Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Odwrót Polaków od Kościoła

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

@

Radość lewicy jest przedwczesna. Odwrót ten nie przekłada się na nic pozytywnego. Można porównać go do odwrotu od alkoholu na rzecz narkotyków. Mamy więc zanik ciemnogrodu na rzecz atomizmu społecznego, klerykalizmu na rzecz hedonizmu, guseł religijnych na rzecz guseł neoliberalnych.
Rośnie nam pokolenie zdegenerowanych aspołecznych jednostek, wyznawców darwinizmu społecznego, pokolenie Kurwina.

autor: mlm, data nadania: 2014-07-13 15:08:58, suma postów tego autora: 4284

Idiotyczna lefica.pl ma powód do dumy!

Dzięki temu więcej muzułmanów będzie miało więcej miejsca tam gdzie będą liwidowac kościoły tak jest juz m.in w holandii.
Rzeczywiście jest z sie czego cieszyć!

autor: Antyliberał, data nadania: 2014-07-13 21:30:29, suma postów tego autora: 1302

Polacy odchodzą od kościoła

No i bardzo dobrze. Naród zaczyna widzieć to czego wcześniej nie widział. Na zachodzie pogonili kler katolicki tam gdzie jego miejsce i jakoś końca świata nie było a żyje im się znacznie lepiej. Nie ma co straszyć muzułmanami, arabami i innymi. Np. w UK i innych państwach mieszkają i nic się nie dzieje.

autor: zygmunt, data nadania: 2014-07-14 06:51:20, suma postów tego autora: 364

Holandia

To w Holandii woleli by mieć rzymski katolicyzm ? Nie słyszałem.

autor: zygmunt, data nadania: 2014-07-14 08:59:37, suma postów tego autora: 364

O jaka piękna harmonia z neo liberałami

Od rana w tok.fm to info jako 1.
W Gazecie też zacierają ręce.
A więc czemu lewica.pl miała by stać z boku?

A teraz może info:

Ile osób zapisało się już do masowej partii Ikonowicza?
3?

autor: Cud2, data nadania: 2014-07-14 09:01:29, suma postów tego autora: 3207

Czyli wychodzi na to,że...

...kościół katolicki stracił liczebnie natomiast zyskał jakościowo,być może dla kościoła nawet to i lepiej.Już kilkanaście lat temu było wiadomo,że te 95% to liczba bardzo mocno zawyżona,obecnie to może być 60,góra 65% (wliczając oczywiście katolików rzadko lub bardzo rzadko chodzących do kościoła,bardziej traktujących katolicyzm jako część polskiej tradycji i tożsamości narodowej).Pozostała część to osoby,które mimo katolickiego chrztu i wychowania-odeszły od kościoła z różnych powodów (w tym i ja) i obecnie deklarują się najczęściej jako bezwyznaniowi (w tym i ja),ateiści,niektórzy przeszli np. do kościołów protestanckich itd.Jednakże odchodzenie od kościoła nie musi oznaczać (i najczęściej nie oznacza) kierowania się ku opcji lewicowej czy liberalnej.

autor: michał10, data nadania: 2014-07-14 14:00:08, suma postów tego autora: 74

***

wyniki tego badania to miód na moje oczy:)

autor: nikyty, data nadania: 2014-07-14 15:48:04, suma postów tego autora: 3572

Religia nie służy rozumowi i na nim nie polega.

Martwi mnie jednak liczebny wzrost skrajnej grupy ludzi mocno zaangażowanych w życie religijne. Rośnie fanatyzm.

Choć sam zaliczam się do drugiej grupy skrajnej, to u mnie, i większości takich jak ja fanatyzmu nie ma. Mój stosunek do Kościoła jest proporcjonalny do kościelnych chęci na moje pieniądze i moje prawa. Im więcej Kościół narzuca mi poprzez np. ustawy sejmowe swoich wymysłów, im więcej wyciąga łapy po dobro publiczne tym moja wrogość do rabusi rośnie. W mieście w którym mieszkam, ktoś kiedyś zabrał Kościołowi 42 hektary, nawet nie napisane czy to władze PRL, czy wcześniej okupacyjne, czy może za Mieszka. Tego nie napisali. Za to napisali, że Komisja Majątkowa nakazała zwrócić Kościołowi nieruchomość o wielkości 360 ha. Chciało by się zapytać czy to była komisja majątkowa czy rabunkowa.

Jak będzie normalnie, to znaczy, gdy kler i jego ludzie nie będą narzucać innym swoich katolickich praw, będą sobie utrzymywać swój Kościół z własnych składek, nie z pieniędzy publicznych, ich symbole religijne znikną z miejsc publicznych, to będzie zgoda.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2014-07-14 18:54:40, suma postów tego autora: 441

kościół i

kler to instytucja zacofana i ma spieprzać i spieprzy na śmietnik historii.... już po nich!
Zdychają!
I cieszę się; że jest to na moich oczach!

autor: abangel666, data nadania: 2014-07-15 03:30:29, suma postów tego autora: 411

Odwrót

Najpierw nastąpił odwrót kościoła od Polaków. Ludzie się w końcu połapali.

autor: poziomka, data nadania: 2014-07-15 08:50:36, suma postów tego autora: 576

nikyty

a może to był miód z uszu?

autor: Cud2, data nadania: 2014-07-15 15:49:37, suma postów tego autora: 3207

Hm...

Cyt " Im więcej Kościół narzuca mi poprzez np. ustawy sejmowe swoich wymysłów"

Zabawne. Czy możesz podać przykład jakiejkolwiek ustawy przegłosowanej w sejmie przez księży? Jestem szalenie ciekaw.

autor: Speedway, data nadania: 2014-07-15 21:17:39, suma postów tego autora: 164

Cudak

Miód z uszu mnie sie saczyl kiedy księdza słuchać miałem

autor: nikyty, data nadania: 2014-07-16 00:40:01, suma postów tego autora: 3572

@Seedway, skonsultuj się ze swoim katechetą.

Chyba że jesteś przedstawicielem tych szarych niewinnych myszy kościelnych, które są biedne i niewinne. To by tłumaczyło twój komentarz.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2014-07-16 12:31:46, suma postów tego autora: 441

nikyty - szkoda że nie słuchałeś ze zrozumieniem

Bóg mówi w Biblii o homoseksualiźmie, że jest to obrzydliwość (Kpł 18,22; 20,13), bezwstyd i zboczenie (Rz 1,27), bezeceństwo i zło (Sdz 19,23), grzech przeciwny naturze (Mdr 14,26; Rz 1,26), a ci którzy się takich czynów dopuszczają plugawią się (Kpł 18,24) i będą wyłączeni spośród swego ludu (Kpł 18,29), a będą ukarani śmiercią (Kpł 20,13) i nie posiądą Królestwa Bożego (1 Kor 6,9)…

http://www.duchprawdy.com/biblia_o_homoseksualizmie.htm

autor: Cud2, data nadania: 2014-07-16 14:02:52, suma postów tego autora: 3207

Cud2

Załóżmy, że 'mówi'. A raczej 'mówił'. Bóg prymitywnych pasterzy owiec i kóz sprzed 2,5 tysiąca lat. Coś się chyba zmieniło do tamtej pory?

autor: V.C., data nadania: 2014-07-16 14:17:09, suma postów tego autora: 1123

V. C.

Problem nie w homoseksualizmie jako takim. Problem w jego nachalnej promocji i próbach ignorowania negatywnych konsekwencji dla zdrowia publicznego, bezpieczeństwa publicznego itp. Tutaj od czasów PRL zrobiliśmy duży krok wstecz.

autor: west, data nadania: 2014-07-16 15:25:48, suma postów tego autora: 6709

@ kaktus

A dlaczego odpowiedzi ma udzielić katecheta, skoro zarzut postawił kto inny? W tym kraju są inne reguły? To nie oskarżający musi udowodnić swą tezę, tylko oskarżony?
Rzucić oskarżenie i bez argumentu uciec w kąt - jakie to symptomatyczne:)

autor: Speedway, data nadania: 2014-07-16 16:07:04, suma postów tego autora: 164

V.C.

Nie zabijaj & Nie kradnij też się zdewaluowały?

autor: Cud2, data nadania: 2014-07-16 16:44:02, suma postów tego autora: 3207

cudak

A królewna śnieżka jest o tym, żeby nie brać jabłek od obcych

tylko dlaczego o bajkach dla dzieci chcesz tak nagle porozmawiać?

autor: nikyty, data nadania: 2014-07-16 18:38:12, suma postów tego autora: 3572

Kilka pytań do Cudoka na kiju:

Jesz wieprzowinę?
Trzymasz mleko i mięso w tej samej lodówce?
Nosisz skórzane buty?
Nosisz okulary?
Twoja baba podczas okresu woła na ulicy: "jestem nieczysta"?

Zapewne spełniasz wszystkie warunki z wyjątkiem ostatniego - czyli właśnie udowodniłem, iż w tej chwili złamałeś wszystkie przykazania dane przez semickiego bożka, na którego powołujesz się powyżej. Wybierasz ukamieniowanie czy negocjujemy?

autor: szczupak, data nadania: 2014-07-16 23:27:40, suma postów tego autora: 3747

.

we Francji; zaledwie 5 procent muzułmanów uczęszcza do meczetów... jasna sprawa... wyszli z szajsu i maja to w 4-literach... tak, ze radiomapyskowe straszenie zagładą islamską to o kant tyłka obić....
pieprzenie religijne

pozdrawiam
abi

ps1. czemu nie wszedł mój poprzedni komentarz? był grzeczny i zgodny z regulaminem

ps2. pozdrawiam red. Szumlewicza co dał komentarz do tekstu, który komentuje; pozdrawiam towarzyszu Szumlewicz. Tylko towarzyszu wykaż się lepiej na SuperSt..... bo.... wybacz.... ale przegrywasz z tym prawicowcem.... sorry Winetu!

autor: abangel666, data nadania: 2014-07-15 18:37:03, suma postów tego autora: 411

weast

jakie to straszne konsekwencje ci sie tam majacza znowu? :)

autor: nikyty, data nadania: 2014-07-17 10:09:31, suma postów tego autora: 3572

wydaje mi sie, ze to badanie mowi cos wiecej

To nie tylko odwrot od kosciola, ale w koncu odwrót od religii. Ludzie podwazaja i powatpiewaja w nim w podstawy wiary chrzescijanskiej. I mnie to cieszy, ze to nie jest tylko odwrot od jednej sekty, by popaść w inną, ale poczatek wyzwolenia od wszelkich guseł

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2014-07-17 13:03:34, suma postów tego autora: 6205

Nikyty to nie do ciebie

Ty o konsekwencjach dowiesz się od swojego doktora.

autor: west, data nadania: 2014-07-17 15:32:38, suma postów tego autora: 6709

Pasożyt zdycha

Religia chrześcijańska, która została narzucona na naszych ziemiach ogniem i mieczem powoli ginie śmiercią naturalną.
Kościół, który jest tworem pasożytniczym obumiera. Taka jest tendencja, ale jeszcze będzie pasożytował wiele pokoleń, jeśli mu się na to pozwoli. Prawica pielęgnuje tego pasożyta, a zadaniem lewicy jest go zwalczać, aż do zupełnego wytrzebienia.

autor: Bartek, data nadania: 2014-07-18 11:01:28, suma postów tego autora: 2550

weast

co to za konsekwencje dla publiczne i społeczne ci się tam majaczą mędrku, się pytałem :)

autor: nikyty, data nadania: 2014-07-18 18:40:46, suma postów tego autora: 3572

Bartusiu

Nie pisz, o czym nie masz pojęcia.

Chrześcijaństwo ma duże zasługi dla rozwoju ludzkości
bo one to człowieka - bliźniego zrównało bogom ( człowiek Chrystus stał się Synem Bożym)

Tak więc ......

Pan = Chrystus = Duch Święty
a może tak
Bóg = Człowiek = Idea Idealna

To nie kościół przeżywa kryzys, bo Kościół to my Wierni.
Kryzys przeżywa katolicki instytucjonalny kościół chrześcijański a także też inne kościoły instytucjonalne
......
a różne są ścieżki do Pana :)

jacekx marksista chrześcijański

autor: jacekx, data nadania: 2014-07-20 00:24:38, suma postów tego autora: 3088

Człowiek .....

Od zarania człowieczeństwa szuka idealnej idei.....

Na początku swej ekspansji we Wszechświecie odnalazł
postać idealną

czyli Boga

od niej wywiódł przewodnik dla swego działania

Dekalog - 10 przykazań

Moim zdaniem Bóg = Idealna Idea
towarzyszył, towarzyszy i będzie towarzyszył do kresu drogi człowieka we Wszechświecie - w Kosmosie Drodze Człowieka do Gwiazd.

Pozdrawiam moje lewicowe siostry i lewicowych braci na lewica.pl i nie tylko

jacekx marksista chrześcijański

autor: jacekx, data nadania: 2014-07-20 00:39:54, suma postów tego autora: 3088

a może .....

abangel666 = Polski Szaweł ?


Pozdrawiam Siostry moje i Braci moich - Bliźnich na lewica.pl

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-07-20 00:45:38, suma postów tego autora: 3088

jacekx

Dżizas... Odleciałeś już?

autor: V.C., data nadania: 2014-07-20 11:48:23, suma postów tego autora: 1123

Wiara,Bóg... to umowne sprwstwo

..każdy ma swoje teorie na "świat nasz" i wielu z nas Kościół jako instytucja nie jest potrzebny do wiary w Tego Jedynego. Kto chce niech chodzi do Kościoła,czy pod Święty Dąb,ale niech na boga nie narzuca innym swoich wierzeń,sposobów na Obrządki,pojmowanie dobra i zła na sposób Katolicki. Najważniejszą religią porządnego Człowieka ,to jak dogmat lekarza : NIE SZKODZIĆ. Osobiście wolę po stokroć uczciwego i mądrego Ateistę niż współczesnego "krzyżowca"Smoleńskiego,który w imię swojej (Swego czasu najbardziej liberalnej) religii gotów mnie zabić za inne niż "jego" poglądy. Dla niezdecydowanych mam propozycję zapoznania sie z utworami (wg mnie arcydzieła)Arcybiskupa Ignacego Krasickiego.

autor: bambosz0, data nadania: 2014-07-20 12:51:37, suma postów tego autora: 1835

v,c

a TY już w drodze do gwiazd :) w Kosmos ...... szybki jesteś :)

Pozdrawiam

jacekx marksista chrześcijański

autor: jacekx, data nadania: 2014-07-20 13:13:09, suma postów tego autora: 3088

v.c

Poważnie odlecimy nie dziś oczywiście :) ...... ale za trochę lat .
Przesłanki tej wędrówki znajdziesz całkiem naukowe.
Poszukaj ich v.c w astrofizyce i kosmologii :).

Bo Ludzkość ma dwie drogi:

a) Armagedon
~~~~~~~~~~~~~~~ cytat z Wiki
Har-Magedon (Armagedon, Armageddon, Armagieddon) – miejsce zapowiadanej w Apokalipsie św. Jana (Ap 16,16) ostatecznej bitwy między siłami dobra i zła
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
b) Drogę do Gwiazd
Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-07-20 13:23:34, suma postów tego autora: 3088

szczupak już o tym pisałem

...... ale część z Was to trochę niedouczeni bądź leniwi młodzi ludzie.

Pogrzeb w necie a znajdziesz informacje, z których ze zdziwieniem wywiedziesz np. wniosek, że w Starych i Nowych Księgach Biblii znajdziesz szereg racjonalnych wskazówek :)dla
ludzi.

Czepiacie się np. tej wieprzowiny :)
Ograniczenia spożywania wieprzowiny nie są wcale głupie i bezrozumne.

W klimacie Bliskiego Wschodu i temperatur tam panujących po prostu mięso wieprzowe bardzo szybko się psuje i stanowić zagrożenie dla zdrowia człowieka.

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-07-20 13:44:08, suma postów tego autora: 3088

Bambosz0

Ci tzw. lewicowi ateistyczni wojownicy
Przestaliby zapewne pisać bzdury nalewica.pl ......

gdyby poszli na wieczorną mszę świętą w dowolnym kościele
katolickim i spróbowali pobyć a może zrozumieć wiernych, którzy wraz z kapłanem tworzą tam lokalny kościół.

Tam odbywa się misterium lokalnego kościoła taka wędrówka po
indywidualnych ścieżkach do Pana : dla wielu katharsis a często też praca nad sobą czy szukanie dobrych życiowych rozwiązań.
Kapitalnym momentem mszy jest przekazywanie sobie nawzajem znaku pokoju poprzez uściśnięcie dłoni sąsiada......
Ja zawsze bardzo to wewnętrznie przeżywam i wskrzesza to u mnie siły
do bycia człowiekiem wśród ludzi :)

Pozdrawiam

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-07-21 09:56:17, suma postów tego autora: 3088

Judaizm a zasdy spożywania żywności

Najlepiej jak sięgniemy do źródeł

dla leniwych

~~~~~~~~~~~~~~~ cytat

Kaszrut, czyli zasady (prawa) diety w judaizmie, nawiązują dokładnie do tych właśnie, zasygnalizowanych przed momentem zagadnień.
Zaskakujące?
Postaramy się to wyjaśnić.
Z pozoru wydaje się, że w zasadach kaszrutu (koszerności) chodzi albo o zdrowe odżywianie (stąd teorie, że to np. pasożyty u świń, groźne dla człowieka, są powodem zakazu jedzenia wieprzowiny), albo że są to jakieś archaiczne, bezsensowne ograniczenia, które w żaden sposób racjonalnie nie dają się wytłumaczyć.
Żadna z tych opinii nie jest uzasadniona
.
Niewiele czynności, które wykonuje człowiek, jest tak bardzo instynktownych, jak jedzenie. Jednocześnie większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak głębokie są jego konsekwencje zarówno fizyczne, jak i psychologiczne i duchowe. Zresztą najczęściej ludzie zaczynają zastanawiać się nad swoją dietą dopiero wówczas, gdy lekarz zaleca im obniżenie ciśnienia, zmniejszenie otyłości, czy polepszenie poziomu cholesterolu. Psychologia i duchowość nie interesują lekarzy, więc ich temat w kontekście diety w ogóle nigdy się nie pojawia.
Inaczej w judaizmie.
Religijny Żyd musi zastanawiać się na tym co je, kiedy je, jak została potrawa przygotowana i z czego, jak zostało pozbawione życia zwierzę, którego mięso spożywa, jakie to było zwierzę.
Aby zrozumieć głęboką filozofię etyczną kaszrutu, warto spojrzeć na jego podstawowe zasady.
Oto one (w skrócie):

1. Zwierzęta, których mięso może być spożywane muszą mieć rozdzielone kopyto i być przeżuwaczami (np. koń nie spełnia tego wymagania, bo nie ma rozdzielonego kopyta, świnia - bo nie przeżuwa, a królik - bo nie ma obu tych cech). Ptaki nie mogą być ptakami drapieżnymi i ich mięso musi stanowić tradycyjny pokarm człowieka (kury, kaczki, gęsi). Ze zwierząt żyjących w wodzie do jedzenia nadają się wyłącznie ryby z łatwo usuwalnymi łuskami i płetwami. Tak więc większość ryb jest koszerna, ale już na przykład pozbawiony klasycznej łuski węgorz - nie jest. Nie są koszerne skorupiaki i mięczaki. Każda substancja "produkowana" przez niekoszerne zwierzę jest niekoszerna. Odstępstwo od reguły stanowi miód, który jest koszerny, bo jakkolwiek pszczoła jest niekoszerna, ale miód jest przez nią zbierany, a nie wytwarzany w dosłownym, fizjologicznym sensie (wyjątek stanowi miód spadziowy, który koszerny nie jest, bo jest zbieranym przez pszczoły produktem mszyc)

2. Każde zwierzę i ptak muszą być zabite według zasad żydowskiego prawa (szechita). Głównym celem szechity jest uśmiercanie zwierzęcia tak, aby maksymalnie ograniczyć jego cierpienie. Zabijający (szochet) musi być fachowcem, pobożnym i wykształconym, a nóż rzeźnicki musi być maksymalnie, chirurgicznie wręcz ostry, aby jednym ruchem można było pozbawić zwierzę życia. Zwierzę ranne, zwierzę zabite w sposób niefachowy - jest niekoszerne. Zabijane zwierzę i ptak muszą być pozbawione 70 różnych rodzajów ran, chorób lub zniekształceń, aby być uznane za koszerne.

3. Niektóre rodzaje tłuszczu (chelew) nie nadają się do jedzenia. Krew musi być całkowicie usunięta z mięsa (między innymi poprzez solenie i płukanie). Nie wolno jeść części żyjącego zwierzęcia. Zabronione jest jedzenie nerwu kulszowego i otaczającego go tłuszczu.

4. Zakazane jest gotowanie, jedzenie i odnoszenie korzyści z jakichkolwiek mieszanek mleka i mięsa. Produkty mleczne mogą pochodzić wyłącznie z mleka zwierząt koszernych.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~ koniec cytatu

dla skrupulatnych link http://poznan.jewish.org.pl/index.php/Kaszrut/Kaszrut-zasady-koszernosci.html

Pozdrawiam

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-07-21 10:09:38, suma postów tego autora: 3088

v. mnie też zaliczass

v.c
napisał
~~~~~~~~~~~~~~~~~ :)
Bóg prymitywnych pasterzy owiec i kóz sprzed 2,5 tysiąca lat. Coś się chyba zmieniło do tamtej pory?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
mnie też do nich zaliczasz :(
profesja belfer, fizyk - informatyk :)

Pozdrawiam
jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-07-21 12:03:25, suma postów tego autora: 3088

Ależ Jacku, o co kaman?

Wiem o tym tak dobrze jak ty.
Żądam jedynie konsekwencji w poglądach i postępowaniu dla powołujących się na Torę. Albo akceptuje się wszystko albo nic.

autor: szczupak, data nadania: 2014-07-21 12:43:15, suma postów tego autora: 3747

jcekx

belfer, fizyk, informatyk - znany przede wszystkim jako forumowy pierdoła ;)
Nie. Broń Boże, nie zaliczam Cię do prymitywnych pasterzy ;-) Do pasterzy trzód też nic nie mam. Tylko fajnie byłoby, żeby pasterze, zarówno ci z bliskowschodniej pustyni, jak i ci z biskupich pałaców nie mieli nic zarówno do mnie, jak i do kogoś, kto ma nieco inne preferencje. Zwłaszcza, że sami nie są od nich wolni.

autor: V.C., data nadania: 2014-07-21 23:58:09, suma postów tego autora: 1123

v.c

mnie też zaliczasz do prymitywnych pasterzy ?

autor: jacekx, data nadania: 2014-07-22 07:21:29, suma postów tego autora: 3088

Z Panem i do Pana odchodzą też wybitni Polacy

Czy więc v. c pisząc tak jak poniżej ma rację ......?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`
Bóg prymitywnych pasterzy owiec i kóz sprzed 2,5 tysiąca lat. Coś się chyba zmieniło do tamtej pory?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tak dla refleksji link

http://natemat.pl/104389,pogrzeb-gen-wojciecha-jaruzelskiego-komorowski-pozegnal-prezydenta-czasow-przelomu

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-07-22 07:39:45, suma postów tego autora: 3088

tak , tak v.c .......

Szkoda a miałem Cię za dorosłego a nie zagubionego w dzisiejszych czasach gimnazjalistę
a ten przymiotnik na mój temat "forumowy pierdoła" jest całą odpowiedzią Twego celu bycia tu na lewica.pl ...... :)

Wiesz v.c gimnazjalista starego belfra nie obrazi ......no może zmartwi brakiem kultury na cóż, ale takie czasy od rządu w dół :(

Dodam też od siebie :)
a) miłuj bliźniego
b) nie mów fałszywego świadectwa

Pozdrawiam komentujących w tym też moderatorów na lewica.pl.
Piszę tu prawdę na lewica.pl.
Kościół To wierni i takie artykuły jak ten
który teraz komentuję oraz takie posty jak v.c mu nie zaszkodzą
a wręcz przeciwnie.
Agresja słowna to też agresja :( sprzeczna z tym co wyznaję......


jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-07-22 20:59:08, suma postów tego autora: 3088

Jacex-

Fakt "nawracania się" w ostatnich godzinach,czy dniach, to taka asekuracja, bo a nuż Coś po śmierci istnieje? To jak ubezpieczenie sie od wypadku,bo przecież NIKT nie ma zamiaru być kaleką,czy nieboszczykiem,ale ... Ci którzy w jakimś obrządku zostali wychowani, najczęściej kontynuują praktyki religijne z różnych niekoniecznie tych "najwznioślejszych" powodów.Polacy do niedawna mieli niewiele możliwości do apostazji,więc odwrót od tradycji jest tego konsekwencją. Nachalne ingerowanie w nasze życie codzienne katolickiego kleru przynosi niechciane przez nich owoce. Szacunek dla ludzi o innych przekonaniach światopoglądowych ,jest najlepszym argumentem w sporze o "prawdy objawione" nie do sprawdzenia.

autor: bambosz0, data nadania: 2014-07-23 17:42:17, suma postów tego autora: 1835

Bambosz0

Bambosz0 ......
a czy w postach pod artykułem który komentujemy u tzw. lewicowych ateistów ......
znajdujesz szacunek do bliźniego ......
Bliźniego, którego
chrześcijaństwo na dziś Teologia Wyzwolenia określa mianem: Siostry czy Brata.


Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD
Ps. Można być w tych czasach lewicowcem i chrześcijaninem

autor: jacekx, data nadania: 2014-07-23 20:32:15, suma postów tego autora: 3088

jacekx

jak czytam twoje psoty kierowane do różnych ludzi to akurat jedyne co można z nich wynieść to ilość pogardy jaką żywisz do prawie wszystkich

i to by pasowało to obrazka - większość głęboko wierzących gardzi całym światem, z pozostałymi wierzącymi włącznie

generalnie jedyne co da sie czytac w twoich postach to te pretensjonalne wielokropki :)

autor: nikyty, data nadania: 2014-07-25 12:17:08, suma postów tego autora: 3572

Wiesz nawet mogę zrozumieć Twą nienawiść nikyty

Do bliźniego swego......

W końcu antyklerykalny narodowy socjalista, jakim mi jawisz się poprzez treść Twoich postów i zaangażowanie w awanturze
Ukraińskiej po stronie skrajnej prawicy ukraińskiej pro banderowskiej ...... jest naturalnym antagonistą marksisty chrześcijańskiego sympatyzującego z Teologią Wyzwolenia.

Podsumowując:

a) Po pierwsze, co do zaś wartości Twoich krótkich postów.
Posty Twe poza ilość 10 wierszy rzadko wychodzą i charakteryzują się właściwie głównie antyklerykalizmem oraz ostatnio poparciem dla spadkobierców S. Bandery...... a wartość ich jest merytorycznie niewielka

b) Po drugie te Twoje posty mało, co wnoszą na lewica.pl :( poza nienawiścią nawet w dyskusję o charakterystyce ideologii, które wyznajemy :) i o które się spieramy


Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

autor: jacekx, data nadania: 2014-07-26 14:07:25, suma postów tego autora: 3088

Brakuje mi ostatnio na lewica.pl .....

postów niektórych autorów postów i tak np. ......
Misia Bucharina, sierpa i młota, margo, zielonej, Adrema68 (?),Taraka, też E.B i jej kolegi ..... a także postów dyskutujących
.......
o różnych odcieniach lewicy, trendach lewicy o współczesnym marksizmie......
lewica.pl trochę schodzi na ...... :(
i staje się głównie miejscem pyskówek widzę tu sporo winy moderatorów portalu :(.

Tak prosto by było :) wulgarne oraz agresywne pyskówki oraz prawicowe agitki moderować..... Zdarzają się też tu czasami posty propagujące nienawiść do drugiego człowieka czy też nawołujące do nienawiści......


W polityce RP oraz tu na lewica.pl trwa nadal( a szkoda, że trwa) czas ...... Wielkiej Lewicowej Smuty :(.

Pozdrawiam .

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

Ps. Wielka smuta czytaj .....
okres w historii Rosji, podczas którego dominowała anarchia w latach 1606-1613.

autor: jacekx, data nadania: 2014-07-28 22:24:13, suma postów tego autora: 3088

Dodaj komentarz