Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Marek Tobolewski: Ulica im. Dąbrowszczaków

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

hehe z tym "wyklinaniem" to autor pojechał.... po prostu ten epizod jest zapomniany a nie celowo wymazywany z kart historii, a to zasadnicza różnica, co do nazw ulic to wystarczy wklepać w google "ulica dąbrowszczaków" i mamy 110 tys wyników: gdańsk, olsztyn, warszawa, ustka, sosnowiec, opole,

autor: Ramones, data nadania: 2014-03-12 08:12:45, suma postów tego autora: 595

Cześć żołnierzom - internacjonalistom

opluwanym przez polską neofaszystowską skrajną prawicę i neokonserwatywną skrajną prawicę i prawicę

autor: czerwony93, data nadania: 2014-03-12 10:11:57, suma postów tego autora: 2712

Słuszna inicjatywa

Powinna objąć nie tylko Dąbrowszczaków, ale też alowców.

autor: Bartek, data nadania: 2014-03-12 11:34:47, suma postów tego autora: 2550

Ramones

Sugerujesz, że w III RP pozostało tysiące ulic Dąbrowszczaków? Brakłoby miast. W moim, ponad 200-tysiecznym, jakoś nie ma.

autor: V.C., data nadania: 2014-03-12 11:41:54, suma postów tego autora: 1123

....

VC dowiedz się co to jest liczba wyświetleń w odpowiedzi na zapytanie, tymi dąbrowszczakami to się zachwycano przez cały okres PRLu, nikt nigdy nich nie wyklną a mordowano ich co najwyżej w CCCP po 1937r. albo sami mordowali jak najsłynniejszy "dąbrowszczak" Bołesław Mołojec co zamordował Marcelego Nowotkę... potem najsłynniejszego "dąbrowszczaka" zabił z tego powodu sam Janek Krasicki

autor: Ramones, data nadania: 2014-03-12 13:11:43, suma postów tego autora: 595

niestety rodzimi neofaszyści

plują na pamięć tych wspaniałych bojowników. żołnierzy, internacjonalistów

autor: polak17, data nadania: 2014-03-13 10:32:23, suma postów tego autora: 1297

A kogo deptać?

"Komunistami, socjalistami, anarchistami. I dobrze. Część pewnie nawet stalinistami. Ale czy to powód, by deptać pamięć o nich?"
Mam nadzieję że nie zamierzasz też deptać pamięci o nazistach czy faszystach.

autor: ungern, data nadania: 2014-03-12 18:21:25, suma postów tego autora: 81

unger ......

O co Ci chodzi ......
Pisz jaśniej.
Tzn. co chodzi Ci chodzi z tym deptaniem nazistów i faszystów:

a)o znaczenie tego określenia czyli o to,że deptanie pamięci = zapominanie wtedy zgadzam się z Tobą.
O zbrodniach i zbrodniarzach którzy moją krew Polaków na rękach zapominać nie można.
Byłaby to zbrodnia przeciwko historii Polski i Narodu Polskiego.

b) o to, że jesteś fanem nazistów czy neonazistów w RP wtedy się z Tobą nie zgadzam.
Ty wówczas stajesz się wrogiem Polaków, Narodu Polskiego i moim też.

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-03-13 14:48:37, suma postów tego autora: 3088

Cześć i chwała Dąbrowszczakom!

Cześć i chwała Dąbrowszczakom! NIE ZAPOMNIMY! Hańba bandytom z NZS i innym "wyklętym" terrorystom strzelającym do Władzy Ludowej i okradającym spokojnych obywateli!

autor: mateuszbirkut, data nadania: 2014-03-13 18:27:12, suma postów tego autora: 94

Dość ciekawa koncepcja by czcić morderców i zwykłych rzezimieszków.

Czyli członków stalinowskich BM.
Zostali pozbawieni obywatelstwa RP jak najbardziej słusznie i zgodnie z obowiązującym prawem. Czyli legalnie. Przyjęli służbę w obcych barwach, więc konsekwencje mogły być jedne.
Może warto przypomnieć najważniejsze nazwiska tych, u boku których służyli i tych, którym Hiszpania przyznała honorowe obywatelstwo; Enver Hodża, Andre Marty, Josef Broz Tito, Karol Świerczewski, Lazar Stern. Banda rzezimieszków i morderców. O całej masie agentów NKWD, którym nigdy nie robiło różnicy czy strzelają do wroga, czy do swoich (i tym samym też zrobili pory przesiew w BM), nie warto wspominać.
Cała heca z honorowym obywatelstwem świadczy o kompletnym upadku zasad Hiszpanów. Mam nadzieję, że Polska tak nisko nie upadnie.

autor: Speedway, data nadania: 2014-03-14 00:08:54, suma postów tego autora: 164

"Wyklęci"

Nawet wcale nie oceniając, którzy to byli dobrzy, a którzy źli, którzy to "bandy", a którzy "bohaterowie", nie emocjonując się tym jak hist(e)orycy czy trzecioligowi politykierzy, którzy nie mają szans zająć się czymś poważniejszym to obiektywnie trzeba przyznać, że "żołnierzami wyklętymi" są dziś właśnie "dąbrowszczacy".
Eneszetowcy w dzisiejszych czasach są już całkowicie "wklęci". Państwowe obchody, sejmowe uchwały, pochwały od prezydenta, oficjalny dzień (w marcu), marsze, plakaty, książki, pogadanki historyczne.
Nie ma zresztą w tym nic dziwnego, każda władza ma swoich bohaterów/bandytów i ze zmianianą reżimu następuje wymiana bohaterów, przewracanie jednych pomników i stawianie innych.
(chociaż za poprzedniego reżimu nawet nie wszyscy zołnierze BM byli "wklęci").

Zresztą, w przeciwieństwie do dawniejszych czasów, mnie to naprawdę nie interesuje co ta czy inna władza będzie mówiła o jednych albo drugich, po prostu nie słucham tego i wcale mnie to nie obchodzi. Podobnie jak nie obchodzi mnie in vitro, homoseksualiści, gendery, feministki, spory Pawłowicz-Nowicka, to że Janek z gimnazjum wyskoczył z okna po marihuanie, polityka historyczna i celebryta, pan Trynkiewicz. Oraz wszystkie inne tematy poruszane dla odwrócenia uwagi od ważnych rzeczy. Niestety nawet na te ważne rzeczy zobojętniałem.

autor: Gayetsky, data nadania: 2014-03-14 10:34:48, suma postów tego autora: 181

Chociaż na kłamstwa i obelgi

z wpisów jak ten z 2014/03/14 00:08:54 aż by się chciało odpowiedzieć, ale naprawdę lepiej się nie interesować i nie czytać tego. Kiedyś był Nazarewicz, teraz Gontarczyk i komentatorzy tacy jak Speedway. Nic w tym dziwnego, tak już musi być i lepiej się od jednych i drugich odcinać.

PS. Wcale nie interesuje mnie również "skomplikowana sytuacja na Ukrainie" (tutejszy przebój od wielu dni), "majdan", "banderowcy", "własowcy", oglądanie domu Janukowycza od wewnątrz, Putin, rusofile, rusofoby, flota czarnomorska, pomnik prezydenta Kaczyńskiego (lub jego brak), sondaże wyborcze, "polski antysemityzm i rusofobia" itp bzdury.
"Zwykli ludzie" interesują się czymś innym.

autor: Gayetsky, data nadania: 2014-03-14 12:56:05, suma postów tego autora: 181

Chwała żołnierzom ludu, hańba wrogom ludu

Cześć i chwała dla żołnierzy Brygad Międzynarodowych za bohaterską walkę przeciw faszystowskim bandytom!

Cześć i chwała dla żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego i Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego za rozbicie reakcyjnego podziemia!

Hańba wszystkim bandom reakcyjnego podziemia!

autor: Bartek, data nadania: 2014-03-14 18:57:31, suma postów tego autora: 2550

Gayetsky

Co interesuje ...... zwykłych ludzi?

Czy w ogóle coś interesuje poza własnym gniazdem ...... ewentualnie jaskinią.
Nie traktujcie mego wpisu, jako krytyki zwykłego człowieka ...... ja to rozumiem i nie potępiam, bo też w jakiejś mierze
jestem zwykłym człowiekiem - zwykłym, starym belfrem :).


Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

Ps. To tak fajnie i wygodnie patrzeć z pozycji krytyki a nawet zwykłego człowieka.
Gdyby tak zwykli ludzie przyszli do istniejących partii w RP i zwykle je zmieniali na zwykłe partie zwykłych ludzi :) ......pomarzyć ?

autor: jacekx, data nadania: 2014-03-14 20:55:55, suma postów tego autora: 3088

-

"Dość ciekawa koncepcja by czcić morderców i zwykłych rzezimieszków.

Czyli członków stalinowskich BM. "

Dałem sobie spokój po tych dwóch zdaniach.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2014-03-15 01:32:11, suma postów tego autora: 2743

Dodaj komentarz