Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Przemysław Wielgosz: Dekomunizatorzy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Apel

do członków oraz sympatyków szeroko pojętej lewicy.
jeśli chcecie, aby różne talibce, ulice i pomniki nie zniknęły ze świadomości ludzi, to róbcie zdjęcia tych tablic czy miejsc, gromadźcie je, a potem można wykupić tanim kosztem a nawet za darmo założyć stronę na której upamiętni się te postaci. Trzeba więc oprócz zdjęć także zrobić krótką notknę biograficzną.

To samo tyczy się książek, także tych w zbiorach bibliotecznych. Być może rozsądnym byłoby zrobienie ich elektronicznych skanów i zachowanie w archiwum bo wiemy, że systematycznie w Polsce usuwa się książki dotyczące lewicowej myśli społeczno-ekonomicznej, czy lewicowej oceny historii.

O ile ulice i biblioteki są w stanie zdekomunizować, o tyle internetu nie dadzą rady. Bo nie mogą żądać od firm zagranicznych usunięcia treści, która im się nie podoba. Mogą blokować strony takie, czyli cenzura, ale to się da prosto obejść, choćby stosując takie narzędzia jak tiny url czy Tor browser

autor: Thor, data nadania: 2016-05-26 09:00:18, suma postów tego autora: 990

@Thor 2016-05-26 09:00:18

Bin dafür.

autor: motyl, data nadania: 2016-05-26 20:17:32, suma postów tego autora: 2165

@

Ale farmazony opowiadasz. Jeśli idee żyją w świadomości ludzi to nie pomogą żadne usuwanie tablic i pomników, a jak nie ma ich w głowach to ani tablice ani pomniki nie pomogą.

autor: lemski, data nadania: 2016-05-26 20:45:14, suma postów tego autora: 368

lemski ma 100% racji

Jako dzieciak nie moglem zrozumiec dlaczego moja Babcia na sasiednia ulice mowi Czestochowska
Przeciez to Gottwalda !!!!
Dzisiaj znowu jest Czestochowska :)

autor: Rebel2, data nadania: 2016-06-14 02:38:32, suma postów tego autora: 3910

Rebel2...

czyżby zmartwychwstał... :)
Ponoć go zablokowali ... pisał tu już pod nikiem Robokop

autor: jacekx, data nadania: 2016-06-14 09:45:38, suma postów tego autora: 3088

Jestem jak FENIX :)

Nie wiec co sie stalo ale kiedy po kilku miesiacach nieobecnosci z nudow sprobowalem i okazalo sie ze Rebel2 dziala

Ale jezeli chcesz to do ciebie w dalszym ciagu moze logowac sie pod wymyslonym przez ciebie szyderczym ROBOCOP

Jak zdrowko, po z "dyskusji" z Myszka wynikaloby ze niezbyt dobrze
Ja z kolei mimo ze jestem starszy niz ty czuje sie jak 20 lat temu
A wiec zdrowka :)

autor: Rebel2, data nadania: 2016-06-16 03:47:05, suma postów tego autora: 3910

Dodaj komentarz