Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Piotr Ciszewski: Zmarnowana szansa antyfaszystów

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

@

Kropotkin i Bakunin przewracają się w grobach. Anarchiści skończyli jako użyteczni idioci burżuazyjnego establishmentu.

autor: lemski, data nadania: 2015-11-09 02:44:10, suma postów tego autora: 368

A hołd "anarchistów"

pod "Bóg Honor Ojczyzna" w tym roku też był? :D

autor: bolo, data nadania: 2015-11-09 06:54:59, suma postów tego autora: 4522

"anarchiści skończyli jako użyteczni idioci burżuazyjnego establishmentu"

We współczesnej Polsce nigdy niczym innym nie byli. Uważniejsze obserwacje pozwalają wysunąć taki wniosek nawet w odniesieniu do ostatnich lat PRL.

autor: motyl, data nadania: 2015-11-09 12:31:54, suma postów tego autora: 2165

Dlaczego z uporem maniaka?

Latają z tego Umschlagplatzu? Spod Pawiaka nie można?

Raz kilka lat wstecz byłem. Podziękowałem jak zobaczyłem "blok queer" i flagi różowo-czarne.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2015-11-09 17:10:37, suma postów tego autora: 2743

.

"coraz słabiej dociera do przeciętnych ludzi"

A na czym opiera się ta teza? Co wskazuje na to, że kiedyś docierał do "zwykłych ludzi" lepiej?

autor: Mandark, data nadania: 2015-11-09 20:12:32, suma postów tego autora: 731

@lemski

>>Anarchiści skończyli jako użyteczni idioci

ach, ta ironia!

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-11-09 21:15:00, suma postów tego autora: 2714

Doprawdy niesamowite!

>Według nich flaga z sierpem i młotem jest gorsza od promowania polityka odpowiedzialnego za niszczenie innych krajów czy reprywatyzację w Warszawie
>Nie raziła ich symbolika Polski Walczącej.

Czy mam rozumieć że antyfaszystów nie raziła symbolika organizacji która walczyła z nazistami? co za niesłychane wydarzenie! A raziła ich symbolika kraju który wraz z nazistami napadł na Polskę? Naprawde oni, anty-państwowi anarchiści odrzucajacy odgórne władze, mieli problem iść pod sztandarami kraju z totalitarną władza i kultem wodza?

>W momencie, gdy w mainstreamowych mediach prowadzona jest kampania demonizowania ludzi innych kultur, a także szczucia na uchodźców oraz imigrantów,

Oczywiście, każda postawa poza "refugees welcome" to demonizowanie i szczucie. A sami demonizujecie i szczujecie Izrael odkąd przestał być waszą świętą krową, panowie antysemici.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-11-09 21:14:05, suma postów tego autora: 2714

Niestety Porozumienie 11 LISTOPADA

WRACA

Wydawało się że po klęsce tego projektu, demonstracje te staną się wyrazem społeczno-politycznego sprzeciwu-tymczasem stare wraca,celebryci Agory,fani PO "WALCZĄ Z FASZYZMEM"

To już wolę 7 listopada ku czci rządu Daszyńskiego jak zrobiła to Razem w Lublinie,Gdyni

autor: guevarysta, data nadania: 2015-11-10 09:13:02, suma postów tego autora: 773

co do symboliki

to faszyści jako pierwszych prześladowali komunistów a wielki kapitał to popierał np.kruppowie

Artykuł trafny, wielka lipa to demo

autor: czerwony93, data nadania: 2015-11-10 13:20:51, suma postów tego autora: 2711

Artykuł trafny

demonstracja okazała się klapą

autor: polak17, data nadania: 2015-11-10 13:22:33, suma postów tego autora: 1296

@

Lata świetności krajowego anarchizmu mamy raczej za sobą. Gdańską samorządność i niezależność zastąpiono kserem i chodzeniem ścieżkami wytyczanymi przez salon (dawniej zwany burżuazją etc.).

autor: blaireric, data nadania: 2015-11-10 01:25:49, suma postów tego autora: 83

b-cz f

Dla mnie biało-czerwona flaga jest symbolem totalitarnym a dokładniej jest symbolem przymusu aparatu państwa oraz wybranych przez finansierę władz z prezydentem i parlamentem na czele, którzy blokują demokrację bezpośrednia.

autor: Roger, data nadania: 2015-11-14 11:09:54, suma postów tego autora: 514

i jak tam Cisza z tym "demonizowaniem" innych kultur?

dalej uważasz że to tylko propagandowe dzieło mediów? a może czas przejrzeć na oczy?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-11-14 13:44:51, suma postów tego autora: 2714

@blaireric 2015-11-10 01:25:49

Chyba przesadzasz z tą świetnością. Nie wiem wprawdzie, jaki okres masz na myśli, ale prawdopodobnie lata 80. Czy tak trudno zauważyć burżuazyjny charakter ówczesnego polskiego anarchizmu? (Burżuazyjny oczywiście wedle polskiej miary).

Btw. W latach 90. miałem przez jakiś czas do czynienia z osobą (płci żeńskiej) dekadę wcześniej dość mocno zaangażowaną w działalność tego całego ruchu anarchistycznego i szerszej wolnościowego (WiP). Pod każdym względem reprezentowała ona dno. Takież same były jej poglądy społeczno-gospodarcze. Skrajnie liberalne w rozumieniu balcerowiczowskim, prokorporacyjnym, banksterskim. Czyli antyludzkie. Szczególnie entuzjastycznie podchodziła do likwidacji przemysłu i (jej zdaniem) "zastępowania" go tzw. usługami finansowymi (w ogóle miała jakąś awersję do przemysłu, co w jej przypadku wiązało się także z wojującym ekologizmem, fobią bardzo bliską polskiemu anarchizmowi ostatnich lat PRL).

autor: motyl, data nadania: 2015-11-14 15:59:22, suma postów tego autora: 2165

Dziś Kukiz i Waszczykowski opluwają polską lewicę

Czas na marsz na Warszawę. Czas na organizację. Czas na zamówienie autokarów z różnych miejsc kraju i wyrażenie swojego sprzeciwu wobec mowy nienawiści wobec ludzi o poglądach lewicowych. Musimy zaprotestować, musimy się pokazać !

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2015-11-15 14:05:49, suma postów tego autora: 1706

tomasz rysz

Zaloz sie ze wyjdzie tak jak z wyborami

autor: ROBOCOP, data nadania: 2015-11-15 18:08:48, suma postów tego autora: 225

tomasz rysz

Odpowiedz o poparciu znajdziesz w tym temacie

JEDEN forumowicz pisze pod TRZEMA ROZNYMI ksywkami, a dla ulatwienia sobie trzy kolejne lewicowe posty popierajace sie nawzajem

Sprawia to wrazenie ze poparcie jest TRZYKROTNIE WIEKSZE niz w rzeczywistosci

autor: ROBOCOP, data nadania: 2015-11-15 18:28:53, suma postów tego autora: 225

@tomasz_rysz

>>Czas na marsz na Warszawę. Czas na organizację. Czas na zamówienie autokarów z różnych miejsc kraju

sądząc po wynikach ostatnich wyborów to nie ma co przepłacać za autokary, będą w połowie puste tak jechały? lepiej złapcie coś na bla bla car, w trzy auta sie zmieścicie

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-11-15 19:10:01, suma postów tego autora: 2714

T. Rysz przesadza i

nie do końca wie co mówi pisząc o demonstracji.

Ale bardziej mnie ciekawi rola (3-4) kolegów z Prawicy na forum. Zamiast polemiki albo radocha "Hura nie weszło SLD do Sejmu" (chyba większość ludzi tutaj nie sympatyzuje z SLD), albo chrzanienie "17 września wasza rocznica" ogólnie wasza prawicowość bardziej polega na antylewicowości (nie ideowej tylko politycznej) nie na faktycznych wartościach prawicowych.

Nie wiem co by się ze mną musiało starać żebym się np. zarejestrował na forum Korwinowców i kręcił korbę pt. "ha ha ha 20 tysięcy głosów Ci zabrakło", "ha ha ha od 20 lat kandydują a nie mają posłów".

autor: A.Warzecha, data nadania: 2015-11-19 11:58:05, suma postów tego autora: 2743

A.Warzecha

>Zamiast polemiki

polemika jest jak jest z czym polemizować. Ale co można odpisać na majaki o zorganizowaniu jakiegoś wielkiego protestu/manifestacji w chwile po tym jak wybory pokazały że zwolenników nie ma? korwinki też są oderwane od rzeczywistości, ale nie w takim stopniu żeby pisać takie rzeczy

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-11-20 11:10:52, suma postów tego autora: 2714

motylu

Nie mylisz czasem anarchizmu z libertarianizmem?

autor: blaireric, data nadania: 2015-11-21 19:10:13, suma postów tego autora: 83

Zwolenników lewica nie ma

Za to zaciekła antylewica jest bardzo liczna:)

autor: A.Warzecha, data nadania: 2015-11-22 00:30:49, suma postów tego autora: 2743

A. Warzecha

Ludzie wypadają z orbity wpływu lewicy na jej własne życzenie. Chodzi o ludzi, którzy "z definicji" są wyborcami lewicy. Lewica jednak straciła instynkt społeczny. Cena jednak będzie druzgocąca. Sam jestem w tym procesie i obserwuję ten proces u znajomych i w rodzinie. Jak to jest w skali społecznej nie wiem, a jałowych ekstrapolacji robić nie chcę.

To co jednak widać gołym okiem to rosnące w siłę wpływy - np. szczególnie widoczne w internecie - prawicy, konserwatyzmu i ideologii nacjonalistycznych. Konserwatywnie ustosunkowani youtuberzy biją rekordy oglądalności, o których mainstreamowi dziennikarze i publicyści mogą pomarzyć, nie mówiąc już o lewackich pętakach - wybaczcie złośliwość.

autor: blaireric, data nadania: 2015-11-22 13:03:44, suma postów tego autora: 83

@blaireric 2015-11-21 19:10:13

Skąd takie przypuszczenie?

autor: motyl, data nadania: 2015-11-22 18:45:06, suma postów tego autora: 2165

Cisza

antyfaszysci zawiedli? zobacz co sie dzieje w komentarzach pod newsem o spalonej kukle- najwyraźniej ostatnim trendem na lewicy jest powtarzanie neonazistowskich haseł o Żydach rządzących Polską, o Żydach będących obcymi agentami itp i pochwalanie ich wywalania z kraju

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2015-11-24 23:54:00, suma postów tego autora: 2714

Dodaj komentarz