Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Działacze KPP skazani za propagowanie komunizmu

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Aż się prosi,

żeby przywołać credo wielu tutejszych komentatorów. Cytuję: "jak nie pozwolimy PiS nic robić, nie zrobią nic dobrego".

autor: bolo, data nadania: 2016-04-27 22:51:27, suma postów tego autora: 4522

Wykreślić z konstytucji art. 13

Osobiście jestem zwolennikiem amerykańskiego modelu wolności słowa. Nie tylko ze względu na wartość samą w sobie. Kiedy zakazuje się działalności komunistom albo faszystom, kończy się zabawą w kotka i myszkę ("my tylko zamawiamy pięć piw").

KPP uprawiała właśnie taką zabawę w kotka i myszkę. Legalność działania samej partii i publikowane przez nich teksty zasługują na rozpatrzenie osobno. A rzecz na pewno nie sprowadza się do samego marksizmu, dużo więcej się tam znajdowało. "Brzask" to nie "Praktyka Teoretyczna".

Jak już wspomniałem, nie podoba mi się karanie kogokolwiek za poglądy. Aczkolwiek warto, aby niektórzy odpowiedzieli sobie na pytanie o własną konsekwencję.

autor: KW_FML, data nadania: 2016-04-28 06:07:45, suma postów tego autora: 40

:)

komunizmu nie da się wprowadzić i utrzymać metodami demokratycznymi, pisał o tym sam Marks ...więc nie rozumiem komentarza Szumlewicza..... chłopcy chcieli robić rewolucję i obalić istniejący porządek więc ponoszą konsekwencje.... ich komunistyczni idole nie bawiliby się w jakieś kary w zawieszeniu itd tylko kula w potylice i do piachu....

autor: Ramones, data nadania: 2016-04-28 08:02:21, suma postów tego autora: 595

.

Przecież to jakaś "inicjatywa" lokalna (Dąbrowa Górnicza).

autor: motyl, data nadania: 2016-04-28 09:57:54, suma postów tego autora: 2165

bolo broni sędziowskiej mafii, która skazuje za propagowanie poglądów lewicowych

Jak widać PiS słusznie bierze za mordę nietykalnych sukienkowych orzekających w imieniu kapitalistycznej burżuazji. Kwik prosiaków i ratlerko-lewicy świadczy o tym, że kolejny kopniak wymierzony w genitalia elit trafił w cel.

autor: red spider 666, data nadania: 2016-04-28 10:09:04, suma postów tego autora: 1549

Niestety "zawdzięczamy" to także art 13 Konstytucji!

Z powodu tego przepisu nie wziąłem udziału w referendum, przez które ledwo, ledwo ona przebrnęła a której dzisiaj zgniłe owoce właśnie zaczynamy zbierać. Jej ojcowie, nazywający siebie lewicowcami, są z niej jednak dumni.

autor: steff, data nadania: 2016-04-28 11:34:26, suma postów tego autora: 6626

bolo logicznie bo ten Twój...

ciąg zaprzeczeń robi wodę z mózgu.

2 razy nie co to oznacza (czyli zaprzeczenie, zaprzeczenia ... czy negacja z negacji ) ?

autor: jacekx, data nadania: 2016-04-28 11:52:48, suma postów tego autora: 3088

ciekawe...

czyżby tworzy się w III RP pierwsze obozy pracy?

autor: jacekx, data nadania: 2016-04-28 11:54:26, suma postów tego autora: 3088

to było do przewidzenia

znając obsesyjną nienawiść do komunizmu i całej lewicy jaką charakteryzuje się prawica i skrajna prawica skupiona wokół PiS

autor: guevarysta, data nadania: 2016-04-28 12:14:03, suma postów tego autora: 771

Komentarz redakcyjny słuszny ale...

wyraża jednocześnie naiwność właściwą lewicy od początków transformacji, że szacunek dla innych przekonań jest wartością nadrzędną dla wszystkich podmiotów demokratycznego państwa. A jak jest - widzimy. Ten wyrok to tylko malutki pryszcz.

autor: steff, data nadania: 2016-04-28 12:33:57, suma postów tego autora: 6626

To oczywiste

Polska jest coraz bardziej prawicowa,represje wobec lewicy nasilą się,zwłaszcza tej prawdziej

autor: czerwony93, data nadania: 2016-04-28 13:41:40, suma postów tego autora: 2702

@

Tematem mógłby zająć się jakiś młody zdolny prawnik. Ciekawe gdyby pociągnąć sprawę do Strasbourga (walczyć z wrogiem jego własną bronią), jaki zapadłby wyrok. Być może Polacy złożyć by się musieli na odszkodowania dla komunistów.

autor: lemski, data nadania: 2016-04-28 20:32:45, suma postów tego autora: 368

Podobieństwa

Na Ukrainie też jeśli dobrze pamietam niedawno zdelegalizowali komunistów. Wprowadzili kult Bandery. U nas wprowadzili kult tzw. wykletych i wsadzają komunistów. Balcerowicza też będą mieć.

autor: maoam, data nadania: 2016-04-28 21:18:37, suma postów tego autora: 191

@jacekx

"czyżby tworzy się w III RP pierwsze obozy pracy?"

Możliwe, że chłopaki z Dąbrowy Górniczej będą pierwszymi uczestnikami nowej polityki w więziennictwie.

http://pikio.pl/wladza-kaze-wiezniom-pracowac/

Kto wie może z czasem powstaną prywatne więzienia jak w USA.

autor: maoam, data nadania: 2016-04-29 08:48:25, suma postów tego autora: 191

To nie więzieńnictwo

to może być nowe niewolnictwo 21 wieku :(

autor: jacekx, data nadania: 2016-04-29 09:58:15, suma postów tego autora: 3088

nowe

nowe więziennictwo = niewolnnictwo

autor: jacekx, data nadania: 2016-04-29 09:59:57, suma postów tego autora: 3088

"Inicjatywa lokalna" hehe...

Sąd skazuje komunistów na wniosek pisowskiego ścierwa, a red PiSder majaczy o "ciosie w elity"... Z główką jak widać po staremu.

autor: bolo, data nadania: 2016-04-29 10:51:26, suma postów tego autora: 4522

a dlaczego

więźniowie nie mieliby pracować?

autor: Gosia, data nadania: 2016-04-29 11:03:14, suma postów tego autora: 168

pod rządami

skrajnej prawicy i prawicy represje wobec komunistów były do przewidzenia

autor: polak17, data nadania: 2016-04-29 11:12:14, suma postów tego autora: 1296

@Gosia

Z tego co wiem bez reformy i tak więźniowie pracowali. Pomagali przy powodziach, są czasami wolontariuszami w szpitalach itp. Bardziej to jest na zasadzie - kto chce to idzie do pracy. Ja tam nie wiem jaki efekt będzie mieć zmuszanie więźniów do roboty. Szczególnie tych co i tak teraz nie chcieli nic robić. Jak się będą opieprzać w pracy to co nie będą im dawać jeść. Może będą im płacić, ale pewnie mniej jak ludziom na wolności. Także żadna motywacja do wydajnej pracy. Chodniki będą mogli układać w miastach, ale u prywaciarza będzie z nich marny pożytek. Więzień na śmieciówce nie musi walczyć o dach nad głową i o miskę papu, bo czy będzie zapierdalał u prywaciarza to i tak z głody nie umrze i na głowę nie będzie mu kapać.

autor: maoam, data nadania: 2016-04-29 13:13:20, suma postów tego autora: 191

ultrasi chcą

likwidacji ulicy Anieli Krzywoń w Zielonej Górze

autor: czerwony93, data nadania: 2016-04-29 15:06:47, suma postów tego autora: 2702

@Romones,

wolnego rynku nie da się wprowadzić i utrzymać metodami demokratycznymi. Wiedział o tym chociażby Pinochet wprowadzając go na lufach karabinów i czołgowych działach.

autor: fancom, data nadania: 2016-04-29 21:02:09, suma postów tego autora: 1423

Czas

wstepowac w szeregi partii komunistycznych, lewicowych organizacji. Wszystkich nie zamkna

autor: Wilkinson, data nadania: 2016-04-30 04:38:35, suma postów tego autora: 457

szeregi partii komunistycznych spuchną

towarzyszy Wilkinsn


Abdul i Mustafa na genseków :))))

autor: dr(e)s, data nadania: 2016-04-30 20:42:57, suma postów tego autora: 1539

W 2013

byłem oskarżony o propagowanie komunizmu na portalu www.1917.net.pl (wszyscy czołowi rewolucjoniści bali się dać dane i adres do rejestracji).

Byłem kilkakrotnie przesłuchiwany W Prokuratorze i 2 razy na psiarni.

Policja to patologia czytają pytania z kartki i nie potrafią pisać co odpowiadasz. Za to prokurator ciągnie za język. Nie postawiono mi zarzutów tylko ciągle o nazwiska- podałem jedno swoje;)

A i nigdy nie zapomne jak mnie na komendzie z kolegą wołali: "Ci co chcieli obcy ustrój do pokoju 106".

Aha i ZNAMIENNE: wszystkie donosy na strony KPP, LBC, płyną od jakiegoś debila z Suwałk/Ełku i związku z tym komisariaty i prokuratury wydają miliony złotych bo dziadek siedzi na necie i mu coś nie pasuje. w związku z tym Ełk/Suwałki piszą do Warszawy-Ochota, Warszawa-Ochota faksuje na Wiślicką do prokuratury Ci przesyłają to na rewir dzielnicowych ile na sam papier idzie pieniędzy?

Jak chcecie pisać apelacje to proszę o e-mail.

Trzeba apelować bo najważniejszy argument to "nietotalitarność" tylko jak 40% Polaków uważa że za komuny było lepiej to zamykać 40%.

PRL była super i tyle. Stało się wiele krzywd ale jakiś prokur@#$ nie zmieni tego. Przecież to są łajzy.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2016-05-01 08:12:31, suma postów tego autora: 2743

-

"KPP uprawiała właśnie taką zabawę w kotka i myszkę. Legalność działania samej partii i publikowane przez nich teksty zasługują na rozpatrzenie osobno."

Gówno prawda. W sprawie działalności ZKP Proletariat i samej KPP było chuj wie ile interpelacji. To jeszcze Karwowski z KPN kapował w Sejmie na nich.

W końcu ZKP wyrejestrowali za brak oświadczenia... Czyli załatwili administracyjnie.

KPP się w nic nie bawi sąd rejestrowy analizował program ich! Nie powielajcie prawicowego pieprzenia.

A pAn Kownacki donosy na komunistów pisał jeszcze w Forum Młodych PiS (tak jak Kaczyński ulotki po pokoju roznosił), tak samo pAn mAstalerek.

Teraz posłami zostali i wielkie ą ę przecież to gorsze niż PO barachło które ma tylko wypisane "Teraz Korwa My".

Ps.

Znamienne: Bolo nie chodzi na demonstracje (jak Dobrodziej Pracodawca tylko przechodzi obok nich z dzieckiem co roku) ale okazji żeby lewicy dopierdolić nie odpuści...

autor: A.Warzecha, data nadania: 2016-05-01 08:17:26, suma postów tego autora: 2743

A propos "chłopcy się chcieli bawić w rewolucję"

http://www.rp.pl/Polityka/304309995-Smutny-1-maja-dla-polskich-komunistow.html

"Byłem zszokowany, gdy dowiedziałem się, że ugrupowanie odwołujące się do szkodliwej ideologii może bezkarnie funkcjonować 25 lat po upadku komunizmu"

Wyjątkowa gnida. W 2013 on i Mastalerek pisali na mnie donosy a teraz są zszkowani.

Aha a pan Mastalerek robił konferencje że nas delegalizuje a zawiadomienia nie złożył...

Indelak to chłopak? Ludzie to już diazepam nie pomoże zeżryjcie setalfot.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2016-05-01 08:22:15, suma postów tego autora: 2743

Ps

Na pochodzie nie będę ale to kurwa chore że muszę wydzwaniać po ludziach kiedy pochód bo nie mam Facebooka.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2016-05-01 08:25:52, suma postów tego autora: 2743

najśmieszniejsze jest to...

... że kapitalistyczny sąd w kapitalistycznym państwie, w którym brakuje pracy dla milionów ludzi, skazuje lewicowych działaczy na pracę przymusową ;) Gdzie to się dzieje? W Polsce czyli nigdzie.

autor: hania.buzia, data nadania: 2016-05-01 14:38:10, suma postów tego autora: 110

hania.buzia

w III RP czy niedoszłej IV RP nie brakuje nie brakowało pracy...ale godziwej płacy za pracę.

Śmieciówek i okradających swoich pracowników Dobrodziei jest u nas jak mrówków - dostatek.

autor: jacekx, data nadania: 2016-05-01 17:42:52, suma postów tego autora: 3088

errata do hania.buzia

hania.buzia
w III RP czy niedoszłej IV RP nie brakuje nie brakowało pracy...ale godziwej płacy za pracę.

Śmieciówek i okradających swoich pracowników Dobrodziei jest u nas jak mrówków - dostatek.
autor: jacekx, data nadania: 2016-05-01 17:42:52, suma postów tego autora: 2919


w III RP czy IV RP nie tylko brakuje czy brakowało pracy a też brakuje godziwej płacy i pracy
Stąd myślę, że hasła Lewicy na najbliższe lata powinny brzmieć.


Pracy i godnej płacy...

autor: jacekx, data nadania: 2016-05-02 09:53:58, suma postów tego autora: 3088

Brawo!

PISlamiści w swoim żywiole.

autor: dyzma_, data nadania: 2016-05-02 11:20:30, suma postów tego autora: 2960

A. Warzecha

Nie przypominam sobie, abym się tobie spowiadał z mojej obecności bądź nie na jakichkolwiek demo, więc pojęcia nie mam o co chodzi. Ale bardziej interesuje mnie co innego: gdzie mianowicie "dopierdalam" lewicy?

autor: bolo, data nadania: 2016-05-02 12:46:28, suma postów tego autora: 4522

To dokonaj egzegezy

swoich tekstów.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2016-05-02 18:17:38, suma postów tego autora: 2743

Jazda z entuzjastami rządu NSZ-TTIP

to "dopierdalanie się do lewicy"?

autor: bolo, data nadania: 2016-05-03 19:29:22, suma postów tego autora: 4522

Bolo

ja za PiS nie jestem ale co innego "jazda z PiSowcami" a co innego faktyczne stawianie w jednym rzędzie z PO przeciwko "Dobrej Zmianie".

autor: A.Warzecha, data nadania: 2016-05-04 08:58:21, suma postów tego autora: 2743

???

Czyli jak szydzę z "dobrej zmiany prospołecznego rządu" stoję razem z PO? Ludzie, co się z wami dzieje?

autor: bolo, data nadania: 2016-05-04 18:44:30, suma postów tego autora: 4522

Bolo tak Twoja

krytyka "PiSowskiej lewicy" ma niejednokrotnie gębę proPOwską i tyle.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2016-05-04 22:05:24, suma postów tego autora: 2743

Hm, skoro "i tyle",

to na takie zdolności interpretacyjne nic nie poradzę.

autor: bolo, data nadania: 2016-05-05 10:22:29, suma postów tego autora: 4522

Represje lewicy,

szalejąca dekomunizacja, domaganie się coraz więcej baz NATO, zaostrzenie kursu na konfrontację z Rosją, Macierewicz tworzy pisowskie SA, zielone światło dla skrajnej prawicy, a ja wciąż słyszę o jakiejś upadającej liberalnej partyjce... No cóż, niektórzy jeszcze w styczniu 1933 r. uważali, że największym wrogiem jest SPD.

autor: bolo, data nadania: 2016-05-05 12:25:28, suma postów tego autora: 4522

Aha, zapomniałbym

o poparciu "prospołecznego" rządu dla TTIP w "twardej wersji".

autor: bolo, data nadania: 2016-05-05 13:36:59, suma postów tego autora: 4522

@TTIP

Akurat TTIP to łyknąłby u nas każdy kto by teraz rządził. ACTA nie przeszło bo dzieciaki skakały na ulicach i Boniemu z Tuskiem zrobiło się gorąco koło zadka. W sprawie TTIP to chyba stanowisko na nie ma tylko Razem i Zieloni. Reszta albo jest na tak albo milczy i czeka co na to powie Zachód. Jeśli Niemcy i Francja będą kręcić nosem to pewnie PO, Nowoczesna i KOD będą też kręcić nosem (nieśmiało, żeby też się nie narazić USA, teraz jakoś na swoich wiecach nie uderzają w Morawieckiego za jego uwielbienie do "twardego TTIPu"). PIS będzie zawsze za żeby pokazać, że się rożni od Zachodu i jest najlepszym sojusznikiem USA.

Tu nie chodzi o szukanie wroga gorszego od PISu. Ludzie wybrali PIS bo nie chcieli PO. Przyłączanie się do PO i jego liberalnych pobratymców, myślę, że nic lewicy nie da. Wolałbym, żeby lewica prowadziła własna krytykę PIS. Niekoniecznie na ulicy razem z PO i Nowoczesną. Chociaż to jest trudne, bo liberałowie cieszą się w mediach większą estymą niż lewica - tzw. postkomunistyczna czy tzw. antykomunistyczna. SLD na tym nic nie ugra. Po ewentualnym pogonieniu PISu, PO, .N i Gazeta Wyborcza skoczą do gardła SLD. KPP nie zlikwidują, ale będą się z niej śmiać i straszyć dzieci czarna wołgą. Razem będą tolerować, głaskać jak się głaszcze małe niemądre dzieci - zrozumcie dzieci, że nic nie da się zrobić, po prostu TINA i już.

autor: maoam, data nadania: 2016-05-05 18:36:00, suma postów tego autora: 191

TIIP

przegłosowanie na korzyść koncernów USA...
to wzrost bezrobocia w UE...

i zaklepanie nowego systemu ekonomiczno-politycznego w Świecie

Feudalizmu Korporacyjnego

autor: jacekx, data nadania: 2016-05-05 20:24:28, suma postów tego autora: 3088

@a co do "zaostrzenie kursu na konfrontację z Rosją"

Fakt faktem, Maciaresku podgrzewa tego smoleńskiego kotleta. Ale to Tusku wprowadzał pierwsze sankcje i straszył tym, że może dzieci 1-go września nie pójdą do szkoły.

Retoryka póki co wojenna cechowała i PO i PIS. Fakt Maciaresku wygląda na takiego co by chciał zdobywać Moskwę, ale bez stymulacji ze strony USA raczej tego nie zrobi. USA nam sprzedadzą sprzęt wojskowy (żeby połechtać próżność najlepszego sojusznika), ale pewnie bez kodów uzbrajających taki sprzęt. Tak na wszelki wypadek ;).

autor: maoam, data nadania: 2016-05-05 21:37:07, suma postów tego autora: 191

maomam

Pełna zgoda, ale mnie tutaj od października przekonują jak to jest "lepiej", a nie "tak samo".
"Wolałbym, żeby lewica prowadziła własna krytykę PIS. Niekoniecznie na ulicy razem z PO i Nowoczesną" - ja też bym wolał, nigdy nie twierdziłem że tam ma się znaleźć.

autor: bolo, data nadania: 2016-05-05 23:22:25, suma postów tego autora: 4522

@bolo

Nie wiem kto tu przekonuje, że jest lepiej. Chyba jedynie dobitnie tow. Augustyniak to robił. Po czym znikł. Raczej ja te głosy odczytuje tak, krytykujmy PIS, ale z flanki lewicowej a nie tylko liberalnej, bo potem trudno będzie ludzi przekonać, że się różnimy. A różnimy się jednak co pokazało wystąpienie Zielonych i jednej pani z SLD na jednym z wieców KOD. Zresztą jeśli o mnie chodzi to niech Razem, SLD, Zieloni itd. itp robią jak uważają i zawierają pakty z kim im w tej chwili pasuje. Tylko niech w pierwej pomyślą co zaproponują ludziom w rzeczywistości post-PIS. A taka sytuacja prędzej czy później nastąpi. Sama z siebie poprzez wybory czy z powodu nacisku zagranicy i krzyków KOD. Żeby później nie było znowu pretensji do wyborców, że nikt nas nie wybiera, albo że nawet ludzie o poglądach lewicowych nas olewają.

Jeśli lewica nie umie wybić się na samodzielność w sporze PO-PIS to po co nam w tym kraju w ogóle lewica? Kołodko naśmiewa się z Razem. Pitera wieszczy koniec SLD. Chłopaki z Dąbrowy są w drodze do pierdla. Anarchista siedzi. Może to już koniec?

autor: maoam, data nadania: 2016-05-06 12:58:15, suma postów tego autora: 191

Pitera jeszcze coś wieszczy ?

Pyta zdziwiony członek...SLD :)

autor: jacekx, data nadania: 2016-05-07 00:36:52, suma postów tego autora: 3088

bolo * To dobra wiadomość.

Zauważyłem dopiero teraz i zrozumiałem twój sarkazm przeglądając stronę, że posłużyłeś się fragmentem mojej wcześniejszej wypowiedzi w innym wątku:
*jak nie pozwolimy PiS nic robić, nie zrobią nic dobrego*

Nie komentowałem informacji o skazaniu działaczy KPP, bo nie znam sprawy zupełnie, a poza tym byłem zajęty czym innym. Mógłbym się podpisać pod komentarzem KW_FML, dodam od siebie, że samo hasło propagowanie komunizmu niewiele mówi i łatwo jest się z tego wybronić. Gorzej gdy delikwent w imię swoiście rozumianej sprawiedliwości namawia innych do czynów, które ja nazywam rozpierduchą, a inni terroryzmem lub temu podobnych.

Ty bolo może pomyślałeś, że PIS powinien przynieść Polsce samo dobro, ale każdy doświadczony człowiek wie, że nie ma opcji czarno białych. Koszty związane z PIS poniesie także lewica, która może to potraktować jako karę za swoją dotychczasową nieudolność.
Ale w sumie to jest dobra dla niej wiadomość, bo to co się zdarzyło powinno zmobilizować lewicę, może nie do propagowania marksizmu leninizmu, ale do myślenia o lepszym wykorzystaniu swoich idei i wartości.

autor: Adrem63, data nadania: 2016-05-07 09:13:44, suma postów tego autora: 2307

Moj apel

miał zachęcac do jak najszerszego oporu wobec prześladoczych zamiarów PiS-u. Zarówno Abdul jak i Mustafa mogliby sekretarzami partii znać. Zwłaszcza Ap bo zazwyczają dają radę nauczyć się języka danego kraju w przeciwieństwie do polskich nieudaczników, którzy po roku muszą spadać do kraju dresów.
Twoja retoryka prostaczku dowodzi kim jesteś i co masz w tej pustej łepetynie. Nawet imion prawdziwych arabskich nie byłeś w stanie zapamiętać tylko powtarzasz za podobnymi idiotami o abdulach i mustafach. Muzułmanie maja zazwyczaj inne imiona. Zaabrakło rozumu, żeby norweskiego się nauczyć i dotrzeć do wiadomości spoza polskiego getta.

autor: Wilkinson, data nadania: 2016-05-07 09:38:32, suma postów tego autora: 457

@dzisiejsze pochody

Jako, że mam wyjebane na obie partie/plemiona to sobie skomentuje dzisiejszy dzień.

Czcigodny przywódca Jarosław Kaczyński wzorem Jego Ekscelencji (jak mawia Jego Ekscelencja Krul Korwin) Prezydenta Putina zorganizował telewizyjno-internetową pogadankę z ludem mieszkającym nad Wisłą. Aż dziw bierze, że żadne TVNy nie użyły tego porównania i nie pokazały odpowiednich zdjęć. A co pokazały? Na przykład TVN pokazał: uśmiechniętych i kolorowych ludzi na marszu KOD (z demokratą Giertychem, co to w rządzie PIS chyba chciał skreślić z listy lektur szkolnych Gombrowicza), uśmiechniętych i kolorowych ludzi na marszu Schumana (przy okazji taka uwaga, Rydzykowe uważają, że Schuman to ich człowiek bo, tutaj dokładnie nie pamiętam, będzie albo jest błogosławionym KrK), uśmiechniętych i kolorowych ludzi na marszu narodowców. Tak marsz narodowców wyglądał w TVN też z daleka na kolorowy i uśmiechnięty dopóki nie odezwał się Winnicki i Kowalski. Panowie ci podpinając się pod PIS psuja Kaczyńskiemu wizerunek Europejczyka i wystawiają go na krytykę KODowców. W TVN jeszcze pokazano piknik naukowy, gdzie pełno uśmiechniętych dzieciaków zgłębiało tajniki nauki. Obraz telewizyjny nie pokazał upadku demokracji. Póki co na ulicach jest pokojowo, kolorowo i radośnie czyli po europejsku. I Michnik i Brudziński powinni się zgodzić bo słyszałem w TV jak mówili, że demokracja to system gdzie każdy może sobie wyjść na ulicę i zamanifestować i nie będzie spałowany.

Jak dla mnie całe te marsze przykrył nius o dekomunizacji ulicy Radzieckiej w Łomży. Okazało się, że nazwa nie pochodzi od ZSRR, ale od domu radzieckiego, czyli domu radcowskiego tzn. takiego gdzie jeszcze na długo przed Marksem rozsądzano spory. W spocie pojawił się Pan, który stwierdził, że nie przeszkadza mu ta nazwa, a nawet nie miałby nic przeciwko jakby mieszkał na ulicy Domu Publicznego. Brawo dla Pana!

Aha jeszcze w TVP Kultura wyświetlili przedstawienie teatru telewizji z roku chyba 1984 (albo 1986) na motywach powieści Zajdla "Paradyzja". Jako, że telewizja jest w rękach PISu to chyba audycja była skierowana przeciwko politycznym przeciwnikom. A może to samokrytyka jest ;)?

autor: maoam, data nadania: 2016-05-07 22:33:06, suma postów tego autora: 191

@kx

"Pitera jeszcze coś wieszczy ?

Pyta zdziwiony członek...SLD :)"

Od tygodnia tak wieszczy w telewizjach i jeszcze szarga dobre imię Czarzastego przy okazji, że będzie tym, który zgasi światło. Ale będzie musiała się przeprosić (PO podobno ma ochotę przystąpić) z Czarzastym jak będą współpracować w ramach WRD czy jak to się tam będzie nazywać. Może będą na wspólnej liście wyborczej bo Petru powiedział na pochodach, że nie jest przeciw wspólnej liście.

http://trybuna.eu/koalicja-opozycji-z-udzialem-sld-bez-po/

autor: maoam, data nadania: 2016-05-08 10:31:55, suma postów tego autora: 191

W sprawie wyroku oraz udziału w protestach (ad maoam)

Uwagi na temat artykułu

Godny potępienia jest ten wyrok i wykorzystana procedura sądowa. Wolność słowa i przekonań to podstawa cywilizowanego społeczeństwa. Tym bardziej należy z nich korzystać, jeśli zostały zapisane w burżuazyjnej konstytucji, niezależnie od tego, że mogą przeczyć niezgodne z nią inne ustawy. Jeśli już za same wizje się skazuje, a nie za konkretne czyny, to mamy do czynienia z państwem represyjnym, wstępem do systemu policyjnego i totalitarnego. Tutaj skandaliczna jest procedura wydania tego wyroku. Nawet przeoczyłem fakt, kiedy coś takiego w ogóle w polskim prawie wprowadzono. Oczywiście należy w pełni wykorzystać środki odwoławcze. Cóż, KPP to organizacja zamknięta, niemająca pomysłu na współczesność. Nie moja to opcja. Ma jednak w pełni prawo posiadać wizję polityczną, a przede wszystkim swoją wykładnię historyczną, Nie wszyscy muszą być zwolennikami Łupaszek itp. "Śpiewać każdy może. Jedni lepiej, drudzy gorzej", jak to wyrażono w słynnym występie Stuhra. Nie pokładem wielkich nadziei w działaniach medialnych, ale ważna jest sama wolność słowa i niezbędna komunikacja społeczna. Jestem jednak zdania, że każdy powinien działać politycznie na własną odpowiedzialność. Nie widzę obecnie potrzeby podejmowania jakiś społecznych akcji. Nie wykorzystano dotąd wszystkich środków prawnych. Poza tym, oskarżeni mogą liczyć najczęściej na wsparcie organizacji pokrewnych lub osób prywatnych. Gdyby jednak skazani znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej z tego powodu, w obronie wolności słowa jestem gotów wesprzeć solidarnie te osoby na miarę własnych, skromnych środków.


Na temat opinii maoma o potrzebie odrębnego stanowiska lewicy w sporze o trybunał z rządem i jednocześnie potrzebie walki o prawo.

W tej kwestii inne będą stanowiska lewicy umiarkowanej, inne lewicy radykalnej, zwłaszcza tej pozasystemowej.

W interesie lewicy umiarkowanej jest obrona niezależności Trybunału Konstytucyjnego i jego liberalnej wykładni. Jako że obecnie te partie mają niskie poparcie, a tworzenie koalicji z partiami liberalnymi nie jest w parlamentaryzmie mieszczańskim czymś niezwykłym, nie dziwią więc koalicje z KOD-dem czy wspólne protesty z innymi partiami prawicowymi.

Nieco inne stanowisko musi zająć radykalna lewica. Obrona klasowych instytucji może mieć miejsce tylko w przypadku obrony koniecznych wolności i praw, które są niezbędne do prowadzenia niezależnej działalności. A więc dopiero w przypadku likwidacji lub zawieszenia takich wolności i praw winno się zgodnie z tą opcją demonstrować czy choćby wyrażać dezaprobatę. Z drugiej jednak strony liberalne mieszczaństwo przyzwyczaiło do sytuacji, że terminy w ustawach mogą nie znaczyć tego, co jest zgodne z ich treścią i logiką tylko to, jak je interpretują sędziowie. Mogłoby się więc wydawać, że właśnie należy uczestniczyć w sporach personalnych. Jednak radykalni lewicowcy znają z doświadczenia lat rządów liberalnych, że wyroki najwyższych instancji sądowych wcale nie muszą być neutralne światopoglądowo i korzystne z punktu widzenia lewicy. Dlatego koniec końców mogą stawać w obronie tylko takich sędziów, którzy dają i będą dawać rękojmię wspomnianych wolności, a nie dlatego, że takie było wcześniej prawo, czy takich decyzji oczekują zagraniczne instytucje. Jeśli właściwego horyzontu nie widać, nie ma żadnego powodu, aby udzielać choćby tylko moralnego wsparcia któreś ze stron takiego sporu. Odwołanie sędziego zaangażowanego w obronie wartości lewicowych - to właśnie byłby powód, by w takich sporach uczestniczyć. Uważna zdystansowana, obserwacja - to właściwe podejście to tych kwestii. Trzeba mieć też na uwadze, że we przepychanki mają obecnie głównie na celu wypromowanie nowych liderów na liberalnej i neoliberalnej prawicy i centrolewicy.

Na koniec jeszcze krótka uwaga dotycząca p. Augustyniaka. Nie koniecznie optował on za niezależnym stanowiskiem lewicy w tym sporze. Raczej przychylał się do cichego poparcia PiS-u w tej sprawie. W ostatnim tekście głosił m.in., że w przypadku dojścia do władzy jego ugrupowanie (nazywane przez niego socjalistami) robiło to samo co PiS (tzn. w kwestii niezależności Trybunału Konstytucyjnego).

autor: RR, data nadania: 2016-05-08 16:03:44, suma postów tego autora: 151

Iść na całość

Zamiast biadolić i bić się o pechowy artykuł 13-ty, pójść radykalnie do przodu. Zgłosić wniosek o wykreślenie z używania w sferze publicznej wszystkich słów pochodnych zawierających rdzeń komun/a. I sprawa z głowy!

autor: qaduc, data nadania: 2016-05-15 12:05:57, suma postów tego autora: 296

@RR

Dawno tu nie zaglądałem, ale odpiszę.

Odnośnie Augustyniaka to właśnie to miałem na myśli, odpowiadając bolowi, to co kolega napisał.

autor: maoam, data nadania: 2016-05-21 08:59:18, suma postów tego autora: 191

doprecyzowanie nie zaszkodzi

Maom napisał wcześniej:

"Nie wiem kto tu przekonuje, że jest lepiej. Chyba jedynie dobitnie tow. Augustyniak to robił. Po czym znikł. Raczej ja te głosy odczytuje tak, krytykujmy PIS, ale z flanki lewicowej a nie tylko liberalnej, bo potem trudno będzie ludzi przekonać, że się różnimy.(...)"

a w ostatnim poście:

"Odnośnie Augustyniaka to właśnie to miałem na myśli, odpowiadając bolowi, to co kolega napisał."

Napisałem tak, ponieważ wcześniej odczytałem twoją opinię jako próbę usprawiedliwienia i korzystniejszej interpretacji także poglądów p. Augustyniaka. Bo chociaż podkreśliłeś wyjątkowość blogera w tym przekonywaniu, to tuż po tym piszesz: "ja te głosy odczytuję tak..." (gdzie podałeś swoją interpretację "tych głosów"). A to właśnie nie wyklucza, że mimo wszystko też do tych głosów nie należy głos p. Augustyniaka. Ludzka psychika jest bowiem rzeczą trochę skomplikowaną, nie zero-jedynkową. Ktoś może np. starać się przekonywać do jakiejś opinii i nawet być przekonujący (dla kogoś), jednak rzeczowa analiza może wskazywać, że wyznaje on inne poglądy, nawet sprzeczne z sugerowanymi. Twoje słowa uwzględniały taką możliwość. I dlatego żeby była jasność, przypomniałem propisowskie stanowisko tego publicysty. Jeśli owe "głosy" nie odnoszą się do tego krytyka, to twoje stanowisko jest spójne, jednak sama interpretacja niekoniecznie trafna. Wśród owych głosów były wtedy też takie, które namawiały do zaniechania krytyki PiS-u do czasu wdrożenia jego prosocjalnych obietnic czy doświadczenia ich dobrodziejstw. Odsuwały ją w pewną nieokreśloną przyszłość, a nie zalecały zmianę "frontu" natarcia (co do historii tych głosów rację miał Bolo, choć nie w swoich radach dla całej lewicy).

autor: RR, data nadania: 2016-05-21 23:48:26, suma postów tego autora: 151

@RR

Mi się rzucił w oczy tylko tow. Augustyniak bo prowadził tutaj bloga. Do głosów skrywających się pod pseudonimami mam stosunek taki, że je czytam, ale ani mnie one podniecają ani oburzają (no może czasami, ale po krótkim czasie mi przechodzi), na pewno nie mają wpływu na moje zapatrywania odnośnie danej sprawy i nie analizuje ich tak dogłębnie jak kolega mój komentarz. Mogą to być albo wyborcy PIS, albo PRowcy PIS, albo lewicowcy albo "cholera go wie kto" tak wkurwieni na PO, że uważają, że lepsza cholera PIS od dżumy PO, aby tylko wujów pogonić i wyrównać rachunki krzywd. Ja tak na to nie patrzę. Raczej ważniejsze jest to co zrobimy jak nam już ten nasz lud umiłowany zaufa i na nas zagłosuje.

PS. Ja też tutaj pisze pod pseudonimem i proszę się moim pisaniem też nie podniecać ani nie oburzać. Tak sobie głośno myślę i wołam na puszczy.

autor: maoam, data nadania: 2016-05-22 17:18:18, suma postów tego autora: 191

... tow. maom


"Mi się rzucił w oczy tylko tow. Augustyniak bo prowadził tutaj bloga."

Taką opinię wyraził przynajmniej też inny członek partii Zmiana, dość aktywny na tym portalu.

"Do głosów skrywających się pod pseudonimami mam stosunek taki, że je czytam, ale (...) na pewno nie mają wpływu na moje zapatrywania odnośnie danej sprawy i nie analizuje ich tak dogłębnie jak kolega mój komentarz."

To kardynalny błąd, ponieważ niemal wszyscy tutaj piszą pod nickami.

"Tak sobie głośno myślę i wołam na puszczy."

Tutaj wszyscy, ot tak sobie głośno myślą i piszą. Ot takie sobie forum polityczne.

autor: RR, data nadania: 2016-05-23 16:58:59, suma postów tego autora: 151

Dodaj komentarz