Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Bary mleczne będą mogły używać przypraw

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Hipsterka stołująca się w "Prasowym"

ucieszy się na wieść o lubczyku.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2015-03-20 23:44:07, suma postów tego autora: 6195

"hipsterka stołująca się w "prasowym"

To pewnie prawda. Ale z drugiej strony - czy bary te funkcjonują tylko w Warszawie? Albo czy Warszawa jest jedyną miejscowością w Polsce? Albo może ustawa ta ma w jakiś dziwny sposób dotyczyć tylko barów mlecznych Warszawy, co? Dla przykładu w centrum Kielc takie bary są na Żelaznej naprzeciwko dworca PKP oraz na Seminaryjskiej róg Żeromskiego (może jeszcze gdzieś, nie wiem). Często przejeżdżam lub (rzadziej) przechodzę tymi ulicami (jak wiadomo tworzą one jedne z głównych ciągów komunikacyjnych miasta) i prawdę mówiąc nigdy nie widziałem tam żadnej hipsterki, za to najczęściej ludzi z wyglądu rzeczywiście skromnie żyjących. Dlaczego więc podany przez ciebie przykład Warszawy miałby być bardziej reprezentatywny od przykładu z jakiegokolwiek innego miejsca? (A takie wrażenie można jak sądzę odnieść z twej wypowiedzi).

autor: motyl, data nadania: 2015-03-21 12:46:53, suma postów tego autora: 2165

A czy na liście składników dozwolonych

znalazła się woda? Poprzednio jej nie było.

Za PRLu kucharka w mlecznym mogła ugotować co chciała. Ale wtedy mieliśmy "totalitaryzm", a teraz jest "demokracja".

PRLu przy gospodarce centralnie planowanej i bez komputerów zatrudniała 100tys urzedników - dziś jest 600tys i zatrudni się nowych - ktoś musi te bary mleczne kontrolować.

autor: Stirlitz, data nadania: 2015-03-21 14:49:19, suma postów tego autora: 1578

-

"Hipsterka stołująca się w "Prasowym""

Ok. 1 km dalej w "Złotej Kurce" też się stołuje hipsterka? Bo połowa płaci bonami z MOPS.

" nie pozwalają na dofinansowywanie potraw, w których używany majeranek, kminek, liść laurowy, czy zwykły pieprz."

A po co hołocie pieprz? Ja pieprze jakich czasów podłych ja dożyłem i moje dzieci mają patrzeć na takie gówno? Ludzie, coście zrobili z moim krajem?

autor: A.Warzecha, data nadania: 2015-03-21 22:36:25, suma postów tego autora: 2743

This is Bolanda:

Szumowiny z mynysterstw i innych siedzib zorganizowanej przestępczości muszą napsuć krwi ludziom, namącić, przeczołgać społeczeństwo po błocie - a potem czasem łaskawie się zlitują i dopuszczą używanie majeranku. A to przecież najmniejszy z problemów jaki stwarzają. Od zielonej karty przez robienie łaski watykańskim aż po płacę głodową.

autor: szczupak, data nadania: 2015-03-21 23:17:24, suma postów tego autora: 3747

Bury, Twoje osobiste wrażenia

są Twoją prywatną sprawą. Ja piszę o "Prasowym" w Warszawie a nie o Kielcach, to chyba jeszcze dostrzegasz.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2015-03-22 01:59:54, suma postów tego autora: 6195

@Sumienie Narodu 2015-03-22 01:59:54

Zgadza się. Ty mówisz o barze Prasowy w m. Warszawa, ja natomiast o barze Jaś i Małgosia w m. Kielce. Dlaczego więc twoje obserwacje miałyby być bardziej reprezentatywne od moich? A tak odebrałem twój post (być może błędnie).

PS.
Nawiasem mówiąc budynki mieszczące oba rzeczone bary wyglądają z wierzchu (od strony ulicy) bardzo podobnie, co oczywiste, gdyż i Kielce, i Warszawa to DOKŁADNIE ta sama królewiacka Polska (choć to pewnie narusza dziwacznie pojmowaną "godność" części mieszkańców jednej z tych miejscowości). Ale to tak tylko na marginesie.

autor: motyl, data nadania: 2015-03-22 12:20:33, suma postów tego autora: 2165

Bury, Kielce to duże wojewódzkie miasto

problemem jest brak takich barów w miastach takich jak np. Starachowice i mniejszych. Tam na pewno hipseterki się nie uświadczy.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2015-03-22 21:43:52, suma postów tego autora: 6195

Moi drodzy,

nie znęcajcie się już nad Sumikiem... I tak ostatnio sporo tu wycierpiał.

autor: bolo, data nadania: 2015-03-23 07:45:20, suma postów tego autora: 4522

"brak takich barów w miastach takich jak np. starachowice i mniejszych"

???

Brzeg
http://www.barmleczny.com.pl/

Inowrocław
http://www.barmlecznyinowroclaw.info-net.com.pl/

Konin
http://www.bar-konin-oqcuw.firmet.pl/

Oleśnica
http://barolesnica.pl/menu/

Ostrów Wlkp.
http://barmleczny-ostrow.eu/

Starachowice
"Pomysł na utworzenie baru mlecznego był inspirowany podobnie działającymi lokalami w Skarżysku-Kamiennej czy Ostrowcu Świętokrzyskim".
http://www.barmlecznymis.pl/onas.html

Suwałki
http://www.podsliwa.suwalki.pl/

Tarnobrzeg
http://www.tarnobrzeg.spolem.org.pl/?page=places&idm=47

autor: motyl, data nadania: 2015-03-23 15:17:10, suma postów tego autora: 2165

O, bolo zaczyna mówić do siebie!

Zapatrzył się na Zynia :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2015-03-23 18:54:22, suma postów tego autora: 6195

Na 915 miast w Polsce, Bury wymienił 8 z barami mlecznymi

Odsetek ten dobitnie wskazuje, jak wiele na tym polu jest jeszcze do zrobienia.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2015-03-23 18:58:20, suma postów tego autora: 6195

Bary mleczne

to kolejna po historii dziedzina, w której Sumik błysnął ekspercką wiedzą...:)))
Co komentarz, to wtopa. No cóż, ten typ tak ma.

autor: bolo, data nadania: 2015-03-24 12:01:16, suma postów tego autora: 4522

Rozkoszne jest

to sumikowe odwracanie kota ogonem żeby przykryć swoją ignorancję.:)

autor: bolo, data nadania: 2015-03-24 12:08:05, suma postów tego autora: 4522

Sumik jest za cienki w wąsach

żeby zrozumieć, iż zdecydowana większość barów i podobnych jadłodalni nie zakłada stron internetowych... no ale nie miejmy chłopinie tego za złe, ci ze Wszawki już tam mają, to praktycznie nieuleczalne.

autor: szczupak, data nadania: 2015-03-24 12:25:11, suma postów tego autora: 3747

-

"Twoje osobiste wrażenia są Twoją prywatną sprawą. Ja piszę o "Prasowym" w Warszawie a nie o Kielcach, to chyba jeszcze dostrzegasz."

Są Twoją sprawą Bury tylko pokazał że są zajebiscie na ogół powierzchowne i prawie zawsze wrażenia dopasowane są pod jakąs tezę. Pod newsem o barach mlecznych wypisujesz o jednym barze o którym nawet nie trzeba wiedzieć ze "słyszenia" bo go Ci hipsterzy wypromowali na necie i w mediach. Czyli ewidentnie jestes trochę ich zakładnikiem. Przyjąłes nieswiadomie narracje hipsterów. Jednak potrzebnie czytają Gramsciego.

Co do "prowincji". Tam jest b. ograniczona tradycja jedzenia poza domem. W małych miejscowosciach często nie ma nie tylko barów mlecznych co często nawet restauracji (poza tymi dla "przejezdnych" i lokalnej elity której bardziej niż na żarciu zależy żeby zaakcentowac swój status i fastfoodów (wyjątkiem są pizzerie ale to poniekąd bardziej piwiarnie i miejsce spotkań weekendowych młodzieży).

Co do większych miast- barów mlecznych np. w Warszawie (piszę o stolicy bo tam kilka ostatnich lat mieszkam nie ze względu na przecenianie roli tego osrodka) jest dużo (choć mniej niż za PRL- to jasne) i pisanie w kontekscie hipsterskiego Prasowego o barach mlecznych to manipulacja. Pójdz sobie do baru "U Dziada" (nazwa nieoficjalna) do "Rusałki", "Bambino", tego baru na Ząbkowskiej i szukaj hipsterów nie wróżę nawet przy odrobinie szczęscia w tym ostatnim za gadkę o hipsterach możesz dostac fangę.

A to tylko przykłady bo ja się stołowałem w takich przybytkach tylko gdy miałem kiedys "padniętą" kuchenkę (wolę sam gotować- niewątpliwie taniej) i nie jestem ekspertem. B.m masz też na Kondratowicza i na Grójeckiej (nie odwiedzałem).

A Bury podał tylko kilka stron bo to normalne- po co większosci barów strony www jak klientela raczej nie korzysta? Ale to trzeba by wyjsć z domu.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2015-03-24 19:02:52, suma postów tego autora: 2743

W ogóle

nasunęła mi refleksja ogólniejsza- jak cholernie media (o prowiniencji głównie zachodniej), politycy czy tzw. "kultura" wpoiły nam wstyd i nienawisć do tego jacy bylismy i jacy jestesmy. Bar mleczny to w polskim życiu społecznym cos podobnego jak dla USA te bary gdzie chodzą urocze kelnereczki i pytają o dolewki kawy. I w Stanach na prowincji jest tego dużo, kwitnie tam rozmaitego rodzaju życie towarzyskie od romansów po ciemne interesy. A my się barów mlecznych wstydzimy, likwiduje się je masowo (m.in przez takie przepisy jak powyższy), wypiera się je ze swiadomosci społecznej.

Kapitał zadał nam rany z wierzchu bezrobocie, bieda, smieciowki czy beznadzieja a głęboko zadał nam szramy że wstydzimy się kim jestesmy- smutne.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2015-03-24 19:09:14, suma postów tego autora: 2743

Internetowi własowcy

ewidentnie uwzięli się na eksperta od historii powszechnej i barów mlecznych. :D

autor: bolo, data nadania: 2015-03-25 08:30:33, suma postów tego autora: 4522

bolo nie mówił do siebie

tylko do kota! To wiele tłumaczy :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2015-03-26 19:24:39, suma postów tego autora: 6195

A. Warzecha,

masz rację w komentarzu z 2015-03-24 19:09:14.

autor: Gayetsky, data nadania: 2015-03-28 15:21:31, suma postów tego autora: 181

Mistrz erystyki SN

kolejny raz pognębił adwersarza.

autor: bolo, data nadania: 2015-03-29 17:25:21, suma postów tego autora: 4522

specjalista od barów, w których mleko serwuje się wyłącznie do Malibu

zawstydził znajomego gimnazjalistę.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2015-04-01 22:54:03, suma postów tego autora: 6195

Dodaj komentarz