Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Prokuratura umorzyła sprawę zabójstwa Jolanty Brzeskiej

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...nowe dowody ????

a nie wystarczą "STARE" ? zabójstwo, przedawnia sie po 2 latach ??? to jest prawo??? no to można zamordować sąsiada, który mi sie nie podoba, a po dwóch latach umorzenie i spokój? Gdzie jest Prokuratura,z wnioskiem o postawienie w stan oskarżenia organy ścigania ,czyli od najniższych stopniem do Komendanta Głównego POLICJI o rażące zaniedbania ,albo celowe gmatwanie śledztwa w celach uzyskania korzyści. Gdzie jest Prawo, nie mówiąc o sprawiedliwości.. Czy damy na to przyzwolenie udając ze NIC sie nie stało ? czy chcecie aby Wasi bliscy drżeli na widok aroganckiego dorobkiewicza, któremu państwo pomaga w rabunku, przez swoją niefrasobliwość? Ludzie... Czy to jeszcze JEST PAŃSTWO ? i jeszcze jedno pytanie, czyje to Państwo? bo chyba nie uczciwych pracujących Obywateli?

autor: bambosz0, data nadania: 2013-04-10 08:05:04, suma postów tego autora: 1835

CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI

NIE ZAPOMNIMY JEJ ODWAGI, JEJ AKTYWNOŚCI !!

autor: czerwony93, data nadania: 2013-04-10 09:49:21, suma postów tego autora: 2730

W komentarzu

- wnikliwa analiza błędów prokuratury (mniejsza w tej chwili, czy wynikających z intencji politycznej, czy indolencji).
Ciekawe, że z minimalnymi zmianami (wystarczy zastąpić "samobójstwo" przez "wypadek z winy pilotów" itd.) pasowałaby ona do oficjalnego śledztwa w sprawie "katastrofy" smoleńskiej.

autor: Porta Nigra, data nadania: 2013-04-10 10:26:07, suma postów tego autora: 1682

Naród smoleński

każdą informacje wykorzysta aby szerzyć teorie spiskowe


Co to tematu to straszna jest ta indolencja sądownictwa


Cześć Jej pamięci !!

autor: polak17, data nadania: 2013-04-10 11:57:31, suma postów tego autora: 1300

Morderców odważnej kobiety nie potrafią złapać,

ale ludzi, którzy "obrazili funkcjonariusza", brali udział w "nielegalnym zgromadzeniu" czy śmiali się z Komorowskiego to już prześladować potrafią.
Ich "państwo prawa" tak właśnie wyglada.


A ten pzprowiec/sldowiec wyżej mógłby już przestać ośmieszać partię PiS i ofiary katastrofy/wypadku/zamachu w Smoleńsku udając ich zwolenników i pod każdym niusem wyskakiwać ze swoim zniechęcaniem do ofiar katastrofy.
Pewnie dostał polecenia od jakiegoś Urbana albo innego osobnika tego typu, żeby uprawiać antypisowską propagandę (ośmieszając ich zwolenników przez udawanie najgłupszego z nich), bo to na razie jedyna (też wolałbym lewicową, a nie pisowską, ale na razie nie ma) opozycja wobec skrajnie prawicowych rządów PO.

autor: Getzz, data nadania: 2013-04-10 12:08:37, suma postów tego autora: 3554

Totalitaryzm partyjny.

Sąd, Prokuratura, Trybunał Konstytucyjny. Cała ta władza sądownicza w normalnej demokracji byłaby zależna od hegemona.
W hemi-semi-demi-demakracji, czyli tym polskim systemie politycznym, tak czy owak podległa jest warszawskim centralom partyjnym.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2013-04-10 12:10:23, suma postów tego autora: 441

No bo jak to inaczej ocenić?

Wiadomość o tym, że przez nieudolność (albo jeszcze coś gorszego niż nieudolność) wymiaru niesprawiedliwości sprawcy makabrycznej zbrodni, bestialskiego mordu na osobie, która tak dużo dobrego zrobiła pozostaną bezkarni, a ten wylatuje z "katastrofą smoleńską" pod tą akurat wiadomością, chociaż nawet na tym portalu zaraz obok jest miejsce, żeby o tym pisać.

Takim działaniem nie przekona się czytelników portalu, że może warto by wiedzieć jak to się stało, że sto Polek i Polaków zginęło tragicznie, tylko wręcz przeciwnie - doprowadzi do tego, że "ludzie już będą mieli dość katastrofy w Smoleńsku" (słyszałem taką opinię od osoby, której kiedyś zależało na wyjaśnieniu tego, teraz już nie, właśnie dzięki takim komentatorom między innymi).

Są tu lewicowe osoby (może ja nie całkiem się do nich zaliczam), które uważają, że PiS to jednak mniejsze zło, a katastrofa w Smoleńsku musi byc wyjaśniona. Może nie ze wszystkim się z nimi zgadzam, ale rozumiem ich argumenty.
Natomiast ten komentator po prostu uprawia antypisowską (co za tym idzie propeowską) nieudolna agitkę i ośmieszanie ofiar ze Smoleńska.

autor: Getzz, data nadania: 2013-04-10 13:24:57, suma postów tego autora: 3554

wyjaśnienie

"Są tu lewicowe osoby (może ja nie całkiem się do nich zaliczam), które uważają, że PiS to jednak mniejsze zło, a katastrofa w Smoleńsku musi byc wyjaśniona."

Może nie całkiem zaliczam się do osób, które uważają, że PiS jest mniejszym złem (choć trochę racji mają), a nie nie całkiem zaliczam do osób lewicowych, bo za lewicowca uważam się na pewno.

autor: Getzz, data nadania: 2013-04-10 13:56:01, suma postów tego autora: 3554

Ojej,

dziecko się znowu na mnie gniewa! Przepraszam!
Mówiąc poważniej, Getzz, ja z tobą nie prowadzę żadnych dyskusji, bo (mam nadzieję, ze jeszcze) nie jesteś do nich partnerem, za malo wiesz i za mało samodzielnie myslisz. Masz za to, w absurdalnie spotęgowanym stopniu, typowe wady adolescencyjne: samouwielbienie oraz idącą z nim zazwyczaj w parze nadwrażliwośc na urojone zniewagi (ktorych ode mnie doprawdy nie inkasowaleś. Nie po od czasu do czasu się tutaj udzielam, żeby zyskiwać sympatię sfrustrowanej młodzieży. Ale obelg (absurdalnie mających się do faktów) też sobie nie życzę.Szukaj innych dobrych wujków, kumpli i "wrogów" na miarę konfliktu Matusi-Blokerzy z powieści Niziurskiego. A rideverci.
Opcji "plonk" tu nie ma ani wykreślania z listy "znajomych" tu nie ma, ale można sobie jakoś to zrekompensować wlasnym przemysłem.

autor: Porta Nigra, data nadania: 2013-04-10 14:32:34, suma postów tego autora: 1682

A jeśli

idzie o analogię, to o tyle jej nie ma, że jednak jest zasadniczo inna skala i format wydarzeń (w jednym wypadku, ważnego dla całego kraju, w drugim raczej dla rodziny i przyjacioł). Język prawniczy ma jednak swoje prawa i trudno nie dostrzec tu zadziwiających podobieństw (wykluczanie z góry wszelkich hipotez niewygodnych politycznie, w tym szczegolnie "udziału osób trzecich").
Trudno też nie pytać, dlaczego te same osoby i grupy, które w drugim wypadku (sprawa J.Brzeskiej) sklonne są do bardzo daleko idących podejrzeń i wlasnych teorii, w innym wypadku bezkrytycznie (Smoleńsk) bezkrytycznie aprobują wyjaśnienia oficjalne.
A jeśli idzie o stosunek do niewyjaśnionej smierci J.Brzeskiej, to wzorem wydaje mi sie tu jej corka, ktora nie tylko potrafiła sobie wspaniale dać radę z osobistym nieszcześciem, ale rownież zachować dystans tyleż wobec oficjalnego zamiatania sprawy pod dywan, co prób nadużywania pamięci zmarłej dla roznych, nie zawsze najtrafniej obmyślanych i dobranych, a czasem wręcz politykierskich celów.

autor: Porta Nigra, data nadania: 2013-04-10 14:41:41, suma postów tego autora: 1682

Nie bredź

doktorek, bo żałosny jesteś.

autor: Getzz, data nadania: 2013-04-10 14:42:05, suma postów tego autora: 3554

Jozef Kuraś

'Zdaniem ekspertów celem działania sprawców było zastraszenie Jolanty Brzeskiej poprzez oblanie jej substancją łatwopalną'. A następnie poprosiła o ogień.

autor: Czarek, data nadania: 2013-04-10 15:00:12, suma postów tego autora: 306

Aha,

i nikt tu z toba nie dyskutuje (no bo o czym?), a już na pewno nie ja. Po prostu stwierdzam fakt czemu te ośmieszające wpisy mają służyć (znając przeszłość PN chyba nikogo to nie dziwi).
Obelg sobie nie życzysz? A "dziecko, sfrustrowana młodzież, szukanie kolegów i wujków (haha)", diagnozowanie u mnie różnych chorób psychiczny to z pewnością nie obelgi.
Jakbym się zniżył do twojego poziomu to mógłbym napisać, że ty za to jesteś sfrustrowanym, podstarzałym, samotnym grubasem łaszącym się do każdej władzy.
Ale nie napiszę, bo to twój poziom, a nie mój.

autor: Getzz, data nadania: 2013-04-10 15:21:13, suma postów tego autora: 3554

Porta Nigra

Getzz to jest gość i jest dla ciebie zaszczytem, że raczy cię zauważać. Potraktuj poważnie jego uwagi to może jeszcze będą z ciebie ludzie.

autor: red spider 666, data nadania: 2013-04-10 16:12:11, suma postów tego autora: 1549

Seryjny Samobójca

Ciągle nieuchwytny. Pamiętaj o tej sprawie PN kiedy kolejny świadek przypadkowo zaplącze się w sznur albo tak nieszczęśliwie upadnie, że wbije sobie nóż w plecy.

autor: red spider 666, data nadania: 2013-04-10 16:14:39, suma postów tego autora: 1549

Jeśli jutro

ukarze się na lewica.pl informacja o zaćmieniu słońca, niektórzy w komentarzach zaczną pisać o analogiach z "zamachem" smoleńskim.

A co do wartościowania przez PN, to czym p. Lech Kaczyński jest lepszy od J.Brzeskiej-co to za wypaczony elitaryzm

autor: czerwony93, data nadania: 2013-04-10 16:26:52, suma postów tego autora: 2730

Długo

nad tym pracowałeś (tak jak nad wszystkimi swoimi postami) na zasadzie kopiuj-wklej?

autor: Porta Nigra, data nadania: 2013-04-10 18:18:29, suma postów tego autora: 1682

Dla pocieszenia

Gość który skonsumował w sklepie 30 konserw i nie zapłacił na pewno nie uniknie srogiej kary.

Witamy w "demokratycznej", i "praworządnej" III RP jaką zafundowali nam styropianowcy.

autor: Stirlitz, data nadania: 2013-04-10 18:59:18, suma postów tego autora: 1578

I teraz nasuwa sie taka analogia

tej sprawy do sprawy smierci Pyjasa :(

autor: dyzma_, data nadania: 2013-04-11 08:17:39, suma postów tego autora: 2960

czerwony,

żaden elitaryzm i żadne wartościowanie, tylko konstatacja. Losy i śmierć osoby prywatnej są zazwyczaj istotne dla jej kręgu rodzinno-towarzyskiego, losy osoby publicznej (w tym szczególnie głowy państwa) - dla całej zbiorowości.

autor: Porta Nigra, data nadania: 2013-04-11 10:23:51, suma postów tego autora: 1682

Uczyć się choćby od diabła:

Na prawicowym portalu "wpolityce" jest zasada, że użytkownik może wobec danego postu skorzystać z opcji "zgłoś nadużycie", jeśli np. post ów nie ma treści rzeczowej, a za to zawiera prymitywne i nierzeczowe ataki personalne. Gdy zarzut taki się potwierdza, moderator może post usunąć.
Może warto ten pomysł przeciwnika ideologicznego wypróbować na własnym podwórku?
Tym bardziej, że z internetu, jak wiadomo, korzystają nie tylko ludzie dorośli. Właściwy dzieciom instynkt mimetyczny - a także ich skłonność do przeświadczenia, że każdy produkt ich organizmów godny jest ekspozycji - może je skłaniać do mechanicznego reprodukowania (na zasadzie kopiuj-wklej) szczególnie "rajcujących" je postów o poetyce insynuacji i agresji personalnej.
A jeśli uznaje się, że te posty jakoś wzbogacają debatę 9na zasadzie: każda potwora znajdzie swego amatora), to czy nie dałoby się przynajmniej umożliwić użytkownikom "niewidzenia" produkcji specjalistów od "personalek" oraz kopiujących ją pociech?

autor: Porta Nigra, data nadania: 2013-04-11 10:40:21, suma postów tego autora: 1682

Wujek Jacek,

ty myślisz, że ty jesteś w stanie mnie jakoś obrazić czy coś takiego?

autor: Getzz, data nadania: 2013-04-11 13:20:39, suma postów tego autora: 3554

Getzz,

I po co to ciągnąć?
Tego typu longery "dyskusyjne" jak ten, który wspólnymi siłami splatają tu komentatorzy "Getzz" i "Porta Nigra", nie służą żadnemu celowi ideowemu lub politycznemu. Nie są też ciekawe.
Ex post oceniam, że moim obowiązkiem było zignorować twoje pierwsze posty. Wprawdzie ich agresja, histeria i bezsens aż się prosiły o replikę, ale właśnie od tego jest rozum, żeby w porę powiedzieć sobie: daj spokój.
Dość, że postanowiłem zakazać sobie dożywotnio tego typu "dyskusji". Nie dlatego, że ich nie potrafię prowadzić. Na odwrót. Moi przeciwnicy zazwyczaj naiwnie zdradzali swoimi przewidywalnymi reakcjami, że umiem ich "trafić". Ale z tego względu, że takowe "dyskusje" są bez sensu i pożytku.

autor: Porta Nigra, data nadania: 2013-04-11 22:12:06, suma postów tego autora: 1682

Śmierć Pani Brzeskiej ...

..w odpowiedzi na tę bandycką działalność "seryjnego samobójcy" nasza ukochana władza,zamierza zrobić "porządek " z lokatorami mieszkań komunalnych i powyrzucać lokatorów ,tych trochę mniej biednych i tym sposobem uposażyć tych biednych.. tak "PO uważaniu:..Nie budować, Bo za co? gdy kroi sie dobry "dil" przy budowie tej niechcianej przez wuja Sama tarczy antyrakietowej, za 12 miliardów,więc aby pokazać troskę o tych którzy 30 lat czekają na mieszkanie zabierze się jednym ,aby dać drugim,potem pierwszy w tzw " miedzy czasie" zbiednieje bardziej niż drugi i to z kolei jego wyrzucą,a "urzędasy " za trud dostaną NOWE, SPORE PODWYŻKI I PREMIE,aby kupić sobie mieszkanko..

autor: bambosz0, data nadania: 2013-04-12 18:25:03, suma postów tego autora: 1835

Dodaj komentarz