Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

CBOS: Coraz więcej Polaków czuje się lekceważonych przez władzę

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

@

Takie mamy "elity". W 1980 krzyczeli "wszyscy mamy jednakowe żołądki", a teraz siedzą na stołkach za kilkanaście tysięcy miesięcznie i jeszcze się procesują o odszkodowania za "szykana w PRL" nie mając obecnie zielonego pojęcia o realnej sytuacji społeczeństwa. Są bardziej oderwani od rzeczywistości niż Maria Antonina.

autor: mlm, data nadania: 2013-12-31 13:09:47, suma postów tego autora: 4284

mlm

Zamiast bruździć na oderwanie od rzeczywistości elit zobacz jakie tematy poruszają blogerzy lewica.pl to jest dopiero kosmos.

autor: Cud2, data nadania: 2014-01-01 11:03:17, suma postów tego autora: 3207

@Cud2

Blogerzy reprezentują klasę średnią, więc prezentują problemy dotykające ich klasy, a elity podobno reprezentują naród.

autor: mlm, data nadania: 2014-01-01 13:17:27, suma postów tego autora: 4284

Ludzie się budzą.

W latach 1980/81 było dziesięć milionów członków Solidarności. Ja również. Pamiętam nawet dlaczego byłem, choć w ówczesnej organizacji sporo mnie się nie podobało, ale bardziej mnie się nie podobała arogancja władzy.

Myślę że obecna władza jest bardziej arogancka niż tamta z ancien regime.

Po wykładzie jednego uczonego z IPN-u o czasach totalitaryzmu, uznałem że opisywany przez historyka totalitaryzm komunistyczny, jest kropka w kropkę taki sam jak ten obecny. Totalitaryzm partyjny.

Wmawia nam się że jest demokracja, w PRL-u była podobna demokracja. Czyli semi-demokracja. A jeżeli ktoś chce się upierać że obecny ustrój jest demokratyczny, to niech mi wytłumaczy, czy zgodne to jest z zasadami demokracji że w niespełna 40 milionowym narodzie dwa miliony obywateli podpisuje petycję do władz w sprawie referendum dotyczącego wieku emerytalnego, a władza niespełna czterdziestotysięcznej partyjki mówi NIE. Nie będzie referendum, i nie dopuścili.

Fakt, że kiedyś Polską rządziła jedna partia, a dziś tych partii jest więcej nic nie zmienia. Towarzysze posłowie i towarzyszki posłanki dowolne, według własnego uznania zmieniają sobie centrale partyjne, lezą tam gdzie jest im wygodniej, gdzie partyjny pośredniak pracy jest bogatszy w synekury. W zamian za to głosują według wskazania aktualnej centrali. A centrale różnią się jedynie nazwą, stosunek do Narodu mają taki sam, potrzebne im jest jedynie mięso wyborcze które odda na nich głos.

Mój szacunek dla władzy jest taki sam jak w latach 70-tych.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2014-01-01 16:57:55, suma postów tego autora: 441

Większego kosmosu od bredni wyznawców Kremówkojada

i Potwora Gendera trudno znaleźć.

autor: szczupak, data nadania: 2014-01-01 17:41:57, suma postów tego autora: 3747

kaktusnadloni,

tak naprawdę są dwie partie: Partia Wyzyskiwaczy i Partia Wyzyskiwanych. Ta druga w parlamencie nie jest reprezentowana w ogóle. Co gorsza, obawiam się, że takie ugrupowanie w ogóle jeszcze nie istnieje. Jeśli zaś chodzi o pierwszą, to ma ona tam kilka frakcji: PO, PiS, SLD itd. Jest kilka osób, którym pomyliły się strony barykady i zasiadając w Sejmie należą do Partii Wyzyskiwaczy, choć mają raczej prospołeczne i propracownicze poglądy. Ale to wyjątki.

autor: fancom, data nadania: 2014-01-02 01:11:14, suma postów tego autora: 1424

mlm

doskonała trawestacja, ja też odbieram ten portal jako miejsce dla klasy średniej która jest na tyle wyemancypowana, zmodernizowana i ogólnie JEWRo progresywna, że wstyd jej głosować na PO.

autor: Cud2, data nadania: 2014-01-02 09:05:50, suma postów tego autora: 3207

Partia wyzyskiwanych

Fancomie, wyzyskiwani mają swoją partię - Komunistyczną Partię Polski. Problem polega na tym, że wyzyskiwani popierają różne partie wyzyskiwaczy. Gdyby popierali zgodnie z własnym interesem klasowym własną partię wygraliby wszystkie kolejne wybory, demokratycznie zdobyli i utrzymywali władzę. Wyzyskiwaczom pozostałby tylko zamach stanu, dyktatura i terror dla utrzymania swojego stanu posiadania. Dopóki ogłupiane i zagubione masy wyzyskiwanych popierają partie wyzyskiwaczy i dają im mandat do rządzenia takie środki nie są konieczne i wyzyskiwacze mogą chlubić się swoją "demokracją".

autor: Bartek, data nadania: 2014-01-04 10:16:10, suma postów tego autora: 2550

Dodaj komentarz