ale czy to pomoże? Jak myślisz?

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2012-11-28 23:14:05, suma postów tego autora: 235

Bolo antypatriota

(cieszy się, że znowu dowalił patriotycznej lewicy. W gimnazjum nauczycielka go skrzyczała, więc próbuje odreagować na forum. Wypomniał socjalprawakowi rzekomą współpracę z KryPolem, ciesząc się, że on i jego sekta nie splamili się nigdy czymś takim. Nagle w biurku znajduje swoje zdjęcie z Bogusławem Ziętkiem i Januszem Palikotem. Pali je i zastanawia się, czy ktoś go nie obserwuje)

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2012-11-28 23:18:28, suma postów tego autora: 235

./..

Bolo, krnąbrne lewactwo jest samo sobie winne! ;-) Jak się powinno odnosić do Guru wyraźnie sugeruje zdjęcie jakie sobie ten faszysta umieścił w awatarze na stronie Nowego Obywatela, na którym łaskawie spogląda z góry na komentatorów :-)))

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-11-28 23:18:30, suma postów tego autora: 3566

Faszystów to

sobie szukaj Bucharin u Bogusława Ziętka z WZZ Sierpień '80 - sojusznika politycznego Le Pena i Narodowego Odrodzenia Polski.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-29 00:17:27, suma postów tego autora: 3848

"bardzo pozytywne" wyniki durangowych popisów

"wystarczy sprawdzić, kto w tym i w wielu innych wątkach zaczyna ataki" - niektórzy sprawdzili i oto co mają do powiedzenia pod twoim adresem.
"Ciekawe, czy jak zwykle będziesz mnie obrażał, czy odpowiesz merytorycznie".
"pisząc o cichodajkach, idiotach itp. "sam o sobie świadczysz"
Dalszych sukcesów w rekrutacji! :D

autor: bolo, data nadania: 2012-11-29 07:18:54, suma postów tego autora: 4522

Odchył na punkcie anonimowości

coraz bardziej groteskowy. Niby czemu ujawnienie swojego nazwiska jakiemuś dziwolągowi ma świadczyć o "odwadze cywilnej"? Co w tym byłoby "odważnego"? Wiązałoby się z jakimś ryzykiem? Że co, Durango wpadłby mnie odwiedzić za monitorem i dał klapsa? Dzieciaku, bluza Fred Perry nie robi z ciebie automatycznie postrachu podwórka, naprawdę.
P.S. Kiedyś tak mnie zmęczył ten jego bełkot, że podałem swoje nazwisko - zupełnie niepotrzebnie, bo Guru był łaskaw stwierdzić, że to lipa. On spodziewa się, że podam nazwisko jakiegoś luminarza lewactwa z "warszawki". Ten typ tak ma.

autor: bolo, data nadania: 2012-11-29 07:25:16, suma postów tego autora: 4522

Zwróćcie też na to uwagę (pomijając prawdziwość tych "sukcesów"):

"jest mi to bardzo na rękę, bo to najlepsza antyreklama waszych środowisk, jej skuteczność została już sprawdzona z wynikami bardzo dla mnie pozytywnymi". Dla MNIE. Nie dla Sprawy, nie dla lewicy patriotycznej... DLA MNIE. Łał, ten gość naprawdę wierzy w to, że jest bożkiem dla swojej sekty. :)))

autor: bolo, data nadania: 2012-11-29 08:28:19, suma postów tego autora: 4522

parszywy kłamca

95: "Robiliśmy 1 maja 2011 w Łodzi z Młodymi Socjalistami, którzy doprosili sobie lokalny oddział Krypola".
B.O.: "żadnego marszu z KryPą nie było".
Który kłamie? Guru jest oczywiście poza podejrzeniami, zostaje wyznawca.

autor: bolo, data nadania: 2012-11-29 08:33:09, suma postów tego autora: 4522

B.O.

Widzę, że coraz lepiej ci idzie imitowanie żenującego paternalizmu Mistrza. Zdolniacha. Mała prośba - skrzyknij resztę "chłopaków", jak Guru was pieszczotliwie określa, będzie weselej. W końcu jaki pan taki kram.

autor: bolo, data nadania: 2012-11-29 08:35:36, suma postów tego autora: 4522

Miś

Awatar dobrotliwego wujka-mentora oczywiście wymiata. To zdjęcie mówi co najmniej tyle samo o tym egzemplarzu, co te gigabajty żółci, którymi nas raczy od lat.:)

autor: bolo, data nadania: 2012-11-29 08:37:53, suma postów tego autora: 4522

Co cię jeszcze boli?

Zdjęcie nie takie, bluza nie taka, dla Sprawy za mało - jeszcze jakieś prawdziwie lewicowe zażalenia wydalisz z siebie schowany za monitorkiem i nickiem? Normalnie lekcja stylu w wykonaniu chłopca, który za cały dobry smak i argumenty ma notoryczne chamskie ataki personalne i debilną zabawę w przedrzeźnianie na tym portalu, a gdyby próbować znaleźć jego wpis merytoryczny na dowolny temat, to raz na sto znajdzie się jakiś lewacki slogan na poziomie gimnazjum. Jesteś typowym internetowym trollem-frustratem, który z każdego jako takiego forum wyleciałby już dawno na zbity pysk, tyle że ty jesteś przez decydentów tego portalu mile widziany z wiadomych względów.

I co jeszcze masz do powiedzenia? Że "sprawdziłeś" kto pierwszy zaczyna ataki personalne? To słabo sprawdzałeś, skoro przegapiłeś w tymże wątku własny wpis z 2012-11-21 19:08:00. Widzisz wcześniej jakiś mój wpis o czymkolwiek, a tym bardziej o takim czymś jak ty i twoi kolesie? Że podawałeś już dane personalne? Jasne, Jan Kowalski z Pcimia Dolnego czy jak to tam szło. Jeszcze coś przekonującego chciałeś powiedzieć w kolejnych odcinkach bełkotu? Śmiało, nie żałuj sobie.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-29 16:17:55, suma postów tego autora: 3848

@Bolo

Jak długo będziesz jeszcze manipulował nowolewacki załgańcu? Zacząłeś płakać, że Obywatel coś organizował z KryPą, to ci słusznie napisałem, że nie organizował, bo za organizację odpowiedzialny był MS, więc to on mógł ewentualnie KryPę zaprosić, choć jak pisałem wcześniej - nie mam żadnej wiedzy na temat tej sprawy, nie wiem po prostu czy ktoś z KryPy był i czy dostali oni od MS zaproszeni.

Zresztą nawet gdyby KryPa tam była, to co z tego internetowy trolliku? Nie przepadam za Krypą, ale uważam, że bez sensu jest wyrzucanie ludzi z takich demonstracji, tylko dlatego, że mają inne poglądy na kilka kwestii czy nawet mają czasem wątpliwych sojuszników. Poza tym nie sposób jest sprawdzić każdego demonstranta. Przecież nie mam pewności, czy na Polsce Socjalnej nie było kogoś z KryPy, powiem więcej - wydaje mi się, że co najmniej jedna osoba była, ale ja nie widzę nic w tym złego. Ciebie też lewacki gęgaczu i złośliwcu bym nie wyrzucał, jeśli byś przyszedł i nie otwierał japy.

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2012-11-29 20:43:00, suma postów tego autora: 235

@Bolo

A "panów" czy właścicieli to być może ty masz lewacki popaprańcu.

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2012-11-29 20:45:29, suma postów tego autora: 235

Nie ma to jak dobre samopoczucie :D

"Jesteś typowym internetowym trollem-frustratem, który z każdego jako takiego forum wyleciałby już dawno na zbity pysk" - tym sposobem Durango przedstawił opinię pewnie miażdżącej większości użytkowników tego portalu na temat... Durango :D
Pozostaje pytanie, czemu jest przez tutejszych "decydentów" "mile widziany". No cóż, może lubią jak kompromituje siebie i swoją ekipę zwyczajowym stekiem wyzwisk?

autor: bolo, data nadania: 2012-11-29 22:23:13, suma postów tego autora: 4522

O tym właśnie mówiłem :)

"Jasne, Jan Kowalski z Pcimia Dolnego czy jak to tam szło"... Jedyna odpowiedź, którą Pan i Władca lewicowopatriotycznej trupy cyrkowej byłby łaskaw uznać, to nazwisko jakiejś lewackiej "figury". I bądź tu z takim mądry.

autor: bolo, data nadania: 2012-11-29 22:26:41, suma postów tego autora: 4522

rosną młode kadry (z durangowskiego zaciągu)

95: "Powiedzieć takiemu anonimowemu tchórzliwemu typkowi jak ty..."
B.O.: "Powiedzieć takiemu parszywemu kłamcy jak ty..."
Cuś mi się zdaje, że mierzy w Pierwszego Asystenta.

autor: bolo, data nadania: 2012-11-29 22:30:04, suma postów tego autora: 4522

Lewicowopatriotyczny załgańcu,

gdzie pisałem o "organizacji"? Ot, lewicowi patrioci maszerowali sobie ramię w ramię z ludźmi z KP - z tej samej organizacji, za współpracę z którą ciskają gromy. Standard.

autor: bolo, data nadania: 2012-11-29 23:24:43, suma postów tego autora: 4522

@Bolo

"Ot, lewicowi patrioci maszerowali sobie ramię w ramię z ludźmi z KP - z tej samej organizacji, za współpracę z którą ciskają gromy. Standard. "

Co ty w ogóle pieprzysz człowieku? Kiedy ja ciskałem gromy na kogoś za współpracę z KP? I od kiedy do jasnej cholery, przejście w jednym marszu oznacza jeszcze formalną współpracę? Chłopie lepiej daruj sobie dyskusję, bo kompromitujesz się tylko! Czy stać cię lewacki bumelancie na jakieś lepsze argumenty niż tylko sugerowanie, że ktoś jest czyimś guru?

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2012-11-29 23:34:07, suma postów tego autora: 235

@Bolo

W ogóle jaką trzeba mieć zrytą psyche, żeby czepiać się takich rzeczy jak kolor bluzy, fotka w awatarze, czy to, że jakiś czas temu ktoś tam był na demonstracji z kimś. Człowieku kim ty jesteś? Paranoikiem? Nie szkoda ci czasu i życia na takie bzdety?

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2012-11-29 23:39:15, suma postów tego autora: 235

"tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie."


Motto:
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu... Mmmm... Tak, nie... Nie podoba się. Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie. Tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy."
("Rejs")

Opcja demokratyczna, oczywiście całym sercem przywiązana do idei swobód obywatelskich, w tym wolności słowa, zakłada, że:

a) satyra wyśmiewająca tę, najwłaściwszą przecież, opcję jest z definicji niesłuszna, niepotrzebna, a wręcz niepożądana i z "normalnych" miejsc winna być z hukiem wyrzucana;

b) na imprezach organizowanych przez właściwą opcję wspólnie manifestować może każdy, pod warunkiem, że nie będzie usiłował głosić swoich wypaczonych poglądów (czyt. "otwierał japy"), ograniczając się do jedynie słusznego w(s)pierania tejże właściwej opcji.

I trzeba przyznać, że jest to punkt widzenia jak najbardziej słusznie właściwy ;-) Skoro to my jesteśmy nosicielami najwspanialszych cnót, to każdy sprzeciw wobec nas oznacza występowanie przeciw owym cnotom. Takim zdrajcom mówimy: NIE! (-:

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-11-30 00:00:30, suma postów tego autora: 3566

PS.

Gburango, ja nigdzie żadnych faszystów nie szukam. Użyłem epitetu "faszysta" z takim samym zamiarem, jak co poniektórzy tutaj używają powszechnie stosowanego przez skrajną prawicę określenia "lewactwo", pojmujesz? (-:

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-11-30 00:02:43, suma postów tego autora: 3566

Oszczepalski.

Tej fotki to ja się "czepiłem". To, w jaki sposób prezentujesz się innym, mówi sporo o tym, jak chciałbyś być traktowany. W tym przypadku takie dość specyficzne ujęcie zdaje się potwierdzać to, co niektórzy tutaj już dawno zauważyli. To tyle w temacie "zrytej psychy".

A swoją drogą, to skąd, hunwejbinie, wytrzasnąłeś tego "lewackiego bumelanta"? :-))) Od "ekspertów" z "Lewiatana", czy ze Zjednoczenia Patriotycznego "Grunwald"?! (-:

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-11-30 00:14:18, suma postów tego autora: 3566

Mnie się

zawsze wydawało, że ludzie na pewnym poziomie i w dodatku wycierający sobie gęby lewicowością nie używają "argumentów" spod znaku zdjęcie, mina, ubranie i co tam jeszcze. Ale zapomniałem, z jaką "lewicą" rozmawiam - po pierwsze ze zidiociałą, po drugie z nowomodną, po trzecie z mentalnie szczeniacką. Jaki intelekt, zainteresowania i trapiące was problemy - takie i argumenty.

Inna sprawa, że tutejsi domorośli inkwizytorzy wydają wyroki jak zwykle ze stalinowską manierą. Tyle że historia tej fotki ma niewiele wspólnego z ich urojeniami. Po prostu osoba robiąca to zdjęcie kazała mi usiąść na schodach na piętrze, a sama zrobiła zdjęcie z półpiętra, bo wtedy miała dobre światło. A później jeden z kolegów potrzebował zdjęcia na stronę, więc wykadrował twarz i wstawił, a ja się dowiedziałem o sprawie po fakcie. Oto tajemnica "patrzenia z góry" - w obiektyw znajdujący się pół piętra niżej. Po prostu ludzie nie będący lewactwem nie pomyśleli, że to ostatnie towarzystwo nie ma ciekawszych zajęć niż takie bełkotliwe teoryjki z magla rodem. Ale w sumie to dobrze, że wyszło jak wyszło, bo "prawdziwa lewica" znów się odkryła ze swoim stanem umysłu i "argumentami". I taką optymistyczną konstatacją żegnam się w tym wątku z dwoma anonimowymi tchórzykami, którzy znów przypomnieli mi, że lewactwo jest porównywalne pod względem szmatławości tylko z przywoływanym w tym wątku ONR-em.

autor: Durango 95, data nadania: 2012-11-30 02:19:23, suma postów tego autora: 3848

Miśku

Jeśli ktoś z perspektywy internetowego mądrali napierdala na różnego rodzaju inicjatywy, w tym marsz Polska Socjalna, samemu robiąc niewiele i zasadniczo nie mając pojęcia o specyfice organizacji tego typu wydarzeń (co by tłumaczyło to pitolenie o tym, że ktoś tam z Krypy kiedyś pojawił się na tym samym marsz co ludzie z NO lub szydzenie z frekwencji na PS) w pewnym sensie jest bumelantem, choć wiadomo, że to określenie zwykle kojarzy się inaczej.

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2012-11-30 03:01:09, suma postów tego autora: 235

Obywatel O.

(Jest wrogiem cenzury. Krytykuje lewica.pl za brak cenzury. Tak ma.)

autor: bolo, data nadania: 2012-11-30 07:18:49, suma postów tego autora: 4522

Ech, jakby tak można było

na każdym portalu pousuwać tych bucharinów, warzechów, bolów i innych lewackich śmieci... Wszędzie byłoby wtedy tak miło jak na antykomunizmowo.pl.
LEWICOWY PATRIOTA

autor: bolo, data nadania: 2012-11-30 07:21:51, suma postów tego autora: 4522

Mieszkańcy Pcimia Dolnego

(Nie mają pojęcia, czemu lewicowi patrioci są do nich uprzedzeni.)

autor: bolo, data nadania: 2012-11-30 13:50:51, suma postów tego autora: 4522

Lewicowopatriotyczny załgańcu,

moje "napierdalanie w marsz PS" najlepiej odwierciedla komentarz z 2012-11-21 18:26:31 pod artykułem o Gowinie. Ale rozumiem, że musisz pisać "po linii i na bazie".

autor: bolo, data nadania: 2012-11-30 13:56:44, suma postów tego autora: 4522

./..

Gburango 88, takie niby zwyczajne zdjęcie, a Guru przypadkowo poczuł potrzebę wyjaśniania byle komu, że podobieństwo pomiędzy pozą intelektualną jaką usiłuje tu z mizernym skutkiem przybierać a zdjęciem tę pozę wprost ilustrującym jest czysto przypadkowe :-)

Druga sprawa, skoro piszesz o jakichś argumentach, czy "argumentach", to pewnością znasz tezę, której podobno chciałem w ten sposób dowieść. Chętnie ją poznam, bo dotychczas wydawało mi się, że to jeszcze jedna z pyskówek jakie się z Twoim udziałem zwykle tu odbywają...

--

Bartoszu Oszczepalski, zrobiliście akcje pt. "niech nas zobaczą", to was zobaczyli i oceniają co widzieli. Jak się oceny nie podobają, to nie robić takich imprez, a nie awanturować się, że nie chcą chwalić. To nie "lewactwo" roi sobie, że jest ważną siłą w Polsce, to adwersarze uważają się za ważniejszych, ale jakimś cudem tego ani nie widać, ani nie słychać...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-12-02 13:10:33, suma postów tego autora: 3566

Lewacki_liberale

Ostatnio na falach tok fm Bogusław Linda wyjaśnił poniekąd sprawę z którą nosisz się tu od tygodnia. Przyznał bowiem publicznie, że nie nadaje się na symbol patriotyzmu i nie aspiruje do tego miana.
Rozumiemy, że nie spodziewałeś się od komunistów usłyszeć podobnych deklaracji, ale zrozum że i oni mają do tego prawo, tym bardziej że tu i teraz nikt od nich tego nie oczekuje (poza tobą). Z takich symboli patriotyzmu słynął przecież PRL.

autor: BB, data nadania: 2012-12-02 19:11:49, suma postów tego autora: 4605

Andrzeju Warzęcho, śpij spokojnie

Chyba zdajesz sobie sprawę z konsekwencji własnych wypocin?
Przyjmując za prawdziwe tezy o "antynarodowym programie KPRP" i wyróżniając patriotyzm Bruna, Rynga, Gomułki i Buczka stajesz poniekąd w jednym szeregu z Angka Leu na pozycjach tzw. narodowego komunizmu.

autor: BB, data nadania: 2012-12-02 19:28:04, suma postów tego autora: 4605

ZRESZTĄ TO NIE PRZYPADEK

To co uno nazywa przeginaniem (http://www.1917.net.pl/?q=node/11778) mieści się w klimatach lansowanych przez Angka Leu. Nie bardzo jednak pasuje do KPRP/KPP. W tym drugim przypadku chodzi raczej nie o antynarodowy program, a o inną wizję rewolucji, popularną w szeregach SDKPiL, KPRP i KPP, w której niepodległość i samodzielność państwowa Polski nie była brana pod uwagę, gdyż komplikowała dominujący w ówczesnej propagandzie komunistycznej obraz światowej rewolucji i wizję świata po jej zwycięstwie. Na tym etapie i w tej wizji rewolucji/komunizmu była zatem wręcz przeszkodą.
Takie nastroje w KPP oczywiście nie wygasły i po II Zjeździe. Z tych pozycji tzw. mniejszość, w której szeregach znaleźli się m.in. Ryng i Brun nie bez racji atakowała Adolfa Warskiego, któremu w Sejmie udzielił się... patriotyzm.
Jak widać, Andrzeju, sprawa jest bardziej skomplikowana niż ci się wydaje.

autor: BB, data nadania: 2012-12-02 20:14:19, suma postów tego autora: 4605

@Bucharin

Oceny wasze to akurat mamy w czterech literach, bo cokolwiek byśmy nie zrobili i tak znajdziecie sobie powód do plucia. A my w przeciwieństwie do was zawsze mieliśmy świadomość, że jesteśmy niszą. Wy robicie spotkania o kapitalizmie na 5 osób, a uważacie się za nie wiem kogo i robicie pojazd po 70-osobowej demonstracji. Żałosne.

autor: Bartosz Oszczepalski, data nadania: 2012-12-02 23:18:19, suma postów tego autora: 235

BB

A co jest złego w "narodowym komunizmie"? Bo jak na razie to tylko nadajesz, ale argumentów nie podajesz. Mnie właśnie chodziło o "narodowy komunizm".
Konkretnie i bez makaronu: "Narodowy komunizm to błąd polityczny, bo...".

autor: lewacki_liberal, data nadania: 2012-12-02 23:33:15, suma postów tego autora: 39

Pojazdy?

Pesa robi pojazdy, Bartoszu Oszczepalski, a nie ja. I żadnych konferencji na 5 osób też nie robię, a prawo do wyrażania opinii na ten, czy inny temat gwarantuje mi konstytucja, co najwidoczniej jest Ci bardzo nie w smak...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-12-03 03:21:51, suma postów tego autora: 3566

PS.

Jeszcze chciałbym dodać, że różnica pomiędzy 5 a siedemdziesięcioma osobami jest w zasadzie żadna z punktu widzenia wpływu jakie one mogą mieć na rzeczywistość. Takie wyniki mogą jedynie dawać przyczynek do pyskówek na portalu niszowej lewicy, co też się dzieje. I chcesz, czy nie, ale patrząc z boku trudno dostrzec wyższość jednej strony nad drugą...

Życzę lepszych wyników w przyszłym roku, zwłaszcza na 1 maja.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2012-12-03 10:39:36, suma postów tego autora: 3566

POPŁUCZYNY

Od kiedy to liberałom, nawet lewackim, chodzi o komunizm?
Wydaje ci się, że narodowy komunizm - to ten lepszy? Pozwolisz, że się z tym właśnie nie zgodzimy. Pewnie wszystko zależy od punktu widzenia.
Twój daleki jest od komunizmu. I o to właśnie chodzi - tzw. narodowy komunizm oddala nas od niego.

W praktyce narodowym komunistom, a konkretnie zwolennikom Stalina, wydawało się, że można było wyhamować procesy antyrewolucyjne poprzez odwoływanie się do czynników o charakterze stricte burżuazyjnym, w tym do patriotyzmu, a w zasadzie nacjonalizmu, jako do jedynego czynnika mogącego skutecznie skonsolidować masy wokół idei wielkiego narodu pod pozorem, że poprzez ideę narodową poprowadzi się masy do socjalizmu czy komunizmu.

Była to taktyka ratowania się na bieżąco kosztem przyszłości, czyli gra na przetrwanie.

Wyszło jak wyszło, więc teraz nie zawracaj nam popłuczynami stalinizmu głowy.

autor: BB, data nadania: 2012-12-03 11:38:08, suma postów tego autora: 4605

BB

Dzięki temu odwoływaniu się do patriotyzmu i nacjonalizmu "stalinowcom" udało się dotrzeć do mas, w przeciwieństwie do komunistów akcentujących tylko klasę i ultra-internacjonalizm. Społeczeństwo jest przywiązane do idei patriotycznej i jeżeli chcecie zyskać jakieś poparcie to zamiast odwoływać się tylko do trudnej do uchwycenia świadomości klasowej zastanówcie się nad jakąś formą lewicowego patriotyzmu.

"Antyrewolucyjna" natura stalinizmu nie wynikała z tego, że był on nacjonalistyczny, ale z tego, że zamiast rad delegatów robotniczych opierał się na biurokracji państwowo-partyjnej. Wniosek ten sam się nasuwa, jak czyta się teksty marksistów-krytyków Stalina. Jak dalej będziecie walczyć z patriotyzmem to skończycie, jak wasi poprzednicy z KPRP, czyli jako sekta, odrzucona przez naród. O tyle macie lepiej, że nie musicie już firmować polityki obcych mocarstw (leninowsko-trockistowskiego, a później stalinowskiego ekspansjonizmu i zamordyzmu).
Dziwię się, że tego nie widzicie, choć tyle już siedzicie w polityce. Świat nie jest jednowymiarowy, a "narodowy komunizm" nie oznacza z miejsca stalinizmu.

autor: lewacki_liberal, data nadania: 2012-12-03 13:33:21, suma postów tego autora: 39

Lewacki_liberale

Czy ty przypadkiem nie doszukujesz się własnych przodków w Stowarzyszeniu Patriotycznym "Grunwald"?

autor: BB, data nadania: 2012-12-03 15:51:51, suma postów tego autora: 4605

BB

Bardziej rzeczowo nie można? Nie wzdycham do "Grunwaldu", dociekam tylko dlaczego narodowy komunizm nie może zaistnieć (władza rad + patriotyzm). Jak na razie nie dostałem żadnej odpowiedzi. Grunwald zdaje się, że nie opowiadał się za pierwszym z tych elementów (władzą rad), tak więc cała ta uwaga jest pozbawiona sensu.
Z resztą myślę, że gdyby komuniści-internacjonaliści doszło do władzy to, żeby utrwalić swoje panowanie, musieliby stosować metody typowe dla rządów patriotycznych (nacjonalistycznych), co wyraźnie pokazał przykład Rosji radzieckiej za rządów Lenina i Trockiego (np. inwazja na Gruzję, wyzysk Ukrainy), gwałcąc przy okazji "prawo narodów do samostanowienia". Zdaje się, że Lenin i Trocki to Wasi bohaterowie pozytywni.

autor: lewacki_liberal, data nadania: 2012-12-03 16:43:27, suma postów tego autora: 39

POLSKA REPUBLIKA RAD

"Połączyć władzę rad z patriotyzmem" - nie przyszło ci do głowy, że twoja propozycja ma już określone konotacje.

autor: BB, data nadania: 2012-12-03 17:49:34, suma postów tego autora: 4605

BB

A wiesz, jakie konotacje mają takie słowa, jak socjalizm, komunizm, leninizm, trockizm?
To jak? Może być republika rad + patriotyzm?

autor: lewacki_liberal, data nadania: 2012-12-03 18:58:49, suma postów tego autora: 39

MAMY WSZYSTKO CO NAM POTRZEBA

W skrócie mówiąc Polska Republika Rad, czy Węgierska Republika Rad nie wywodzi się bynajmniej z ideologii narodowego komunizmu.
Więc nie wciskaj nam tego stalinowskiego kitu. Mamy wszystko co nam potrzeba. Patriotów u nas dostatek. Nawet Angka Leu nie śmiałby zaliczyć Róży Luksemburg, Sylwestra Wojewódzkiego, Jerzego Czeszejko-Sochackiego i Bronisława Taraszkiewicza do grona narodowych komunistów.

autor: BB, data nadania: 2012-12-03 19:55:04, suma postów tego autora: 4605

+

Tak w przelocie (skoro już zostałem przywołany)...
Właśnie że "ośmielam się" klasyfikować Czeszejko-Sochackiego jako narodowego komunistę, :) ponieważ uznawał państwową niepodległość Polski. Co zaś miał on wspólnego z Różą Luksemburg - zaiste nie wiem. Nie ujmuję Luksemburg patriotyzmu (który jaskrawo ją odróżnia od współczesnych ojkofobicznych "luksemburgistów") ale ona sprowadzała ten patriotyzm do sentymentalnej cepeliady, odmawiając mu wymiaru politycznego.
Co do Węgierskiej Republiki Rad to Bela Kun jest dość powszechnie uważany za prekursora "narodowego komunizmu" tj. łączenia haseł narodowych z komunistycznymi.
Konflikt między "większością" a "mniejszością" nie dotyczył przesądzonej już kwestii państwowości Polski ale spraw taktycznych ("błąd majowy", "socjalfaszyzm" itp.). Zresztą stanowisko "mniejszościowców" też ewoluowało (właśnie kupiłem sobie wojenną broszurę Lampego "Miejsce Polski w Europie" - czysty nacjonalizm :))).
Nie każdy, kto uwzględnia hasła patriotyczne w programie komunistycznym jest stalinistą. Mielibyśmy bowiem "stalinistę" Bucharina, "stalinistę" Radka, "stalinistę" Sułtan-Galijewa, "stalinistę" Szumskiego, "stalinistę" Tito, "stalinistę" Rajka, "stalinistę" Nagy'a, "stalinistę" Lipskiego, "stalinistę" Gomułkę... Raczej śmieszne. Pojęcia mają sens o tyle, o ile pozwalają odróżniać jedno zjawisko od drugiego a nie wtedy, gdy stanowią worek o nieograniczonej pojemności.
Bez odbioru.
PS
"Lewacki liberał", jak cię interesuje ta problematyka to rzuć okiem tu http://instytut-brzozowskiego.pl/?cat=6

autor: Angka Leu, data nadania: 2012-12-03 20:34:33, suma postów tego autora: 3102

TO NIE PRZEJDZIE

Niektórzy nawet z bronią w ręku walczyli o Polskę Niepodległą, choćby Sylwester Wojewódzki. Byli członkami innych partii. Ich poglądy ewoluowały. Później wstąpili do KPP.
Państwową niepodległość Polski uznawał nawet Lenin. Kolejny narodowy komunista? O Trockim nawet nie wspomnę.

Zagalopowałeś się, Angka Leu. Jerzy Czeszejko-Sochacki nie łączył haseł narodowych z komunistycznymi. Był przecież wówczas sekretarzem generalnym PPS. Jeśli już coś łączył, to tak jak nieomal cała partia - niepodległość z socjalizmem, czyli hasła niepodległościowe z socjalistycznymi. Z tego bynajmniej nie wynika, że był narodowym socjalistą, nacjonalistą, czy faszystą.

Nawet z punktu widzenia KPRP był wówczas co najwyżej socjalpatriotą, ale nie socjalfaszystą - ten ostatni epitet jest z innej puli.

Co łączy Jerzego Czeszejko-Sochackiego z Różą Luksemburg - nawet się nie domyślasz?
W wielkim skrócie. Może to, że na gruncie marksizmu stanęli po stronie klasy robotniczej i rewolucji, ba, znaleźli się w szeregach partii komunistycznej.

autor: BB, data nadania: 2012-12-03 23:36:34, suma postów tego autora: 4605

PRZY OKAZJI

Wyjaśnijmy sobie jeszcze jedną rzecz - twierdzisz, że narodowy komunizm to "łączenie haseł narodowych z komunistycznymi".
Na pewno chodzi ci tylko o hasła, a może raczej o idee lub ideologie? Łączyć hasła można w celach pragmatycznych. Takich przypadków znamy wiele.
Co innego gdy się łączy idee. Wówczas mamy do czynienia z inkorporacją jednych idei lub drugich na grunt obcej ideologii. Nie sądzisz, że w tym przypadku można nawet mówić o wrogim przejęciu?

autor: BB, data nadania: 2012-12-04 12:47:52, suma postów tego autora: 4605

BB

Jednym słowem BB nie jesteś w stanie powiedzieć, dlaczego nie należy połączyć idei "władzy rad" z patriotyzmem.
To, że coś się źle kojarzy historycznie dla komunistów nie powinno mieć większego znaczenia. Sam komunizm kojarzy się tak, jak kojarzy.

autor: lewacki_liberal, data nadania: 2012-12-04 18:26:01, suma postów tego autora: 39

Mów za siebie

To wam się źle kojarzy.

autor: BB, data nadania: 2012-12-04 22:30:00, suma postów tego autora: 4605

Apel do kolegów Bartosza O. i Durango 95

Nie odpisuje na wasze argumenty bo pracuję w nocy i średnio mi się chce zaglądać na ten portal który promuje "pseudolewicę" (mówię o lewica.pl jak ktoś nie rozumie).

Proponuję żeby koledzy Bartosz O. i Durango 95 napisali do mnie na: andrzej_lbc1917@o2.pl bo z wielką chęcią z wami podyskutuję. Możemy też spotkać się z Lublinie albo w Warszawie i chętnie odpowiem na wasze wątpliwości.

Nie chcę robić "zadymy" na forum publicznym. Jak was obraziłem to przepraszam nie była to moja intencja bo każdego człowieka (poza tymi co szmacą innych ludzi) szanuję.

Zapraszam do dyskusji poprzez e-mail , osobiście też z wami chętnie porozmawiam, telefon też mogę podać. Bo nie rozumiem do końca waszych zarzutów.

Uprzejmie proszę jeśli macie taką chęć by ze mną dyskutować o kontakt na e-mail (czy inną w/w drogą) to podyskutujemy jak lewicowcy z lewicowcami bo nasza dyskusja w obecnej formie nie rokuje nic pozytywnego. Forma naszej dyskusji przypomina walkę lewicy z liberałami a tak nie powinna wyglądać dyskusja między ludźmi którzy serce mają po lewej stronie (jak wy i ja).

Dosłownie: Podaję rękę wam bo zarówno Obywatel jak i "lewica patriotyczna" jak i Polska Partia Pracy to grupy które mogą uratować naszą Polskę, naszą lewicę i ludzi pracy.

Pozdrawiam,

A.W

autor: A.Warzecha, data nadania: 2012-12-06 23:42:14, suma postów tego autora: 2743

_

"Chyba zdajesz sobie sprawę z konsekwencji własnych wypocin?
Przyjmując za prawdziwe tezy o "antynarodowym programie KPRP" i wyróżniając patriotyzm Bruna, Rynga, Gomułki i Buczka stajesz poniekąd w jednym szeregu z Angka Leu na pozycjach tzw. narodowego komunizmu. "

Moje wyrażenie "antynarodowy" było nie trafne. KPRP miała zły stosunek do kwestii narodowościowej co stwierdził albo Dzierzyński albo Marchlewski (wybaczcie ale nie pamiętam) na II Zjeździe KPRP w Bolszewie. Napisałem wcześniej A. Lenartowiecz "Na żjeździe II KPRP" tam masz źródło.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2012-12-07 00:45:26, suma postów tego autora: 2743

Dodaj komentarz