Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Grecja otrzyma znaczącą pomoc finansową od Rosji?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Zawsze lepiej robic biznes z Rosją niż z USA i UE

Ale jak to wytłumaczć Polakom?

autor: Antyliberał, data nadania: 2015-04-18 15:24:31, suma postów tego autora: 1302

Antyliberał

Badz laskaw wyjasnic na czym ma polegac ta "lepszosc"
Ale konkretnie nie propagandowe bla, bla bla

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-18 16:30:10, suma postów tego autora: 3910

Antyliberał

Rosja jeszcze długo nas karać, nie należy mieć wobec tego wątpliwości. Ale obecną politykę trzeba zmienić, bo jest nieskuteczna. Rosja jest w stanie przechylić nieba, zwłaszcza krajom małym, na pomoc krajom większym nie bardzo ją stać, choć jakieś koncesje (oczywiście nie za darmo) można uzyskać.
Z punktu widzenia Grecji, gdzie UE naciska na politykę redukcji dobrobytu, pomoc Rosji jest jednym z nielicznych wyjść, gdzie można to pominąć

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2015-04-18 22:39:55, suma postów tego autora: 1703

Redukcja czego?

"Dobrobytu"? Przypominam, że mówimy o Grecji, kraju dotkniętym największą recesją w historii kapitalizmu.

autor: bolo, data nadania: 2015-04-18 22:58:31, suma postów tego autora: 4522

Przy okazji warto w tym miejscu przypomnieć,

jak triumf psów Putina w Grecji witał Paweł Kończyk:
"Brawo! Czas na partie antysystemowe, czas na niezależność ekonomiczną i prymat demokracji nad dyktatem bankierów. Nie dla obamo-putinowo-bolowego imperializmu!":)))

autor: bolo, data nadania: 2015-04-18 23:00:43, suma postów tego autora: 4522

tomasz rysz

Rosja moze przychylic nieba Grecji tylko jakim kosztem i na jak dlugo
Szykuje sie wam druga Kuba

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-19 01:23:25, suma postów tego autora: 3910

Kierunek wschód

Grecja ze względu na położenie geograficzne ze strony Rosji może liczyć co najwyżej na ratunek ale gdyba Polska współpracowała naprawdę blisko z Rosją bylibyśmy Czeczenią Europy Wschodniej. Al Jazeera nie robiła by reportaży przestrzegających przed przykładem Polski i jej "transformacji", tylko kręciła film o Sosnowcu jako nowym Dubaju.

autor: lemski, data nadania: 2015-04-19 09:48:27, suma postów tego autora: 368

Naczym polega lepszość - pyta bezszczelnie Rebel 2

Choćby na tym, że kiedy blisko współpracowaliśmy z Rosją, wszyscy mieli pracę, chleb i dach nad głową, kiedy zaczęliśmy to robić z Zachodem, miliony z nas tych dóbr nie ma a następne miliony musi ich szukać z dala od swego domu. Wystarczy? Moim zdaniem aż nadto.

autor: steff, data nadania: 2015-04-19 12:01:54, suma postów tego autora: 6626

bolo

...ma fiksację zawsze tam, gdzie pojawia się temat Rosji.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2015-04-19 13:56:18, suma postów tego autora: 2157

Rebel 2

A czy ty niewidzisz że kraje takie jak np.RFN czy Słowacja któe robia interesy z Rosją dobrze na tym wychodzą?
RFN płaci za gaz 30%mniej niz zaściankowa Polska więc to juz jest dobry interes.
Gdyby zaściankowa Polska nie byłaby najbardziej antyrosyjkim państwem w europie to polskie firmy np.sadownicze rolno spozywcze mogłby bez przeszkód eksportowac towar do rosji i to też jest dobry biznes takie przykłady mozna wymieniac w nieskończonośc.
USA i UE są fałszywe ale zaslepieni Polacy tego niewidza zwłaczcza ci na górze.

autor: Antyliberał, data nadania: 2015-04-19 17:05:29, suma postów tego autora: 1302

Rosja

udzieli Grecji kredytu na nieporównywalnie korzystniejszych warunkach niż U$A poprzez swoje agentury. Ot, i cała tajemnica.

A jankeskim szczekaczkom przypominam, że Grecja jest suwerennym krajem i może pieniądze, skąd tylko uzna za stosowne.

autor: fancom, data nadania: 2015-04-19 17:10:10, suma postów tego autora: 1423

:)))

"Nie dla obamo-putinowo-bolowego imperializmu!"

autor: bolo, data nadania: 2015-04-19 18:34:04, suma postów tego autora: 4522

Fancom

Oczywiscie ze tak.
Podobnie jak Ukraina ktora moze sie kumplowac z kim tylko zechce

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-19 22:22:10, suma postów tego autora: 3910

steff, antyliberal

Oczywiscie ze mielismy prace. Niektorzy tylko dzieki sovietom.
Stocznie budowaly dla nich statki za ktore placili Rublami Transferowymi. Ale nawigacja byla zachodnia i placilismy $$$$.
I zeby je miec pracowalismy zeby eksportowac na zachod jablka, szynke konserwowa, wodki i wiele innych. Termin "Odrzut z eksportu " powstal wlasnie wtedyLiczyl sie kazdy $ kazda DM. Sprzedawalismy to za bezcen zle w koncu czego sie nie robi dla przyjaciol
Kiedy statek przychodzil na przeglad gwarancyjny okazywalo sie ze elektronike gdzies wcielo wiec trzeba bylo zamontowac nowa. I znowu mielismy prace
Kiedy sovieci zaprojektowali Kamaza uzyto w nim najleszego w tym czasie systemu hamulcowego Westinghouse. I nam "przypadl zaszczyt" dostawy tych systemow z tym ze znowu musielismy pracowac zeby kupic licencje za $$$$$$, sprzedajac je za Ruble transferowe

Dlaczego kupilismy licencje Fiat 125? No bo komunisci sovieccy postanowili wspomoc komunistow FIAT-a kupujac licencje na 124 a my kupujac licencje na 125 ($$$$) tez wspomoglismy a oprocz tego znowy przypadl nam zaszczyt dostawy wiele elementow do 124 za Ruble transferowe

Czy wiecie ze w tych czasch otrzymujac przekaz pieniezny od "wujka z Ameryki" mialo sie do wybory dostac go w Bonach PKO albo rownowartosc po panstwowym kusie w Zl.
Dlatego wielu wujkow wysylalo $ w kopertach ktore najczescie dochodzily puste lub wogole nie dochodzily.
Oczywiscie z winy USPS

A jezeli ochodzi o gaz to czy jestescie w stanie wytlumaczyc dlaczego Polska i Czechy placa z gaz wiecej niz Ukraina
W koncu Czechy to moskiewskie d**o lizy a Ukraraincy dokladnie odwrotnie

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-19 23:09:24, suma postów tego autora: 3910

antyliberal

dlaczego mam wrażenie, że argument jakości stosunków gospodarczych jest używany dla potępienia lub pochwalenia polityi zagranicznej w zależności od chwilowych potrzeb w dyskusji?

autor: nikyty, data nadania: 2015-04-20 10:14:05, suma postów tego autora: 3572

Rebel...

jak bezsensowna jest gloryfikacja USmanów widać i słychać po ostatnim "odkryciu" takiego ichniego polityka,że Polska wspólnie z Nazistowskimi Niemcami "zrobiła Żydom holokaust....Przestań wreszcie przynajmniej na tym forum włazić tym półanalfabetom (we wszystkich dziedzinach)włazić w d..ę,bo wstyd że stąd pochodzisz i kalasz moją ojczyznę każdym wpisem traktując czytelników jak stado baranów.Twoje prawo do wysługiwania się swoim panom,ale głupawą propagandę sobie odpuść. Przenieś sie na forum PIS tam są Twoi czytelnicy .

autor: bambosz0, data nadania: 2015-04-21 07:34:33, suma postów tego autora: 1835

kapciowy

Nie mogac merytorycznie skrytykowac mojego ostatniego postu po raz kolejny puszczasz baka/zaslone dymna.
Gdzie ja wspominam o wyzszosci USA?
To tylko twoje zwidy, rusofilia i dowod na to ze ciebie przynajmniej traktuje prawidlowo

Moja Bacia miala powiedzenie:
"Durny jak lac z lewej nogi"
czyli lewy lac
I miala racje

Pozdrawiam i do nastepnego wpisu :)))

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-21 18:28:00, suma postów tego autora: 3910

fancom

"Rosja

udzieli Grecji kredytu na nieporównywalnie korzystniejszych warunkach"

rosja zażyczyła sobie w praktyce kontrolowanie grecji + dostęp do kilku strategicznych portów

autor: nikyty, data nadania: 2015-04-21 20:48:34, suma postów tego autora: 3572

kapciowy

a tu masz prawdziwego Polaka ktory lubi Zydow:

http://www.sfora.pl/polska/Zydzi-chca-scigania-polskiego-pisarza-i-celebryty-a77237

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-22 03:33:36, suma postów tego autora: 3910

bambosz

Ja bardzo przepraszam, ale mr Bubel ma fanów także na tym portalu - dość wspomnieć Kubusia Pipsztyckiego czy Pawła Kończyka. Tak więc, jak widzisz, jest tu popyt na jego "golisz się już?" i resztę wyrafinowanej erystyki.

autor: bolo, data nadania: 2015-04-22 07:30:25, suma postów tego autora: 4522

"rosja zażyczyła sobie w praktyce kontrolowanie grecji"

Oj, chyba lewicy antytotalitarnej myli się Rosja z troiką.:) Ja wiem, że to rosyjskie (po waszemu "ruskie") słowo, więc gwoli przypomnienia: troika to UE, EBC, MFW. Znaczy się filary tzw. Wolnego Świata.

autor: bolo, data nadania: 2015-04-22 08:04:48, suma postów tego autora: 4522

bolo

czy jeśli trojka chce czegoś od grecji w zamian za pieniądze, to rosja już nie może?

autor: nikyty, data nadania: 2015-04-22 23:04:47, suma postów tego autora: 3572

Trzymając się twojej retoryki -

Rosja "chce coś od Grecji" w zamian za pieniądze dla Grecji, troika "chce coś od Grecji" w zamian za pieniądze dla niemieckich i greckich banków.

autor: bolo, data nadania: 2015-04-23 16:34:31, suma postów tego autora: 4522

Oczywiście

"niemieckich i francuskich".

autor: bolo, data nadania: 2015-04-24 07:33:02, suma postów tego autora: 4522

bolo

zapomniałem że przecież rosja to taka matka teresa normalnie, a gdzie jej armia kroczy tam kwiaty spod ziemi tryskają

wyjaśnij mi przy okazji jaką korzyść dla grecji może przynieść udostępnienie rosji strategicznych portów?

autor: nikyty, data nadania: 2015-04-24 18:45:46, suma postów tego autora: 3572

Nie mam pojęcia.

Ale różnicę w przeznaczeniu środków wyjaśniłem ci wcześniej.

autor: bolo, data nadania: 2015-04-25 14:56:00, suma postów tego autora: 4522

No i jak tam?

Otrzymała? Nie? Rubelków zaczyna brakować Władimirowi Adolfowiczowi?

autor: ungern, data nadania: 2015-04-25 16:19:56, suma postów tego autora: 81

Dodaj komentarz