Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Łukasz Foltyn: Nie przeceniajmy WOŚP, nie umniejszajmy państwa

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

towarzysz Foltyn powtarza

to co pisowcy krzyczą od lat. Lepiej późno niż wcale

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-01-08 14:28:52, suma postów tego autora: 2714

Niech tylko Owsika odłączą od telewizyjnego cyca

i gminnych "burmiszczuf i prezydętuf"... to zobaczymy ile Owsik dopłaci do biznesu...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2015-01-08 16:04:44, suma postów tego autora: 5956

Pracodawco - pisem mnie nie wystraszysz.

Podzielam opinię Fołtyna. Owsiak to cwaniak jak cała ta prywatno -liberalna zgnilizna. Żebractwem naszego zdrowia nie poprawimy. Zgodnie z Konstytucją powinność ta obciąża nasze państwo. I jemu, jeżeli będzie trzeba, powinniśmy pomagać a nie Owsiakowi czy jakiemuś Caritasowi.

autor: steff, data nadania: 2015-01-08 16:34:03, suma postów tego autora: 6626

Fołtyn powtarza tę samą mantrę od lat.

No cóż, ja spaliłbym się ze wstydu, gdyby za tekst (jakikolwiek) pochwaliło mnie takie zero jak Złodziej Pracodafca. Fołtynowi gratuluję psychofanów. To kiedy stały felietonik w od rzeczy lub gazecie srolskiej?

autor: szczupak, data nadania: 2015-01-08 18:46:02, suma postów tego autora: 3747

@

Jak zapytają na ulicy w ten dzień to wystarczy powiedzieć, że służba zdrowia powinna być utrzymywana z pieniędzy publicznych, a nie z datków.

autor: mlm, data nadania: 2015-01-08 21:33:06, suma postów tego autora: 4284

"Nie umniejszajmy roli państwa..."

Państwo w osobach duetu arłukowicz(ex- LSD) i kopaczka (nie licząc hołoty czynowników z MZ i enefzetu) samo siebie bardziej umniejszyć (czyt. poniżyć - a przy okazji zgnoić ludzi szukających pomocy w tzw. służbie zdrowia) nie może. To się nazywa "abstrahowanie od układu odniesienia", panie F. et consortes.

autor: szczupak, data nadania: 2015-01-08 22:43:50, suma postów tego autora: 3747

O przepraszam za mój błąd, mea maxima culpa

Pan Fołtyn raczej zatrudni się w waszym nocniku, albowiem od rzeczy, w śmieci czy gazpol już szykują grunt pod (cyt.) "prawdopodobny i logiczny powyborczy sojusz" patriotycznego socjalisty Kaczyńskiego i Krula Korwina. Tak więc ND i Radyjo ostatnia nadzieją lewactwa.

autor: szczupak, data nadania: 2015-01-08 22:53:56, suma postów tego autora: 3747

WOPŚ to dziecko neoliberalizmu.

A jego siostrą jest kontrkultura. Rock 'n' liberalizm. Wiadomo nie od dziś że i lewactwo nienawidzi państwa (nie zależnie od ustroju) wszczególności socjalistycznego bo dla takiego anarcho coś tam socjalizm = biurokracja. Etatyzm to faszyzm więc "rób ta co chce ta" Miłość, muzyka, Wolny rynek...

autor: Chamokomuna, data nadania: 2015-01-09 08:05:45, suma postów tego autora: 91

@szczupak

Żelazne fakty i dane są takie, że państwo kieruje do służby zdrowia 1000-krotnie większe środki, niż WOŚP. Na sam sprzęt służba zdrowia wydaje blisko 10 mld zł rocznie źródło: http://www.paiz.gov.pl/files/?id_plik=17140, czyli nawet więcej niż napisałem w tekście, i aż 200-krotnie więcej niż wydaje WOŚP… Ale do opinii publicznej jest kierowany komunikat, ze strony WOŚP i mediów, jakoby to WOŚP kupował wręcz cały sprzęt jaki jest w służbie zdrowia… Mi nie chodzi o nic innego niż o ustalenie faktycznych "zasług" dla ochrony zdrowia w Polsce. Zasługi WOŚP są wtedy pomijalne… To żadne dobroczynność- pieniądze nie trafiają do potrzebujących, a kupowanie sprzętu ma na celu auto-promocję fundacji- czyli tak sztuka dla sztuki. Ale społeczeństwo też chce takiej autolaurki, Owsiak i media zawsze oddtrąbiają światowy rekord dobroczynności...

autor: Luke, data nadania: 2015-01-09 08:58:56, suma postów tego autora: 1782

W państwach opiekuńczych

państwach socjalnych wośp nie jest potrzebny, tzw.dobroczynność to listek figowy neoliberalizmu

autor: czerwony93, data nadania: 2015-01-09 10:44:25, suma postów tego autora: 2714

@czerwony93

W Polsce też WOŚP nie jest potrzebny, to bardzo rozbuchany mit o tym, że WOŚP ma duże znaczenie dla polskiej służby zdrowia- nie ma żadnego- a jeżeli jest, to znikomy- 0.1%! Na sprzęt, który kupuje WOŚP, spokojnie polską służbę zdrowia jest stać...

autor: Luke, data nadania: 2015-01-09 14:46:57, suma postów tego autora: 1782

Panie Łukaszu

Pan eksploatuje ten temat po raz drugi lub po raz trzeci. O ile generalnie z punktu widzenia wydatków państwa, wydatki WOŚP to tyle, co nic, o tyle cały happening ma jednak jakieś znaczenie dla budowania zaufania w Polsce, w kraju, gdzie zaufanie to rzadkość. A że WOŚP to konkurent Caritasu, to nie dziwi jego krytyka w prawackiej publicystyce. My jednak, wraz z Panem, winniśmy ustosunkować się do WOŚP neutralnie, a gdy jest wyszydzany i zohydzany przez pewne reakcyjne dziennikarzyny, winniśmy stanąć nawet w obronie Owsiaka i jego WOŚP. Trzeba też pamiętać o innych pozytywnych aspektach działalności Owsiaka, takich jak sprowadzenie do Polski ruchu Hare Kryszna oraz jego progresywne poglądy na eutanazję. Bądź co, ruchy takie mogą zdemonopolizować polską sferę religijną i polityczną, pozbawiając ośrodki kościelne tej pozycji niemal monopolistycznej, którą mają obecnie.

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2015-01-09 18:12:16, suma postów tego autora: 1706

@steff

>Pracodawco - pisem mnie nie wystraszysz.

a kto tu straszy? ja sie ciesze ze lewica czasem coś sensownego potrafi wymyśleć. Nawet jeśli prawica wymyśliła to już lata temu.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-01-09 19:43:17, suma postów tego autora: 2714

"Prawica wymyśliła"

Oksymoron roku, ze wskazaniem na "moron".
Panie Luke zaś - skoro w państwie polskim jest tak dobrze, to czemu jest tak źle?

autor: szczupak, data nadania: 2015-01-09 21:58:20, suma postów tego autora: 3747

Luke, Twoja konsekwencja w ocenie WOŚP

i jej rzeczywistej "przydatności/niezbędności" w ratowaniu życia i leczeniu dzieci poprzez dostarczanie sprzętu medycznego - od początku była SŁUSZNA.
Ja nie daję na WOŚP od przeszło 10 lat z wyjątkiem sytuacji kiedy zmarznięte dziewczątka zapukały do moich drzwi(!) podstawiając PUSZKĘ z prośbą o datek (ok. 9 i 5 lat temu). Ty drążyłeś zawsze wątek bezzasadności zbiórek, wyliczając, że jest to ułamek ułamka wobec realizowanych przez Państwo zakupów. Mnie natomiast od zawsze mierziła obrzydliwa hucpa Owsika, wrzask w telewizji (jeszcze oglądałam), szoł na poziomie bazaru i pchlego targu oraz robienie z miernoty posługującego się knajackim językiem, bohatera i dobroczyńcy.
Ale czas Owsika chyba się kończy. Komuś podpadł, znudził się, za dużo chciał, podskakiwał? Nawet mendia (onet) napisały w czwartek o jego "dresiarzach" wyrzucających niewygodnego dziennikarza zadającego niewygodne pytania. I pokazującego Owsika nazywającego kolegę po fachu, bo też dziennikarza za jakiego Owsik (a jakże!) się uważa - "żulikiem" i "miszczem" i insynuującego mu chęć wyłudzenia odeń pieniędzy. Zamieściły również komentarze internautów, którzy dosłownie wdeptują "kręcioła" w glebę. Do tej pory rzecz nie do pomyślenia.
To tam natknęłam się na informację o procesie jaki ten bezczelny cham wytoczył blogerowi MatkaKurka o zniewagę, obrazę, pomówienia i inne zbrodnie przeciw guru. I rzecz niesłychana - guru przegrał, chociaż niezrównane GwnoWybiórcze napisało, że "wygrał chociaż przegrał" albo na opak.
Zaczęłam "studia" od uzasadnienia przez sąd wyroku i tak mnie to wciągnęło, że czytałam, słuchałam i oglądałam kolejne odnośniki i już wiem dlaczego mendia odsuwają się od guru. Ten jego WOŚP to jeden z większych przekrętów ostatniego dwudziestolecia. Owsik gdyby miał więcej instynktu samozachowawczego i odrobinę oleju w głowie, powinien już dawno "dyplomatycznie" obrazić się na niewdzięcznych Polaków, spakować zabawki i udać się na z góry upatrzone pozycje, najlepiej do ciepłych krajów będących zarazem rajami podatkowymi. Ale głupek nadal rżnie głupa i sądzi, że jest nietykalny.
Oglądanie tego procesu, na którym oskarżający Owsik staje się po kilku minutach oskarżonym, to wyjątkowa frajda. Palant myślał, że "oskarża" jakiegoś nierozgarniętego małolata, a sąd stanie na baczność przed JEGO MAJESTATEM, a tu... trafiła kosa na kamień. Sąd zachował się profesjonalnie, a bloger usadził na miejscu chłoptasia w śmiesznych okularkach. Bo to Owsik siedział na sali sądowej jak niedorozwinięty, niegramotny, potulny ciućmok, a jego "mecenas" jak jego prawie wierna kopia...
Serdecznie pozdrawiam.
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2015-01-10 09:25:12, suma postów tego autora: 5956

Rybko szczupaku,

wiesz że Cię lubię, ale nie życzę sobie byś nazywał mnie psychofanką kogokolwiek, jego "et consortes", czytającą gazety srolkie, wasze nocniki, od rzeczy, w śmieci czy gazpole, bo tam widzisz Fołtyna, którego ja też czytam i także lubię.
Jeżeli chcesz wiedzieć dlaczego "skoro w państwie polskim jest tak dobrze, to czemu jest tak źle?" to wejdź w linki podane przeze mnie niżej i wszystko przeczytaj i obejrzyj. WSZYSTKO, naprawdę polecam.
Nie musisz, bo tego jest naprawdę dużo, chociaż i tak niewielka część tego co sama pochłonęłam, ale SPECJALNIE DLA CIEBIE JE WYBRAŁAM I PRZEKLEJAM. Jak przeczytasz, w co powątpiewam, wtedy możesz sobie do woli kpić ze mnie, Luke i innych krytyków Owsika i jego "charytatywy".
A może otworzą ci się oczy i dowiesz się dlaczego "skoro w państwie polskim jest tak dobrze, to czemu jest tak źle"? Podpowiem: bo to jest państwo dla owsików, bagsików, kolczyków i innych transformacyjnych performensów, a nie dla Ciebie, mnie i chorych dzieci. Dlatego trzeba zacząć od "rozpierdolenia" (tak mówi Owsik) tego państwa. Wtedy będzie lepiej...

Uzasadnienie wyroku:

http://kontrowersje.net/uzasadnienie_wyroku_matka_kurka_pisa_o_faktach_zeznania_owsiaka_dobiesa_i_pilarskiej_niewiarygodne

MatkaKurka v.s Owsiak - proces w 4-ech odcinkach oraz wyrok:

https://www.youtube.com/watch?v=nKimU3wiciY

https://www.youtube.com/watch?v=1JMVpHVgAsE

https://www.youtube.com/watch?v=7Kzddryo5OI

https://www.youtube.com/watch?v=f4kS3A_qGZg

https://www.youtube.com/watch?v=aCFiX7lNFN8


MatkaKurka/Piotr Wielgucki o procesie z Owsiakiem (w Klubie Ronina):

https://www.youtube.com/watch?v=g2lAfro1PS4

Piotr Wielgucki/MarkaKurka podczas promocji swojej książki "Berek" (w TV Republika):

https://www.youtube.com/watch?v=W6NSkDcwqOI


To zaczynaj, możesz na raty.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2015-01-10 10:07:00, suma postów tego autora: 5956

Hyjdla

Bo wiesz niby mamy demo(n)kracje ale jak krytykujesz czy masz odmienne zdanie to jesteś be.

autor: Chamokomuna, data nadania: 2015-01-10 13:13:14, suma postów tego autora: 91

Masz absolutną słuszność, Hyjdlo nadobna

przytocz jeszcze z rzeczonego portalu wypowiedzi ziemkiewicza, cenckiewicza, wiplera, etc. Nie ma wroga na prawicy!

autor: szczupak, data nadania: 2015-01-11 23:24:44, suma postów tego autora: 3747

LITOŚCI!

NFZ nie finansuje urządzeń medycznych. To leży w gestii zarządów szpitali i ich organów założycielskich.

autor: macko78, data nadania: 2015-01-12 01:22:05, suma postów tego autora: 3

Okej rybko, miłość jest ślepa.

(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2015-01-12 15:22:39, suma postów tego autora: 5956

Moja miłość do ciebie, o Hyjdlo - istotnie

Tedy pomóż mi rozwiązać zagadkę, kaj się pedzieły moje posty o hajerstrajuku na grubach Kompanii Węglowej. Cud albo kery z redachtórów na bania upod.

autor: szczupak, data nadania: 2015-01-12 21:55:53, suma postów tego autora: 3747

Ja nie o sobie, rybko!

Ja o miłości do Owsika - najbardziej lewicowego z lewicujących lewaków polskich!

Co do strajków górniczych... Przeważyła zielona lewicowa opcja redakcyjna, wg której w kaflokach trza palić skrzydłami wiatraków. Stąd cenzura, bo węgiel smrodzi i śmierdzi zielonym. Jak znowu pizdnie metan, wtedy na pewno puszczą ci wszystkie posty, bo zwycięży normalna, "plebejska" opcja lewicowa w Redakcji...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2015-01-13 19:12:51, suma postów tego autora: 5956

Zaskoczyłaś mnie Hyjdlo tym, że czytujesz Matkę Kurkę

Facet o nieprzeciętnej inteligencji, z dobrym piórem, dawny zaprzysięgły antypisior o zajadłości niesiołoszczupaka, od kilku lat antyleming, celnie punktujący waltero-michnikowe widzenie świata. Z żebrakiem-jąkałą od dawna ma na pieńku ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2015-01-14 20:07:20, suma postów tego autora: 6195

Tak, tak, tak, Sumiku bardzo karłowaty

Wtedy gdy MK był tzw. antypisorem, w waszej kwakmowie nazywano go "żydomasońskim lemingiem". Teraz awansował na "nieprzeciętnego inteligenta". No drugi towarzysz Pietrzak po prostu.
Hyjdlo - na owsiki bierze się mebendazol :) coby rzyć nie swyndziała.

autor: szczupak, data nadania: 2015-01-15 00:28:43, suma postów tego autora: 3747

No i, szczupaku?

Bo od twego tradycyjnego kłapania paszczęką herbata nie robi się słodsza...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2015-01-15 10:47:39, suma postów tego autora: 6195

Ty Sumiku się zajmij, jak mawia klasyk forum (ten na C...)

swoim latte ze Starbunia.

autor: szczupak, data nadania: 2015-01-15 20:51:14, suma postów tego autora: 3747

Aleś przywalił, rybeńko

Płot zaraz padnie.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2015-01-16 10:17:51, suma postów tego autora: 6195

Dodaj komentarz