Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

IPN chce promować nowe wzorce

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

antylewicowa paranoja tej instytucji

sięgnęła szczytów...

autor: hania.buzia, data nadania: 2016-04-01 08:31:58, suma postów tego autora: 110

...no tak

...dałam się nabrać, ale w Polsce dziś wszystko jest możliwe

autor: hania.buzia, data nadania: 2016-04-01 08:33:35, suma postów tego autora: 110

???

To znaczy, że mój wujek w 45 poszedł w złą stronę ... powinien przyłączyć się do Wermachtu i ruszyć na Moskwę ...

Głupota, cynizm, czy po prostu nową historię piszą potomkowie folksdojczów i szmalcowników? Bo że są wśród nich potomkowie banderowców, to już wiadomo.

autor: Szara mysz, data nadania: 2016-04-01 10:06:51, suma postów tego autora: 103

.....

1 kwietnia...z drugiej strony Cisza się trochę zaorałeś tą Błękitną Dywizją bo akurat ta formacja która walczyła jako ochotnicze wojsko hiszpańskie a nie w ramach waffen ss jak np legion waloński, walczyła wyłącznie przeciwko sowietm, nie miała na koncie jakiś zbrodni wojennych itd.

autor: Ramones, data nadania: 2016-04-01 10:14:22, suma postów tego autora: 595

To wcale niemożliwe nie jest!

Jaśniepanowie dla ratowania swoich przywilejów popełnią każde świństwo. Autor tego niusa dobrze to wyczuwa...

autor: steff, data nadania: 2016-04-01 11:26:22, suma postów tego autora: 6626

Z logicznego punktu widzenia taka zmiana nazwy byłaby jak najbardziej sensowna.

Dąbrowaszczacy nie walczyli o Polskę. Błękitna Dywizja też nie, ale porównując te dwa ugrupowania to właśnie Division Azul zrobiło dla Polski coś więcej.

autor: Speedway, data nadania: 2016-04-01 13:06:28, suma postów tego autora: 164

To skandal nazwy dywizji Wermachtu

Jak np. Błękitna dywizja
na polskich ulicach...a nawet jest to polityczny bandytyzm

Czy to jest też podziękowanie przedstawicieli Polskiej Prawicy za wymordowanie nam

5 mln obywateli oraz ofiary dotknięte trwałym kalectwem – 590 tys. osób, ofiary chorób 1,14 mln (głównie gruźlica)
i wywiezienie przez Niemców 3,141 mln Polaków do pracy przymusowej w Niemczech?

autor: JJC, data nadania: 2016-04-01 17:32:01, suma postów tego autora: 1582

No proszę, Żużel we właściwy sobie odmóżdżony sposób

podjął wątek. Jak bowiem powszechnie wiadomo, Hiszpanie wyzwalali Polskę :)

autor: szczupak, data nadania: 2016-04-02 00:03:42, suma postów tego autora: 3747

dzieki komentarzom można zrozumieć czemu niektórzy glosują na lewicę

niektórzy top łykną wszystko jak pelikany

@JC
ulice nazwane po sowieckich zbrodniarzach ci nie przeszkadzały?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2016-04-02 07:36:17, suma postów tego autora: 2714

IPN na bruk

IPN może się pluć ile chce, ale nic nie zmieni faktów:
1. Armia Czerwona przyniosła Polsce wyzwolenie i ocalenie narodu polskiego od zagłady
2. Armia Czerwona umożliwiła przeprowadzenie w Polsce rewolucji socjalistycznej, dzięki której Polska stała się krajem niepodległym.

Dostaliśmy od Armii Czerwonej życie i wolność. Za to zginęło między Bugiem, a Odrą ok 600 000 żołnierzy Armii Czerwonej. To dzięki nim jesteśmy na świecie. Te wypierdki z IPNu kopałyby teraz rowy dla niemieckich panów, gdyby nie Armia Czerwona. I ci śmierdziele plują na tych, którym zawdzięczają życie? Swoją kłamliwą propagandę uprawiają za pieniądze narodu. Złamanego grosza nie powinni dostać i jeszcze kopa w dupę za fałszowanie historii i oczernianie naszych wyzwolicieli.

autor: Bartek, data nadania: 2016-04-02 09:44:00, suma postów tego autora: 2550

-

"Olga Johann"

Johann, Pereira, Wildstein - sami Polacy.

Do rzeczy rozmawiałem kiedyś z mieszkańcami ul. Teodora Duracza na bielańskich Piaskach (Warszawa) przeciwko zmianom są zarówno panie co handlują tam warzywami jak i chłopaki w bluzach z kapturami co siedzą pod blokami.

JAKĄ KRZYWDĘ WYRZĄDZIŁ TEODOR DURACZ- obrońca więźniów politycznych autor stwierdzenia

"MAM CZYSTE SUMIENIE BO NIM NIE KUPCZCĘ".

autor: A.Warzecha, data nadania: 2016-04-02 10:19:06, suma postów tego autora: 2743

"to znaczy, że mój wujek"

Ja tam żadnych wujów nie mam, to i zmartwienia takiego.

autor: motyl, data nadania: 2016-04-02 11:44:14, suma postów tego autora: 2165

Dałem się nabrać,

Ale atmosfera jest w kraju następująca:

Jako lewicowiec jestem w stanie poprzeć bez mrugnięcia posunięcia prosocjalne PiS jak 500 zł na dziecko (z tymże tutaj razi brak zróżnicowania ze względu na dochody a moje zastanowienie budzi to czemu samotna matka z 1 dzieckiem nie dostanie nic a poseł Wipler kilka tysięcy), leki dla seniorów itp. itd.

Tylko NA TAKIEJ SAMEJ zasadzie można było popierać PO bo to PO wprowadziło prawo o bezpłatnej pomocy prawnej (i utworzenie circa tysiąca bezpłatnych biur pomocy prawnej przeszło bez echa a DUPA pomoc założona na parę dni jest nadal słynna), oskładkowało umowy-zlecenia.

Tylko że PiS z jednej strony ma gębę socjalną z drugiej nominuje Morawieckiego. Wrócił Hoffman który teraz niePOSEŁ nominuje kolegów do spółek skarbu państwa.

Reasumując socjalne postulaty rządu (np. minimalna stawka godzinowa 12 zł) ale ani głosu na PO ani PiS ani SLD (o panu Petru nie wspomnę bo myślę bo to porządny portal).

autor: A.Warzecha, data nadania: 2016-04-02 11:46:04, suma postów tego autora: 2743

Tylko polscy neofaszyści

mogą uważać że Błękitna Dywizja zrobiła coś dla Polski.

autor: guevarysta, data nadania: 2016-04-02 15:34:01, suma postów tego autora: 771

Dobrodziej Ty masz 80 lat ?

Bo w czasach stalinowskich mogło być coś nie tak...z nazwami ulic

ale od 1957 do 1989 to inna epoka więc bzdur nie pisz.

Bo to, że czytasz historię ze wskazówkami IPN to świadczy tylko o Twojej Inteligencji...i Twoich sympatiach politycznych.

autor: JJC, data nadania: 2016-04-04 21:07:33, suma postów tego autora: 1582

Division Azul

Tym razem serio dałem się nabrać na coroczną primaaprilisową wkrętkę Ciszy - dobre, dobre ;-)
Już płonął we mnie płomień oburzenia... na szczęście to tylko żart - przynajmniej na razie...

autor: dnk, data nadania: 2016-04-05 01:25:48, suma postów tego autora: 329

@JJC

>>Bo w czasach stalinowskich mogło być coś nie tak...z nazwami ulic
>>ale od 1957 do 1989 to inna epoka więc bzdur nie pisz.


sam nie pisz bzdur, w 89 nie było ciągle placu Dzierżyńskiego? a ile ulicom do dziś patronuje Świerczewski?

i ty byłeś nauczycielem? mam nadzieje że WF-u

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2016-04-05 22:55:37, suma postów tego autora: 2714

Dobrodzieju...

a ja podejrzewam po Twych postach szczególnie ostatnich , że jesteś

pracownikiem a może współpracownikiem Ojca Dyrektora ...

Tia to też Dobrodziej właściciel lub zarządca rozrastającego się koncernu ekonomiczno - gospodarczego...ku chwale Złotego Cielca.


Zaiste chrześcijańskie jest to gromadzenie przez niego bogactwa mamony ...To takie polsko - katolickie gromadzenie płaszczy
które przecież Chrystus nakazał rozdać ubogim.

autor: JJC, data nadania: 2016-04-06 10:36:57, suma postów tego autora: 1582

i co JJC?

w temacie nazw ulic już nie masz odpowiedzi? wycofałeś się rakiem i przerzuciłeś na Rydzyka (jako temat zastępczy zawsze modny i wygodny)? Jak to świadczy o twojej inteligencji?

ty sie o Rydzyka nie martw, lepiej o swoich idoli z SLD które tu wiecznie reklamujesz. Taki np: Kalisz, lewicowiec z krwi i kości co z troską pochyla się nad biednym i potrzebujacymi, swego Jaguara zamienił na BMW serii 7. Nic dziwnego że narzeka że głupie 10 kafli które zarabiał jako poseł to małe pieniądze.
Tylko taki człowiek jest w stanie zrozumieć los klasy robotniczej pracujacej na śmieciówkach.
No ale na szczęście niskie zarobki posła już go nie uwierają, a i auto podobno znów zmienił na bardziej plebejskie audi i to tylko w wersji A6, a więc mizernie.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2016-04-07 16:49:42, suma postów tego autora: 2714

Po pierwsze

Kalisz został usunięty z SLD
mimo, że jak prawnik to fachowiec jest.
Pozbyliśmy się go właśnie i głównie za swoje gwiazdorstwo pseudolewicowe ...

Po drugie jesteś dla mnie Pracusiu mentalnie blisko z Ojcem Dyrektorem tzn. on Dobrodziej i Ty Dobrodziej...:)

autor: JJC, data nadania: 2016-04-09 16:37:46, suma postów tego autora: 1582

a jednak miałam rację

...gdy pisałam że największą tragedią dla Polski jest brak tzw. inteligenckich korzeni co zawdzięczamy właśnie Niemcom którzy "Inteligencję" w pierwszych dniach okupacji skrupulatnie i bezpardonowo wymordowali wiedząc,że zanim odrodzi sie (jeśli w ogóle miała by szansę)miną wieki. Jak widać likwidacja analfabetyzmu to tylko niewielki krok. Niektórym szczególnie tym którym ambicja hamuje rozrost szarych komórek potrafią czytać a nawet pisać i ta umiejętność działa na ich jaźń jak woda sodowa więc piszą CO WIEDZĄ... A co wiedzą? że są niedoceniani, bo pochodzący z wielodzietnej rodziny tatuś dla którego z pięciomorgowego gospodarstwa nie starczyło nawet na kupno krowy za sanacji po wojnie tyrał przy odbudowie kraju aby zamieszkać w jakimś mieszkanku na nowo wybudowanym osiedlu . Dla Jego potomka ten awans społeczny to wstyd na całe życie więc trzeba wyprzeć z pamięci i sumienia całą wielopokoleniową nędzę i zacząć być panem czyli pogardzać "innymi",a nienawidzić tych którym społeczny awans zawdzięcza.

autor: bambosz0, data nadania: 2016-04-09 23:17:03, suma postów tego autora: 1835

errata

Pozbyliśmy się go właśnie i głównie za jego gwiazdorstwo pseudolewicowe ...
Bzdury Piszesz Smerfusiu Pracusiu i kłamiesz zapraszam do tego co pisałem gdzie tam były agitacje dla jednostek z SLD...raczej krytycznie wobec naszych elit

np.

http://lewica.pl/blog/cyganski/31111/

http://lewica.pl/blog/cyganski/31054/

http://lewica.pl/blog/cyganski/30995/

http://lewica.pl/blog/cyganski/30983/

http://lewica.pl/blog/cyganski/30618/

itd...

autor: JJC, data nadania: 2016-04-11 16:03:11, suma postów tego autora: 1582

@jjc

czyli w kwestii nazw ulic zgadzamy się- palnąłeś głupotę i nie ma co do tego wracać?

a co do Kalisza to nie kłam, wywaliliście go nie za pseudolewicowość tylko za kręcenie się wokół Palikota jak już wiadomo było że łajba raczej zatonie. Przez dwie dekady był taki sam pseudolewicowy i wam nie przeszkadzało. Zresztą potem przygarnęliście go do leworazu.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2016-04-11 19:23:34, suma postów tego autora: 2714

Widzisz ja w przeciwieństwie do Ciebie

Kocham Pracusiu bliźniego...

i np. takie stanowisko publiczne gwiazdy IPN Pana Cenckiewicza wygłoszone w TV publicznej
gdy jedna z wypowiedzi udowodniła , że na rękach tzw. przeklętych jest krew Rodaków...

No może było tam trochę... krwi ale ta krew była krwią Sekretarzy.

Jest dla mnie wyjątkowym łotrostwem człowieczym i politycznym.
Tym bardziej , że Dziadka tego Pana niektórzy w Trójmieście znali...
Pan ten też to w sumie promuje nie historię a swoje pseudo- historyczne dzieła "literackie".

autor: JJC, data nadania: 2016-04-12 14:11:33, suma postów tego autora: 1582

Jacusiu

skaczesz po Rydzykach i Cenckiewiczach, a co z tym tematem nazw ulic?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2016-04-13 14:21:43, suma postów tego autora: 2714

Pracusiu jesteś nudny jak flaki z ...

temat ulic radzę Ci doskonalić we współpracy z IPN

tam zapewne docenią Twe starania...

a może sypną groszem do Twego Biznesu

... Oni Dobrodziei wspierają :) HA,HA...

autor: JJC, data nadania: 2016-04-15 09:57:16, suma postów tego autora: 1582

Dodaj komentarz