Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

USA: Zbankrutowała sieć uczelni, studenci muszą spłacić kredyty

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

oto wyższość własności prywatnej

nauka tylko na kredyt, upadające szkolnictwo, brak wiarygodności procesów rekrutacyjnych, działanie jak pośrednik finansowy - państwo amerykańskie wchodząc w takie układy z uczelniami tego typu -samo traci wiarygodność. Nie wystarczy rozszerzyć tylko ubezpieczenia, ale należy również zreformować tamtejszą edukację. Ale do tego potrzebna jest zmiana finansowania amerykańskich partii politycznych, uzależnionych od datków milionerów, prowadzących własnie tego typu sieci szkół

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2015-05-05 10:46:02, suma postów tego autora: 1706

Idziemy ta samą drogą...

Czekają nas zatem te same draństwa pod hasłem tej samej wolności.

autor: steff, data nadania: 2015-05-05 11:14:19, suma postów tego autora: 6626

:-)

Tak działa wolny rynek.

autor: fancom, data nadania: 2015-05-05 15:40:47, suma postów tego autora: 1424

Tak tak, towarzysze, nie ma to jak sprawdzone, poważne uczelnie

w rodzaju WSP w Parzęczewie Dolnym. To jest Europa, a nie jakieś tam gumożuje.

autor: west, data nadania: 2015-05-05 16:11:55, suma postów tego autora: 6709

.

I.
"pozostało bez dyplomów"

Słowo "dyplom" pada w newsie aż 5 razy. Tymczasem o (ewentualnie) nabytej przez te parę lat wiedzy bądź umiejętnościach zdaje się nie ma nic. Inaczej mówiąc - oni tam uczyli się dla tego papierka?

II.
"dyplom ukończenia szkoły wyższej miał być gwarancją dostępu do klasy średniej i lepszej przyszłości"

1.
Zawsze myślałem, że ktoś uczy się czegoś, czego nie umie a z jakichś względów chce umieć, lub też tego, co go ciekawi (i nauką chce pogłębić swą już w tym temacie posiadaną wiedzę). Okazje się jednak, że nauka ma stanowić... "przepustkę" do tak zwanej klasy średniej.

2.
Niby dlaczego gwarancje tej "lepszej przyszłości" ma dawać jakiś papier? Jeśli zaś już - to dlaczego akurat ze szkoły wyższej, a nie niższej bądź jakiejś tam między nimi wypośrodkowanej.

autor: motyl, data nadania: 2015-05-05 17:07:03, suma postów tego autora: 2165

I bardzo dobrze -

to jeszcze bardziej wku...wi studentów i postawi ich przeciw kapitalzimowi

autor: Badacz, data nadania: 2015-05-06 11:58:38, suma postów tego autora: 285

Teraz kolej na Stanford :)

Nie ma sie co podniecac towarzysze. Te "szkoly dla zysku" a jest ich wiele wrecz nie kryja sie ze swoich misji
Jako absolwent prestizowej ZSZ nigdy nie interesowalem sie szczegolami ale z tego co wiem:
Reklamowali sie ze po co tracic czas, pieniadze na wysiadywanie na wykladach, mieszkanie w akademiku na 4 letnim Universytetcie jezeli TAKI SAM dyplom mozna uzyskac u nich w ciagu 3 lat studiujac w zaciszu domowym, zdajac testy online.
Trzeba tylko kilka razy w semestrze odwiedzic najblizszy Kampus
Nie jestem w 100% pewien ale zeby zapisac sie nie jest wymagane nawet swiadectwo ukonczenia szkoly sredniej

Oni poprostu bazujac na ludzkiej glupocie SPRZEDAJA dyplomy zwyczajnym bezmyslnym leniom
Cena , zazwyczaj poniewczasie okazuje sie duzo wyzsza niz za 4 letnie non-profit studia, w dyplom w wiekszosci wypadkow bezwartosciowym papierem oprawionym w ramke.
Osobiscie nie jest mi zal zadnego z tych "studentow"

I Motyl ma 100 % racji

Wiele z takich "Universytetow" dziala w dalszym ciagu

PS
Czy przypadkiem u was nie istnieja juz podobne "szkoly" sprzedajace Dyplom a nie wyksztalcenie?

autor: Rebel2, data nadania: 2015-05-06 18:35:51, suma postów tego autora: 3910

@west 2015-05-05 16:11:55

Sorry west, ale co ty właściwie masz do WSP? Przecież właśnie z WSP wywodzi się znaczna część obecnych polskich uniwersytetów (Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kielce, Olsztyn, Opole, Rzeszów, Szczecin, Zielona Góra).

PS.
@Bucharin. Nie studiowałem na WSP.

autor: motyl, data nadania: 2015-05-06 20:11:08, suma postów tego autora: 2165

tomasz rysz

Zreformowac wszystkie uczelnie na swiecie a za model wybrac oczywiscie kRaj

http://www.timeshighereducation.co.uk/world-university-rankings/2014-15/world-ranking

Moja uczelnia Politechnika Slaska po angielsku nazywa sie:
Silesian University of Technology
Prawda ze piknie i jak dostojnie

A gdzie jest na tej liscie?
Gdzie jest najlepsza polska uczelnia?
Daj znac kiedy znajdziesz

autor: Rebel2, data nadania: 2015-05-07 02:39:49, suma postów tego autora: 3910

Dodaj komentarz