Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Szef OPZZ pyta: Czy w bazach USA są stosowane tortury?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Komentarz

"Guz uważa, że po doświadczeniach z lat 2003-2005 zaufanie do służb amerykańskich powinno być ograniczone"

Powinno być ograniczone, tylko pamiętajmy, że my jesteśmy tym ogonem, którym macha pies. A pies amerykański nie da sobie tak łatwo obciąć ogona. Ogon taki jest mu potrzebny do machania przed rosyjskim niedźwiedziem. Pies macha swym polskim ogonem i warczy swoimi bałtyckimi kłami.

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2014-12-13 11:08:01, suma postów tego autora: 1706

"jesteśmy tym ogonem, którym macha pies"

A kto jest ogonem, który macha psem?

autor: motyl, data nadania: 2014-12-13 12:40:33, suma postów tego autora: 2165

...

Pytanie motyla purnonsensowe. W każdym razie pytanie Guza jest OK.

autor: prezio, data nadania: 2014-12-13 14:38:16, suma postów tego autora: 878

drobne przypomnienie

Po 1945 przez kilka dziesiecioleci tez bylismy ogonem tyle ze ogonkiem czerwonego sovieckiego niedzwiedzia.
Czasy sie zmieniaja, zwierzeta sie zmieniaja tylko merdajacy ogon pozostaje taki sam

autor: Rebel2, data nadania: 2014-12-14 03:22:09, suma postów tego autora: 3910

Polska Ludowa była bardziej suwerenna od III RP

drogi rebelu

autor: Bartek, data nadania: 2014-12-14 09:08:48, suma postów tego autora: 2550

Niewolnicy już sami się dzisiaj biczują,choć prośba PanaUSA byla rozkazem... SA była

teraz w obozie wstyd i strach panuje, bo co powiedzą inni obozowicze którzy wiedzieli a nie powiedzieli ... Niektórzy nie mogli bo mieli założony knebel ale i tak dopadł Go seryjny samobójca , Kto jeszcze wierzy w samobójstwo Św.pamięci Andrzeja Leppera ???? Na co czekali"nasi" obrońcy Praw Człowieka?...To służebni prokuratorzy z ziobra PISu zapełniali areszty wydobywcze niewinnimi przeciwnikami politycznymi i po Wielkich ,Głośnych i Medialnie Rozwrzeszczanych Śledztwach ogłoszono iż "Prawo iSprawiedliwość" to dziewica niepokalana złemi czynami...amen. Wczorajszy spęd (PRL sie kłania) udowodnił.ze sponsorzy wycieczki pod "egidą" mogli lepiej wykorzystać te pieniądze,np.wykupując długi rodzin, które normalne radosne święta znają tylko z reklam. Swiętowanie 33 rocznicy "Stanu Wojennego" z listą Ofiar ww. jest półprawdą (żydowskie przysłowie głosi że pół prawdy to całe kłamstwo). nie wyczytując także o wiele liczniejszej rzeszy ofiar Balcerowiczowskiej beztroski w traktowaniu NASZYCH POLSKICH OBYWATELI DOPROWADZONYCH DO ŚMIERCI SAMOBÓJCZEJ, NĘDZY i życia bez nadziei . Biednym i porzuconym przez zgniły system pozostała tylko żebranina i ochłapy spod stołu "elyt". W kalendarzu uroczystości brakuje "ŚWIĘTA BIEDAKA POLSKIEGO" których można już liczyć w milionach,tylko czy znajdą sie sponsorzy aby je "obejść godnie" ?

autor: bambosz0, data nadania: 2014-12-14 10:23:37, suma postów tego autora: 1835

Inicjatywa związkowa godna uznania

Minister Siemoniak musi odpowiedzieć na te pytania. Tymczasem ten podżegacz wojenny mówi o Kwaśniewskim i Millerze: lepiej było, gdy nic nie mówili. Odbiegając od paniki naszych atlantystów jak można się bronić kiedy Komorowski i Pinior atakują a Siemoniak każe zamknąć jadaczki. Korzystając z propozycji przewodniczącego Jana Guza zwrócę się z zapytaniem prasowym do biura rzecznika MON. Tu chodzi też o likwidację zabezpieczeń wojskowych naszej zachodniej granicy.

Swoją droga ciekawe na co poszło te 30 mln $. Może na majdan?

autor: Leonid, data nadania: 2014-12-14 14:30:17, suma postów tego autora: 48

Wyobraźmy sobie sytuację

Gdyby ZSRR w Puszczy Białowieskiej karmił przez tyłek 2 dysydentów z ZSRR.

W tej sprawie byłby taki jazgot a jakiś redaktor RWE pewnie by się podpalił.

A wychodzi na jaw to co pisali pewni ludzie mądrzy (ja też to pisałem ale mądry nie jestem) od ok. 2001 roku CIA potrzebuje jakichkolwiek "Abdulów" z brodą żeby ich powsdadzać i potorturować i tak rozliczyć cały atak na WTC.

Pamiętacie śmiech w SEJMIE RP jak Ś.P Andrzej Lepper mówił że w Polsce się zamyka Talibów? Najbardziej się śmiał humanista Kalisz. A teraz co nie ma Leppera to nie ma sprawy?

Republika Bananowa.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2014-12-14 15:22:51, suma postów tego autora: 2743

"Znajdzie się cela dla Leszka Millera", jak śpiewała pacyfistyczna młodzież,

gdy Konus z Flaszką wysyłali polskich żołnierzy do Iraku. Gdyby Konus i jego zgraja nie byli potrzebni Platformie jako przystawka w następnej kadencji to może by się spełniło ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-12-14 16:08:34, suma postów tego autora: 6195

Bartek

Czy moglbys rozwinac teorie o wiekszej suwerennosci PRL-u nad III RP?
Najlepiej z przykladami, ale bez wojowniczych okrzykow

autor: Rebel2, data nadania: 2014-12-14 17:23:14, suma postów tego autora: 3910

A.Warzecha - Lepper mówił o talibach, którzy przylatywali do Klewek

w celu kupienia wąglika a nie o talibach przywożonych do miejsc odosobnia CIA w charakterze więźniów.

To tak jak z samochodami rozdawanymi na Placu Czerwonym.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-12-14 22:44:51, suma postów tego autora: 6195

ad Warzecha

pewnie była także sprawa "wąglika", bo serwilizm naszych "elyt" jest absolutny. Jedno nie wyklucza drugiego,czyli najpierw 'Wąglik" ale pewnie nie wyszło z powodu przecieków więc znając warunki i "osoby przy żłobie" podrzucili ten drugi granat do naszego "szamba"...

autor: bambosz0, data nadania: 2014-12-15 11:20:09, suma postów tego autora: 1835

No tak

lewacy, Miller i Kwachu, wpakowali nas w g... było do przewidzenia

@ Warzecha

a skąd wiesz ze tego nie robili? Bazy wojskowe ZSRR w Polsce były całkowicie poza nadzorem, mogli tam sobie robić co chcieli. Łącznie z trzymaniem broni atomowej.
Tyle że odróżnieniu od prostodusznych Amerykanów, Rosjanie nie ujawniają tak latwo swoich brudków.


@Bartek

śmieszny żart.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2014-12-15 13:36:16, suma postów tego autora: 2714

Jak to miło i szlachetnie potępić tortury - sam to robię, gdy chcę się popisaś humanitaryzmem

Ale też pamiętam o co toczy się gra.
90% wszystkich emigrantów, którzy osiedlili się w Europie, to muzułmanie. Jest ich już u nas 54 miliony a za piętnaście lat będzie 100 mln.
Od czasów II Wojny światowej przybyło ich w Europie ponad
53 mln.
Jesteśmy świadkami współczesnej Nowej Wędrówki Ludów, a kto może chodził do szkoły, to pamięta jak ta poprzednia wpłynęła na losy Europy.
Ale "po nas choćby potop"- prawda szanowni komentatorzy?
Jesteśmy przeciwko wojnie, torturom i chętnie wciągniemy na łeb turban a żonę przystroimy w burkę.
Bo to przecież tak malowniczo wygląda a muzułmanie to tacy tolerancyjni jak my humaniści!

autor: tarak, data nadania: 2014-12-16 15:06:04, suma postów tego autora: 3240

2014-12-16 15:06:04

Odrażający typek.
Sam byś sobie chętnie potorturował w imię "racji stanu" jak ci twoi bandyci ulubieni (Szmaja, Luzer, Sikorski itp), co panie "racja stanu"?

autor: Gayetsky, data nadania: 2014-12-17 05:12:38, suma postów tego autora: 181

-

"A.Warzecha - Lepper mówił o talibach, którzy przylatywali do Klewek

w celu kupienia wąglika a nie o talibach przywożonych do miejsc odosobnia CIA w charakterze więźniów."

Zamiast Klewek Kiejkuty zamiast lądowania po wąglik lądowanie by zapuszkowac. Dostał informacje wiedział że dzwoni nie wiedział w którym kosciele. Zbytni zbieg okolicznosci to by byl.

"a skąd wiesz ze tego nie robili? Bazy wojskowe ZSRR w Polsce były całkowicie poza nadzorem, mogli tam sobie robić co chcieli.[...]"

A po co mieli by wozic więźniów do PRL jak mieli Syberię? Nie musieli udawac u siebie demokracji a tortur robic u kogos proste.

A tak samo jak nie mielismy zadnego nadzoru nad ACz w Polsce tak samo nie mamy nad USA.

Co do grzeszków i ich ujawniania. Ujawnili zbrodnie akurat Demokraci żeby dowalic Republikanom nie kojarzy Ci się to z pokazowym karaniem czesci stalinowskich aparatczykow po 1956?


"Jesteśmy przeciwko wojnie, torturom i chętnie wciągniemy na łeb turban a żonę przystroimy w burkę"

Czyli rozumiem Tarak że teraz każdy Europejczyk w imie przetrwania w swoich wartosciach powinien wsadzic rurkę w tyłek jakiemus muzułmanowi?

autor: A.Warzecha, data nadania: 2014-12-17 10:37:54, suma postów tego autora: 2743

Daje dupy za talerz zupy

"Czy moglbys rozwinac teorie o wiekszej suwerennosci PRL-u nad III RP?"

Mógłbym.

Polska Ludowa miał znacznie szerszy zakres suwerenności niż III RP zarówno w polityce wewnętrznej, jak i zagranicznej.
W polityce wewnętrznej rząd Polski Ludowej mógł robić niemalże wszystko, co uznał za słuszne i nikt się nie wpierdalał. Nie skolektywizowano rolnictwa i nie nastąpiła z tego powodu żadna interwencja. Tak zdecydował rząd Polski Ludowej i chociaż to była błędna polityka miał prawo. Gierek uzależnił kraj od zachodnich imperialistów. Konszachty z zachodnim kapitałem nie wróżyły niczego dobrego, a jednak nie zostały zablokowane przez ZSRR. To był strategiczny błąd, który doprowadził do upadku Polski Ludowej, ale tak zdecydowała ekipa Gierka. Rząd Polski Ludowej miał w polityce wewnętrznej pełną suwerenność i niezależność, nie to co rząd III RP, który ma w znacznym stopniu ograniczone przez UE pole manewru.
W polityce zagranicznej rząd Polski Ludowej był ograniczony przez ZSRR i Układ Warszawski, ale z pewnością w nie większym stopniu, niż obecny przez UE i NATO. Śmiem twierdzić, że w mniejszym.
Polska Ludowa była krajem niepodległym. Polacy byli gospodarzami we własnym kraju. Gospodarowali lepiej lub gorzej, ale byli gospodarzami. W III RP są parobkami we własnym kraju i na obczyźnie, bo III RP to kolonia Zachodu.
Polska była wolna, ale została zmieniona w towar i sprzedana. Teraz daje dupy za talerz zupy.

autor: Bartek, data nadania: 2014-12-17 11:00:23, suma postów tego autora: 2550

@Warzecha

>A po co mieli by wozic więźniów do PRL jak mieli Syberię?

Równie dobrze można spytać po co Amerykanie mieliby wozić wieźniów do RP jak mają Guantanamo i setke innych miejsc. Zakładanie że "no bo po co" to jak pokazuje ta historia nie jest mocny argument


>A tak samo jak nie mielismy zadnego nadzoru nad ACz w Polsce tak samo nie mamy nad US

Ile tysięcy żołnierzy USA stacjonuje w Polsce całkowicei poza kontrolą rządu polskiego? Ile tysięcy sowieckich żołnierzy stacjonowało w Polsce poza kontrolą rządu PRL? Łącznie z ciężką bronią, lotnictwem, bronią atomową.

> Ujawnili zbrodnie akurat Demokraci żeby dowalic Republikanom nie kojarzy Ci się to z pokazowym karaniem czesci stalinowskich aparatczykow po 1956?

no i?



@Bartek
>W polityce wewnętrznej rząd Polski Ludowej mógł robić niemalże wszystko, co uznał za słuszne i nikt się nie wpierdalał.

w latach 50-ych dowódca i połowa generalicji LWP to byli oficerowie sowieccy. Tylko 1/4 sił zborjnych LWP była pod kontrolą władz polskich, pozostałe pozostawały de facto pod kontrolą ZSRR.
W 56 w trakcie plenum wojska radzieckie stancjonujące w Polsce rozpoczeły marsz na Warszawe. Według lewicy cały ten stan wojenny służył tylko temu zeby sowieci sami nie chcieli swoich wojsk wyprowadzić na ulice. To tyle w temacie "nikt nam sie nie wpierdalał"


> Konszachty z zachodnim kapitałem nie wróżyły niczego dobrego, a jednak nie zostały zablokowane przez ZSRR.

no władze ZSRR byłby niezłymi hipokrytami gdyby to zablokowali, bo w latah 70 sami ostro flirtowali z wall street. Do tego stopnia że nowojorski bank Chase otworzył biuro w Moskwie (zresztą ponoć na ulicy Marksa) bo tyle interesów z ZSRR prowadzili.


>W polityce zagranicznej rząd Polski Ludowej był ograniczony przez ZSRR i Układ Warszawski, ale z pewnością w nie większym stopniu, niż obecny przez UE i NATO. Śmiem twierdzić, że w mniejszym.

No to porównajmy liczbe wojsk ZSRR w PRL i liczbe wojsk NATO w RP. I jaki wpływ rząd miałe wtedy a ma teraz na to by te wojska sie wyniosły

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2014-12-17 17:34:50, suma postów tego autora: 2714

Czyli nie w Moskwie a w Leningradzie i nie rozdają a kradną

I co najważniejsze: Lepper mówił talibach kupujących wąglik rok przed przylotem pierwszego transportu CIA.


autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2014-12-17 18:48:25, suma postów tego autora: 6195

Rzekome "tortury CIA"

odwracają uwagę od Katynia i rzezi Pragi!
SFORA NARODU

autor: bolo, data nadania: 2014-12-18 00:59:12, suma postów tego autora: 4522

"Czyli rozumiem Tarak że teraz każdy Europejczyk w imie przetrwania w swoich wartosciach powinien...

...wsadzic rurkę w tyłek jakiemus muzułmanowi?" - pisze
pan A.Warzecha.
***
Mówisz każdy, panie A.Warzecha?
Po co te ceregiele - napisz wprost, że chciałbyś spróbować.

autor: tarak, data nadania: 2014-12-18 01:00:20, suma postów tego autora: 3240

"Odrażający typek. Sam byś sobie chętnie potorturował w imię "racji stanu" jak ci twoi bandyci ...

...ulubieni (Szmaja, Luzer, Sikorski itp), co panie "racja stanu"?" - pisze pan Gayetsky
*
To ty wiesz panie Gayetsky co to jest racja stanu?
Eee, chyba się przechwalasz!

Tak samo jak nie wiesz co to jest projekcja, bo gdybyś wiedział, to nie pisałbyś takich kompromitujących cię
"domysłów".
W wolnej chwili zajrzyj do Wikipedii i przejrzyj się w lustrze.
Nie będzie to miły widok, o nie!

autor: tarak, data nadania: 2014-12-18 01:20:17, suma postów tego autora: 3240

dawala dupy za "satysfakcje" dawania dupy

Czy mozesz Bartusiu jezdzic sobie po calej Europie ?
Czy polska zlotowka jest wymienialna?
Czy ktos zmusza Polske do zakupu obcych licencji tylko po to zeby miec taniego dostawce czesci?
Czy stacjonuja w Polsce cale garnizony obcych wojsk?
Czy jest obowiazek uczenia sie jednego "slusznego" jezyka?
Czy ponosi sie konsekwencje za publiczne krytykowanie Wielkiego Brata?
Czy istnieja w III RP doroczne festiwale pioseni, miesiace filmow, itp gloryfikujace Wielkiego Brata?

Odpowiedz sobie na zadane pytania i wiedz ze za komuny bylo dokladnie odwrotnie

autor: Rebel2, data nadania: 2014-12-18 02:42:25, suma postów tego autora: 3910

@Rebel

>Czy istnieja w III RP doroczne festiwale pioseni, miesiace filmow, itp gloryfikujace Wielkiego Brata?

Nie wiem jak w innych miastach, ale w wawie to co i raz widze nowe afisze reklamujace a to "festiwal muzyki żydowskiej" a to festiwal "kultury zydowskiej" a to znowu "wystawa historyczna teatru żydowskiego" itp.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2014-12-18 16:19:51, suma postów tego autora: 2714

Tarak,

Jeżeli ja odpowiadam przenośnią na Twoją (pewnie świadomą) nadinterpretację i przekłamanie a Ty mi piszesz co ja bym chciał z Arabami.

To pokazuje że Twoje pieprzenie o racji stanu i strojenie się w szaty Katona jest zwykłym manewrem pospolitego cwaniaka.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2014-12-18 19:43:48, suma postów tego autora: 2743

-

"Równie dobrze można spytać po co Amerykanie mieliby wozić wieźniów do RP jak mają Guantanamo i setke innych miejsc. Zakładanie że "no bo po co" to jak pokazuje ta historia nie jest mocny argument"

A nie widzisz subtelnej różnicy że istnienie Guantanamo było wiadome od dłuższego czasu a o istnieniu więzień w PL do niedawno kłamano w zaparte że ich nie ma?

Zbyt subtelna różnica?

"Ile tysięcy żołnierzy USA stacjonuje w Polsce całkowicei poza kontrolą rządu polskiego?"

Właśnie chętnie się dowiem bo MON konsekwentnie odmawia odpowiedzi na te pytania- pisz jestem ciekawy tego.

" Łącznie z ciężką bronią, lotnictwem, bronią atomową."

O właśnie te dane o broni ciężkiej posiadanej przez USA w PL i atomowej też mnie bardzo interesują.

"no i?"

No i nic sam przedstawiłeś to że Amerykanie ujawnili więzienia jako plus dla nich to ja pokazałem że tak samo rozliczali się z przeszłością stalinowskich ekip tak zwani reformatorzy.

Rozrysować Ci to jakoś?

autor: A.Warzecha, data nadania: 2014-12-18 19:49:20, suma postów tego autora: 2743

Panie A.Warzecha

Piszę o sprawach śmiertelnie poważnych, choć może troszkę żartobliwie.

Łatwo byś to zrozumiał, gdybyś wiedział kim byli maulowie i jak to się stało, że rdzennie arabską dynastię Umajjadów zastąpiła już w połowie VII wieku, perska dynastia Abbasydów.

Jeśli nie wykażemy minimalnej przezorności, to już (powiedzmy za 150 lat) świat może mieć niemieckiego lub francuskiego kalifa.

Ale ponieważ drwisz sobie z tego, to jak z lekka drwię z Twojego nieuctwa.

autor: tarak, data nadania: 2014-12-19 00:33:47, suma postów tego autora: 3240

2014-12-18 01:20:17

Ty gotów byś był na najgorsze niegodziwości nawet nie w imię żadnej racji stanu (jak mnie to śmieszy), tylko dlatego, że tacy jak ty będą podnóżkiem każdej władzy i każdego silniejszego. To nie racja stanu, to typ psychiczny. Nieważne czy komunista, kapitalista czy nazista, tacy jak ty są urodzeni by służyć.
I mnie, "racjo stanu" wikipedią nie ucz, bo nawet jakbym miał powód, żeby nie patrzeć w lustro, to bym o tym wiedział, a ty masz i nawet o tym nie wiesz, panie podnóżku.

autor: Gayetsky, data nadania: 2014-12-19 05:43:49, suma postów tego autora: 181

Pana "Rację stanu"

można obrazić (i słusznie, bo mu się należy wyjątkowo), ale skrytykować (o wiele mniej ostro) inne osoby (już nie wiem jak to powiedzieć, żeby przeszło) to już nie?

autor: Gayetsky, data nadania: 2014-12-19 09:13:41, suma postów tego autora: 181

Tylko w jeden sposób można wytłumaczyć tak groteskowo przesadną reakcję pana Gayetsky:

Jest świeżej daty muzułmaninem.

autor: tarak, data nadania: 2014-12-19 21:17:01, suma postów tego autora: 3240

@Warzecha

>A nie widzisz subtelnej różnicy że istnienie Guantanamo było wiadome od dłuższego czasu a o istnieniu więzień w PL do niedawno kłamano w zaparte że ich nie ma?

chyba sie nie zrozumieliśmy. Rozumowanie "po co ruscy mieliby do nas przywozić więźniów skoro u siebie mają od cholery więzień" jest nieco chybione patrząc na to że o USA można powiedzieć dokladnie to samo- mają Guantanamo i pewnie tuzin innych miejsc o których szeroka publiczność nie wie. A jednak przywozili ich do nas. A Ruscy? kto wie, może za 100 lat odtajnią jakieś info.

>pisz jestem ciekawy tego.

a jak uważasz- jest ich wiecej niż wojsk sowieckich za prl? moim zdaniem znacznie mniej


>O właśnie te dane o broni ciężkiej posiadanej przez USA w PL i atomowej też mnie bardzo interesują.

no to można śmiało powiedzieć że atomowej-0, ciężkiej na stałe- też zero. Po co mieliby przechowywać w Polsce broń atomową skoro nie mamy żadnych środków jej przenoszenia, a jednoczęśnie mają broń atomową w Niemczech, o rzut beretem od nas?
Ciężka broń- z Niemiec wycofali ją praktycznie całą coś ze 2 lata temu. U nas jesli mają jakiś czołg to musieli go bardzo potajemnie przywieźć, taki Abrams rzuca sie w oczy.



>tak samo rozliczali się z przeszłością stalinowskich ekip tak zwani reformatorzy.

w którym to było roku? ile od tego czasu ujawnili dokumentów? bo to o broni atomowej powiedzieli dopiero w 91, zresztą nie wiadomo czy nie przez przypadek.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2014-12-20 17:12:41, suma postów tego autora: 2714

Tarak,

Tak jestem ciemny ale dzięki żes mi wyjasnił że w tym Guantanamo i Kiejkutach to chodziło o Umajjadów i Abbasydów.

Zagłosuję na SLD albo PO bo jeszcze mi chałupę jakis Ugedej spali.

Dobrodziej,

Z Tobą jest jeden problem co by nie napisać o USA to zawsze wysokoczysz... ale ZSRR to to i tamto

"a jak uważasz- jest ich wiecej niż wojsk sowieckich za prl? moim zdaniem znacznie mniej"

Pytałem się ile ich w końcu jest a Ty mi że mniej niż ruskich pewnie też mniej niż Austriaków z Galicji i co z tego jak to nie zmienia faktu że na pytanie ilu ich jest odpowiedzi nie ma. Czy to normalne?

"no to można śmiało powiedzieć że atomowej-0, ciężkiej na stałe- też zero."

Smiało to Cheney z Bushem stwierdzili że Hussajn ma bombę atomową. Tego się nie dowiemy wczesniej niż dowiedzielismy co ma Acz.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2014-12-23 07:44:44, suma postów tego autora: 2743

"Tak jestem ciemny ale dzięki żes mi wyjasnił że w tym Guantanamo i Kiejkutach to chodziło o...

...o Umajjadów i Abbasydów.

Zagłosuję na SLD albo PO bo jeszcze mi chałupę jakis Ugedej spali." - pisze pan A.Warzecha
***
Głosuj jak chcesz, panie A.Warzecha - co mi do tego, ale czytałem Pańską argumentację w dyskusji na ten temat z panem Adrem63 i muszę przyznać, że w jednym masz rację
- jesteś ciemny.
I na dodatek ten Ugedej - wielki chan Imperium Mongolskiego, syn Czyngis-chana, Mongoł przecież nie Pers czy Arab.
A Mongołowie w tym czasie praktykowali szamanizm lub bon.
Więc najpierw do szkoły, panie A.Warzecha, a później dopiero naprawiać świat ( choćby nawet tylko tu, na tym portalu).

autor: tarak, data nadania: 2014-12-23 23:28:24, suma postów tego autora: 3240

@Warzecha

>>Z Tobą jest jeden problem co by nie napisać o USA to zawsze wysokoczysz... ale ZSRR to to i tamto

To zabawne co piszesz, biorąc pod uwagę ze to Ty wyskoczyłeś z ZSRR, nie ja:

"Gdyby ZSRR w Puszczy Białowieskiej karmił przez tyłek 2 dysydentów z ZSRR."

>>Pytałem się ile ich w końcu jest a Ty mi że mniej niż ruskich pewnie też mniej niż Austriaków z Galicji i co z tego jak to nie zmienia faktu że na pytanie ilu ich jest odpowiedzi nie ma.

acha, czyli jak nie napisze ze jest ich 17 albo 127, to nie możemy uznać że jest ich mniej niż kilkadziesiąt tysięcy sowieckich wojaków stacjonujacych za czasu PRL? No to nieźle sie musieli pochować.


>Smiało to Cheney z Bushem stwierdzili że Hussajn ma bombę atomową.

no niestety nie. Rozmieszczenie broni atomowej NATO jest obłożone różnymi traktatami. Możemy zakładać że USA złamało te traktaty i pomimo braku jakiegokolwiek zysku strategicznego czy taktycznego mają broń atomową w Polsce, magicznie przenieśli w niezauważony sposób także srodki jej przenoszenia. Ale szanse na to są minimalne.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2014-12-29 16:11:20, suma postów tego autora: 2714

Dodaj komentarz