Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

GUS: Mniej nowych mieszkań

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

A jak to rozwiazuja Amerykanie?

Tak dlugo jak Ikonowicz i Ska beda propagowac haslo "mieszkanie prawem a nie towarem" tak dlugo Polska nie wyjdzie z problemu mieszkaniowego.
Dzisiaj nie oplaca sie budowa tanich mieszkan do wynajmu dla malo zarabiajacych. Bo co zrobic jezeli taki wynajmujacy przestanie placic?
Dzisiaj oplaca sie jedynie budowac mieszkania do natychmiastowej sprzedazy lub wynajmu osobom bogatym

A przeciez mozna zmienic przepisy tak zeby oplacalo sie budowac tanie mieszkania, ktore bylyby wynajmowane malo zarabiajacym a oplacone przez panstwo bezposrednio do wlasciciela
Umowa na 12 mcy a jezeli okazuja sie byc uciazliwymi najemcami musza poszukac sobie innego mieszkania.

autor: Rebel2, data nadania: 2015-06-11 16:16:31, suma postów tego autora: 3910

@Rebel2,

"A jak to rozwiązują Amerykanie?"

Amerykanie "rozwiązują" to tak, że mają 3,5 mln bezdomnych i 18,5 miliona pustych mieszkań.

autor: fancom, data nadania: 2015-06-11 23:01:36, suma postów tego autora: 1424

oh ten amerykanofob fancom

Skad wzioles te 3.5 mln?
A co powiesz na 640 tys w tym 400 tys mieszkajacych w schroniskach lub mieszkaniach przejsciowycch

A 18.5 mln pustych mieszkan czekajacych az je ktos wynajmie to doskonala wiadomosc.
Mozna sie przeniesc w inne miejsce np nowa, lepsza praca i nie bedzie najmniejszego problemu z wynajeciem mieszkania.
Oprocz tego nadwyzka mieszkan przelicza sie na nizsze ceny wynajmu

Jestem pewien, ze sam bys na to nie wpadl:)

PS. Dla dociekliwych: istnieje ststystyka ile ludzi doznalo bezdomnosci w danym okresie, co absolutnie nie znaczy ze w dalszym ciagu sa bezdomne.
Np po wyjsciu z wiezienia wielu nie ma dokad wracac wiec melduja sie tymczasowo w schronisku

autor: Rebel2, data nadania: 2015-06-12 02:01:24, suma postów tego autora: 3910

Rebel 2 ale ty gupi jesteś że aż mi cie szkoda!

Ikonowicz który broni ludzi przed eksmisjami bo np.gmina sprzedała całą kamienice prywaciarzowi i prywaciarz podniósł czynsz o symboliczne 300% i nagle lokatorzy przestali płacić i zażadał od nich exmisje jest winny temu że w zaściankowej polsce buduje sie głównie mieszkania na sprzedaż?
A może winne są gminy które wogule albo prawie wogule nie budują mieszkań komunalnych na wynajem?
Dlaczego np.w RFN każy może bez problemu otrzymać mieszkanie na wynajem od gminy a w zaściankowej Polsce juz nie?
Podaje przykład Katowic aby złożyć wniosek o przydział na mieszkanie komunalne dochód brutto na osobe nie może przekraczać 850zł brutto kto te kryteria spełnia oprucz bezdomnych?w dodatku czas oczekiwania na przydział to nawet 10lat bo gmina ma inne priorytety niz budowa mieszkań komunalnych.Aby złożyć wniosek o mieszkanie komunalne do remontu na własny koszt w Katowicach kryterium dochodowe na osobe nie może przekroczyć 1400zł netto a w zamian dostajesz kompletna rudere którą musisz wyremontować za niemałe i własne pieniądze w bardzo niezbyt ciekawej dzielnicy w dodatku!

autor: Antyliberał, data nadania: 2015-06-12 09:45:11, suma postów tego autora: 1302

fancon

To straszne, co napisałeś. I popatrz, oni chcą, żeby brać z nich przykład. Ale niestety, tak się dzieje, bo pustostanów przybywa i bezdomnych też. I nienawiść do rządzących wciąż narasta... PiS tego procesu nie zatrzyma, chyba że zmieni stosunki - społeczno gospodarcza, co jest niestety mało prawdopodobne.

autor: steff, data nadania: 2015-06-12 10:51:48, suma postów tego autora: 6626

pozytywna zmiana

Prawdopodobnie koniec z patologią w postaci tzw. "pozwoleń" na budowę.

Np.
http://nowyobywatel.pl/2015/06/09/wolnoc-tomku-w-swoim-domku/

autor: motyl, data nadania: 2015-06-12 12:16:54, suma postów tego autora: 2165

Antyliberal lituj sie nad wlasna glupota

Czy nie napisalem ze trzeba zmienic przepisy?

Jak nie podobaja ci sie amerykanskie to zmienic na wzor niemieckich

autor: Rebel2, data nadania: 2015-06-12 15:31:13, suma postów tego autora: 3910

Motyl

GENIALNE !!!

Sasiad moze zablokowac budowe MOJEGO domu, za MOJE pieniadze i na MOJEJ dzialce tylko dlatego ze bedzie mu zaslanial widok

autor: Rebel2, data nadania: 2015-06-12 15:49:18, suma postów tego autora: 3910

Rebelku,

u nas nie da się powtórzyć modelu hamerykańskiego z prostego powodu — całoroczny caravaning nie jest tak popularny. Taki mamy klimat.

autor: Stirlitz, data nadania: 2015-06-12 20:51:27, suma postów tego autora: 1578

Stirlitz

U was nie da sie powtorzyc niczego co gdzies indziej dobre.
Jeszcze "za komuny" mowilo sie ze w prl-u nawet kopalnia zlota bylaby deficytowa

autor: Rebel2, data nadania: 2015-06-13 01:21:27, suma postów tego autora: 3910

@Antyliberał 2015-06-12 09:45:11

Nie śledziłem jakoś szczegółowo tej dyskusji, ale Rebel zdaje się mówi o sytuacji w USA, a nie w Kątowicach Kogucicach.

autor: motyl, data nadania: 2015-06-13 09:24:52, suma postów tego autora: 2165

e tam

ani prawem, ani towarem jest własne mieszkanie w Jankesolandi, tylko już przywilejem i to dla midylklas, nie jedyny to przywilej w Jankesolandi co był prawem w Polsce Ludowej. Potwierdzi to tu przebywający i nadużywający polskiej gościności Jankesopraludek z azbestu. Niech mu hamburger z kolą lekkim będzie :)

autor: dyzma_, data nadania: 2015-06-13 10:45:33, suma postów tego autora: 2960

@Rebel2,

Rozumiem, że jak w bezpośrednim sąsiedztwie Twojego miejsca zamieszkania ktoś zapragnie wybudować spalarnię śmieci albo składowisko odpadów radioaktywnych, to podkulisz ogon i zdasz się na wyrok wolnego rynku i świętego prawa własności? I nie chrzań, że się przeprowadzisz, bo na samą wieść o takich planach inwestycyjnych ceny nieruchomości w Twojej okolicy spadną o połowę i za to, co będziesz w stanie spieniężyć nie kupisz nawet porządnej budy dla psa.

autor: fancom, data nadania: 2015-06-13 12:53:40, suma postów tego autora: 1424

Rebelku, napisz o nadpodaży pustostanów w Detroit

i o komfortowych przyczepach kempingowych, dzięki którym kolejne pokolenia Amerykanów mogą żyć na wzór hippisów.

autor: red spider 666, data nadania: 2015-06-13 13:22:05, suma postów tego autora: 1549

@fancom 2015-06-13 12:53:40

No to źle rozumiesz, bo tu chodzi o budowę nie spalarni śmieci, lecz domu mieszkalnego (a także zwykłych wiat, dacz, altan, domków letniskowych itp.).

autor: motyl, data nadania: 2015-06-13 14:27:32, suma postów tego autora: 2165

oh ten amerykanofob fancom

Nie nie rozumiesz, zreszta nie pierwszy i gwarantuje ci ze nie ostatni raz.

Miasta maja swoje stefy (zone) rezydencjalna, przemyslowa i bez ograniczen
Bez ograniczen sa zawsze za miastem

W strefie rezydencjalnej nie mozesz nawet otworzyc np. zakladu samochodowego chociaz wykozystasz do tego swoj wlasny garaz naprawczy. Wystarczy donos na Policje i zamykasz i placisz jeszcze kare
Tutaj sie mieszka i odpoczywa po pracy,
Mozesz sobie otworzyc "Home Office" we wlasnym mieszkaniu ale juz nie osobne Biuro

W stefie przemyslowej mozesz wybudowac dom ale tak jak budowanie w strefach zalewowycgh - na swoja odpowiedzialnosc

Bez ograniczen dokladnie tak samo . Na wlasna odpowiedzialnosc

Dzisiaj problem jest inny. Wiele lat temu firmy pobudowaly swoje "uciazliwe" zaklady daleko za miastami.
W miedzyczasie miasta i domy doszly blisko zakladow, w glosowani zmnieniono "No zonning" na "Residencial" i zaklady jako uciazliwe dla sasiadow zmuszone zostaly do zamkniecia

autor: Rebel2, data nadania: 2015-06-13 20:42:57, suma postów tego autora: 3910

Robaczku

W Dietroit sa prawdziwe pustastany . Na tyle pusta ze nawet sklotersi nie chca w nich mieszkac. Niektore nie maja nwet stropow
A swoja droga tak bardzo lezy ci na sercu zaniedbana PRYWATNA wlasnosc bogatych Amerykanow.
W koncu to niszczeja ich pieniadze a nie twoje czy miast?

PS Nie wiem co masz przeciwko Hipisom? W koncu Sklotersi tworza podobne grupy
Hipisi jednak w odroznieniu od Sklotersow byli duzo bardziej pokojowo nastawieni do innych

Pamietasz pozdrowienie Hipisow - PEACE

autor: Rebel2, data nadania: 2015-06-13 20:53:16, suma postów tego autora: 3910

Dyzio

jak zwykle w formie i na temat

(_!_)

autor: Azbesciarz z Jackowa, data nadania: 2015-06-15 03:14:54, suma postów tego autora: 38

"Jeszcze "za komuny"

mowilo sie ze w prl-u nawet kopalnia zlota bylaby deficytowa"...
Bo "złoto" szło na odbudowę i modernizację, Rebelku, nie na zachcianki warcholskie. Stąd ten "deficyt" czyli brak zysków "giełdowych"...
To twoje promowanie "mobilności" na kształt jankeskiej to jak bajka o ślimaku i gżegżółce (kiedyś ci opowiem). W Jankesolandii włóczy się dzieci przez 20 lat po całym Dzikim Zachodzie, gdzie rosną w jakiejś patologii, nierodzinności. W Europie siedzi się z rodziną na miejscu. Taka normalna normalność i tradycyjna tradycja. Niejankeska zupełnie. Bo tak jest szczęśliwiej, wygodniej, zdrowiej, bezpieczniej...
I odległości inne, przede wszystkim... Bo Europa jest zasiedziała, Jankesolandia "zdobyczna". No cóż... nasi angielscy, francuscy, hiszpańscy i inni przodkowie dusili się w tym przylądku azjatyckim, więc wymordowali pierwotnych mieszkańców "Indii", by dobrze zrobić swoim królom i biedocie przezeń wyhodowanej. Takiej "biedocie" jak Rebel...

W ogóle ta twoja jankesofilia pasjonująca jest dla jakiegoś polit.-psycho-socjologa.

Wprawdzie w Trzeciej Styropianowej mówi się o "rebelach" jak o bogach ślących do macierzy dulary, tarcze i "demokrację", ale to jak z tymi "kopalniami złota" - nie te czasy, nie te ziemie, nie te podboje, nie ta waluta.
Pora na "Indian", Rebel...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2015-06-14 22:03:50, suma postów tego autora: 5956

Kolejne "krulestwo":

http://biznes.onet.pl/podatki/wiadomosci/polacy-stworzyli-nowe-panstwo-na-balkanach-krolestwo-enklawy/2dyqqc

Poza tym wszyscy zdrowi.

autor: szczupak, data nadania: 2015-06-15 22:37:33, suma postów tego autora: 3747

Hyjdla

"W ogóle ta twoja jankesofilia pasjonująca jest dla jakiegoś polit.-psycho-socjologa. "

Jestes jakas "polit.-psycho-socjolozka" ze tak pasjonujesz sie moimi postami?

Moja kacapofobia jest dokladnie tak samo mocna jak twoja jankesofobia

To ze ty jestes rusofilka i nienawidzisz kRaju w ktorym mieszkasz nie znaczy ze ja musze tak samo

A Indianie wcale nie byli pierwszymi mieszkancami Ameryki.
Co sie z nimi stalo zapytaj sie Indian pochodzacych z Mongolii

autor: Rebel2, data nadania: 2015-06-16 01:47:09, suma postów tego autora: 3910

.

Żałosne są te wasze przepychanki z Rebelem. Różnica jest taka, że on żyje w Stanach Zjednoczonych i wie z autopsji jak one wyglądają, wasza natomiast "wiedza" o tym kraju jest albo transpozycją sytuacji z Polski, albo opiera się na przekazie medialnym (np. 40% tego, 20% owego itp.). Ja na temat USA nie wiem nic, ale tak mi się jakoś wydaje, psim swędem wyczuwam, że nawet ten kraj jest bardziej po prostu ludzki od Polski.

PS.
A "odbudowa i modernizacja" to były w całej Europie. I nikt z tego ołtarza nie czyni.

autor: motyl, data nadania: 2015-06-16 10:07:16, suma postów tego autora: 2165

Słusznie Motylu.

Per analogiam, Jerk z firmy Rebel g... wie o Trzeciej ERPe.
A co do Stanów.... no cóż, owa "humanity" ma zapewne związek ze znacznie niższą populacją komunistów, nazistów (aczkolwiek akurat tam mają swoje obecne centrum logistyczne) i katolików niż u nas. A to że Yankee czasami lubią np. wziąć maszingana i wystrzelać ludzi w biurze, szkole czy kinie, to tak w ramach odreagowania. Całkowicie to rozumiem. Przynajmniej ofiar nie można zapisać na konto systemu. Żeby było jasne: nie doszukuj się w powyższym ironii czy zgryźliwości. Ja naprawdę tak uważam.

autor: szczupak, data nadania: 2015-06-17 11:26:41, suma postów tego autora: 3747

@szczupak 2015-06-17 11:26:41

Nie, nie ma tu żadnej analogii, bo jako Polak znacznie więcej wie o Polsce niż my wszyscy razem wzięci o USA. To przecież jasne samo przez się.

autor: motyl, data nadania: 2015-06-17 13:30:24, suma postów tego autora: 2165

szczupak

Wbrew twojemu twierdzeniu wiem o III RP duzo wiecej niz ty o USA.
Czytam internetowe portale, byle kilka razy w IIIRP, rozmwiam regularnie przez SKYPE z rodzina i znajomymi.
A najwiekszym zrodlem informacji jestes ty i Lewica.pl:)
I to nie jest moja wina ze tak bardzo i czesto plujecie sie na kRaj
Ja to tylko porownuje z USA

Ty z kolei czlowiek inteligentny, oczytany o otwartym na nowosci umysle z jakiegos powody stawiasz znak rownosci pomiedzy:
"wiem = tak uwazam"

"Żeby było jasne: nie doszukuj się w powyższym ironii czy zgryźliwości."

autor: Rebel2, data nadania: 2015-06-17 17:27:01, suma postów tego autora: 3910

Motyl

W USA mieszkanie jest towarem !
Zarzady miast buduja kompleksy apartamentow (mieszkan do wynajecia -flat w UK) dla najbardziej ubogich
Wszystko oplacane przez podatnikow
Co z tego ze nowe, nowoczesne z basenem ale zawsze Getto
Nie kazdy kwalifikuje sie i chce tam mieszkac
Dla takich istnieje doplata do mieszkan.
Poniewaz mieszkanie jest towarem powstaje wiele kompleksow apartamentow, roznej klasy roznej ceny
Zainteresowani doplata skladaja wnioski do urzedu, ktory rozpatruje czy kwalifikuje sie na doplate a jezeli tak to na ile. Jezeli tak to zaczyna szukac mieszkania lub domu na wlasna reke. Jezeli znajdzie cos w odpowiedniej cenie i cos co mu odpowiada zglasza do urzedu ktory dokonuje inspekcji mieszkania, czy spelnia warunki wymagane do wynajecia i URZAD podpisuje umowe wynajmu, a pieniadze placi bezposrednio wlascicielowi.
Jezeli zainteresowany znajdzie cos drozszego niz doplata ale bardziej mu odpowiadajacego moze doplacic roznice z wlasnej kieszeni (jezeli go stac)
Generalna zasada: dzieci roznej plci musza miec osobne sypialnie, max 2 dzieci w sypialni, rodzice musza spac w osobnej sypialni. Tak wiec rodzina z 2 dzieci, chlopiec i dziewczynka to mieszkanie min 3 sypialnie.

Bezdomni - pojecie duzo szersze niz tylko pijany, brudny obdartus wyciagajacy reke po jalmuzne.
Jezeli np komus spali sie dom i musi czasowo zamieszkac w hotelu do czasu az wynajmie sobie jakiej lokum JEST BEZDOMNYM!
W takich sytuacjach wkracza Czerwony Krzyz, sasiedzi, rodzina ktorzy opiekuja sie pomagaja nieszczesliwym
Istnieja mieszkania przejsciowe (krotki okres) oraz schroniska ale tam obowiazuja ostre zasady jezeli chodzi o alkohol i narkotyki. Stad wielu permamentnie bezdomnych woli mieszkac pod przyslowiowym mostem

Nigdy nie slyszalem ze "Panstwo ma obowiazek zapewnic....."
Charytatywnosc Amerykanie maja we krwi chociaz coraz wiecej pojawia sie roszczeniowcow "ktorym nalezy sie bo....."

autor: Rebel2, data nadania: 2015-06-18 03:29:08, suma postów tego autora: 3910

"wiem = tak uwazam"

Nie wiem, jak to wygląda w społeczeństwach zachodnich, ale w polskim "sądzę, myślę, uważam, wydaje mi się, chciałbym by tak było" niemal zawsze równe jest "tak właśnie jest". Moim zdaniem ta specyficzna cecha, owe zamknięcie się w sobie, a właściwie nawet nie w sobie, co raczej w obrębie kolektywu (przeważnie grupy zawodowej, choć i inne kolektywne przynależności można by tu bez trudu wskazać) stanowi w dużym, jeśli nie najważniejszym stopniu o niemożności dojścia do jakiegokolwiek konstruktywnego porozumienia.

autor: motyl, data nadania: 2015-06-18 10:41:15, suma postów tego autora: 2165

Motyl

Bardzo sluszna uwaga.
Po wyjezdzie z Polski zauwazylem ze my Polacy NIE UMIEMY dyskutowac.
To co nazywamy dyskusja jest zwykla pyskowka majaca na celu zgnojenie adwersarza. Jezeli nie ma sie argumentow "ad rem" natychmiast stosuje sie "ad personam", szyderstwa, ironie.
Z drugiej strony nikt nie chce przyznac sie do bledu czy pomylki, czy nawet proponowac "dla swietego spokoju" zakonczyc dyskusje bo strona przeciwna zamiast przystac na to atakuje jeszcze z wieksza furia bo przeciwnik "wymieka"

PS
Posylam link do jednego z Getto w mojej wsi
Prosze zwroccie uwage na plany apartamentow .
Rodzina 2+2 to ponad 120 mk.
Zwroccie uwage na stale wyposazenie

http://www.rent.com/south-carolina/summerville-apartments/planters-retreat-4-100023705

autor: Rebel2, data nadania: 2015-06-18 15:55:32, suma postów tego autora: 3910

"...plujecie się na kRaj"

Zapytam jak starzy Żydzi: a gdzie w tym jest sens?
Ale dobra, nie ma to jak wiedza zdobywana przez "skajpaja". Zwłaszcza na temat Polski B. Rebelu, uważaj żebyś nie został specjalistą jak Mariusz Max Debilonko. Jeszcze US Embassy in Bolanda zaproponuje ci współpracę.

autor: szczupak, data nadania: 2015-06-18 23:56:29, suma postów tego autora: 3747

Motylu szanowny - Rebel jest wolny

więc po co go bronisz? Lepiej w jego kontekście rozważ przysłowie: "Zawsze znajdzie się Eskimos, który będzie chciał uczyć Murzynów, jak zachowywać się w trakcie upałów"

autor: szczupak, data nadania: 2015-06-19 00:09:41, suma postów tego autora: 3747

Dobra koalicja, dwa pajace.

"Amerykan" + "Indywidualista".
Więcej nie napiszę, bo i tak nie przejdzie.

autor: Gayetsky, data nadania: 2015-06-19 01:09:53, suma postów tego autora: 181

"urzad podpisuje umowe wynajmu, a pieniadze placi bezposrednio wlascicielowi"

Tak sobie to właśnie wyobrażałem.

autor: motyl, data nadania: 2015-06-19 10:08:07, suma postów tego autora: 2165

daj spokój gayetsky,

nie wiem co prawda, czy 2015-06-19 01:09:53 tyczy się mnie, ale jeśli tak - to dlaczego miałbym nie przyznać racji komuś mówiącemu w danej kwestii całkiem rozsądnie? Czy dajmy na to dlatego, że ów Rebel to "prawica"? Zresztą czy dziś określania "lewica" i "prawica" mają w ogóle sens?

autor: motyl, data nadania: 2015-06-19 12:16:22, suma postów tego autora: 2165

@szczupak 2015-06-19 00:09:41

W jakim sensie miałbym go (czy kogokolwiek innego) "bronić"? On żyje w USA i z oczywistych względów więcej wie o tym kraju niż my tu wszyscy raz wzięci. Jednocześnie zaś jako Polak ma dokładnie takie samo prawo do wypowiadania się na temat Polski jak wszyscy inni (że tak powiem) członkowie narodu polskiego. To chyba jasne.

autor: motyl, data nadania: 2015-06-19 12:40:56, suma postów tego autora: 2165

"więcej nie napiszę, bo i tak nie przejdzie"

Dlaczego miałoby nie przejść? Przecież lewica.pl to nie np. nowyobywatel.pl (gdzie komentarze zdarzają się być kasowane).

autor: motyl, data nadania: 2015-06-19 21:14:46, suma postów tego autora: 2165

szczupak

A czy jak kogos probuje uczyc ?
Ja opisuje tylko stan faktyczny.
Jezeli uwazasz ze u was jest lepiej to napisz to wprost.
A wogole zeby nie tracic czasu na przepychanki napisz poprostu, ze mimo ze nigdy nie byles w USA to i tak wiesz lepiej i to wszystko to klamstwo, bo niemozliwe zeby tam tak bylo

autor: Rebel2, data nadania: 2015-06-19 21:30:33, suma postów tego autora: 3910

Gayetsky

Ad personam juz sie wypowiedziales.
Moze teraz cos "ad rem"?
Potrafisz?

autor: Rebel2, data nadania: 2015-06-19 21:33:22, suma postów tego autora: 3910

"Członek narodu"? To żeś po bandzie pojechał, Motylu

A poza tym, to zgadzam się z tobą.
Podpisano: Obywatel kraju.

autor: szczupak, data nadania: 2015-06-19 23:51:46, suma postów tego autora: 3747

@szczupak 2015-06-19 23:51:46

A jak miałem powiedzieć? "Obywatel"? Każdy (nie licząc bezpaństwowców) jest obywatelem jakiegoś tam państwa i nic z tego dla powyższych rozważań na ogół nie wynika. Z kolei np. Polacy na Wileńszczyźnie są obywatelami LR - czy to miałoby ich wykluczać z narodu polskiego?

autor: motyl, data nadania: 2015-06-20 13:08:20, suma postów tego autora: 2165

Obywatelu szczupak

Mowisz ze jestes Obywatelem kraju?
Mam dla ciebie wspaniala wiadomosc. Tak ty, jak i twoi blizniacy maoam czy Gayetsky jestescie obywatelami tego samego kRaju co Rebel. Ale nie martw sie, nie jest to USA.
Jest to III RP :))
Tak, tak, kazdy urodzony w Polsce zgodnie z obowiazujaca Konstytucja jst polskim obywatelem. Wiecej kazdy obywatel innego kraju nawet nie urodzony w Polsce jezeli jednen z rodzicow byl Polakiem tez jest Polakiem itd
OBYWATELEM POLSKI JEST SIE GO KONCA ZYCIA
Dlaczego ? Odpowiedz ma koncu wpisu

Zrzeczenie sie obywatelstwa to $390 + (bezzwrotne w przypadku odmowy) , kilka mcy czekania na decyzje Prezydenta
Przylatujac bezposrednio do Polski nalezy legitymojac sie polskim paszportem. Wylatujac z Polski nalezy posiadac w polskim paszporcie vize danego kraju , albo paszport danego kraju
Czyli ja lecac bezposrednio do kRaju zgodnie z przepisami
powinienem posiadac dwa wazne paszporty - polski i amerykanski
Przepis ten w zasadzie nigdy nie byl naprawde w stosunku do "Amerykanow" przestrzegany, ale "Kanadyjczycy" duzy problem mieli ztym przepisem


A dlaczego jest tylu Polakow na swiecie?
PIENIADZE !!!
Eurokolchoz doplaty liczy na kazdego obywatela.
I dlatego drogi szczupaczku przejadasz moja doplate, mojej Zony i Corki. Jezeli chodzi o Wnuczke to III RP to niestety jeszcze nie wie o jej istnieniu, wiec nic na nia nie dostaje

autor: Rebel2, data nadania: 2015-06-21 17:21:18, suma postów tego autora: 3910

Aha, przejadam cokolwiek twojego...

Wiesz Jerku z Rebela, każdy zarzut trzeba udowodnić. I to jeszcze językiem dającym się zrozumieć.

autor: szczupak, data nadania: 2015-06-21 23:35:54, suma postów tego autora: 3747

Byłbym zapomniał Rebelu....

Który kraj pobiera od ciebie taxes?

autor: szczupak, data nadania: 2015-06-21 23:38:04, suma postów tego autora: 3747

szczupak

ja niczego nie zarzucam. Ja tylko podaje fakty na jakiej zasadzie przyznawane sa dotacje z EU.
A jezeli chesz mi udowodnic ze klamie to prosze bardzo - udawadniaj

TAXY ( :))))) place oczywiscie tutaj gdzie mieszkam i pracuje. I wlasnie z TAXOW stanowych budowane sa drogi, mosty oraz mieszkania dla ubogich

Poniewaz nie chcesz potwierdzic ze ubodzy traktowani sa w III RP lepiej niz w USA i jednoczesnie wyciagasz nowe cora bardziej dziecinne i smieszne argumenty dalsze trzepanie skorki zostawim tobie i maoam.
Trzepcie sobie sami

PS
Nie mam zamiaru uzywac polskich znakow tylko dlatego ze jakis jednostkowy, tepy analfabeta moze miec problem z przeczytaniem

autor: Rebel2, data nadania: 2015-06-22 01:38:32, suma postów tego autora: 3910

Więcej pytań nie mam, pseudopolaku

A kto jest tępy jak jerki Rebela to widać powyżej.

autor: szczupak, data nadania: 2015-06-22 22:52:21, suma postów tego autora: 3747

A jak to rozwiazuja w Szczecinie

http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,17547650,Pierwsze_takie_mieszkania_w_Szczecinie__Jak_je_dostac_.html

Mieszkania wspomagane dla seniorów wybudował STBS. Od środy MOPR zaczyna nabór szczecinian powyżej 65 lat, którzy chcieliby tam zamieszkać.
Mieszkania są monitorowane. Każde wyposażone będzie w czujniki ruchu, dymu i zalania. Lokatorzy będą mogli korzystać m.in. ze świetlicy środowiskowej w kompleksie, punktu usług opiekuńczych.

O to komentarz kraPola:

Ot, miejska logika - warty minimum 20 mln zł szpital miejski przekazano Kościołowi katolickiemu i miesięcznie będzie się mu za utrzymanie osób niepełnosprawnych umysłowo płacić po 3,5 tys.
Za to zagęszczono Śródmieście, wydano KLIKA MILIONÓW (o czym dziennikarka GW zapomniała napisać) i będą tam miejsca dla osób starszych, wymagających wsparcia, ale będą gminę kosztować ca. 700 zł.
Gdzie tu LOGIKA?

autor: Rebel2, data nadania: 2015-07-03 15:55:44, suma postów tego autora: 3910

Dodaj komentarz