Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Kraków: Zieloni prezentują listę do Europarlamentu

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

-

"Sylwia Rapicka ("Społeczeństwo FAIR”) postuluje wprowadzenie europejskiego zakazu eksmisji na bruk"

Społeczeństwo Fair to nie jest grupa posłów pod kierownictwem Anny Grodzkiej? To coś innego jest? A jeśli mam rację to co ludzie od J. Palikota robią na obcych listach?

autor: A.Warzecha, data nadania: 2014-03-17 20:49:10, suma postów tego autora: 2743

?

Czy lider nie został pzywieziony w teczce na pierwsze miejsce listy z Warszawy do Krakowa? Czy tak się demokratycznie tworzy listy wyborcze u Zielonych? Bo w innych partiach to norma, myślałem, że tu będzie inaczej.

autor: 1234, data nadania: 2014-03-18 09:25:57, suma postów tego autora: 873

@1234

Co w tym złego? Podział na lokalne okręgi to rozwiązanie zupełnie nieadekwatne do ogólnoeuropejskich wyborów.

Lista wygląda ciekawie, zagłosuję na nią, jeśli uda się ją zarejestrować.

autor: Mandark, data nadania: 2014-03-18 11:11:27, suma postów tego autora: 731

ad Społeczeństwo FAIR

Sylwia jest aktywistką i społeczniczką z własną biografią i dorobkiem politycznym, a nie jakimś "ludziem od J.Palikota". A że ma jednoznacznie lewicowe poglądy, to moim zdaniem nic dziwnego, że zdecydowała się kandydować właśnie z tej listy i w takim towarzystwie :) Trzymam kciuki za dobry wynik.

autor: Ibn Ruszd, data nadania: 2014-03-18 12:55:27, suma postów tego autora: 137

Jak

mnie przekonają, żebym oddał głos zapewniając dostatnie europarlamentarne wynagrodzenie?

autor: Z.K. z OZB, data nadania: 2014-03-18 20:08:43, suma postów tego autora: 356

?

Nie ma różnicy, czy są to wybory parlamentarne czy europejskie. Wybór na listy promuje osoby aktywne z danego regionu, to swoista nagroda za działania. Lokalni działacze to ktoś inny, niż goście z teczek, ustawiani przez "warszawkę" w całym kraju. Szczególnie społeczna lewica czy nowe partie, jak Zieloni, powinni być na to uczuleni. Co na to aktywiści z Krakowa? Przecież pewnie nikt się ich nie pytał, czy chcą oddać swoje pierwsze miejsce dla przybysza ze stolicy? Czy pytał? Może się mylę? Ale to nic nie zmienia, bo wiadomo, że jak partia każe, doły muszą. I jeśli tak jest, to oznacza powielania zwyczajów z tradycyjnych, zdegenerowanych bytów politycznych.


autor: 1234, data nadania: 2014-03-19 09:01:47, suma postów tego autora: 873

@1234

Zamiast snuć domysły i mroczne fantazje, mógłbyś po prostu zapytać kogoś z koła krakowskiego Partii Zieloni. Metoda prosta, klarowna i racjonalna.

autor: Adam Ost., data nadania: 2014-03-19 16:34:05, suma postów tego autora: 36

nie

Czy gdy pytam o coś kogoś z jakiejś partii, jako czytelnik mediów, to mam tego zaniechać, i w zamian szukać adresów, telefonów, e-maili w kolejnych miastach, tracić czas, probować się dodzwaniać, bo uzyskać jakąś krótką odpowiedź? Absurd. Po to są komentarze pod tekstami, żeby wyrazić swoją opinię czy o coś pytać. A po to są partie wywodzące się z tzw. nowych ruchów społecznych, by wprowadzać zmiany, obalać skostniały system partyjny i dążyć do wewnętrznej demokracji. Gdy tego nie robią, mam prawo być zaniepokojony. I zbywanie mnie jest po prostu nieładne.

autor: 1234, data nadania: 2014-03-21 10:02:29, suma postów tego autora: 873

-

"
ad Społeczeństwo FAIR

Sylwia jest aktywistką i społeczniczką z własną biografią i dorobkiem politycznym, a nie jakimś "ludziem od J.Palikota". A że ma jednoznacznie lewicowe poglądy, to moim zdaniem nic dziwnego, że zdecydowała się kandydować właśnie z tej listy i w takim towarzystwie :)"

Ibn Ruszd ja nie znam tej osoby. Ale fakty są takie "Społeczeństwo Fair" to komisja sejmowa Ruchu Palikota jeśli ktoś uważa inaczej to przykro.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2014-03-21 20:50:02, suma postów tego autora: 2743

i

I jeszcze jedno, właśnie na podobny temat. Ostatnio w Sejmie za pracą w niedzielę opowiedziały się hołubione przez niezależną lewicę: Anna Grodzka, Wanda Nowicka i Robert Biedroń. O całym SLD nie wspomnę, choć warto pamiętać, że wszyscy, z wyjątkiem jednej osoby, głosowali również za otwartymi w niedziele hipermarketami. To pokazuje, że lewicowymi hasłami wycierają sobie buzie i robią nas w przyslowiowego balona. Bo lewica na równi ze związkami zawodowymi powinna bronić tego dnia wolnego. i w Europie broni, u nas nie. Przypomnę, że w 1980 roku w niedzielę się nie pracowało, a strajkujący robotnicy żądali wolnych sobót. Teraz od nowa trzeba najpierw żądać wolnych niedziel, by przejść potem do wolnych sobót. Żenada.

autor: 1234, data nadania: 2014-03-22 10:16:20, suma postów tego autora: 873

Nie wiem jak wyjaśniać nawiedzonym ......

...... , że zakaz handlu w niedzielę to likwidacja jakiejś liczby miejsc prazy Panie 4 Cyfry.

Lekarstwo na biedę i wykluczenie to nie likwidacja miejsc a ich tworzenie.

Jeżeli w niedzielę ktoś może zarobić to niech zarabia.
Obłuda Kościoła instytucjonalnego w RP
typu ......Pamiętaj, aby dzień święty święcić polega na tym, że kościół zarabia na tacy ...... w niedzielę ( kapłan wykonuje pracę, służbę w niedzielę ) :(.

Pozdrawiam

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

Ps. Biednych i nędzarzy nie stać nie pracować w niedzielę :(

autor: jacekx, data nadania: 2014-03-23 23:07:22, suma postów tego autora: 3088

-

" że zakaz handlu w niedzielę to likwidacja jakiejś liczby miejsc prazy Panie 4 Cyfry"

Identyczny argument stosowano przeciwko likwidacji 16 godzinnego dnia pracy. Jakoś w krajach których mniej się pracuje bezrobocie jest mniejsze niż w krajach gdzie się tyra świątek, piątek i niedziela po 12 godzin.

"Lekarstwo na biedę i wykluczenie to nie likwidacja miejsc a ich tworzenie."

A ja uważam że tworzenie miejsc pracy pt. "podstawowy wymiar 180 rbh i więcej" godzin miesięcznie przy pensji w wysokości "1300 złotych na rękę" to właśnie tworzy biedę (bo pensja nie daje wyżyć) i wykluczenie (bo tacy ludzie się nie zajmą po robocie niczym poza odgrzaniem szamy i obejrzeniem seriala w TV).

"Jeżeli w niedzielę ktoś może zarobić to niech zarabia.
Obłuda Kościoła instytucjonalnego w RP
typu ......Pamiętaj, aby dzień święty święcić polega na tym, że kościół zarabia na tacy ...... w niedzielę ( kapłan wykonuje pracę, służbę w niedzielę ) :(."

KRK akurat tutaj jest drugorzędny. Większość ludzi nie chodzi do kościoła w niedzielę za to nadal utrzymuje się obraz że niedziela to dzień na odpoczynek, spędzanie czasu z rodziną. I nie ma to znaczenia religijnego czy kościelnego bo jakby większość Polaków należało by do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego to wtedy miejsce lewicy było by przy walce o wolny od pracy dzień sabatu w sobotę.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2014-03-24 08:09:50, suma postów tego autora: 2743

Wyobraź sobie przedstawicielu lewicy samotną ....

matkę z pracy utrzymującą swe dzieci ...... dzięki temu np., Że market pracuje w niedzielę ma, co im włożyć do garnka czy
położyć na kanapkę czy ewentualnie odziać na Zimę :(

Zaproponuj ideologiczny głupcze takiej matce by odpoczywała i odpoczywały jej głodne oraz np. zziębnięte dzieci :(.

TFU !!! syci lewicowcy zza komputera :(

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-03-24 16:59:08, suma postów tego autora: 3088

ok ...... chodziło mi o matkę

pracującą w niedzielę, w markecie

autor: jacekx, data nadania: 2014-03-24 23:17:53, suma postów tego autora: 3088

Dodaj komentarz