Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wrocław: Tysiąc osób demonstrowało przeciwko faszyzmowi (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Liczebność

Acha i po tym jak dołączyły kolejne grupy było co najmniej 1500 osób (jak podaje Wyborcza), choć moim zdaniem w szczytowym momencie było 2000.

autor: XaViER, data nadania: 2013-03-24 13:47:27, suma postów tego autora: 352

Kolego relacjonujący...

Być może nie zastanawiałeś się, dlaczego wielokrotnie pochód ustawał. Otóż na całej trasie, drobne grupki prawicowych prowokatorów próbowały wciągnąć ludzi w swoje gierki. Trzy osoby z naszego marszu zostały aresztowane przez policję (przy pl. Dominikańskim) i wypuszczone z postawionymi zarzutami późnym wieczorem. Tymczasem jeden z prowokatorów, który hailował w stronę marszu łaził sobie niezatrzymywany przez panów w mundurach. ACAB. Tu materiał: http://www.youtube.com/watch?v=ULSY4ZdXW4U&feature=youtu.be

autor: sZ, data nadania: 2013-03-24 14:17:32, suma postów tego autora: 45

Z radością trzeba odnotować fakt, iż wśród transparentów

pojawiły się: "Znajdzie się cela dla Leszka Millera" i "Donald Matole, Twój rząd obalą robole".

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2013-03-24 13:50:38, suma postów tego autora: 6195

...

liczne sztandary ZSP - to dwie flagi. Dodatkowo nie Zrzeszenia Syndykalistów Polskich tylko Związek Syndykalistów Polski niekoniecznie z Warszawy, bo raczej z Wrocławia, choć jeśli o nich nie słychać we Wrocławiu to już raczej ich problem
Nie tyle Kolektyw Rozbrat co Federacja Anarchistyczna sekcja Poznań plus osoby z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza. To w sumie szczegóły, ale jak już ktoś w relacji chce wymieniać grupy i organizacje to głupio wychodzi ja je przekręca i myli.
Policja jako narzędzie opanowywania zagrożeń w tej relacji brzmi maksymalnie żenująco
Cała akcja miała swoje niedociągnięcia, ale i tak dobrze, że wrocławskie środowiska wychodzą na ulice i się konsolidują

autor: marco, data nadania: 2013-03-24 10:10:56, suma postów tego autora: 160

Relacja

Osoba pisząca relację chyba nie bardzo orientuje się kto jest kim :-).

Nie ma czegoś takiego jak "Zrzeszenie Syndykalistów", jest zaś Związek Syndykalistów Polski i nie wiem dlaczego miałoby to świadczyć o wizycie z Warszawy, skoro Wrocław posiada własną sekcję tego związku i jego przedstawiciel nawet przemawiał z platformy. Rozdawane były też ulotki z takim tekstem:
http://wroclaw.zsp.net.pl/odcinamy-tlen-skrajnej-prawicy/

We Wrocławiu nie ma też Stowarzyszenia Rewitalizacji Kultury, jest zaś słynne przecież Centrum Reanimacji Kultury (CRK), nie ma Ruchu Lokatorskiego, jest Akcja Lokatorska.

Prosiłbym o poprawienie, żeby to jakoś wyglądało :-)

Jeśli autor chce mogę go wprowadzić kiedyś w tematykę organizacji wrocławskich tak na przyszłość :-).

autor: XaViER, data nadania: 2013-03-24 13:46:36, suma postów tego autora: 352

marco, XaViER, sZ

Bardzo dziękuję za sprostowania i uzupełnienia. Zapraszam do przesyłania newsów z wydarzeń, w których bierzecie udział lub o sprawach, w których czujecie się kompetentni/ne.

autor: Jarosław Klebaniuk, data nadania: 2013-03-24 14:53:03, suma postów tego autora: 436

Dziwne...

Wisi sobie ten nius od rana, a jeszcze nie ma komentarzy o "antyfaszystowskim" (koniecznie w cudzysłowiu) Michnikjugend.

autor: bolo, data nadania: 2013-03-24 16:38:02, suma postów tego autora: 4522

Zadziwia mnie

intencja zaniżania liczby uczestników.
Moi koledzy policzyli na miejscu ludzi w Gdańskiej Platformie Oburzonych - 700.
Lewica.pl podaje 350.
Naturalnym zjawiskiem jest zaniżanie, kiedy liczą władze i ich media, ale portal lewicowy? Po co?

autor: Z.K. z OZB, data nadania: 2013-03-24 16:55:10, suma postów tego autora: 356

Z.K. z OZB

Nie miałem intencji zaniżania liczby uczestników. Jeśli chodzi o Paradę we Wrocławiu, to TVN24 podał 500. Według mnie na oko było między 600-900. Liczba 1000 pochodzi od oficera policji, którego zapytałem po demonstracji. To może nie najbardziej miarodajne źródło, ale i tak wziąłem największą wartość.

W Gdańsku nie byłem, więc kierowałem się tym, co podał PAP, natomiast sama treść newsa pochodziła głównie z informacji ze strony "S".

Zapraszam do pisania i przesyłania newsów na Lewica.pl. Jako uczestnik Platformy Oburzonych dostarczył(a)by Pan(i) relacji z pierwszej ręki.

autor: Jarosław Klebaniuk, data nadania: 2013-03-24 17:32:02, suma postów tego autora: 436

.

NO PASSARAN 2013. Jednak prawda, że historia (jeśli rzeczywiście) wraca to pod postacią farsy. W powyższym kontekście najlepszy jest chyba ten bób i ta włoszczyzna.

autor: Bury, data nadania: 2013-03-24 19:12:20, suma postów tego autora: 5751

NO PASARAN 2013

Rzeczywiście, biorąc pod uwagę oryginalne użycie tego hasła i to w jakim różne osoby (nie mające za bardzo nawet prawa się na to hasło powoływać) używają go teraz, to aż smutno się robi.

autor: Getzz, data nadania: 2013-03-24 19:39:13, suma postów tego autora: 3554

pewnie

W kraju kryzys, władze zabierają społeczeństwu ostatnie prawa, bieda i upokorzenie ludzi pracy osiąga apogeum, a tu znów elity się bawią, jak nie parada równości, to parada tolerancji. Owszem, można sobie robić takie parady, ale jak podstawowe sprawy bytowe zostaną uregulowane, a antyspołeczne rządy zostaną usunięte. Ale w obecnej sytuacji takie protesty służą jedynie legitymizowaniu obecnego systemu. Dziwi mnie tez to, że rzekomo radykalna lewica i anarchiści dają się nabrać na to wszystko. Może słowo "rzekomo" to wyjaśnia? Mamy więc swoiste kuriozum - radykalna lewica na straży neoliberalnych rządów. To może być niezły towar eksportowy.

autor: 1234, data nadania: 2013-03-25 08:17:18, suma postów tego autora: 873

Dodaj komentarz