Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Twój Ruch zastąpił Ruch Palikota

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ruchy posuwisto-zwrotne..

To nie ugrupowanie polityczne lecz prawdziwy salon ambitnych choć odrzuconych. Jeśli na kimś robią wrażenie te wszystkie manieryzmy, gadżety i pustosłowie to powodzenia..

autor: Eheu, data nadania: 2013-10-06 19:57:32, suma postów tego autora: 118

Niezwykłe!

Informacja o powstaniu liberalnej organizacji została zaprezentowana na łamach ponoć lewicowego serwisu. Gratulacje! ;]

autor: Puciaq, data nadania: 2013-10-06 20:27:04, suma postów tego autora: 113

Te zapowiedzi są płytkie, niczego więc nie zmienią.

Dzisiejsza piana szybko opadnie a nurt popłynie starym, coraz bardziej zamulającym się korytem, nadal bezpodstawnie podszywającym się pod lewicowość.

autor: steff, data nadania: 2013-10-06 21:08:47, suma postów tego autora: 6626

Byłem, posłuchałem, zobaczyłem

i oceniłem: Miałkie to wszystko.
Brak myśli doskonale przykryło wystrzeliwane konfetti.
I tyle.

autor: Z.K. z OZB, data nadania: 2013-10-06 21:57:12, suma postów tego autora: 356

Z tytułu wynika że ktoś wyruchał Palikota

lub odwrotnie. Czytelnicy mogą się mylić, ale wy czytajcie to co napisaliście, przed opublikowaniem..

autor: szczupak, data nadania: 2013-10-06 22:23:36, suma postów tego autora: 3747

Twój Ruch zastąpił Ruchu Palikota

zastąpił co Ruchu Palikota ?
Dalej nie chciało mi się czytać.
Umieścicie ten komentarz ?

autor: Mao Tan Wen, data nadania: 2013-10-06 22:44:12, suma postów tego autora: 368

Eheu... podobnie mi się skojarzyło...

ale jako ruch frykcyjny. Orgazmu z tego nie będzie, ale orgia jak najbardziej.
Maria Czubaszek przeszła samą siebie. Może wciąż czeka na ruch Wojciecha Karolaka? Stąd to skojarzenie?
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2013-10-06 23:08:57, suma postów tego autora: 5956

Nazwa partii

Zapewne nawiazuje do piesni folk Woodie Guthrie:

This land is your land
This land is my land
From California to the New York Island...

Z tego, co wiem populista Woodie Guthrie -- gardzil liberalnymi elitami i kapitalizmem.

autor: Mieszko, data nadania: 2013-10-07 01:41:49, suma postów tego autora: 35

Gibała

Gibała tak się w zarządzie rozsiadł, że zajął dwa miejsca. Przynajmniej wg tego tekstu ;)

autor: Mandark, data nadania: 2013-10-07 01:45:11, suma postów tego autora: 731

Do sprawdzonych przez Palikota "produktow"

świńskim łbie ,wibratorze i wizycie w Biedronce,doszło nowe danie, zupa "ratatui"czyli "com tam miał, tom wrzucił" co autor zaklasyfikował jako "kiszone ogórki w kefirze"... Jest jednak jakaś nowość,bo sporo tam lewicowych uciekinierów z SLD,więc ,wszelkiej maści 'dziennikarze będą mogli wreszcie ze spokojnym sumieniem określać ten twór jako lewicowy (?) . pytanie ... kto tam będzie "naj"?

autor: bambosz0, data nadania: 2013-10-07 02:18:06, suma postów tego autora: 1835

?

Największą kompromitacją ostatnich lat jest wejście do grona neoliberałów i bogaczy rzekomo rewolucyjnej Polskiej Partii Pracy. Co śmieszniejsze, nie tylko samej partii, ale i związku zawodowego Sierpień 80, który również był oficjalnie na tym zjeździe zjednoczeniowym antypracowniczych elit reprezentowany. Podrzycki się w grobie przewraca?

autor: 1234, data nadania: 2013-10-07 07:35:05, suma postów tego autora: 873

4321

Zgoda.

autor: BB, data nadania: 2013-10-07 11:05:22, suma postów tego autora: 4605

Miller

może już machnąc ręką na konkurencję na lewicy.
Inna sprawa, że jego taktyka popierania HGW w referendum warszawskim może zaszkodzić SLD do tego stopnia, że ta partia nie zdobędzie wystarczajacej liczby głosow w najblizszych wyborach, ze po nich uformować koalicje rzadzącą z PO.

autor: Porta Nigra, data nadania: 2013-10-07 11:12:15, suma postów tego autora: 1682

Dwie

parlamentarne partie lewicy (żeby je tak umownie określić), RPP i SLD, wyniszcza ten sam wirus "antykaczyzmu".

autor: Porta Nigra, data nadania: 2013-10-07 11:13:24, suma postów tego autora: 1682

I stanął Wodzuś 1 Procent na trybunie obok Walikonia

i zawołał: "FIAT LUX !"

I dostał po tygodniu nowy model.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2013-10-07 11:42:10, suma postów tego autora: 6194

.....

I tylko takie ugrupowania jak pisze cisza broniąc bogatych przed biednymi są w stanie zdobić głosy, bo bez sławnych, medialnych nazwisk i buziek Polski biedak nie pofatyguję się złożyć krzyżyk na nie znanego lewaka. Ja mam nadzieje ze nowy ruch zacznie bronić bogatych przed biednymi w inny sposób, spróbuje tym biednym dać więcej prawa, normalnej pracy itp. myśląc ze wtedy ta biedna większość się nie zbuntuje. A jak biedny zostanie nakarmiony, normalnie będzie funkcjonował (praca, dom) to może wtedy pomyśli jak zmienić świat na lepszy bo biedni w tym kraju i nie tylko, w tej chwili, nie są wstanie nic zmienić.

Moja biedna, inteligentna, poszkodowana przez te rządy koleżanka pokazała jak wielu w Polsce myśli, od razu powiedziała ze nawet by się dołączyła do Ruchu, bo lubi Palikota. Myślę ze Ruch trochę pożyje będzie nawet miał swoje sukcesy, w przyszłości jest bardzo możliwe ze lewica się z kłuci z centrum, wtedy może ruch się rozdwoi, a lewica pójdzie w swoją stronę, ale miejmy nadzieje ze silniejsza i mniej skłócona niż przed podłączeniem z ruchem. No, ale jeśli lewica nie będzie miała znanych buziek, rozgłos medialny i pieniędzy, biedny lud ją prawdopodobnie oleje, dodam, aż do czasu.

Pożyjemy zobaczymy a w tej chwili życzę lewakom w Twój Ruch wszystkiego najlepszego, niech próbują się wkręcić do najbliższej władzy i przekonać innych aby trochę polepszyli ten nasz mały polski świat.

autor: Margo, data nadania: 2013-10-07 12:17:16, suma postów tego autora: 627

A gdzie

komentatorzy, ktorzy zapewniali, że RPP konsekwentnie przesuwa się na lewo.
Przydałyby sie opinie szczególnie komentatorów "AN" i "lewaka". Na ich uwage zasługuje wypowiedź Jana Hartmana, ze płatne studia i wizyty u (państwowego) lekarza - "to dobry pomysł". A jak zapatrują sie oni na - kursujace juz w mediach (np. w felietonie Roberta Walenciaka dla jednego z komercyjnych portali internetowych) - określenie "Twojego Ruchu" jako "prawicy laickiej"?
PS. Kiedy kolejna wizyta lidera "Twojego Ruchu" (dawniej RPP) w schronisku dla bezdomnych? Jak sie uklada wspołpraca Twojego Ruchu z Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej?

autor: Porta Nigra, data nadania: 2013-10-07 12:50:21, suma postów tego autora: 1682

polemika

1. eheu

"To nie ugrupowanie polityczne lecz prawdziwy salon ambitnych choć odrzuconych. Jeśli na kimś robią wrażenie te wszystkie manieryzmy, gadżety i pustosłowie to powodzenia.."

Eheu, czasami trzeba przyjąc i pod dach część salonu, jesli stwarza to lepsze dojście do mediów.
Ruch Palikota był wielokrotnie oczerniany w mediach z róznych powodów, słusznych lub niesłusznych. Na razie się zmienia nazwa (opakowanie), ale gdyby "prawdziwi" lewicowcy pomyśleli, to wstepowaliby do Ruchu (Twojego Ruchu), by zmienić oblicze partii, a nie oczerniac ją w ślad za mediami.

2. puciaq

"Informacja o powstaniu liberalnej organizacji została zaprezentowana na łamach ponoć lewicowego serwisu. Gratulacje! ;]"

Ja się wcale nie dziwię. Nie mówić o Palikocie to tak jak nie mówić o Wolterze. Palikot jest współczesnym polskim Wolterem...

3. steff

"Te zapowiedzi są płytkie, niczego więc nie zmienią. Dzisiejsza piana szybko opadnie a nurt popłynie starym, coraz bardziej zamulającym się korytem, nadal bezpodstawnie podszywającym się pod lewicowość."

Najlepiej mówić, że nic się nie uda niż cokolwiek robić. Totalna polska tradycja. Lewica jako alternetywa powinna taki stan zmienić. Należy masowo wstępować do Ruchu Palikota (Twojego Ruchu) i zmieniać jego "ruchy" w pożądanym kierunku. Nie będzie wtedy potrzeby odnoszenia się do Gibały.

4. K.Z. z OZB

"Byłem, posłuchałem, zobaczyłem i oceniłem: Miałkie to wszystko. Brak myśli doskonale przykryło wystrzeliwane konfetti. I tyle."

To nie rozumiem po co tam byłeś, jeśli nie miałeś niczego do zaproponowania. Trzeba było wstać i powiedzieć, o co wam chodzi towarzyszu, zamiast paradować przy konfetti.

5. Mao Tan Wen

"Twój Ruch zastąpił Ruchu Palikota"

humorystycznie ;-)

6.Mieszko

"Z tego, co wiem populista Woodie Guthrie - gardzil liberalnymi elitami i kapitalizmem."

Co to ma do rzeczy z Ruchem Palikota? Są tam zarówno byli przedstawiciele Samoobrony (ludu), jak i byli przedstawiciele biznesu..., a także zwiazkowcy Sierpnia (też chyba lud, no nie ?)

ergo 2:1 w starciu ludu z elitami


7.Mandark

"Gibała tak się w zarządzie rozsiadł, że zajął dwa miejsca. Przynajmniej wg tego tekstu ;)'

O nie, kolego. Gibała jest biznesmenem, więc sobie to dodatkowe miejsce kupił ;-)


8. 1234

"Największą kompromitacją ostatnich lat jest wejście do grona neoliberałów i bogaczy rzekomo rewolucyjnej Polskiej Partii Pracy. Co śmieszniejsze, nie tylko samej partii, ale i związku zawodowego Sierpień 80, który również był oficjalnie na tym zjeździe zjednoczeniowym antypracowniczych elit reprezentowany. Podrzycki się w grobie przewraca?"

A może to byli neoliberałowie stają się bardziej propracowniczy, a przynajmniej skłonni do negocjacji. Pamiętaj, że dla biznesmena partia pracownicza jest lepszym interesem, niz partia przedsiębiorców, bo bardziej liczna. Choćby z pragmatycznego powodu uzyskania dotacji na partię może to być opłacalne.

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2013-10-07 14:00:29, suma postów tego autora: 1703

Ikonowicz był na imprezie

Prawdopodobnie dostaje jakieś wsparcie i bardzo możliwe ze bez tego wsparcia nie był by wstanie dalej działać, bo Polska radykalna lewica jest tradycyjnie bez kasy i skłócona.

autor: Margo, data nadania: 2013-10-07 14:30:53, suma postów tego autora: 627

...

Matko to człowiek taki zalatany w tym kapitalizmie, że bym była przegapiła- szczęśliwy zbieg okoliczności że przestój był dzisiaj.

A tu się trzeba z PPP wypisać. Aż mało by brakowało przy tym wyzysku cholernym, że by człowiek tak latał harował i nawet nie wiedział że jest przez fuzję do ruchu palikota, sorry "Twojego Ruchu" zapisany.

autor: yona, data nadania: 2013-10-07 18:32:22, suma postów tego autora: 1517

"określenie "Twojego Ruchu" jako "prawicy laickiej"?" - napisał Robert Walenciak

I bardzo trafnie.
Jest sporo wyborców, pamiętających czasy ROAD-u i dzięki temu Twój Ruch na pewno jakąś rolę w polityce odegra.
Mogą przy okazji zabrać sporo głosów zdezorientowanych wyborców SLD i wejść do Sejmu ale rewolucyjnego przełomu nie będzie.
W sumie Palikot trafił we właściwą niszę i wyjdzie na tym dobrze, ale nie na tyle dobrze, żeby zdobyć władzę.

autor: tarak, data nadania: 2013-10-07 19:26:48, suma postów tego autora: 3226

A moze by tak panie i panowie

porozmawiac o programie i o tym dlaczego niektorzy nie potrafia sie dogadac dla dobra wiekszosci,mowie tutaj o leszku m,moze lekcja histori dlaczego indianie przegrali a dzingis han podbil pol swiata ?.

autor: arturgralla, data nadania: 2013-10-07 23:24:20, suma postów tego autora: 14

.....

A ja tez w niedziele wylądowałam w ruchu, ale nie odejdę, dam ruchowi szanse, najłatwiej to odejść. Nie ma dla mnie w tej chwili żadnej radykalnej nie skłóconej, żywej komunistycznej / alter globalistycznej / zielonej (3 w jednym) partii, taka partia by mi najbardziej pasowała. Ciekawi mnie jacy ludzie trafią do W-wskiego oddziału, może trafię na zgraną, aktywną grupę działaczy, ale wiedząc Polskie realia, to bardzo możliwe ze wewnętrzne walki pochłoną nasz. Mam nadzieje ze się mylę.

autor: Margo, data nadania: 2013-10-08 11:45:45, suma postów tego autora: 627

.....

A ja tez w niedziele wylądowałam w ruchu, ale nie odejdę, dam ruchowi szanse, najłatwiej to odejść. Nie ma dla mnie w tej chwili żadnej radykalnej nie skłóconej, żywej komunistycznej / alter globalistycznej / zielonej (3 w jednym) partii, taka partia by mi najbardziej pasowała. Ciekawi mnie jacy ludzie trafią do W-wskiego oddziału, może trafię na zgraną, aktywną grupę działaczy, ale wiedząc Polskie realia, to bardzo możliwe ze wewnętrzne walki pochłoną nasz. Mam nadzieje ze się mylę.

autor: Margo, data nadania: 2013-10-08 11:45:45, suma postów tego autora: 627

.....

A ja tez w niedziele wylądowałam w ruchu, ale nie odejdę, dam ruchowi szanse, najłatwiej to odejść. Nie ma dla mnie w tej chwili żadnej radykalnej nie skłóconej, żywej komunistycznej / alter globalistycznej / zielonej (3 w jednym) partii, taka partia by mi najbardziej pasowała. Ciekawi mnie jacy ludzie trafią do W-wskiego oddziału, może trafię na zgraną, aktywną grupę działaczy, ale wiedząc Polskie realia, to bardzo możliwe ze wewnętrzne walki pochłoną nasz. Mam nadzieje ze się mylę.

autor: Margo, data nadania: 2013-10-08 11:45:45, suma postów tego autora: 627

A tymczasem...

w Polsce bieda aż piszczy, ludzie nie mają już czym palić w piecach, więc palą samym sobą...
http://www.epiotrkow.pl/news/Spalil-sie-na-piecu-weglowym,16416

autor: AntykapitalistA, data nadania: 2013-10-08 14:13:22, suma postów tego autora: 306

Palikot robi to

czego nie chce,albo nie umie zrobic miller zbiera do kupy lewice.

autor: arturgralla, data nadania: 2013-10-08 15:51:01, suma postów tego autora: 14

tomasz rysz

równie dobrze moglibyśmy gremialnie zapisać się do SLD, czy innego PO licząc, że pierwsza partia jest lewicowa, a druga obywatelska... Już widzę, jak Paligłup dopuści autentycznych lewicowców do czegokolwiek... Gdyby mu zależało choćby na pozorach zainwestowałby w Ikonowicza i to w pełnej skali, jak miał okazję na początku RPP. Jeżeli nie jesteś płatnym aktywistą internetowym TR odpuść sobie takie mrzonki, wystarczy spojrzeć na mordki liderów- jak nie ubecja, to paleoliberalizm, można by ich na modelowe tarcze na strzelnicę pozabierać...

autor: MJ, data nadania: 2013-10-08 16:39:25, suma postów tego autora: 1280

Cieszą najmniejsze ruchy u Palikota

bo na lewiznie bez zmian,te same Sumieńcie,Portasie,te same eheue w kompletnym bezruchu.No może w ledwo zauważalnych podrygach.))"Ruchacze" wszystkich opcji łączcie się,bo smiertelne zagrożenie już się zbliża,już puka do waszych drzwi !! ))

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2013-10-07 14:34:44, suma postów tego autora: 623

Europa Plus zaczyna sie sypac

Socjaldemokracja Polska współtworząca Europę Plus chce rozmawiać z SLD 
i Unią Pracy o ewentualnej współpracy, a nawet zjednoczeniu. http://www.rp.pl/artykul/1055008-Europa-Plus-powoli-zaczyna-sie-kruszyc.html

Komentarz
Przez grzeczność nie chce mówić o sytuacji innych organizacji niszowych.

autor: Krzysztof Mróź, data nadania: 2013-10-08 20:03:17, suma postów tego autora: 569

Spodobał mi się ten opis p. Ciszewskiego :-)

Nic o prymitywnym antyklerykalizmie (teoretycznie powinienem się cieszyć), nic o paleniu, sadzeniu, ćpaniu (czy jakoś tak?), no to będzie ciężko tej partyj przekroczyć "próg nadziei" :-)

autor: konserwatysta, data nadania: 2013-10-08 22:48:06, suma postów tego autora: 108

Śmiać się czy płakać?

E+ powoli...zaczyna się..kruszyć.SP chce rozmawiać z LSD!Moze to i dobrze?Może Marek Borowski wytłumaczy w końcu Leszkowi Obłudnikowi,aby w sprawach najważniejszych dla obywateli tego kraju zachowywał się tak jak on i głosował za praca do 67 lat.No i oczywiscie powinien mu wytłumaczyć jak krowie na rowie DLACZEGO !Przez grzeczność nie wspomne o wyniku sondażu SLD i RP (w dniu w którym już nie istniał!)Dodam tylko,że "alles zusammen do kupy razem" to było wiecej od PO !!

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2013-10-08 23:46:32, suma postów tego autora: 623

.

Włączę się tylko po to, by zaproponować rozwinięcie skrótu "nowej" formacji: TRuchło :)

autor: Angka Leu, data nadania: 2013-10-09 14:42:07, suma postów tego autora: 3102

....

Można płakać lub śmiać się z chwilowej sytuacji, jest absurdalna, ja wolę się śmiać bo smutek doprowadza do depresji. I świetnie by było gdyby SLD i TR się zjednoczyli, wygrali wybory, inwestowali w przemysł krajowy, podwyższali krajowe pensje, zmienili prawo na sprawiedliwiejsze, mieli jakiś solidny plan dla kraju i większość jego obywateli a nie tylko plan na obsadzenie stołki.

autor: Margo, data nadania: 2013-10-09 16:22:31, suma postów tego autora: 627

Do kupy? Fakt, milerowa "lewica"

jest g... warta.

autor: szczupak, data nadania: 2013-10-10 00:03:53, suma postów tego autora: 3747

./..

Ta nazwa to prowokacja, Palikot i jego czereda najwyraźniej chce dostać w mordę! ;-)

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2013-10-10 11:27:10, suma postów tego autora: 3566

Towarzyszu, wstąp do Ruchu!

Piotr Śruba już tam jest.

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2013-10-10 11:28:59, suma postów tego autora: 3566

Nie ma co się podniecać powiedział diabeł do złodzieja

Sondaże prawdę wam powiedzą:

Według CBOS poniżej progu wyborczego znalazły się: Ruch Palikota (4 proc.), a także Prawica Janusza Korwin-Mikkego (4 proc., wzrost o 2 pkt proc.)

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,14757488,PiS_znow_rosnie__najwyzszy_wynik_od_dawna__28_proc_.html#ixzz2hKkmCU3b

autor: Cud2, data nadania: 2013-10-10 17:36:12, suma postów tego autora: 3207

Właściwie dlaczego Twój Ruch, a nie Mój Ruch?

Albo i Nasz Ruch?
Tak to jest kiedy nazwę partii wymyśla satyryczka (coś na kształt PPPPiwa). Se wymyśliła, a Paligłup kupił.
Teraz poczekać należy aż program napisze jakiś komik (Dr.Ozda, Kryszak lub Pietrzak albo jakiś Ziętek) i zaraz będzie weselej... i bogaciej... i socjalistyczniej... Wszystko w rękach błaznów!
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2013-10-10 23:41:16, suma postów tego autora: 5956

Hyjdlo,

Ziętek nie pisze programów.
Ale może wystawić Zbigniewa M. Kowalewskiego.
Wtedy przyszedłby czas na NASZ RUCH.
Dobry z niego pies myśliwski.

autor: BB, data nadania: 2013-10-12 17:01:53, suma postów tego autora: 4605

Myślę Włodku, że Ziętek nie pisze programów,

bo JEGO RUCH to BEZRUCH, aktualnie polegający na podwieszeniu się pod TWÓJ RUCH. "Twój" czyli nieswój, bo Czubaszkowej.
Kiedy PPP wypadnie z gry, to będzie kolejny ICH RUCH, mimo że to będzie nadal Ziętka ruch...
Pozdrawiam (*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2013-10-12 19:22:32, suma postów tego autora: 5956

Palikot wie doskonale że jego partia jest na jeden sezon w parlamencie

teraz ciekawe czy wyborcy okażą się aż takimi tępakami by nabrać się na kosmetykę w postaci zmiany nazwy.

autor: Reczek, data nadania: 2013-10-12 22:07:56, suma postów tego autora: 8

Porażka.

Rzygać się chcę konformizmem polskiej, rzekomo, radykalnej lewicy.

autor: dnk, data nadania: 2013-10-13 12:22:03, suma postów tego autora: 329

Dodaj komentarz