Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Maria Szyszkowska: Zagrożenia dla demokracji

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Jaś Kapela Przekonuje Się Do Państwa Narodowego


http://www.krytykapolityczna.pl/felietony/20160104/przepraszam


Błagam Obejrzyjcie To.

autor: Cud2, data nadania: 2016-01-20 19:52:41, suma postów tego autora: 3207

Nie ma zadnego zagrozenia dla Demokracji w Polsce

Z prostego powodu:
Demokracji w Polsce NIGDY NIE BYLO !
To co jest to jest tylko POLSKI kuriozalny wykoslawiony model pseudodemokracji niespotykany nigdzie na swiecie

Podobnie jak nigdy naprawde nie bylo prawdziwego Socjalizmu czy Kapitalizmu

To tylko i wylacznie pseudo spotykane jedynie w Polsce

autor: ROBOCOP, data nadania: 2016-01-21 02:32:37, suma postów tego autora: 225

Świetny wywiad

Podzielam wszystkie opinie w nim zawarte, niestety pozostające tylko w sferze marzeń. Jednak PRL było do nich bliżej.

autor: steff, data nadania: 2016-01-21 16:25:48, suma postów tego autora: 6626

......

Nie jestem taka pewno co do referendum, jaka frekwencja wynik uprawnia? No i co, jeśli 60% zagłosuje ze np. nie praktykujących katolików trzeba wydalić z kraju to przejdzie? Absurdów nie brakuje, tak jak ludzi słabych, głupich i przekupnych.

autor: Margo, data nadania: 2016-01-22 13:39:41, suma postów tego autora: 627

"świetny wywiad" (steff)

"Piknie tu" (Pyzdra). "Tobie to wszędzie piknie - boś głupi" (Kwiczoł).

autor: motyl, data nadania: 2016-01-24 14:37:12, suma postów tego autora: 2165

motyl

Myślę, że się zagalopowałeś. Bo w istocie różnimy się systemem wartości a nie mądrością czy głupotą.

autor: steff, data nadania: 2016-01-24 18:36:10, suma postów tego autora: 6626

W tym fragmencie cytatu poniżej

Które państwo dziś, zdaniem Pani profesor, może być dla Polski wzorem, jeśli weźmiemy pod uwagę mechanizmy demokracji?


Wzorem pod tym względem powinna stać się Szwajcaria, bowiem sprawy poważne rozstrzygają tam obywatele nie poprzez pośredników – a w drodze referendum.
~~~~~~~~~~~~~~~~~

Zgadzam się całkowicie z Panią Profesor.
Pisałem o tym na moim blogu jak i dyskutowałem w jego komentarzach
o demokracji bezpośredniej której jestem zwolennikiem.


Pozdrawiam

autor: JJC, data nadania: 2016-01-25 09:56:59, suma postów tego autora: 1582

JJC

Pamiętam te dyskusje. Ale wiesz o czym wówczas nie mówilismy? O tym o czym i teraz Pani Profesor milczy.

O suwerenności.

Proszę się zastanowić nad trybem w jakim polski Premier podpisał ACTA choć wiedział że zaszkodzi to wizerunkowi jego partii.

Proszę się zastanowić nad jednomyślnością wszystkich głównych partii wobec niepopularnej w społeczeństwie wojny w Iraku i Afganistanie.

Proszę się zastanowić nad TREŚCIĄ wypowiedzi byłego ministra Spraw Zagranicznych - osoby było, nie było, dobrze zorientowanej - w obcesowy sposób przedstawiający charakter łączącego nas z Sojusznikiem stosunku. Charakterystyczne jest że formie poświęcono mnóstwo uwagi a treści nie zauważono.

Powyższe trzy na szybko wymienione przykłady pozwolą zrozumieć dlaczego demokracja bezpośrednia na wzór Szwajcarii jest w Polsce niemożliwa.

autor: Lej, data nadania: 2016-02-07 18:50:57, suma postów tego autora: 319

Dodaj komentarz