Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Ruch Palikota: Nowicka i Środa "lokomotywami" w wyborach do PE?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

SLD ponad 16% do PE. Ruch Palikota 3%

Zapraszam do zapoznania sie z informacja: http://krzysztofmroz.blog.onet.pl/2013/01/28/sld-ponad-16-w-wyborach-do-parlamentu-europejskiego/

autor: Krzysztof Mróź, data nadania: 2013-01-28 16:45:32, suma postów tego autora: 569

A ilu Polaków wybierało obecnych europosłów? 20%?

A ilu w przyszłym roku to zrobi? 10%? 5% Nie ma się z czego cieszyć, że kopnięte zostaną po większe pieniądze i bez naszej legitymacji będą nas w naszym imieniu bałamucili..

autor: steff, data nadania: 2013-01-28 17:25:42, suma postów tego autora: 6626

Nowicka i Środa?

Jaka partia, takie lokomotywy. Czym to się różni od duetów Łyżwiński - Filipek, bądź Schetyna - Chlebowski? Niczym, taka sama tandeta.

autor: Speedway, data nadania: 2013-01-28 17:50:16, suma postów tego autora: 164

Profesora Środa, z twarzą tradycyjnie stężałą w grymasie boleści wywołanej

tym, że musi żyć w tym obrzydliwie maskulinistycznym świecie, lokomotywę przypomina jedynie z postury.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2013-01-28 18:43:54, suma postów tego autora: 6195

Przeciwko SLD!Przeciwko RP!

NIE post-komunistom!
NIE kapitalistom!
NIE klerowi!

autor: michał10, data nadania: 2013-01-28 19:18:48, suma postów tego autora: 74

@ Krzysztof Mróź

W odpowiedzi na Pana nachalną propagandę SLD - nie wiem, na jakiej podstawie ubzdurał Pan sobie, że ta partia najbardziej pasuje do reklamowania na lewica.pl:
w mojej opinii równie dobrze można tu reklamować PO lub PiS lub inne partie prawicowe, a nawet takie bardziej - bo niektóre pomysły mają paradoksalnie lewicowe.
SLD na dno!
O wybrykach typu RP usilnie lansowanych w mediach jako lewica, nie będę wspominał, bo mnie obrzydzenie bierze na samą myśl - i to od początku wiedziałem, że to farbowany lis.

autor: o. Tempora O'Mores, data nadania: 2013-01-28 19:37:03, suma postów tego autora: 327

A kto inny ma być propagowany na portalu Lewica.pl jak nie SLD?

A kto inny ma być propagowany na portalu Lewica.pl jak nie SLD?
Przecież żadna inna kanapa,fotel lub polityczne krzesło nie ma szans na reprezentowanie lewicy i zdobycia mandatów poza SLD.
http://www.sldmokotow.pl

autor: Krzysztof Mróź, data nadania: 2013-01-28 20:13:31, suma postów tego autora: 569

śmiać sie chce..

... gdyby nie to, że ten gośc (lewicowy a rebous) w komentarzu pisze to powarzenie - "Nawet jeśli sama decyzja o uczynieniu Wandy Nowickiej i Magdalena Środy liderkami kampanii wyborczej do Europarlamentu jest dobra..." to bym się uśmiał... ale raczej chce mi się płakać nad taką lewicą. Mnie ręce opadają... i coraz mniej chce mi sie na ten portal zaglądać. Po woli zastąpią nas tu zwolennicy "dobrej" kandydatki do EP, Magdaleny Środy...

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2013-01-28 22:16:32, suma postów tego autora: 6205

następny gigant ;-)

"nie ma szans na nie ma szans na reprezentowanie lewicy". Panie Mróz SDL jak i inne partie parlamentarne nie reprezentują interesów żadnych wyborców... Do szkoły żeś pan nie chodził? Czy jak? Nic z tego systemu nie kumasz po tylu latach i z tyloma siwymi włosami? Partie od dawna przestały reprezentować interesy kogokolwiek poza kapitałem i osłów rodzinami...
Powiem krótko. W okolicach okężnicy mam to, które bydle sie załapie i które sie nażre. Które bydle jaką roczną nagrodę chapnie albo co ukradnie.
Na litość boską! Co mnie to obchodzi???? Przecież to sprawa dla policji kryminalnej a nie dla mnie! Zamiast my wybierać złodziei niech policja ich łapie.
Nie trujcie o tych swoich zasranych wyborach bo na wymioty mi sie zbiera.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2013-01-28 22:24:17, suma postów tego autora: 6205

Trzeba nam zmian

Moim zdaniem stanowczo lepszym rozwiązaniem niż wybory byłoby ogólnononarodowe losowanie, w którym wziałby udział każdy dorosły obywatel. Po pierwsze byłby to sygnał dla mas, że demokracja ma jakiś jeszcze sens dla Kowalskiego, bo z większym prwadopodobieństwem niż trafić szóstkę w totolotka można by załapać na 4 lata świetną fuchę... W czasach kryzysu i rosnącego bezrobocia, byłby to ciekawy a przede wszystkim dużo bardziej demokratyczny pomysł niż system mafijnego (partyjnego) dzielenia sie władzą. Co ważniejsze, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że tak wyłoniony parlament byłby dużo lepszy niż w tych mafijnych rozgrywkach. Obecnie średnie IQ w sejmie na poziomie 10-20? zastąpiłaby średnia krajowa. Dużo bardziej prawdopodobne, że wylosowano by kogoś kto kraść nie umie, niż w mafijnych wyborach, gdzie "wybieramy" kto bedzie nas okradał. Wyborach, do których stają przecież sami złodzieje i ćwierćmózgi ... by nie obrazić tych...pół. Pomysl moze ekstrawagancki na pierwszy rzut oka, ale gdzie ma słabe punkty na rzut drugi? Co może się zdarzyć gorszego niż kolejne 4 lata tej samej bandy padalców?

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2013-01-28 22:40:01, suma postów tego autora: 6205

Szkoda,

że wyborczą lokomotywą Ruchu Palikota nie będzie poseł Andrzej Piątak, który - w ramach swej "proekologicznej" działalności - prowadzi fermę norek, czyli zwierząt hodowanych w skandalicznych warunkach i mordowanych na futro...

autor: Wojownik, data nadania: 2013-01-28 23:07:36, suma postów tego autora: 357

@ Krzysztof Mróź

Jeszcze w temacie kończąc zarazem ten wątek - jako że utożsamiam się z wartościami lewicowymi, nie widzę możliwości głosowania na SLD i podobne im kurioza.
A gawędą o kanapach, krzesłach, sofach i salonach nas Pan nie nie przekonasz i nie odwiedziesz: jeśli będzie rewolucja, a na to liczę, to zmiecie SLD i resztę szumowin jak wiosenne porządkowanie. SLD z kapitanem Millerem za burtę!

autor: o. Tempora O'Mores, data nadania: 2013-01-28 23:20:59, suma postów tego autora: 327

Cisza

przecież najważniejsze jest to że Środa jest antyklerykalna !!!! To wystarczy aby była idolem dla dużej części "lewicy", niestety taka smutna prawda:( a antyklerykalizm Środy to dno

autor: Fred_BB, data nadania: 2013-01-28 23:23:06, suma postów tego autora: 676

Mróź...

Między LEWICĄ a LSD jest taka różnica jak między pierwszymi gminami jezusowymi a obecną "religią" katolicką. Jak między Jezusem a papieżem, który bardziej jezusowy, bo "nieomylny" jest, niż on sam.
To, że LSD ma w nazwie "lewicę", nie znaczy, że jest lewicowy. Ja też se mogę przed nazwiskiem "prezeska", albo "królowa" napisać. Zabroni mi kto?
Przykro stwierdzić, że robisz tu za pożytecznego idiotę LSDowskich bezideowych dorobkiewiczów. Jak przejrzysz na oczy, daj znać, bo dobry i pracowity z Ciebie człowiek, mimo odchylenia LSDowskiego.
Przemyśl to, Krzysztofie... i nie szpanuj (spamuj) wśród porządnych taboretów jak stara rozsypująca się otomana.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2013-01-29 04:49:58, suma postów tego autora: 5956

Panie Mróź - za oknem odwilż, więc niech Sz. Pan

nie mrozi bez sensu.

autor: szczupak, data nadania: 2013-01-29 11:02:30, suma postów tego autora: 3747

Sumienie,Tempora,Fred,Wojownik,Michał ,Sierp i Hyjdla..

..kiedy ruszycie z swoje "odwłoki" z tej wyleniałej otomany i zrobicie wreszcie jakąś rewolucję, albo chociaż jakąś inicjatywę w "kierunku" zmiany ordynacji wyborczej, abyśmy mogli wysłać do parlamentu "swoich"? na razie oprócz obstrukcji nie widzę żadnych działań tylko wzajemne wypychanie sie z tego mebla i personalne rozgrywki. Nurtuje mnie jedno pytanie , ile jest "kanap,czy foteli"i jaka jest liczba "siedzących".

autor: bambosz0, data nadania: 2013-01-29 11:19:31, suma postów tego autora: 1835

bambosz

można i tak jak mówisz... ale to się jeszcze nikomu nie udało... Mnie się łbem w mur dalej walić nie chce. Mam już guza. Ordynacji wyborczej nie ma szans zmienić.
Bo, stwórz Komitet, zbierz podpisy pod ustawą o zmianie ordynacji wyborczej. Zbierz ich 500 tyś... zbierz ich i 39 milionów... Co to za różnica jeśli o tym czy przyjąć ustawę i tak zadecyduje 460 pasożytów, którzy w jej zmianie nie są zainteresowani? Nie da się drogi bamboszu pozbyć się tej bandy używając do tego ich "demokracji".
Pewniejszym sposobem zmiany jest jednak nadal trotyl. Obawiam się też, że nie tyle pewniejszym ile jedynie możliwym.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2013-01-29 12:20:29, suma postów tego autora: 6205

Trzeba jak na Islandii

na nowo napisać konstytucję. Problem w tym, ze co byśmy w niej nie napisali to i tak trafi do kosza. A to dlatego, że trzeba zachować pewną kolejność działań.
1) Najpierw trotyl
2) Tworzymy ogólnonarodową Konstytuantę.
3) Siadamy, rozmawiamy, spieramy sie, konsultujemy... i piszemy konstytucję
4) Wprowadzamy demokrację

Nie da sie tego zrobić w odwrotnej kolejności. Zresztą gdyby sie dało, zacząć od demokracji... to na końcu trotyl byłby już zbędny.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2013-01-29 12:25:10, suma postów tego autora: 6205

Nie daj się sterroryzować panie Mróź...

...Pańscy przeciwnicy szybciej piszą niż myślą !

O ile w ogóle nie robią tego za judaszowe srebrniki.

autor: tarak, data nadania: 2013-01-29 19:38:32, suma postów tego autora: 3242

judaszowe srebrniki...

Pan pantarak ma racje! Oczywiście, ze robimy to za żydowskie pieniądze (wiadomo kto płacił Judaszowi!). Sam Natanjahu zaangażował się w to, by nie pozwolić poczciwym czerwonym baronom na powrót do koryt, od których tak brutalnie oderwano ich 8 lat temu :-(

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2013-01-29 21:00:35, suma postów tego autora: 6205

Ja zagłosuje na Wenderlicha

On jeden wykazał się konsekwencją. Gdy inni marszałkowie pękali, on twardo bronił cziężko zarobionych przez siebie pieniędzy. A przynajmniej próbował, by na brudne bachory w domu dziecka oddać tylko połowę (widzieliśmy jak mu serce krwawiło) a drugą oddałby dziennikarz trójki... ale ten okazał się kompletnym egoistą.
Takiemu człowiekowi zaufam w ciemno. Wierze, że w SLD jest wielu takich. Trzeba mieć odwagę, by walczyć o swoje. Odwagę, której nie mają już pracownicy innych firm poza sejmem. Wierze, ze na tym nie koniec a sprawa znajdzie finał w sądzie pracy! Takich przywódców nam potrzeba! Głosujmy na SLD!

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2013-01-29 21:10:01, suma postów tego autora: 6205

sierp,

masz całkowitą rację, w przeciwieństwie do pantaraków i tajnych wspólpracowników.

autor: Getzz, data nadania: 2013-01-29 21:40:27, suma postów tego autora: 3554

Taraku, ja nie z tych którzy boja sie politycznych krzeseł

Taraku, dzięki za wsparcie ale ja nie z tych którzy boją się politycznych krzeseł gotujących się do rewolucji pokojowej.Ta rewolucja o której słyszę od lat na portalu Lewica.pl to będzie zwykle przemeblowanie politycznego pokoju. Kanapa spod jednej ściany pójdzie pod inna itd.

autor: Krzysztof Mróź, data nadania: 2013-01-29 22:33:01, suma postów tego autora: 569

Krzysztofie Mróz

Już teraz tak na poważnie... Ty naprawdę myslisz, że ci co nie chcą zagłosować na LSD, to z tego powodu, że liczą iż ich kanapy zajmą miejsce LSD? Naprawdę nie rozumiesz o co tu chodzi? Otóż nie ważne jaka jest moja kanapa. Nie ważne czy w ogóle ją mam (a jak mam to przeciez w wyborach nie wystartuje)... po prostu sumienie, sumienie Krzysztofie nie pozwala mi zagłosować praktycznie na żadną z tych partii, które są już w sejmie. Zapewniam Cię, że zagłosowałbym, gdybym miał najmniejszy cień nadziei, że to coś zmieni. Dla wyjaśnienia, bo nie jestem Ciebie mimo wszystko pewien... LSD na miejscu PO to dla ciebie oczywiście zmiana, ale nie o takiej zmianie ja mówię... Pozwolę sobie wręcz arogancko napisać w imieniu innych ludzi - Ta zmiana, która nas interesuje to zmiana, która zwróci nam mieszkańcom tego kraju nasz Kraj! Rozumiesz?
Nie mówie, że LSD będzie gorsze od PO... wcale nie o to chodzi. Bedzie dokładnie takie samo.
hmmmm .... to w sumie co mi zależy? Mógłbym Ci pójść na rękę i zagłosować. Ale żebyś Ty choć szczerze napisał o jaki interes Ci chodzi? Mnie przecież od tego nie ubędzie, a Tobie coś tam sie dostanie. Jakiś talon na balon, jakąś posadkę w urzędzie?...
Tak na fejsbuku niektórzy autorzy stron błagają o lajki, bo dzięki dużej ilości lajków coś tam na tym zarabiają... I czasem lajkuje... a co mi tam? Lajknąłem już "rzuć to wszystko i chodź się całować" lajknąłem "niefart.pl", "Żenująca myśl Leszka Balcerowicza na dziś", "Ironia I sarkazm pomagają mi znośić głupote innych.", "czy byłeś wewnątrz psa?" etc... to czemu nie LSD? ....... Otóż nie! i jeszcze raz nie drogi Krzysztofie! To państwo to nie fejsbuk.... to jest k... moj Kraj!

zaraz sie odezwie tarak... - aj waj nie mój kraj? ;-)

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2013-01-30 00:29:48, suma postów tego autora: 6205

...

nawet mi sie przykro zrobiło... bo poczułem się jak ten "typowy" Polak co prosił złotą rybkę... by sąsiadowi krowa zdechła.
Poczułem sie jak zawistny mały człowieczek. A przecież to dobrze jeśli komuś jest dobrze i bardzo dobrze, że jest dobrze... ale dlaczego akurat musiałeś Krzysztofie zając się naganianiem do partii mainstreamu? Są uczciwsze zajęcia... nagonki na polowaniu.... z kołatką pochodzisz po lesie, zdrowo i miło... dragi zacznij sprzedawać, pumeks, czosnek (kupie se na szabes) albo cokolwiek innego... tylko zostaw już to dziadowanie... plisss

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2013-01-30 00:40:34, suma postów tego autora: 6205

zapraszam do współpracy z SLD w wyborach samorządowych

http://krzysztofmroz.blog.onet.pl/2013/01/30/sld-na-jesieni-przedstawimy-program-na-wybory-samorzadowe/

autor: Krzysztof Mróź, data nadania: 2013-01-30 21:42:18, suma postów tego autora: 569

dajcie spokój Krzysztofowi Mróziowi

on chyba naprawdę jest człowiekiem sld zprzekonania.
nie sekujcie go.

autor: deadbastard, data nadania: 2013-01-30 22:27:12, suma postów tego autora: 500

Nie jestem letnim członkiem SLD

Deadbastard, zwyczajnie nie jestem letnim członkiem SLD. Przeciwnicy to mała grupka tych samych dyskutantów. Ale przecież to co pisze czyta znacznie większa rzesza tych którzy nie wypowiadają się na portalu. Ale przecież czytają. I o to chodzi.

autor: Krzysztof Mróź, data nadania: 2013-01-30 23:05:52, suma postów tego autora: 569

Dla prawdziwych lewicowców-Szacunek!

Dla SLD-pogarda i nienawiść!

autor: michał10, data nadania: 2013-01-31 01:40:00, suma postów tego autora: 74

michał10

nie gotuj się tak. chłodny kompres połóż na głowę - tutaj miłość do sld jest formą dziecęcej choroby pseudolewicowości.
chyba powinniśmy jakoś reedukować krzysztofa mrózia, skoro on wierzy w sld - może lepiej, żeby się z tej wiary otrząsnał jak najszybciej. takie straszenie tylko umacnia w wierze w niesłuszną ideę.


uch, niech tam sobie środa leci do europarlamentu - przynajmniej nie będzie szalała z głupimi neologizmami w telewizorni.

autor: deadbastard, data nadania: 2013-02-01 04:30:37, suma postów tego autora: 500

"...tutaj miłość do sld jest formą dziecęcej choroby pseudolewicowości." - pisze pan Deadbastard

To nieprawda, ja popieram SLD i uważam, że lepiej głosować na tę partię niż wcale albo na PiS.
Z tą pseudolewicością, to jest dokładnie na odwrót niż Pan pisze, panie Deadbastard, bo wynika z tego, że lepiej utrzymywać przy władzy prawicę niż pragmatyczną lewicę.
A to jest szkolny błąd.

autor: tarak, data nadania: 2013-02-01 20:42:10, suma postów tego autora: 3242

Moze zamiast zwalczać,naprawić,

Tak jak to już proponował Jacex marksista,aby wstępować do SLD i siłą większości zmienić tę partię na prawdziwie lewicową. Wiem, że to trudne,ale nikt nie obiecywał,że bycie prospołecznym lewicowcem, to łatwizna.

autor: bambosz0, data nadania: 2013-02-02 09:19:21, suma postów tego autora: 1835

Dodaj komentarz