Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Prawie trzy miliony skrajnie ubogich Polek i Polaków

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

ważniejszym problemem niż książki .....

jest pełny talerz, dach nad głową a także odzież i buty na zimę ......

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

Ps. Czy nie czas na bony żywnościowe, bony ubraniowe i mieszkania socjalne dla najbiedniejszych w RP ?
Myślę, że na takie działania powinna być stworzona rezerwa w budżecie i to na cito w najbliższych latach ...... nawet w najbliższym budżecie
a nie na wydatki około 40 mld na zbrojenia.



autor: jacekx, data nadania: 2014-10-17 23:21:45, suma postów tego autora: 3088

Artykuły o jakichś nieudacznikach

(którzy, no wyobraźcie sobie, nie potrafią nawet zarobić na dekoder Polsatu!) odwracają uwagę od zbrodni Putlera!
SFORA NARODU

autor: bolo, data nadania: 2014-10-18 10:41:35, suma postów tego autora: 4522

Jałmużna - to odbieranie godności.

Bez pacy dla każdego nigdy z tych poniżających praktyk się nie wydobędziemy. A tej, przy zachowaniu dominacji prywatnej własności, każdemu nie zapewnimy. Lamentowanie zatem z tego powodu jest niczym innym jak laniem krodylich łez.

autor: steff, data nadania: 2014-10-18 11:40:07, suma postów tego autora: 6626

@

Dodatkowe 3 miliony taniej siły roboczej, he he.

POLAK KAPITALISTA

Lepiej siedzieć na bezrobociu, niż w łagrze.

POLAK LEWICOWOWOLNOŚCIOWY

Trzeba było się uczyć.

POLAK MŁODY, WYKSZTAŁCONY, Z DUŻEGO MIASTA

autor: mlm, data nadania: 2014-10-18 12:38:44, suma postów tego autora: 4284

Ubóstwo cierpią jedynie Janusze, zaradni jak Litar, czy Staruch mają się dobrze

PRAWDZIWY BOLAK

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-10-18 15:00:48, suma postów tego autora: 6195

SN,

Wiem że musisz godnie reprezentowac poziom prawicowej paranoi po odejściu ABCD vel Wotan vel Porta Nigra vel C^$# wie co jeszcze ale napisz o co Ci chodziło serio bo naprawdę napisałeś tak abstrakcyjny i "ironiczny" komentarz że rozumiesz chyba go tylko Ty i Twoje rozdwojone jestestwo.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2014-10-18 16:34:55, suma postów tego autora: 2743

A.Warzecha - spokojna twoja rozczochrana

Adresat wpisu wie, o co kaman :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-10-19 10:36:21, suma postów tego autora: 6195

Niestety

plebs nie poznał się na wysmakowanej ironii luminarza prawicowej paranoi... :D
Istnieje też druga możliwość - to nie miała być ironia. Wszyscy wiemy, że p. Narodu - wierny funkcjonariusz aparatu III RP - uważa, że to biedni, poprzez swoją niezaradność, są winni swemu ubóstwu. Z niejasnych powodów postanowił widocznie zamanifestować te poglądy kolejny raz.

autor: bolo, data nadania: 2014-10-19 10:39:25, suma postów tego autora: 4522

Kraj jest przecież katolicki.

A w tej sekcie skrajne ubóstwo owieczek to cnota. Informacja powinna brzmieć - aż 2/3 społeczeństwa katolandu nie żyje jeszcze w skrajnej biedzie i tym problemem rządzący katoprawacy powinni się bezzwłocznie zająć. Choć trzeba im przyznać, próbują z całych sił.

autor: Stirlitz, data nadania: 2014-10-19 11:27:40, suma postów tego autora: 1578

A. Warzecha - a nie mówiłem? :)

I jeszcze Cię boluchna od plebsu wyzwał ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-10-19 20:29:25, suma postów tego autora: 6195

Głownym wyznacznikiem stopnia ubóstwa jest zdaniem boluchny

nieposiadanie dekodera Polsatu.

Ktoś sprowadzi nieboraka na Ziemię?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-10-19 20:53:42, suma postów tego autora: 6195

To może adresat

wpisu wybitnego reprezentanta prawicowej paranoi się ujawni i wyjawi, co tenże miał na myśli?

autor: bolo, data nadania: 2014-10-19 21:28:35, suma postów tego autora: 4522

Tak się zastanawiam...

którego to Narodu jest Sumieniem ten dziwny samozwańczy osobnik ? Jeszcze go nie odwołali z tego stanowiska? pewnie to ostatni z nieznanego jeszcze naukowcom plemienia ? Mam nadzieję że "ten sumień" nie uważa się za przedstawiciela Polaków, bo jeśli tak ,to niech się sam odwoła i wstydu sobie oszczędzi jako "podróbka"bez certyfikatu .

autor: bambosz0, data nadania: 2014-10-20 20:02:18, suma postów tego autora: 1835

No i

adresat wpisu się nie ujawnił. Prawdziwa jest więc niestety diagnoza, zgodnie z którą komentarze SN rozumie tylko on sam i jego rozdwojone jestestwo...

autor: bolo, data nadania: 2014-10-21 00:13:40, suma postów tego autora: 4522

bambosz

Mylisz się. Sumienie Narodu nie oznacza "sumienia narodu". To po prostu imię i nazwisko. Wiem, że to - mówiąc eufemistycznie - dość oryginalne. Ale przecież w innym wypadku nie ganiłby innych za "anonimowość". ;)

autor: bolo, data nadania: 2014-10-21 11:11:08, suma postów tego autora: 4522

A co na to prof. Łagowski?

"Żyrinowski jest hecarzem, człowiekiem, który się wyżywa w straszliwych radykalizmach słownych o treści zabawowej, niepoważnej. Branie pod uwagę tego, co mówi, to pomylenie form przekazu: ktoś mówi żartem, jest licencjonowanym błaznem, a traktuje się go w Polsce poważnie i odpowiada urzędowo na jego błazeństwa. On występuje w mediach jako taki zabawowy przerywnik".
No i wszystko się zgadza - ciągnie błazna do błazna. Parafrazując stare powiedzenie, wart pajac pajaca.

autor: bolo, data nadania: 2014-10-21 11:50:54, suma postów tego autora: 4522

Walić bogatych kurde faja.

Niestety bieda dotyka nie tylko "sieroty po komunie" ale o zgrozo dzieci i młodzież co to PRL znają z IPN... My starsi mamy porównanie i osąd a nastolatki kult Żołnierzy Wyklętych... Mam nadzieje że bunt (sterowany przez Kościół i prawicę) minie wraz wiekiem, kiedy będą podejmować pierwszą prace.

autor: Chamokomuna, data nadania: 2014-10-21 16:03:38, suma postów tego autora: 91

Stirlitz - coś w tym jest:: (Ubogich jest królestwo Niebieskie)

Ale jak to, druga japonia, zielona wyspa, orzeł może?
Tylko zaraz: przecież z sałatą i majątkiem w ogóle jest jak w fizyce: nic nie ginie i nic nie powstaje z niczego. A zatem dostosowujemy się do trendów światowych - ktoś biednieje, aby bogacił się ktoś, to są zwyczajne dzieje.. Czyli tym razem Shakespeare (?) górą. I hańba dla wszystkich nierządów od 25, 70 i 95 lat.

autor: szczupak, data nadania: 2014-10-22 00:00:46, suma postów tego autora: 3747

Adresat, którego działalność ktoś ostatnio określił jako pasożytniczą

jest ostatnio wyjątkowo aktywny. I nawet przypomniał sobie kim jest Zyrinowski!

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-10-22 23:07:37, suma postów tego autora: 6195

Pasożyt bolo znowu wkleił tekst nie tam gdzie trzeba :)

Oj, będzie mu się ten Żyrinowski śnił po nocach :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-10-22 23:12:28, suma postów tego autora: 6195

sumienie

ciebie i siebie też miałem na myśli, więc może nie tańcz tak radośnie

tym bardziej że teraz pasożytujesz na moim poście i wycierasz sobie usta jednym z niego słowem co ci się akurat spodobało

autor: nikyty, data nadania: 2014-10-23 08:38:37, suma postów tego autora: 3572

Uff, na szczęście

to było tylko kilka dni nieobecności. A już się martwiłem, że prawicowy paranoik nie będzie już dostarczał nam rozrywki...

autor: bolo, data nadania: 2014-10-23 09:50:34, suma postów tego autora: 4522

Czy jest tu jakiś psychiatra?

Jeśli tak, to czy może mi wyjaśnić, czemu według jednego błazna ma mi się śnić jakiś inny?

autor: bolo, data nadania: 2014-10-23 09:53:10, suma postów tego autora: 4522

O masz ci los,

dostał kosza.

autor: bolo, data nadania: 2014-10-24 17:29:47, suma postów tego autora: 4522

"kilka dni nieobecności"

boluchna, naprawdę tak mocno odpłynąłeś? :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-10-24 18:04:41, suma postów tego autora: 6195

Kolejny paranoiczny komentarz,

który rozumie tylko jego autor...

autor: bolo, data nadania: 2014-10-27 22:43:58, suma postów tego autora: 4522

Czy jest to jałmużna czy potrzeba steff ......

chwili kryzysu ?
Tak by ubodzy mogli go przetrwać ten kryzys.

Chodzi mi o to by wymusić na władzach minimum opieki socjalnej dla ubogich:

Czy nie czas na bony żywnościowe, bony ubraniowe i mieszkania socjalne dla najbiedniejszych w RP ?
Myślę, że na takie działania powinna być stworzona rezerwa w budżecie i to na cito w najbliższych latach ...... nawet w najbliższym budżecie
a nie na wydatki około 40 mld na zbrojenia.

Co jest złego steff w bonach żywnościowych, bonach ubraniowych i mieszkania socjalnych dla najbiedniejszych w RP?
Określam to, jako potrzebę chwili i tego powinniśmy żądać od ludzi trzymających władzę w RP - niech zorganizują kasę i system takiej pomocy w RP w czasie kryzysu, który się będzie się zapewne jeszcze pogłębiał.

To lepiej pierdzieć w stołki komputerów komentując durnie artykuły ..... steff jak i bolki a także inni ultra lewicowcy na lewica.pl .

jacekx marksista chrześcijański
z SLD

Ps. Chcesz czekać steff na rewolucję o ona jak przyjdzie to za circa 100 lat ...... a do tego czasu nieco ubogich ubędzie głównie w niebyt ...... :(

autor: jacekx, data nadania: 2014-11-13 21:14:16, suma postów tego autora: 3088

Dodaj komentarz