Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wrocław: Ponad dwieście osób manifestowało w obronie uchodźców

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Sianie nienawiści

Gdy umiarkowane środowiska ignorują obawy społeczne, to zyskują elementy skrajne, które o tych obawach mówią.

Gdy środowiska umiarkowane ignorują fakt że niektóre obawy się ziściły to elementy skrajne zyskują jeszcze bardziej.

Gdy zamiast przyznania się do błędów wymienionych wyżej i zaproponować jakieś rozwiązanie, elementy "umiarkowane" zaczynają stosować cenzurę i atakować tych którzy obawy wyrażają to tylko wzmacniają autorytet swoich przeciwników jako jedynych prawdziwych obrońców, przy okazji same tracąc wiarygodność.

Wierzyć się nie chce że niektórzy tego nie mogą pojąć.

Potem jęczą że AfD staje się trzecią siłą w Niemczech, że w Szwecji, Danii, Holandii robi się tak samo, że PEGIDA gromadzi na demonstracjach tysiące a na taki "prouchodźczy" wiec przylezie kilkadziesiąt osób. A jak pojawi się kilkaset to ogłoszą wieeelki sukces...

To zdumiewające, bo gdzie jak gdzie, ale na "lewicy" powinno być chyba większe zrozumienie dla nieskuteczności "propagandy sukcesu"?

Przecież cała ta gadka o rasiźmie, ksenofobii czy mowie nienawiści padnie jak mucha przy pierwszym doniesieniu o Irakijczyku z Wiednia gwałcącym 10 latka na basenie.

Zakład?


autor: Lej, data nadania: 2016-02-07 14:54:56, suma postów tego autora: 319

Glebą, na której wyrasta rasistowska nienawiść, jest poprawność polityczna

Skoro nie można o pewnych sprawach prowadzić normalnej dyskusji, bo to niepoprawne, to łatwo wpaść w sidła rasistowskich stereotypów.
Ten sam problem dotyczy zresztą przemocy, w tym seksualnej, homoseksualizmu, a nawet ochrony przyrody.

autor: west, data nadania: 2016-02-07 16:42:43, suma postów tego autora: 6709

vide poprawność polityczna

W Polsce mamy problemy z chamstwem i jego objawami w stosunku zarówno do siebie, jak i np. do uchodźców. W takiej sytuacji większa poprawność polityczna może być wyjściem. Tylko jak ją zaszczepić, skoro większość portali politycznych jest prawoskrętna i nienawistna wobec tego co inne, obce ?

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2016-02-07 20:12:15, suma postów tego autora: 1706

.

Swoją drogą może ci uchodźcy jakoś by ukolorowili tę bezbarwną, jednostajną, monotonną Polskę. Popatrzcie np. na poniższe zdjęcie z tej manifestacji. Czy w Polsce łachy (wierzchne) są tylko w barwie szaro-buro-czarnej?

http://wolnemedia.net/spoleczenstwo/manifestacja-we-wroclawiu-w-obronie-uchodzcow/

autor: motyl, data nadania: 2016-02-08 18:22:17, suma postów tego autora: 2165

tomasz_rysz


Panie Tomaszu,

tak zwana poprawność polityczna czyli mieszanka cenzury, manipulacji i propagandy sukcesu w dłuższej perspektywie nigdy nie wyjdzie na dobre.
Przećwiczyliśmy to w PRL. Skutek to całkowita utrata wiarygodności przez władze, kompromitacja i odrzucenie systemu.

Ćwiczymy to obecnie w wielu krajach europejskich. Już widać postępującą utratę wiarygodności władz Niemiec, czy Szwecji.

I widać już odrzucenie manifestujące się szybko rosnącym poparciem dla przeciwników (np. AfD, FN, NyD, czy SD), oraz demontażem dotychczasowego systemu wsparcia socjalnego.

(Od pewnego czasu ćwiczone jest to także w USA i według relacji jakie mam, napięcia społeczne bynajmniej nie ustępują)

Popo po prostu w dłuższej perspektywie n i e d z i a ł a.


A tak osobiście, z ręką na sercu, naprawdę chciałby Pan być oszukiwany?

???




autor: Lej, data nadania: 2016-02-08 21:42:25, suma postów tego autora: 319

W co sie bawic (w muzulmanskim stylu)?

Sąd w Bradford wydał wyrok za wydarzenia z lat 2011 i 2012. To właśnie w tym czasie grupa mężczyzn pochodzenia pakistańskiego gwałciła angielską dziewczynkę.

Ofiara była regularnie bita i zmuszana do seksu. Podczas jednego z brutalnych ataków pięciu skazanych gwałciło 13-latkę po kolei.

Lokalny islamski radny Zafar Ali w rozmowie z "Daily Mail" przyznał, że niektórzy ze społeczności muzułmańskiej nadal uważają, że to... dziewczynka sprowokowała swoich napastników do takich zachowań.

http://niezalezna.pl/76034-muzulmanska-banda-gwalcila-13-latke-dzis-brytyjski-sad-oglosil-wyrok

autor: ROBOCOP, data nadania: 2016-02-09 01:44:29, suma postów tego autora: 225

Otwarcie sezonu polowan (na Policjantow)

Szwedzcy policjanci alarmują, że gdyby doszło do zamachu terrorystycznego, oni byliby bez szans.

To tak, jak zostać wysłanym na polowanie na lwy z rurką do dmuchania groszkiem i w kombinezonie ze skóry zebry skomentował jeden z nich w wywiadzie dla telewizji szwedzkiej.

Mundurowi nie mają ani odpowiedniej ilości broni (szczególnie maszynowej), ani sprzętu ochronnego.

http://niezalezna.pl/76031-szwedzcy-policjanci-odchodza-ze-sluzby-przez-imigrantow-i-wzrost-przestepczosci

autor: ROBOCOP, data nadania: 2016-02-09 01:47:35, suma postów tego autora: 225

Lej

Jak wyglada poprawnosc polityczna w USA znam z 30 letniego doswiadczena

Na dzien dzisiejszy juz osiagnela ABSOLUTNE SZCZYTY ABSURDU. A co bedzie za kilka lat to az strach sie bac.
Niestety dziala to dokladnie jak w przyslowiu : "Dac Kurze grzede ......"

Wszyscy sadza wszystkich o wszystko, nawet o wlasna glupote.
Im nizszy wklad we wlasne osiagniecia tym wyzsze zadania
Armia roszczeniowcow rosnie w zastraszajacym tempie, no bo w koncu "maja swojego czlowieka w Bialym Domu ktory zalatwi im mieszkania, jedzenie, benzyne do samochodow, lekarstwa"
Ciekawe ze o pracy jakos nieczesto wspominaja

autor: ROBOCOP, data nadania: 2016-02-09 02:04:43, suma postów tego autora: 225

Lej

Nie wiem, czy Pan i ja rozumiemy przez poprawność polityczną to samo ?
Ja przede wszystkim rozumiem to jako niwelowanie konfliktów o charakterze rasowym, etnicznym, religijnym czy innym wynikającym z różnic językowych, kulturowych czy podobnych. Chodzi to przede wszystkim o unikanie wulgarności, dosadności i konfliktowości w relacjach między tak różniącymi się tak grupami.

Proszę mieć też na uwadze, że przesadna forma poprawności politycznej, przyjmującej formy cenzuralne zdarza się zwłaszcza na zachodzie, u nas raczej rzadko. Natomiast zjawiskiem typowo polskim jest zalew chamstwa i języka przemocy w internecie (na zachodzie widzę większe wstrzymywanie się w wulgaryzmie nawet przy krytyce kogoś). Dlatego mówię, iż więcej poprawności politycznej w warunkach polskich by się przydało ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2016-02-09 10:20:33, suma postów tego autora: 1706

A może byście choć

raz zademonstrowali w obronie ubogich rodaków, których jest ładnych kilka milionów. Tymi młodymi, islamskimi byczkami się nie martwcie, dadzą sobie radę.

autor: Stirlitz, data nadania: 2016-02-09 18:38:57, suma postów tego autora: 1578

Roboszmato, zamiast mulić o szewcji, zejdź na ziemię, tę ziemię

gdzie na szczęście tylko prawdziwi Polacy ucinają innym głowy.

autor: szczupak, data nadania: 2016-02-09 22:50:41, suma postów tego autora: 3747

tomasz rysz

"Proszę mieć też na uwadze, że przesadna forma poprawności politycznej, przyjmującej formy cenzuralne

zdarza się zwłaszcza na zachodzie, u nas raczej rzadko"

CO ZA HERRENDALNA BZDURA!!

Wlasnie Lewica.pl jest wspanialym przykladem na "przesadna forme poprawnosci politycznej" czyli poprostu CENZURE.

Jako osobnik o antylewicowym nastawieniu notorycznie doswiadczam "trafiania na Berdyczow" (jezeli wiesz o co chodzi bo okazuje sie ze nie wszyscy znaja ten termin"

Sa tematy ktorych obecnie nawet nie poruszam bo wiem ze mimo ze moje posty beda w 100% prawdziwe tematy sa "tabu" - vide - w 100% prawdziwa krytyka czarnych w USA

Wielokrotnie zdazylo mi sie odpowiedziec (copy + paste) na personalne ataki innych forumowiczow. Nigdy nie przeszlo to przez sito cenzury. Posty tych pseudo lewicowych agresorow nie mialy najmniejszego problemu.

Kiedy rozpoczol sie najazd tzw uchodzcow na EU, zaden z moich krytycznych komentarzy nie zostal przepuszczony !!!!
Dopiero kiedy cala Europa podniosla larum , moderator opuscil

Wielokrotnie zwracalem uwage ze moderator w pierwszej kolejnosci sprawdza kto pisze i wtedy podejmuje decyzje :
NA BERDYCZOW lub nie

I zeby nie bylo niedomowien : NIE SKARZE SIE TYLKJO STWIERDZAM FAKTY.

Przypomnij sobie moje wielokrotnie powtarzane zdanie:
"ad personam juz bylo, teraz moze cos ad rem"

autor: ROBOCOP, data nadania: 2016-02-09 23:15:00, suma postów tego autora: 225

tomasz rysz

Przeczytales teks poprzedzajacy moj?

Czy takie chamstwo miales na mysli?

autor: ROBOCOP, data nadania: 2016-02-10 01:12:02, suma postów tego autora: 225

robocop

Odnośnie polityki redakcji, proszę stosować listy do redakcji, nie wiem co redakcja przepuszcza, a co nie, jednak de facto wiele agresywno-antylewicowych tekstów przepuszcza, jak myślę, dla świętego spokoju dyskutantów takich jak ty

"Są tematy których obecnie nawet nie poruszam bo wiem ze mimo ze moje posty będą w 100% prawdziwe tematy są "tabu" - vide - w 100% prawdziwa krytyka czarnych w USA"

Może zmień język i pisz o tym samym

"Wielokrotnie zwracalem uwage ze moderator w pierwszej kolejnosci sprawdza kto pisze i wtedy podejmuje decyzje :
NA BERDYCZOW lub nie"

Dlaczego wobec tego przepuścił ten tekst krytyczny wobec moderatora i redakcji ?

"Przeczytałeś tekst poprzedzający mój?"
Tak, przeczytałem tekst szczupaka.

"Czy takie chamstwo miałeś na myśli?"
Nie jest dobre i poprawne obrażanie dyskutanta o przeciwnych poglądach. Proszę zaalarmować redakcję ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2016-02-10 10:01:08, suma postów tego autora: 1706

Polskie przysłowie -Gość w dom, Bóg w dom

...kontra - gość nie w porę gorszy Tatarzyna i inne : gość jak ryba po trzech dniach śmierdzi. Każda gościnność kończy się gdy gospodarz zaczyna czuć się intruzem we własnym domu. Uchodźcy nie powinni żądać lepszych warunków niż te które mogą i chcą zapewnić Pąństwa Ich przyjmujące. Zawsze jest to problem który wywołuje pretensje najczęściej uzasadnione ,u tych o których Państwo nie dba i Ich życie w porównaniu z "obcymi" wygląda jeszcze nędzniej. Sami jako ten "wolny Kraj" pozwalamy na wyrzucanie lokatorów z mieszkań na bruk,mamy marne zarobki pomimo największej liczby przepracowanych godzin i inne "socjalne osiągnięcia". Nie dziwmy się więc że ludzie żyjący w niedostatku we własnej Ojczyźnie krzywo patrzą na przybysza który teoretycznie zabiera mu miejsce pracy i socjal. Poza tym pójście na żywioł.przed nieznanym a licznym nie nastraja do tolerancji. Są jeszcze Historyczne fakty które też nie pomagają w PoPo bo przecież w granicach Polski mieszkali Ukraińcy,Poleszucy,Litwini,Prusowie,Niemcy, Żydzi,Czesi i także Koreańczycy i Grecy .Liczna to reprezentacja Euro Azji i niestety nie wszyscy popisali się lojalnością .Wiele przez wieki narosło konfliktów i niezrozumienia zarówno po jednej jak i drugiej stronie a także wrogiego działania przybyszów czego Naród nigdy nie zapomina i zawsze jest ostrożny i trzeba czasu i dobrej woli z każdej strony by nie dopuścić do siłowego rozwiązania "problemu".

autor: bambosz0, data nadania: 2016-02-10 15:13:48, suma postów tego autora: 1835

Typek, którego jedynym pomysłem na komentarze tutaj

jest obrażanie, poniżanie i szydzenie, mieszanie z kałem flaczkowych polaczków, polaczkowych podludzi, którzy śmierdzą i rzygają w bramach oraz "masakrowanie" lewackiej patologii, którą należy zdeptać nagle oburzył się, że ktoś mu niegrzecznie odpowiedział. Śmieszne.

autor: Gayetsky, data nadania: 2016-02-10 18:35:18, suma postów tego autora: 181

Wyjatkowo malo smieszne

Do calej tej listy dorzucam jeszcze:

Brak umiejetnosci zrozumienia prostego tekstu pisanego DUZYMI, DRUKOWANYMI LITERAMI

cytat, (copy-paste):
"I zeby nie bylo niedomowien : NIE SKARZE SIE TYLKJO STWIERDZAM FAKTY."

A moze poprostu jest to wina braku "polskich znakow"???

autor: ROBOCOP, data nadania: 2016-02-11 01:24:59, suma postów tego autora: 225

Bambosz

Niedawno syryjski bodajże socjolog pracujący w Polsce badał zjawisko ksenofobii i rasizmu. Jako ważną przyczynę nasilania się takich postaw wymienił brak zaufania do państwa i przekonanie że UE nie radzi sobie z kryzysem migracyjnym.

W moim przypadku tak właśnie jest,obawa wynika z utraty wiary w państwo jako gwaranta swobód.

Istnieje zatem rozwiązanie. Jednak nikt socjologa nie słucha, nawet "antyrasiści" - może dlatego że jest Syryjczykiem?

autor: Lej, data nadania: 2016-02-11 21:43:45, suma postów tego autora: 319

Robocośtam znowu obraził się na mnie

mimo iż przytoczyłem tylko nagie fakty.

autor: szczupak, data nadania: 2016-02-11 21:55:48, suma postów tego autora: 3747

Manifestowanie w celu poparcia

islamskiej kolonizacj Europy pod tęczowymi flagami to najdelikatniej rzecz ujmując brak instynktu samozachowawczego.

autor: Stirlitz, data nadania: 2016-02-13 12:21:36, suma postów tego autora: 1578

west

"Glebą, na której wyrasta rasistowska nienawiść, jest poprawność polityczna
Skoro nie można o pewnych sprawach prowadzić normalnej dyskusji, bo to niepoprawne, to łatwo wpaść w sidła rasistowskich stereotypów."

Co to znaczy, że nie można prowadzić "normalnej dyskusji"? Jeżeli się uważa za normalną dyskusję prawo do bycia świnią, i się obraża, że się, że ktoś psuję zabawę, to nie- nie można. I to nie że mój drogi, że wobec tego ojej "można wpaść w sidła"? To nie to że któs w sidła wpada, tylko szukamy dalej kto z nami pognębi słabszego kolegę. Zamy, to znamy... Ja rozumiem, że często pani przeszkolanka się na takie zagrywki łapała, bo sama była niezt bystra i prymitywna i gnębienie uważała za naturalny porządek ludzkości, ale czas wyrosnąć już z przedszkola. Głupi nie jesteśmy, to innych jak głupich nie traktujmy. A jaliśli nawet ktoś nauczył, że tak się prowadzi dyskusję w dzieciństwie, to czas się pozbyć tego atawizmu.

autor: yona, data nadania: 2016-02-16 22:42:01, suma postów tego autora: 1517

Yono, to można czy nie można prowadzić dyskusji na temat np. przestępczości wśród kolorowych

na takich samych zasadach jak można ją prowadzić nt. przestępczości wśród kobiet czy wśród mieszkańców miast powiatowych?

autor: west, data nadania: 2016-02-17 00:25:32, suma postów tego autora: 6709

wescie

Na tych samych zasadach nie można. Bo przy prowadzeniu "normalnej" dyskusji, należy pamiętać któ ustala normy. Inaczej to nawet nie to, że ta dyskusja nie będzie uczciwa, bedzie po prostu intelektulnie miałka i przez to nudna.

A jak ktoś się potrzebuje wyżyć, to zamiast głowę dyskusją zawracać, to ja planuje teraz scianę pomiedzy kuchną i pokojem wyburzyć. Serdecznie zapraszam.

autor: yona, data nadania: 2016-02-17 22:48:47, suma postów tego autora: 1517

dokładnie, o pewnych rzeczach sie nie dyskutuje

a na pewno nie kiedy dyskusja zawiera krytykę- o imigrantach można tylko dobrze!
na następne wybory polska lewica powinna iść pod głównych hasłem "jak najwiecej imigrantów do Polski"- zwycięstwo wreszcie będzie w zasiegu reki.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2016-02-19 17:56:10, suma postów tego autora: 2714

yona

Demonstracja KOD-u szykuje sie w W-wie
Moze oni ci pomoga zamiast pieniaczyc na ulicach?

autor: ROBOCOP, data nadania: 2016-02-19 18:24:30, suma postów tego autora: 225

Koniec świata


Nadchodzi koniec świata, jeżeli ja się z Dobrodziejem (wpis 2016-02-19 17:56:10)muszę zgodzić...


autor: Lej, data nadania: 2016-02-19 19:36:44, suma postów tego autora: 319

robocop

Ej no bez przesady. Ci to już albo tak tępi, że strach do mieszkania wpusić, bo nie wiadomo co tam rozwalą albo nie stać mnie. :)

autor: yona, data nadania: 2016-02-19 20:42:11, suma postów tego autora: 1517

innego konca swiata nie bedzie

Już sobie postanowiłam, że nie będę takim tam chłopkom roztropkom odpowiadać, bo nie się nie chce. Ale niech będzie wrodzona pracowitość zawsze mi zycie utrudniała.

"a na pewno nie kiedy dyskusja zawiera krytykę- o imigrantach można tylko dobrze!"
A kto tak powiedział? Jeśli chodzi o mnie jakby kto nie zrozumiał, to powiedziałam, że w dyskusji trzeba zwrócić uwagę na okoliczności, żeby nie zamieniła się w szczucie. A jak komuś o szczucie chodzi, to niech się wysokimi pobudkami nie zasłania.

To tak tylko wyjaśniam miastu i światu , bo jak ktoś pisze, że przzynanie nobla "terroryscie Mandeli" kompromituje nobla (nie odwrotnie- że przyjęcie kompromituje Mandelę), to ja nie mam takiemu komuś nic do powiedzenia. No może tyle, że uważam to za trochę nie przyzwoite jest żeby miał w paszporcie wpisaną tę samą narodowość co Joe Słowo. W związku z tym należało należało by rozważyć czy mu tego skreślić i skeśliwszy raz w drodze absolutnego wyjątku zrobić ukłon w stronę państwa narodowego gdzieś i go deportować. Najlepiej do Somalii. Bo tam kompletnie nie ma państwa, co powinno mu się pewnie podobać.

'na następne wybory polska lewica powinna iść pod głównych hasłem "jak najwiecej imigrantów do Polski"- zwycięstwo wreszcie będzie w zasiegu reki.'

Kogo mamy na myśli mówiąc polska lewica?
Bo to z czym mamy w tej chwili do czynienia, to jest włąśnie zwyciestwo lewicowych postulatów. I to nie dlatego, że Kaczynski wpadł w tę retorykę odnośnie emigrantów, ale własnie pomimo.

Pis sam nie rozumie, że jego wyborcy, to wyborcy lewicowi, czyli tacy, którzy mają dość "taniego państwa" neoliberelanej nowmowy, coraz większej i niepohamowanie rosnącej buty kapitału w większości obcego. I nie rozumie, że jego wyborcy, to nie jest i nigdy nie będzie dobrodziejowa rozczeniowa, kapryśna i egoistyczna klasa średnia. Ta nigdy nie będzie, nawet jak jej się pogorszy to będzie chciała udowdnić sobie i innym "ze jest inteligentna i z dużego miasta" i dalej nigdy na PIS nie zagłosuje, bo to obciach.

Wybory PIS to sa ci którzy dokładnie się nie dają na te plewy złapać. Ale jednocześnie to też ci, co do takiego szczucia sentymentu nie mają, bo sami są jego ofiarami zbyt często, żeby mieć. Jedyny wyjatek stanowi, tu paru chłopaczków kiboli, którzy lewdo ze szkoły wyrośli i jeszcze nie załapali, że to, że są silniejsi i mogą paru osobom nakopać nie czyni ich jeszcze królami, życia, ale jedynie królami gimnazjum, które już skończyli. I trochę już niby odczuli, jak się z nimi rzeczywistość obchodzi, więc sie złoszczą, ale jeszcze myślą, że starymi sprawdzonymi metodami udowodnią, że świat się co do nich pomylił. To grupa głośna, ale jednak mało liczna.

Stąd Kaczyńskiem ogólnie poparcie spadło, a nie wzrosło po tej antyemigranckiej filipice. A że nie spadło całkiem, to daltego, że ludzie już zupełnie nie widzieli alternatywy.

Ale mniejsza z tym, co kto wygrał dlaczego. To co jest istotne, to to, że REALIZOWANE JEST TYLE EKONOMICZYCH POSTULATOW, O KTORYCH NAWET NIE SMIALAM MARZYC, ŻE W TAK KRÓTKIM CZASIE W TAK PERYFERYJNYM KREJU JAK POLSKA SIĘ KOMUŚ UDA ZREALIZOWAĆ. To, że PIS zagospodarowuje taki elektorat uważałam od dawna, ale, że coś konkretnego w tym kierunku zrobi, nie liczyłam. I się szczęśliwie przeliczyłam. A i tu się nie martwiecie -z emigrantami będzie na plus, bo co tam sobie któs pogada mniejsza z tym, ale tak dalej pójdzie, to może będzie jak najwięcej emigrantów do Polski wreszcie chciało imigorać.

Także mój drogi dobrodzieju i leju koniec świata i okolic już się dzieje. A na lepszy chyba na razie nie ma co liczyć.
O trolach mowa, a one w sieni :)

autor: yona, data nadania: 2016-02-20 20:00:02, suma postów tego autora: 1517

yono

>A kto tak powiedział? Jeśli chodzi o mnie jakby kto nie zrozumiał, to powiedziałam, że w dyskusji trzeba zwrócić uwagę na okoliczności, żeby nie zamieniła się w szczucie

to zechciej łaskawie nam, prostym chłopkom roztropkom, objawić w jakim zakresie wolno nam imigrantów krytykować. Że za mało ich przyjeżdża? że za bardzo się integrują?


>> przzynanie nobla "terroryscie Mandeli" kompromituje nobla (nie odwrotnie- że przyjęcie kompromituje Mandelę), to ja nie mam takiemu komuś nic do powiedzenia

myślisz że w Mandela przyjmując nobla skompromitował się w środowiskach terrorystycznych? możi racja, pewnie dawni kumple od palenia ludzi żywcem z niego sobie potem zarty stroili

>Bo to z czym mamy w tej chwili do czynienia, to jest włąśnie zwyciestwo lewicowych postulatów
>Pis sam nie rozumie, że jego wyborcy, to wyborcy lewicowi,

o to ciekawy podejście do politycznego "damage control". powiedz zatem czemu ten skrajnie lewicowy elektorat olał równiuteńko wszystkie lewe ugrupowania, od SLD po kanapy, i zagłosował na partię którą lewica określa mianem faszystów? Ale, skoro lewica cieszy się z wygranej Pis, no to jak dla mnei super, oby więcej powodów do radości w tym stylu :)

>Stąd Kaczyńskiem ogólnie poparcie spadło, a nie wzrosło po tej antyemigranckiej filipice.

ty już chyba jesteś tak głęboko w matriksie że zapomniałaś jak wygląda świat. Poparcie spadło nie przez kwestię imigrantów, a przez niezbyt ładne gmeranie przy trybunale konstytucyjnym i inne autorytarne zagrywki. Na pro-imigrancki wiec przyszło 200 osób. Na marsze KODu przychodzą dziesiątki tysięcy. To jest ta różnica

>I nie rozumie, że jego wyborcy, to nie jest i nigdy nie będzie dobrodziejowa rozczeniowa, kapryśna i egoistyczna klasa średnia

lol, jedyna grupa która płaci w tym kraju podatki jest "roszczeniowa". Pewnie powinni skończyć z tymi roszczeniami i przejśc na zasiłek

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2016-02-22 17:43:34, suma postów tego autora: 2714

Droga Yono


Skoro już mnie wymieniłaś w swojej wypowiedzi to spieszę Ci wyjawić że do opinii zgodnej z Dobrodziejem doprowadziła mnie lektura "lewicowych" portali i wysłuchiwanie Przedstawicieli "Lewicy".


Od samego początku gdy napływ przybyszy przybrał skalę kryzysu wyrażam zaniepokojenie że wielka ilość ludzi wychowanych w kulturze zbyt odmiennej od naszej będzie powodować problemy.

Bo oto napływa milion ludzi wyrosłych w warunkach paternalistycznej dominacji i przemocy, jakiej doznawali jako dzieci i którzy te wzorce w dorosłym życiu powielają. To nie jest mój wymysł a zdanie doradcy Rządu Niemieckiego, profesora pedagogiki, tureckiego pochodzenia znającego to od podszewki bo w Turcji spędził dzieciństwo. Żadne "lewicowe" medium o tym problemie nawet nie bąknęło. To ja zwracałem uwagę na tę wypowiedź. Ale jak grochem o ścianę.

Mnie niepokoi, że ci ludzie wyrośli w środowiskach gdzie nie istnieje pojęcie pedofilii a ich autorytety moralne nauczają że to do męża należy decyzja kiedy bić żonę i kiedy zapłodnić 12-latkę. Od dzieciństwa nasiąkali systemem wartości w którym śmiercią należy karać sprawy u nas uchodzące za stosunkowo błahe.

Ja nie twierdzę że oto mamy inwazję hord barbarzyńców. I nie gloryfikuję naszych systemów wartości. Twierdzę natomiast że o tej niekompatybilności trzeba mówić aby znaleźć sposób na uniknięcie drastycznych sytuacji. Tymczasem za powiedzenie głośno tego co powyżej otrzymuje się etykietkę faszysty. Na "lewicowych" portalach nie poruszano tego problemu w ogóle. I z reguły przemilcza się doniesienia zaburzające "pozytywny przekaz". Z jakim skutkiem to widać. Od początku, gdy tylko zauważyłem to przemilczanie ostrzegałem że narrację przejmą elementy radykalne. Jak grochem o ścianę.


Czy ja Twoim zdaniem szczuję?
A ten pierwszy komentarz, o sianiu nienawiści, jest mój. Widzisz gdzieś tam szczucie?

Jak twierdzi socjolog, Syryjczyk pracujący w Polsce, wzrost nastrojów ksenofobicznych i rasistowskich wynika z braku zaufania do Państwa Polskiego i Unii Europejskiej.

Mnie martwi że zarówno Państwo Polskie jak i UE nie zrobiły nic aby rozwiać obawy, mało tego udawały że nie ma się czego obawiać. Aż mleko się rozlało...

Na temat PiSu się nie wypowiem, uciekłem z Polski za poprzednich rządów, nie wiem jak tam jest teraz. Wrodzona ostrożność nakazuje mi jednak poczekać z pochwałami na efekty a rodzina nie relacjonuje mi na razie poprawy sytuacji.

A Twojej radości z napływu imigrantów nie rozumiem. Nie będę szósty raz powtarzał długiego wywodu ale za jednego imigranta można byłoby w kraju zatrzymać dwóch takich jak ja. A my jesteśmy tańsi. Mam swoje mieszkanie, języka mnie uczyć nie trzeba, zintegrowany jestem od urodzenia więc tych kosztów ponosić nie trzeba by było. Podatki płaciłem swego czasu całkiem spore. Gdyby mi dano pracę albo chociaż zasiłek wystarczający na przeżycie do czasu znalezienia nowej to ponownie dokładałbym się do budżetu. Tymczasem na utrzymanie obcego imigranta trzeba będzie zdzierać z innych Polaków, a ja utrzymuję obce państwo. Naprawdę masz się z czego cieszyć...

autor: Lej, data nadania: 2016-02-22 22:59:18, suma postów tego autora: 319

Brawo Leju, okazuje się że można potraktować temat rozsądnie

bez głupoty charakterystycznej dla Złodziei i Robciów.

autor: szczupak, data nadania: 2016-02-24 23:45:18, suma postów tego autora: 3747

krytyka czy szczucie?

Zalezy kto o kim mowi

Tutaj gdzie mieszkam jakakolwiek negatywna opinia o pewnej grupie etnicznej (nie napisze o ktorej, bo napewno wytna)to:
- jezeli wypowiadajacy nalezy do tej samej grupy to jest SZCZUCIE
- jezeli wypowiadajacy sie nalezy do innej grupy etnicznej to jest RASIZM

Jezeli czlonek wspomnianej grupy etnicznej wypowiada sie o innych grupach, obojetnie w jak wulgarny i chamski sposob jest to tylko i wylacznie KRYTYKA

autor: ROBOCOP, data nadania: 2016-02-25 01:31:35, suma postów tego autora: 225

Kolejni biali rasisci zdemaskowani

Dzieki Chris Rock na ostatniej Gali OSCAROW, Hollyshit uchodzocy dotychczas za Mekke Liberastow zostal zdemaskowany jako siedlisko bialych rasistow

Przewiduje ze po takiej reprymendzie w przyszlym roku nastapi lawinowy wysyp politycznie poprawnych OSCAROW, a dotychczasowe kryteria nominowania i przyznawania zostana zweryfikowane i zastapione jednym jedynie politycznie poprawnym

autor: ROBOCOP, data nadania: 2016-03-01 21:59:27, suma postów tego autora: 225

no i chyba już sie nie dowiemy

za co można krytykowac imigrantów

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2016-03-03 15:25:14, suma postów tego autora: 2714

Dobrodzieju


Już się dowiedzieliśmy

ICH nie wolno krytykować. Przynajmniej na "lewicy"

Na marginesie dodam że w Niemczech powoli ale jednak się to zmienia.
Imigrant który uderzył starszego mężczyznę w U-Bahnie został jednak oskarżony. Pewnie dlatego że zajście ktoś nagrał i upublicznił.
Podobnie media informują że nastolatka, która raniła nożem policjanta, miała powiązania z islamistami.

Do niedawna nikt by się nie ośmielił o tym mówić, a tu proszę...

autor: Lej, data nadania: 2016-03-04 16:20:17, suma postów tego autora: 319

Leju

faktycznie, zmiany są. Np: ostatnio szwedzka policja przyznała że tuszowali i wyciszali przestępstwa popełniane przez imigrantów, a teraz już nie będą. Normalnie zmianiamy AIDS na czarną ospę!

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2016-03-16 18:28:08, suma postów tego autora: 2714

Dodaj komentarz