Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Grecja: Powstanie rząd koalicyjny

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Przeciw dyktatowi UE?

Niezależni Grecy bardziej lewicowi niż PASOK.

autor: bolo, data nadania: 2015-01-26 14:52:03, suma postów tego autora: 4522

Gratuluje

A teraz cierpliwie czekam na owoce zwycieśtwa.
Ja jestem cierpliwy ale naród grecki nie bardzo więc rząd musi działac szybko bo lud może szybko sie odwrócic od popierania Syrizy.
Osobiście trzymam kciuki!

autor: Antyliberał, data nadania: 2015-01-26 15:27:04, suma postów tego autora: 1302

Zagrożenia są dwa.

Z jednej strony może się okazać, że SYRIZA nie zrealizuje ŻADNEJ ze swoich zapowiedzi przedwyborczych i ograniczy się do działań pozorowanych, obliczonych na odwracanie uwagi wyborców, tak jak to miało miejsce już wielokrotnie w historii demokratycznych wyborów. Z drugiej strony może się okazać, że SYRIZA zechce zrealizować WSZYSTKIE swoje przedwyborcze obietnice, co niechybnie prowadzić będzie do całkowitego upadku Grecji. W obu tych przypadkach następne, zapewne przyspieszone wybory, wygra skrajna prawica. Dlatego też mam nadzieję, że Tsipras będzie prowadził przede wszystkim mądrą politykę, a kierowanie gospodarka zostawi specjalistom reprezentującym skandynawską szkołę ekonomii.

autor: CHErwona Wolność, data nadania: 2015-01-26 19:47:17, suma postów tego autora: 387

bolo, znowu ci się pomieszało

SYRIZA nie jest przeciwko UE, ani nawet przeciwko Euro. SYRIZA zalicza się do nurtu szeroko rozumianej europejskiej lewicy, chcącej budowy Europy Socjalnej.

autor: CHErwona Wolność, data nadania: 2015-01-26 20:00:46, suma postów tego autora: 387

Syriza OK!

Piszą, że Syriza to "Sex, Drugs and Walka Klas". Podoba mi się. Niemniej pragnę zauważyć, że nie ma dobrego Seksu bez dobrego Uwodzenia. A to ostatnie lewica już niekoniecznie uważa za polit-poprawne i lewicowe, bo w Uwodzeniu łatwo przekroczyć tę cienką granicę, za którą kryją się lewicowe oskarżenia o dominację czy szowinizm. A przecież facet to brzmi dumnie, co nie?

https://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=84503534&v=VfwQhuvFcKg&x-yt-ts=1421914688

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2015-01-26 22:45:57, suma postów tego autora: 2157

Pierwsza rzecz,

jaką Cipras zrobił jako premier - złożył kwiaty pod pomnikiem rozstrzelanych komunistów. Czyli, jakby to ujęła lewica antytotalitarna - "psów Stalina".

autor: bolo, data nadania: 2015-01-26 23:30:00, suma postów tego autora: 4522

Pawełku,

nadal popierasz greckie psy Putina? Nie wstyd ci? :D

autor: bolo, data nadania: 2015-01-27 06:46:10, suma postów tego autora: 4522

Tschervonah volnoschtsch

Nie napisałem, że są za wyjściem z UE czy strefy euro (co nota bebe uważam za ich błąd). Napisałem, że są przeciw dyktatowi UE wobec Grecji. Powiem ci w sekrecie, że dzięki temu wygrali wybory. I stąd ta koalicja z odległą ideowo partią - połączył ich sprzeciw wobec tego dyktatu właśnie.

autor: bolo, data nadania: 2015-01-27 06:51:35, suma postów tego autora: 4522

Uwaga!


Światowa finansjera zrobi wszystko aby nic się im nie udało. Pamiętacie Hiszpanię?

autor: starykomuch, data nadania: 2015-01-27 12:43:31, suma postów tego autora: 19

bolo

Twoje myślenie jest bardzo proste. Jak to u lewicy bolowej.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2015-01-27 18:59:43, suma postów tego autora: 2157

Pawełku,

udowodniłem ci czarno na białym, że fetujesz sukces psów Putina. Jeszcze ci mało? To jedziemy dalej!
Jeszcze przed zaprzysiężeniem rządu Cipras zaprotestował przeciw deklaracji UE zapowiadającej dalsze sankcje przeciw Rosji.

autor: bolo, data nadania: 2015-01-27 20:55:58, suma postów tego autora: 4522

Różnice

między obu partiami dotyczą w zasadzie kwestii obyczajowych oraz stosunku do imigrantów. Sprawy zasadnicze dla Grecji i Greków czyli stosunek do ingerencji Trojki raczej ich łączy więc czemu nie?

autor: Wilkinson, data nadania: 2015-01-28 01:26:28, suma postów tego autora: 457

Dodaj komentarz