Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Panoptykon krytykuje projekt PiS ws. inwigilacji i billingów

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

jest sposób

Rządzący i tak zrobią co zechcą. Wniosek dla nas? Ograniczyć używanie komórek i internetu do kontaktów tak bardzo, że albo kontrola owych mediów stanie się bezcelowa, albo operatorzy wymyślą sposób na uniknięcie wszechkontroli przez wszechsłużby. Ja korzystam z komórki najwyżej kilka razy w miesiącu. Na co dzień nie odczuwam też przymusu noszenia przy sobie tej radiostacji.

autor: hania.buzia, data nadania: 2015-12-27 18:55:05, suma postów tego autora: 110

Jest jeszcze inny sposob

OLAC,OLAC I JESZCZE RAZ OLAC SZEROKIM MOKRYM SIKIEM !

Jezeli chca i maja czas sluchac o czym rozmawiam z moja slubna to mnie to nie przeszkadza.
Nie mam nic do ukrywania

Dla niektorych sama swiadomosc ze ktos slucha moze byc juz bulwersujaca, ale wystarczy uzmyslowic sobie ze rozmawiajac przez telefon w miejscu publicznym zawsze moze znalezc sie jakis ciekawki z "gumowych uchem"

W prl-u w Stanie Wojennym tez wlaczalo sie "rozmowa kontrolowana"
Za kazdym razem kiedy dzwonilem "w pierwszej kolejnosci pozdrawialem Pana ktory nas podsluchuje"
Kilka razy rozmowa zastawala wylaczona

autor: ROBOCOP, data nadania: 2015-12-28 01:23:46, suma postów tego autora: 225

@hania.buzia 2015-12-27 18:55:05

Bez obaw. Ciebie, mnie (ani nawet wyobraź sobie redaktora Zindulskiego) nikt ingwilował nie będzie.

autor: motyl, data nadania: 2015-12-28 13:09:44, suma postów tego autora: 2165

Histeria

Jezeli ktos nie zamierza uczestniczyc w dzialniach przestepczych to niech podsluchuja. Zostana zawaleni taka liczba bezuzytecznych danych ze nie beda w stanie tego przerobic. A to ze ktos zamierza demonstrowac to trzeba to zglosic i juz. Jezeli nielegalnie bedzie sie zwolywalo na Fb to i tak jest to informacja publiczna ktora dotrze do sluzb. Bez histerii. Jezeli ktos chce zalozyc partie to przeciez tajnie tego nie bedzie robil...bez histerii

autor: Krzysztof Mróź, data nadania: 2015-12-28 19:52:16, suma postów tego autora: 569

Uwaga

Bądźmy ostrożni.
PiS podsłu-
chuje.

autor: Andrzej_B, data nadania: 2015-12-29 12:02:28, suma postów tego autora: 145

Czy to megalomania, czy naiwność...?

chyba zdajecie sobie sprawę,ze to nie o Was,o mnie i inne szaraczki chodzi. Im potrzeba "haków na zagrażających" potencjalnych polityków . Przerabialiśmy to już za ich niechwalebnych rządów,a że mają bardzo ograniczoną pojemność zawartości puszki kostnej to i sposoby na rządzenie mają takie same. Szaleńcy nie biorą pod uwagę kosztów społecznych bo ich obchodzą tylko własne cele i mimo wszystko nie życzę nikomu omyłkowej pobudki o 2-giej w nocy i pobytu w areszcie wydobywczym łącznie z 5-cio latkiem który bawił się beztrosko waszym telefonem czy kompem., a zanim się wytłumaczycie to możecie stracić 2 lata na udowodnianiu że nie jesteście bandytami...bo tak działa system.

autor: bambosz0, data nadania: 2015-12-29 18:19:39, suma postów tego autora: 1835

"Jak nie pozwolimy im działać, nic dobrego nie zrobią",

że zacytuję niektórych zaczadzonych na tym portalu.

autor: bolo, data nadania: 2015-12-29 22:22:58, suma postów tego autora: 4522

Poza tym nie Panoptykon,

a PO-Panoptykon.
PRAWDZIWA LEWICA ANTYESTABLISZMENTOWA

autor: bolo, data nadania: 2015-12-29 22:23:28, suma postów tego autora: 4522

Panoptykon, panoptikum i inne osobliwości...

W 2010 głównym źródłem przychodu Panoptykonu były granty celowe z: Fundacji Batorego (123 000 PLN), 10 000 USD, z Internet Society i 75 000 USD z Open Society Institute.
- Panie Soros, kocham pana.
- Cicho, wiem...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2015-12-30 11:45:24, suma postów tego autora: 5956

"Ciebie, mnie nikt inwigilował nie będzie"

Ciekawe co na to Jarek Augustyniak z "jedynej nieamerykańskiej partii". :) Może napisze, że inwigilacja będzie w interesie "zwykłych ludzi"?

autor: bolo, data nadania: 2015-12-30 12:11:43, suma postów tego autora: 4522

bambosz0

jak porównać wpisy dawniejsze z obecnymi przepisała się z PZPR do KOD. Nic nadzwyczajnego.

autor: Gayetsky, data nadania: 2015-12-30 12:24:29, suma postów tego autora: 181

ad Gajecki

. poglądy moje nie zmieniają się w zależności od położenia "koła fortuny".Organizacja społeczeństwa to Państwo ze swoim kodeksem praw i obowiązków obywatelskich.W naszym Państwie najwyższym prawem jest Konstytucja która chronić ma każdego Obywatela ale w granicach obowiązującego prawa.Podsłuchy i inwigilacja nie może być narzędziem zemsty lub eliminacją konkurentów. PIS to taki nieetyczny twór który jest zaprzeczeniem swej nośnej nazwy. A tak na marginesie,to dzisiaj żałuję że nie byłam w PZPR a tylko w SD i to od 1983 i jeszcze pewnie tam figuruję...

autor: bambosz0, data nadania: 2015-12-30 19:28:19, suma postów tego autora: 1835

Gayetsky

Tow. prok. Piotrowicz też zapisał się do KOD?

autor: bolo, data nadania: 2015-12-30 19:52:55, suma postów tego autora: 4522

Sprawiedliwość ludowa

Jeden odłam kompradorskiej burżuazji wali po łbie drugi. Wcześniej było odwrotnie.
Wszystko kulturalnie - odstawili ich od koryta i szlus.
Gdyby to ode mnie zależało wrzuciłbym ich na pożarcie krokodylom za tupet - złamali konstytucję i ogłosili się jej obrońcami, zawłaszczyli trybunał i ogłosili się obrońcami jego niezależności. O wy tacy owacy! Tu pałka się przegła! Tak kłamać to pluć ludowi w twarz.

autor: Bartek, data nadania: 2015-12-30 21:36:56, suma postów tego autora: 2550

bolo,

akurat po tobie nie spodziewałem się, że dasz się wciągać w "obronę demokracji" (czyli kilku dobrych posadek dla i tak dobrze "utuczonych" peowskich pajaców z tego ich trybunałku) razem z banksterką. Po co ci to? (A pajac Piotrowicz to żaden towarzysz, to słowo nie jest obelgą).

Bambosz0, zabawna jest ta histeria "obrońców demokracji" (zwłaszcza jeśli wiadomo jak "demokratyczni" byli w latach 80). Co z tą "demokracją" jest inaczej teraz niż było przez 25 lat? Nico, jak mawiał klasyczny komentator. Naprawdę to już nie rok 2007, "obrona demokracji" przed "pislamizmem", "pisfaszyzmem" już wtedy (patrząc na to z perspektywy czasu) była śmieszna, a teraz to już w ogóle żenujące.

Bartek, dobre komentarze ostatnio na ten temat, zgadzam się.

autor: Gayetsky, data nadania: 2015-12-31 12:05:24, suma postów tego autora: 181

Elizo-Hyjdlo, pani przypuszczenia są całkowicie bezpodstawne

pan Soros przyszedł tu w tym Swetru i w nim wychodzi.

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku Ci życzę! :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2015-12-31 10:46:50, suma postów tego autora: 6194

"akurat po tobie nie spodziewałem się" (gayetsky 2015-12-31 12:05:24)

Serio? Przecież bolo jest tu jednym z najłatwiejszych do rozszyfrowania. Kiedyś o ile pamiętam bezbłędnie rozpracowałeś nanę (co nawiasem mówiąc w niczym nie zmieniło mojej ogólnej sympatii do niej). A dziś masz jakieś obiekcje względem prostego bola?

autor: motyl, data nadania: 2016-01-01 15:15:09, suma postów tego autora: 2165

Gayetsky

No i słusznie się nie spodziewałeś, bo w nic się nie wciągnąłem. Po prostu - w odróżnieniu od zauroczonych Polskezbawem - uważam, że w kapitalizmie instytucja powstrzymująca autorytarne zapędy i samowolę władzy jest potrzebna. Wiara w to, że atak na TK jest prowadzony w naszym interesie to czyste frajerstwo. Zostawmy je dla red PiSdera lub motyla - męskiej wersji tej baby, która trzymała prześcieradło z napisem "Błogosławione łono które Cię nosiło" itd.
P.S. Czy "trybunałek" też był "platformiany", kiedy orzekał o prawie do zrzeszania się w związkach zawodowych lub kwocie wolnej od podatku?

autor: bolo, data nadania: 2016-01-02 23:43:17, suma postów tego autora: 4522

motyl "rozszyfrowuje" innych użytkowników...

Dodając do tego jego entuzjazm wobec planów inwigilacji, naturalne staje się pytanie: może to on będzie nas inwigilował?

autor: bolo, data nadania: 2016-01-03 10:02:52, suma postów tego autora: 4522

.

Bolo stosuje proste "sztuczki"* tzw. socjotechniczne, jakich nawiasem mówiąc od groma w arsenale jemu podobnych. Biedaczysko nie wie jednakże, że raz - są tacy, na których to nie działa i nigdy nie działało, a dwa - że w ogóle coraz mniej Polaków daje się na coś takie nabierać. Bolo, skąd u ciebie maniera uważania ludzi za głupich? Projekcja? *Cudzysłów, bo dziecko 10-letnie jest tu w stanie się połapać.

autor: motyl, data nadania: 2016-01-05 12:50:50, suma postów tego autora: 2165

Ciekawa koalicja się

wyłoniła w obronie zwiększania inwigilacji (i tak największej w UE- proszę porównać legislacje w kwestii podsłuchów telefonicznych w Czechach a w Polsce) od lewego do prawego.

W jednym rzędzie sieroty po Reganie i po Jaruzelskim.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2016-01-06 07:23:26, suma postów tego autora: 2743

"jego entuzjazm wobec planów inwigilacji"

Gdzie ty widzisz ten entuzjazm?

autor: motyl, data nadania: 2016-01-06 20:52:34, suma postów tego autora: 2165

Trudno żeby cokolwiek "działało" na kogoś,

kto umieszcza komentarze takie jak (cytuję w całości): "ANDRZEJ DUDA! ANDRZEJ DUDA!".

autor: bolo, data nadania: 2016-01-07 14:58:01, suma postów tego autora: 4522

Faktycznie zgadzam się

na podsłuchiwanie moich rozmów itp. itd. bo ostrzega o tym fundacja która bierze hajs od Sorosa.

Pozwalam też na rewidowanie mojej korespondencji bowiem nie handluję mefedronem więc co z tego że władza sobie poczyta moją korespondencję jak ja jestem uczciwy to niech sobie czytają.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2016-01-10 08:36:18, suma postów tego autora: 2743

Dodaj komentarz