Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Pielęgniarki żądają poprawy warunków pracy. Możliwy strajk w maju

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

....

"„Jeżeli 40 chorych pozostaje pod opieką jednej pielęgniarki, to sytuacja może być czasami dramatyczna. Są różne normy, ale 1 pielęgniarka na 10 pacjentów byłaby odpowiednia” – mówi Danuta Adamek, sekretarz Małopolskiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych"

Jestem za. Pod warunkiem, że naprawdę będą doglądały i opiekowały się pacjentami i nie trzeba będzie dopłacać 200 zł za nockę.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2015-04-25 00:07:33, suma postów tego autora: 2157

Nikyty ubiegles mnie

Czyzby daniny od wdziecznych rodzin juz sie skonczyly?. Lapowkarski proceder majacy swoje korzenie we wczesnej komunie nagle upadl?

NIEMOZLIWE~!!!
tylko ze apetyt rosnie w miare jedzenia

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-25 17:45:38, suma postów tego autora: 3910

Pielęgniarki w służbie , lekarze w biznesie ( generalnie )

Rozwarstwienie obowiązków i płac miedzy lekarzami i pielęgniarkami wynika z ideologii obecnego ustroju który mówi że " liczy się sukces jednostki " . Leczenie chorych to jednak wojna zespołowa SŁUŻBY medycznej z wirusami bakteriami i innymi defektami natury , i kiedy zabraknie pielęgniarek ... lekarze ( dyrektorzy szpitali ) powiedzą że za powstały bałagan w szpitalach odpowiada Rząd i to będzie prawda ( dla jednych złośliwa , dla innych bolesna )

autor: Józef Robotnik, data nadania: 2015-04-26 10:35:28, suma postów tego autora: 65

Józef Robotnik

Studia licencjackie - gdyby pielegniarki studiowaly tyle co lekarze to bylyby lekarzami.
A rozwarstwienie obowiazkow i plac pomiedzy pielegniarkami i lekarzami bylo, jest i bedzie w kazdym kraju

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-27 02:47:51, suma postów tego autora: 3910

Dopóki nie będzie powszechnych zasiłków dla bezrobotnych

to w warunkach postępu technologicznego tendencje będą do obniżenia płac nawet do 100 zł. Siła kapitału w Polsce dlatego jest podwójna, bo nie ograniczają ją żadne powszechne minimalne zasiłki. Można przecież 87% z prawie 2 mln osób nie dawać nic, wszak niech martwi się rodzina, ostoja zdrowego narodu. Pytanie tylko: czy w takich warunkach rodzina to ostoja, a naród jest zdrowy ?

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2015-04-27 21:15:35, suma postów tego autora: 1706

Ależ panie Kończyk, pan nie rozumie czasów,

obecni tu Rebel et cons. zapewniają, że po prywatyzacji służby zdrowia dobrze opłacane "piguły" nie wezmą już nigdy "w kieszeń".
Moje pozdrowienia dla białego personelu.

autor: szczupak, data nadania: 2015-04-27 22:07:33, suma postów tego autora: 3747

szczupaczku

Wiem ze dla ciebie to niemozliwe do zrozumienia ale wyobraz sobie ze sa kraje w ktorych "piguly" nie biora
No ale mowimy o szpitalach w kraju o najbardziej agresywnej formie kapitalizmu.
Lapowka to koniec kariery.
Lekarze z jakiegos powodu tez nie biora
Moze tez sie boja albo nie musza :)

JAK ONI WIAZA KONIEC Z KONCEM?

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-28 02:36:35, suma postów tego autora: 3910

szanowni panowie

Wydaje mi się, panie Rebel, że to pan nie rozumie pana szczupaka.
Pozwoli pan, panie szczupak, że samozwańczo wyjaśnię. Dobrze po tym krótkim pantarakowym (tm) ;) wstępie przejdę do rzeczy.

Na czym polega mili panowie, problem, ze lekarze i pielęgniarki "biorą"? Otóż polega on po prostu na tym, że biedni nie mają równego dostępu do świadczeń medycznych, co osoby bardziej zamożne. Bo nie stać ich na łapówkę. I dlatego i tylko! dlatego łapówkarstwo w służbie zdrowia jest naganne.

Dlatego można sobie wyobrazić (pan panie Rebel zawsze tych "wyobrażeniach") system, w którym ani lekarze, ani pielęgniarki nie biorą, a problem pozostaje. Co więcej problem jest jeszcze gorszy, bo osoba biedna, nie ma nawet szansy czuć się pokrzywdzoną, czy zrzucić tego na "błędy, wypaczenia" podłość, czy bezwzględność jednostki z którą się styka. Nie przeciwnie zostaje w majestacie prawa i uprzejmie poinformowana, że "pani/pan nie ma tego w abonamencie". I nie czuje nawet tego, że sprawiedliwość jest po jej stronie. Że to przestępstwo, że ktoś na nich wymusza opłatę za opiekę medyczną, czy traktuje nierówno w zależności od ubezpieczenia.

autor: yona, data nadania: 2015-04-28 21:33:48, suma postów tego autora: 1517

Jedyne co jest dla mnie trudne do zrozumienia

to fakt, że nie potrafisz tych krajów wymienić, Rebelciu. Chociaż domyślam się że chodzi np. o Japonię. Rozumiem natomiast, że twoja wiedza na temat pochodzi z Wikipedzi.

autor: szczupak, data nadania: 2015-04-28 22:11:09, suma postów tego autora: 3747

szczupaczku

Liczylem na twoja inteligencje
Chodzi o USA

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-29 16:00:58, suma postów tego autora: 3910

yona

Myslalem ze jestes na tyle dorosla ze pamietasz czasy prl-u
Od jego zarania lekarze "brali" i pielegniarki "braly" tyle ze mniej
Mowiono wtedy ze w Polsce tylko ryby nie "biora"
Tak byla rzeczywisctosc do tego stopnia ze u wielu ludzi wytworzylo sie wrecz przekonanie ze jezeli nie dadza w lapke pielegniarce to chory nie bedzie mial zadnej opieki.
O tak niestety bylo w wielu szpitalach.
Zaraz mi powiesz ze to spoleczenstwo ZMUSILO pielegniarki do brania.

Teraz USA
WSZYSCY MAJA ZAPEWNIONA opieke lekarska. I ci co maja ubezpiecznie i ci bez, tylko ze nie na tym samym poziomie.
Myslisz ze nielegalne Meksykanki rodza dzieci w przydroznych rowach?
Rodza to w takich samych warunkach jak kazda inna Amerykanka
Myslisz ze jezeli potrzebna jest "cesarka" to robi sie im to w jakims garazu, bez znieczulenia, nozem kuchennym.?
I myslisz ze one za to placa?
Oczywiscie na przeszczep serca nie maja szans, ale tez nie wszyscy ubezpieczeni (czytaj: placacy horrendalne stawki) dostaja przeszczep. Poprostu serc jest zbyt malo i czasmi czeka sie zbyt dlugo
Pracujacy na pelny etat maja ubezpieczenia z pracy. emeryci - Medicare, na zasilkach - Madicait
Oprocz tego zaden szpital nie moze odmowic pomocy w naglych przypadkach NIKOMU, a szpitale panstwowe (rzadowe) musz przyjac KAZDEGO pacjenta w KAZDYM przypadku

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-29 20:29:51, suma postów tego autora: 3910

Rebelly, dobrze o tobie świadczy, że liczysz u innych na to,

czym sam się nie możesz pochwalić.
Ja mógłbym dorzucić jeszcze z 10 krajów, a ty uczepiłeś się Stanów jak pijany słupa. WTF? Poza tym, tu jest Polska.

autor: szczupak, data nadania: 2015-04-29 22:19:02, suma postów tego autora: 3747

szczupaczku

Tym razem zaszokowalej mnie swoja blyskotliwoscia:

"a ty uczepiłeś się Stanów jak pijany słupa. WTF? Poza tym, tu jest Polska. "

WTF?
To ty jeszcze nie wiesz gdzie mieszkam?
Nie czytasz postow grafomana?

Oprocz tego wyraznie napisalem: "wyobraz sobie ze sa kraje "
Yona , widzisz ze szczupakowi wyobrazic sobie jest trudno ze nie trzeba brac lapowki

autor: Rebel2, data nadania: 2015-04-30 14:56:24, suma postów tego autora: 3910

Wiesz Rebelku, nie ma twojego doświadczenia

Bo jak sięgam pamięcią, żadnej nie dałem, ani nie wziąłem, taki nieudacznik ze mnie.

autor: szczupak, data nadania: 2015-05-06 20:33:29, suma postów tego autora: 3747

szczupaczku

pamiecia daleko nie musiales siegac, ale jak podrosniesz to moze zainteresujesz starszych kolegow to moze bedziesz mial okazje i dac, i wziasc

autor: Rebel2, data nadania: 2015-05-09 01:13:40, suma postów tego autora: 3910

Ehem, nie wiem jak to powiedzieć, Rebelciu

że twój ostatni wpis ani składniowo ani merytorycznie nie zawiera chociaż odrobiny sensu. Chociaż w zasadzie nie powinno mnie to dziwić. Podobnie jak twoje fairytales from USA. Dziwne że real Yankee (a nie polska podróbka) Moore w "Sicko!" widział to inaczej. Chociaż gdyby przyjechał do Bolandy, pewnie nie uwierzyłby własnym oczom.

autor: szczupak, data nadania: 2015-08-04 01:23:57, suma postów tego autora: 3747

Dodaj komentarz