Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Piotr Szumlewicz: Polskie credo - brak solidarności

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Na 100% ci z Bęc Zmiany co sępią te 10 zł na godzinę

Głosują na Partie Razem

To jest właśnie ten goszyzm w działaniu tj. aby ktoś mógł popijać kafe late w starbuniu ktoś musi ponieść upokorzenie w pracy.

autor: Cud2, data nadania: 2015-09-07 20:51:22, suma postów tego autora: 3207

Przeyjmijmy 2 razy TYLE !!! co ... Izrael

tj. jeśli Izrael przyjmie 5 tysi to My 10 tysi
Izrael 20 tysi to 40 tysi

ale co napisze redaktor Szumielewicz jeśli Izrael wydali 45 tyś muzułmanów ?

autor: Cud2, data nadania: 2015-09-07 20:53:38, suma postów tego autora: 3207

Partia Razem mnie rozwala

jw.

autor: Cud2, data nadania: 2015-09-07 20:54:20, suma postów tego autora: 3207

kolejny autor z Matrixa

Brak solidarności (i wielu innych prospołecznych postaw) wśród Polaków to znany historyczny fakt, ale akurat z tą kwestią jest ona w bardzo małym stopniu związana. Tzw. uchodźcy nie chcą mieć nic wspólnego z polska solidarnością, nawet gdyby ona istniała. Jedyne czego chcą to Niemiec.

autor: lemski, data nadania: 2015-09-08 07:45:53, suma postów tego autora: 368

No tak...

Ale dla naszych tzw elit religia jest ważniejsza niż życie innych ludzi, choć do tej tragedii, która na naszych oczach się rozgrywa, sami w interesie amerykańskim się przyczynili. Rzygać się chce, gdy się o tych elitach myśli. Na szczęście większość z nas się na nie wypina, co ostatnia absencja referendalna w sposób oczywisty potwierdziła i co potwierdzi także w nadchodzących wyborach. Jeszcze wyraziściej to zrobiła, gdy dla zgrywy z III RP 20 % dała grajkowi... a jej prezydent z tego powodu na robił w portki i z tego wszystkiego zarządził referendum, który obecny, czyli ten 25 % podtrzymał.

autor: steff, data nadania: 2015-09-08 11:31:24, suma postów tego autora: 6626

Cudu

wtedy trzeba będzie przyjąć ich od Polski i odciąć się od USRAELA i pomagierów na wieki, bo trzeba pojąć jedną sprawę, za ten cały syf na bliskim wschodzie odpowiada USA z ich noblowanym Obamą ibin Ladenem oraz eks. małpą z innego buszu, Izrael, Saudowie, Turcja i popierająca bezrefleksyjnie UE tj. UK, FR, DE.

Tylko Rosja z Putinem dzieciożercą jest za wszystko standardowo obwiniana.

autor: dyzma_, data nadania: 2015-09-09 10:32:19, suma postów tego autora: 2960

Artykół napisany w petyce Pedagogiki Wstydu Gazety W

jw.

autor: Cud2, data nadania: 2015-09-09 19:08:22, suma postów tego autora: 3207

Kto piwo warzy ?

Jednym z śmieszniejszych argumentów przeciw imigrantom jest ich podział na politycznych którzy uciekają przed śmiercią w toczącej się wojnie oraz tych gorszych *zarobkowych i socjalnych*, którzy chcą tylko poprawić sobie standard życia. Zapomina się przy tym ilu Polaków wyemigrowało na zachód i północ Europy *za chlebem*.

Z toczących się dyskusji wynika, że Polacy w ogóle nie wiedzą, kto piwo warzy i robi na tym kapuchę, a kto je musi pić.
Warto zajrzeć na blogi i przeczytać ostatni tekst Jarosława Augustyniaka.

autor: Adrem63, data nadania: 2015-09-09 12:52:13, suma postów tego autora: 2307

czy chodzi o tę solidarność

która polega na tłoczeniu pod Bałtykiem gazu z Rosji do Niemiec?

autor: dr(e)s, data nadania: 2015-09-09 21:35:40, suma postów tego autora: 1539

Jak się ludzi traktuje jak głupków....


Najpierw ludzi traktuje się jak debili a potem użala.

Ja sam jestem uchodźcą tyle że z Polski. Uciekłem nie przed bombami a przed stopniową degradacją, wyprzedażą sprzętów domowych, szukaniem jedzenia na śmietniku a wreszcie przedwczesną śmiercią z powodu braku lekarstw i dostępu do opieki medycznej. Taki los przyszykowała mi dzisiejsza Polska po wielu latach pracy. Musiałem uciekać.

Dlatego rozumiem tych uciekinierów.

Tyle tylko że zaczyna szlag mnie trafiać gdy kolejny moralista próbuje mnie robić w balona i opowiada o nieszczęśnikach uciekających przed wojną.

Jeżeli Autor tak naprawdę uważa to nie powinien się nad nimi litować.
Dlaczego?
Bo to w przeważającej masie młodzi mężczyźni. I tylko co mniej więcej dziesiąty zabrał żonę i dzieci. I nikt z nich nie zabrał ze sobą rodziców!!!
Wynika z tego że są to w większości szuje ratujące jedynie swoją skórę a ojca i matkę zostawiający aby ich zabił reżim albo zarżnęli islamiści. Ludzie bez serc?

Czytałem ale także słuchałem osobistych wspomnień naszych polskich uchodźców wrześniowych. Były tam opisy jak synowie na plecach dźwigali swoje chore rodzicielki.
Widziałem na starych kronikach jak przed Armią Czerwoną uciekali Niemcy z Prus Wschodnich. Te ludzkie strzępy słaniając się na nogach jeszcze pomagały swoim słabszym bliskim.
Ci tacy nie są, mają siłę by targać plecak, komórkę, by uciekać przed węgierskim policjantem, by całą zgrzewkę wody na tory wyrzucić. Gotowi są z Węgier na piechotę do Niemiec... Ale na pomoc rodzicom siły nie mieli?!

Nie masz kaca moralnego Autorze?

Nie masz, bo wiesz tak samo jak ja i większość z nas że to inny rodzaj uchodźców. Dobrze wiesz dlaczego nie przyjmują pomocy na Węgrzech ani w Danii. Dlaczego ta fala nie dociera do Polski. Masz Autorze wystarczająco dużo inteligencji by wiedzieć że "kwoty" dotyczą ludzi, którzy wcale tu nie chcą przyjechać. Przyjadą pod przymusem gdy ich nie przyjmą tam gdzie zmierzali. Inaczej już by tu byli i cała gadka czy dwa czy osiem tysięcy trzeba przyjąć nie miałaby sensu. Będą zawiedzeni i sfrustrowani, nie będą Polsce wdzięczni bo i za co,skoro chcieli być gdzie indziej?

Bywa tak że kłamstwo popłaca, bywa że nie. Tym razem nie popłaciło. Ludzie mają coraz większą świadomość że przedstawia się im zafałszowany obraz sytuacji, wzrasta poczucie że lekceważy się ich naturalne obawy. Dodatkowo irytuje świadomość że traktuje się ich jak głupków. Manipulować ludźmi trzeba umieć!

Może gdyby ludziom uczciwie powiedziano że chodzi o ucieczkę od biedy do lepszego życia to opór byłby mniejszy? Może, pewności nie ma. Na pewno dyskusja byłaby bardziej konstruktywna.

Jak wspomniałem, jestem podobny do tych imigrantów, będę się z niektórymi z nich na ulicy mijał a może nawet pracował. Gdy w sklepie młody Albańczyk kaleczy wstrętną miejscową mowę gorzej niż ja, uśmiecham się do niego a on do mnie. Mieszkającą obok Azjatkę zawsze pozdrawiam na schodach. Do nikogo w tym zbiorowisku różnych odcieni skóry, rysów twarzy, nie czuję niechęci. Oto ja, Polak-ksenofob?

Niech i tak będzie, myślę sobie jednak że wbrew swoim intencjom to prymitywni moralizatorzy bardziej szkodzą bo podsycają niechęć.


autor: Lej, data nadania: 2015-09-10 00:34:07, suma postów tego autora: 319

Nasza propaganda nie wie wszystkiego , wolna ręka Rosjan na Krymie

Polskie administracje partyjne swą nieudolność w zarządzaniu chcą pokryć strachem powszechnym . Przepraszam a ileż Syryjczyków jedzie do europy zachodniej , sądzę że mniej niż dwa miliony , bo tyle Polaków pojechało na zachód i nie było takiego krzyku . A przez ten krzyk w krajach zachodu o migracjach , zachodni kapitaliści mają ciszę na odcinku interesów z Rosją i stawiam orzechy przeciw dolarom że sankcje zmaleją Eu przeciw Rosji i odwrotnie , a reżim syryjski zostanie wzmocniony i granice uszczelnione , Rosjanie w tym pomogą .

autor: Józef Robotnik, data nadania: 2015-09-11 20:43:09, suma postów tego autora: 65

Lej boleśnie trafnie ukazał ohydną drugą stronę monety

tak więc nie wychodźmy przed szereg z "chómanitaryzmem". Bliższa koszula ciału - azaliż nie mamy biedaków na wioskach i dzielnicach, tych którym zima niedługo zajrzy w oczy?

autor: szczupak, data nadania: 2015-09-11 23:53:56, suma postów tego autora: 3747

-

Symptomatyczne jest że treści w artykułach i blogach są o 180 stopni nieraz odmienne od komentarzy. Nie piszę że komentarze są prawicowe bo większość to jednak lewica (nie licząc seryjnych rzygowin Cud2 czy Iraku) ale artykuły i treści są tolerancyjnościowe i sldowskie a komentarze nie.

Tak trzymać. Lewica.pl A miller na to niemożliwe.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2015-09-12 08:17:17, suma postów tego autora: 2743

Dr(e)s

Ten gaz mógł płynąć przez Polskę i jeszcze Polska zarabiałby na tranzycie. Polscy politycy zablokowali jednak projekt rozbudowy istniejącego rurociągu lądowego "na złość" Rosji ale i także innym odbiorcom w Europie, którzy potrzebowali więcej gazu. Gdzie wtedy była nasza solidarność?

Rosjanie i Niemcy znaleźli obejście problemu w sensie dosłownym. Okazało się że zrobiliśmy na złość, owszem, ale sobie. Dziś rura na dnie Bałtyku to pomnik głupoty politycznej szerzącej się w Polsce. Przypominanie tego krajom europejskim tylko Polskę ośmieszy. W Europie wiedzą jak do tego doszło.

Swoją drogą to Ty chyba tę Polskę nienawidzisz...



autor: Lej, data nadania: 2015-09-12 15:15:45, suma postów tego autora: 319

Polacy

to wredny naród

autor: Wilkinson, data nadania: 2015-09-12 15:26:37, suma postów tego autora: 458

Mr Wilkinson

Co to jest wredny to wiem, ale co to jest "narut"?

autor: szczupak, data nadania: 2015-09-13 00:18:28, suma postów tego autora: 3747

A. Warzecha

Owo trafne spostrzeżenie na temat diametralnej różnicy między publikowanymi tekstami a komentarzami pozwala na sformułowanie wniosku, który ja ujmę następująco:

Oto znowu "elity lewicy" utraciły kontakt z "masami" Jak już wielokrotnie w historii.

Trzeba jednak uczciwie przyznać że w ignorowaniu rzeczywistości społecznej są konsekwentni. Nie są jak chorągiewka na wietrze i nie zmieniają poglądów nawet jeżeli wszystkie fakty im przeczą.

Ale co tam, niech się bawią, co im żałować. Mają jeszcze półtora miesiąca do wyborów, potem skończy się rumakowanie. Ja już szykuję popcorn bo z ciekawością i z zapartym tchem oglądać będę ich tłumaczenia wyniku wyborczego. Naprawdę intryguje mnie co wymyślą, bo co do tego że postawią trafną diagnozę, złudzeń już nie mam.

Ciekawe ilu z nas da się jeszcze złapać na sentyment? Ja mógłbym zagłosować w konsulacie, ale mam już dość udziału w jasełkach. Wezmę popcorn, usiądę w fotelu i popatrzę. A gdy Niemcy i inni mieszkańcy zapytają mnie o co chodzi w Polsce odpowiem "nie wiem". Bo jak mam im wytłumaczyć że naturalny wydawałoby się elektorat lewicy na prawicę głosuje?

Wy potrafilibyście?

autor: Lej, data nadania: 2015-09-13 10:58:02, suma postów tego autora: 319

lej

Czy ludzie z "krajów gorących" są tacy sami jak ci z krajów europejskich ?

Bo to w przeważającej masie młodzi mężczyźni.

Zazwyczaj młodzi mężczyźni, zwłaszcza bez rodzin, są najbardziej mobilni. Co więc w tym dziwnego, iż to oni stanowią większość przemieszczających się.

"Wynika z tego że są to w większości szuje ratujące jedynie swoją skórę a ojca i matkę zostawiający aby ich zabił reżim albo zarżnęli islamiści. Ludzie bez serc?"

Jakaś zbyt ogólna generalizacja. Nie mamy danych. Ale zważmy, ze ich kultura i ich klimat nie są takie jak nasze. Nie mierzmy więc ich naszymi miarami

"Czytałem ale także słuchałem osobistych wspomnień naszych polskich uchodźców wrześniowych. Były tam opisy jak synowie na plecach dźwigali swoje chore rodzicielki."

Ci uchodźcy wrześniowi to głównie post-szlachescka inteligencja czy mieszczaństwo. Rodzice byli drodzy, bo zostawiali im majątek. rozum podpowiadał, że trzeba ich ratować. Uchodźcy muzułmańscy to gł.ównie biedota, proletariat miejski lub chłopstwo, a więc ludzie, którzy znacznego majątku nie posiadają, a często jedyny stracili w wojnie domowej. I dlatego u swoich kuzynów chcą często zarobić na nowe życie, np. w Niemczech. Rodzice na nich czekają. Oni rodziców nie biorą, bo wiedzą, że starzejący się Zachód potrzebuje młodych. Gdyby było więcej starych, to by ich nie wpuścił. Zachodni kapitaliści nie potrzebują nowych emerytów, pochłaniaczy "ich" zysków ...

"Ci tacy nie są, mają siłę by targać plecak, komórkę, by uciekać przed węgierskim policjantem."

Polacy tez uciekali przed niemieckim policjantem w trakcie II w.ś., gdy widzieli, iż nie ma on wobec nich dobrych zamiarów.

"Będą zawiedzeni i sfrustrowani, nie będą Polsce wdzięczni bo i za co,skoro chcieli być gdzie indziej?"

Szumlewicz nie piszę, żeby na siłę trzymać ich w Polsce. Chcą, niech powoli wyjeżdżają. Tu mają być tylko na początek, na chwilę najprawdopodobniej, chyba że się im spodoba ?

"Ludzie mają coraz większą świadomość że przedstawia się im zafałszowany obraz sytuacji, wzrasta poczucie że lekceważy się ich naturalne obawy. Dodatkowo irytuje świadomość że traktuje się ich jak głupków."

To nie tak. Ludzie głosują na nacjonalistów czy faszystów, gdy mają poważne obawy co do bezpieczeństwa. A że goniące za sensacją media komercyjne je rozogniają, to nie dziw, że tendencje są, jakie są.

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2015-09-13 20:04:50, suma postów tego autora: 1706

Gdzie jest lewica

Niestety, jeżeli kandydaci do Sejmu z SLD mają takie poglądy to lepiej, aby ich w sejmie nie było. W czasie drugiej wojny światowej przyjmowano Polaków, bo potrzebne było mięso armatnie a po wojnie wiadomo, co zrobiono z kombatantami pochodzenia polskiego w Wielkiej Brytanii, która bez polskiego wkładu bitewnego podzieliłaby los Francji. Masowa emigracja roku 1968 to kolejny wyjazd Żydów z Polski i szkoda, że nie wyjechali wszyscy a nawet, jeżeli wyjechali Polacy to do ciężkiej pracy i nikt nie zapewniał im zasiłków, mieszkań czy opieki zdrowotnej. Po przystąpieniu do UE rozkradziono Przemysł Polski i Banki a Pan się cieszy, że 2 miliony młodych ludzi pozbawionych pracy w Polsce zapełniło zmywaki Europy. Z czego się mamy cieszyć z autostrad pozwalających na szybszy przewóz towarów pomiędzy Europą zachodnią a Rosją, z zamykania kolejnych szkół, bo ostatnie jak pamiętam wybudowano na 1000 lecie Państwa Polskiego a szpitale zostały zadłużone i utrudniono do nich dostęp chorym. Jeździliśmy do pracy i na wypoczynek do krajów arabskich, ale były one dobrze rządzone dopóki nie zabrał się za nie światowy żandarm budujący Nowy Porządek Świata mordując przywódców i wprowadzając chaos a teras przerzucając terrorystów do Europy w celu wywołania w niej zamieszek, co będzie kolejną fałszywą flagą stosowaną przez Usrael w celu wywołania wojny. Społeczeństwo polskie mówi głośno, co się niepodobna w Polsce, ale wierchuszka SLD jest głucha nie chce słuchać społeczeństwa, bo ona wie lepiej, dlatego będzie lepiej jak nie będzie ich przy władzy a wtedy może powstanie prawdziwa socjalistyczna lewica.

autor: Kaptowaniec, data nadania: 2015-09-13 21:47:32, suma postów tego autora: 2

tomasz_rysz

Pisałem o podłych uciekinierach zostawiających rodziny na pewną śmierć aby wykazać co wynika z lansowania tezy o ucieczce przed bombami. To dlatego podkreślałem ich wiek i sprawność fizyczną kontrastującą z brakiem wśród nich osób starych, niepełnosprawnych, okaleczonych przez wojnę. Bo przed śmiercią uciekają wszyscy niezależnie od klimatu. Przed biedą ci co mają perspektywy np. sprawni i silni. Mi tego tłumaczyć nie trzeba, przecież zostawiłem w kraju Rodzinę. Jednak gdyby im miały bomby na głowy lecieć nie uciekałbym sam tylko z nimi.

Zatem jeżeli przyznamy że jest to ucieczka przed biedą (nie ma znaczenia że w Turcji czy Libanie) to całość robi się zrozumiała i nie ma powodu tych ludzi o nic oskarżać. I ja im niczego nie zarzucam. (Jeżeli nie zechcą się integrować to wtedy będę oskarżał, na razie nie ma powodu). Nawołuję jednak aby nie spłycać problemu w celu wywołania współczucia bo efekt będzie odwrotny.

Tyle tytułem wyjaśnienia.

Pozwolę sobie jednak na polemikę z fragmentem:
"Szumlewicz nie pisze, żeby na siłę trzymać ich w Polsce. Chcą, niech powoli wyjeżdżają. Tu mają być tylko na początek, na chwilę najprawdopodobniej, chyba że się im spodoba "

Otóż to nie będzie takie proste. Do Polski trafią pod przymusem, więc jest oczywiste że będą chcieli dać nogę. Niemcy nie są naiwni, też to wiedzą, więc Polska (podobnie jak inne kraje) będzie zobowiązana upilnować "swoich". Jestem o tym przekonany.

"Ludzie głosują na nacjonalistów czy faszystów, gdy mają poważne obawy co do bezpieczeństwa."

Pełna zgoda, ja zwróciłem uwagę jednak na rosnącą irytację co nie jest sprzeczne z powyższą tezą.


autor: Lej, data nadania: 2015-09-14 01:23:16, suma postów tego autora: 319

.....

Parę milionów uchodźców żyje w Libanie i innych rejonach, większości to kobiety i dzieci które uciekły od wojny toczącej się w rejonie. Rodziny zebrały wszystkie swoje oszczędności i wysłali synów/mężów do zachodniej Europy aby ich sprowadzili lub wysyłali pieniądze.

autor: Margo, data nadania: 2015-09-14 14:08:15, suma postów tego autora: 627

.....

Jak przeciętna rodzinna zbierze wszystkie swoje oszczędności to na pewno nie wystarczy pieniążków aby cała rodzina wybrała się do Europy, droga długa, niebezpieczna, zaś trzeba wybrać, ojca który cierpi na cukrzycę, matkę która chorują na reumatyzm, 15 letnią córkę, 8 letniego syna, a może babcie. Nie, wyślą młodego silnego chłopa z rodzinni.

autor: Margo, data nadania: 2015-09-14 14:17:08, suma postów tego autora: 627

.....

A wśród tych młodych mężczyzn (i na pewno nie tylko) jest wielu fanatyków, terrorystów lub potencjonalnych terrorystów i fanatyków i po to jest wojsko i policja, nato i co tam jeszcze aby nas ochraniać a te gamonie wpuszczają wszystkich, bez sprawdzania. Mają pieniądze na bombardowanie wielu krajów przez pól wieku a nie mają środków/ludzie aby kontrolować migracje, to jakiś absurd , a może specjalnie zaplanowane.

autor: Margo, data nadania: 2015-09-14 22:27:31, suma postów tego autora: 627

Margo

a jak proponujesz sprawdzać kogoś kto nie ma żadnych papierów, i nieraz nie wiadomo nawet z jakiego kraju pochodzi? Jak sprawdzisz człowieka o którym wiesz tyle co sam zechce powiedzieć? co też mu wykładał Mułła w meczecie w Libii? Jak sprawdzisz z kim się kontaktował przez internet jak jeszcze siedział w Syrii?
Zatrudnisz wróżkę?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-09-15 17:21:04, suma postów tego autora: 2714

"Mułła w meczecie w Libii..."

Znaczące że wymieniłeś właśnie ten kraj.

autor: szczupak, data nadania: 2015-09-15 22:19:03, suma postów tego autora: 3747

Dobrodzieju

Jest metoda na sprawdzenie.

Jak uczy nas traktat historyczny pt. "Gniewko syn rybaka" krzyżackiego szpiega można łatwo zdemaskować każąc mu powtórzyć trzy wyrazy "młyn", "soczewica", "koło". Sprawdza się do dziś.

Natomiast terrorystę wykrywa się mówiąc mu znienacka "Allach"
Jak dopowie "Akbahr" to go mamy!

autor: Lej, data nadania: 2015-09-15 23:08:06, suma postów tego autora: 319

Dp

To przypadek skrajny, większość ma dokumenty, możliwe ze wiele to fałszywych, najpierw trzeba mieć dobrego tłumacza (taki który może np. akcent wychwycić), wypytać sprawdzić w jego niby ojczyźnie, znajomych itd., a po co się mnie pytasz, naprawdę jesteś tak mało poinformowany w tych sprawach, spytaj się policji lub podobnych służb które, gdyby chciały, miały czas i pieniądze, na pewno by wiele mogły zrobić w tym temacie. Powinno się mieć obozy przejściowe dopóki się ich nie zweryfikuje.

autor: Margo, data nadania: 2015-09-16 13:25:19, suma postów tego autora: 627

Margo

To nie są skrajne przypadki- serbskie władze twierdzą że większość imigrantów która próbuje się dostać do Serbii nie posiada dokumentów. Zresztą dokumenty są bez znaczenia- Niemieckie służby przechwyciły paczki z ORYGINALNYMI paszportami które zapewne miały być sprzedane imigrantom. Syryjskie ambasady w krajach arabskich wydają prawdziwe paszporty bez żadnych pytań każdemu kto się zgłosi i wpisują takie dane jakie się poda.

>>pytać sprawdzić w jego niby ojczyźnie, znajomych itd.,

świetny pomysł. Na każdego z 12 tysięcy imigrantów których mamy przyjąć, niech kilku pracowników wywiadu poleci do Syrii, Libanu, Iraku itp. szukać jego krewnych i znajomych i wypytywać. Zwłaszcza jeśli ktoś twierdzi że pochodzi z miasta zajętego obecnie przez ISIS. To jest doskonałe rozwiązanie. Powinni je przyjąć Niemcy, którzy gotują się na przyjazd ponad miliona imigrantów. Oj, ale nadgodzinki i delegacje będą trzepać pracownicy Bundesnachrichtendienst.

>po co się mnie pytasz, naprawdę jesteś tak mało poinformowany w tych sprawach,

nie ukrywam, nie znam z doswiadczenia tajników działania służb wywiadowczych. Rozumiem że na lewicy wszyscy mieli styczność przynajmniej jako TW jeszcze za PRL i znają się lepiej

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-09-17 10:43:17, suma postów tego autora: 2714

Moim skromnym zdaniem porównania są nietrafione

Otóż nie widze żadnego podobieństwa w tym, że my emigrujemy zarobkowo na Zachód, a ten rzekomo z poczucia solidarności nas przyjmuje (bo to wierutna bzdura. To nie solidarnośc, ale deal, w którym sprzedano nasz kraj Zachodowi), a poczuciem solidarności, ktorego rzekomo nie mamy z niewiadomo przez kogo (a raczej wiadomo) sterowaną i opłacaną falą imigracji na miarę wędrówki ludów, wobec których nie mamy takich zobowiązań jak Zachód, który to jak dowiedziałęm się z tekstu, rzekomo tu coś altruistycznie zbudował... za nasze pieniądze, bo za wszystko zapłaciliśmy naszym coraz podlejszym życiem, utrata przemysłu i suwerenności. Autor, jak i wiele innych osób nie zdaje sobie sprawy czym jest Unia Kapitału. Przykre, że nie ma o tym pojęcia. Naszych imigrantów nie spotyka w Londynie, Berlinie czy Paryżu żadna łaska. Deal polegał na tym, że my zgodzilismy się na to, ze pozwolimy zlikwidować nasza gospodarkę, pozwolimy ją przejąć Zachodowi, a ten w zamian otworzy swoje granice dla naszych emigrantów, dla któych własnie z powodu istnienia Unii Kapitału nie ma i nie będzie pracy... dopóki będziemy w tej Unii. Gdyby Zachód złąmał tę umowę i zamknął granice dla nszej emigracji, to i Polska mogłaby się wycofać ze swojej cześci umowy i na przykład wbrew tej Unii zaczęła odbudowywać swój potencjał gospodarczy. Nie jest to więc żaden altruizm, ale zimna kalkulacja, wg której Zachód policzył, że po prostu przyjęcie Polaków do ich państw na ich zmywaki to bardzo niska cena za likwidacje konkurencji dla ich gospodarek. W 1949 roku Polska przyjęła 14 000 imigrantów z Grecji. Nie było z tym żadnego problemu. Nie było żadnych protestów. Okazaliśmy solidarność ludziom, w większości komunistom i ich rodzinom, któych życie w Grecji było zagrożone. Tyle w tym temacie.

autor: Jarosław Augustyniak, data nadania: 2015-09-18 21:34:22, suma postów tego autora: 45

......

Można pisać i gadać ile się chce ale prawda jest taka ze jesteśmy tym ludziom cos winni, zniszczyliśmy ich kraje i gospodarki, sami tkwimy i w NATO i UE i fanatycznie popieramy USA w jej zabawach wojennych. Tez jesteśmy wielcy przyjaciele Niemców i tak naprawdę pod ich dyktandem, a dlaczego Niemcy tak bardzo chcą swój kraj i większość Europy zmienić na ciemny, muzułmański kontynent tego to już nie jestem wstanie zrozumieć, a może Icke ma racje, to nie ludzie rządzą nami.

autor: Margo, data nadania: 2015-09-21 13:18:09, suma postów tego autora: 627

Złodzieju, biorąc z humorem ostatnie twoje zdanie za dobrą monetę

to połowa PISu z Macierewiczenką na czele ma zapewne teczki osobowe na Łubiance, czy jak to tam się nazywa. Bo u nich co drugi to znawca tajemnic Peerelu i Sojuza.

autor: szczupak, data nadania: 2015-09-24 20:19:14, suma postów tego autora: 3747

Margo

może i coś jesteśmy im winni, ale czy na pewno jesteśmy im winni przyjmowanie fali uchodźców? wątpliwe. Wojna w Iraku (do której sie dołożylismy) zaczeła się 12 lat temu, a fala uchodźców pojawiła się dopiero teraz. Może jednak nasz wpływ na to nie jest tak duży. Znacznie większy wpływ mają działania USA w Syrii czy niektórych państw EU w Libii

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-09-25 17:54:53, suma postów tego autora: 2714

Dodaj komentarz