Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Żory: Pierwsze w Polsce miasto z bezpłatną komunikacją miejską

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

W Ząbkach

pod WWA już jest bezpłatna.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2013-03-29 08:19:45, suma postów tego autora: 2743

Ino patrzeć

jak Żory będą pierwszym miastem w którym zacznie funkcjonować pierwszy kibuc,a samorządowcy opanują sztukę,którą nie potrafi zrobić sam Salomon.

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2013-03-29 10:09:24, suma postów tego autora: 623

Nic nie ma z darmo

Teraz podatnicy (bo od nich mają pieniądze samorządowcy) będą płacić za to samo w inny sposób plus będą opłacać przejazdy ludzi, którzy podatków nie płacą w ogóle lub płacą w innym miejscu. Tytuł artykułu powinien brzmieć "Zmiana finansowania komunikacji publicznej w Żorach".

autor: samson_miodek, data nadania: 2013-03-29 12:46:36, suma postów tego autora: 288

.

Zasadniczo chyba nic nie mam przeciwko darmowej komunikacji miejskiej, choć prawdę mówiąc coraz częściej zastanawia mnie, dlaczego sprawa ta zdaje się być taka dla niektórych ważna.

autor: Bury, data nadania: 2013-03-29 14:20:33, suma postów tego autora: 5751

Myślę że Żory nie powinny być wyjątkiem.

Komunikacja miejska we wszystkich miastach jest coraz droższa, i coraz mniej ludzi przewozi. Jednocześnie nasze miasta są coraz bardziej zatłoczone małymi samochodzikami których powinno być stukrotnie mniej.

Gminy miejskie dopłacają spore pieniądze do komunikacji zbiorowej i jednocześnie mają coraz większe problemy komunikacyjne, tłok na ulicach, w większości miast brak buspasów, problemy z przejazdem pojazdów uprzywilejowanych.

Uważam, że te pieniądze byłyby lepiej spożytkowane gdyby miasta przeznaczyły na budowę dużych bezpłatnych parkingów na obrzeżach miast i połączeniu tych parkingów z centrum bezpłatną komunikacją miejską. Tak samo w dużych miastach powinny być bezpłatne linie łączące dzielnice miast z centrum, gdy odległość przekracza powiedzmy 3 km.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2013-03-29 14:55:45, suma postów tego autora: 441

samson miodek,

"a za autostrady płacą roweżyści, a za szpitale zdrowi, a za lekce religii ateiści, a za straż pożarną, ci co im chałupa się nigdy nie sfajczyła. Na potęgę posępnego czerepu, skąd tak głupie komentarze? Z ulotki PO?"

Tak ktoś gdzie indziej skomentował podobne do Twoich obiekcje. Nie mogłem się powtrzymać, żeby tego nie wkleić...

autor: fancom, data nadania: 2013-03-29 17:36:43, suma postów tego autora: 1424

A ilu kanarów straciło pracę?

Czy lewicowcy powinni się cieszyć ze wzrostu bezrobocia w Żorach?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2013-03-29 18:20:20, suma postów tego autora: 6195

Hasło dnia

Darmowa komunikacja w całym kraju!

autor: Bartek, data nadania: 2013-03-29 21:14:17, suma postów tego autora: 2550

...

Nic to. U nas każdy pasażer musi wsiadać przednim wejściem, bo nie dość że jedzie za darmo, musi wziąć 2 zł za przejazd od kierowcy. Jeśli szczęśliwie dojedzie do celu może zwrócić tę złotówkę, ale nie musi.

autor: prezio, data nadania: 2013-03-30 20:07:55, suma postów tego autora: 878

Bury tez mnie to zastanwia

a nie lepiej wydać pieniadze na cos innego? Z komunikacją można zrobić ianczej, np obniżyć ceny biletów, darmowy przejazd dla inwalidów,osób starszych, ostatecznie uczniów, choć to kwestia dyskusyjna

autor: Fred_BB, data nadania: 2013-03-31 10:50:52, suma postów tego autora: 676

hasło roku

wszystko "darmowe" w całym kraju, hehe

autor: dr(e)s, data nadania: 2013-04-02 20:49:26, suma postów tego autora: 1539

Dodaj komentarz