Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Łukasz Drozda: Krótka historia tzw. skoku na kasę

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Prawda o OFE i polskich elitach

Kupiłem tę książkę i byłem na spotkaniu z Panią Profesor Oręziak. Warto było. Autorka pokazała cały proces przygotowywania i wdrażania tej reformy, roli Banku Światowego, USIA, lobbingowej roli polskich elit rządowych, części ekonomistów, Sejmu jako maszynki do głosowania itd. Wniosek mój jest jeden: premier Buzek, wicepremier Balcerowicz i politycy, którzy wpędzili nasz kraj w to OFE-we bagno, powinni stanąć przed Trybunałem Stanu, by było to nauczką dla obecnych i przyszłych polityków, że za działania na szkodę społeczeństwa i państwa ponosi się realną odpowiedziałność. Dziękuję Pani Profesor L. Oręziak za napisanie tej książki.

autor: kwant, data nadania: 2014-04-07 16:49:56, suma postów tego autora: 39

No dobrze, OFE już nie ma

Niestety, pieniędzy z OFE też.

autor: west, data nadania: 2014-04-09 23:27:36, suma postów tego autora: 6709

...

Mówisz prowizjach? Przesież OFE i nie tylko muszą z czegoś żyć.

autor: prezio, data nadania: 2014-04-17 06:34:36, suma postów tego autora: 878

OFE to legalna mafia.

Przede wszystkim wielkie podziękowanie dla Pani Profesor za jakże samotna walkę z upiorami wspierającymi OFE. Ostatnio taki upiór otrzymał nagrodę im. Miltona Friedmana, uchodzi za profesora a jest dr. Dawno temu pracował w KC PZPR i rozwiązywał ówczesne problemy marksizmu. Oj do Leszków jakoś nie mamy szczęścia.Zgadzam się ,że ten skok na kasę obywateli dawno już powinien być poddany Sądowi,bo to ma znamiona grabieży w biały dzień. Ta sytuacja tylko oddaje niemoc i indolencję państwa oraz abdykacje z podstawowych rudymentów jakimi powinni kierować się ludzie u steru władzy.

autor: TadeuszK., data nadania: 2014-04-23 18:27:17, suma postów tego autora: 34

"powrót czteroletnich liceów"

He, serio? Ci ludzie nie mogą żyć bez ciągłych zmian.

autor: motyl, data nadania: 2014-04-24 11:11:47, suma postów tego autora: 2165

Dodaj komentarz